X Adventure Race Dunsborough
30 Mar 2019
Results
Details
 
Contact
Long Course X-Adventure
Short Course X-Adventure
Kids X-Adventure
Aquathlon-X
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Page 1 of 1 (5 items)
Pos
Race No
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Category
Cat Pos
Time Behind Cat
Gender
Gen Pos
TWAmbr
Swimmer
Runner
Pace
Swim
Pace
O/Pos
C/Pos
G/Pos
T1
O/Pos
C/Pos
G/Pos
Run
Pace
O/Pos
C/Pos
G/Pos
1
3039
Lachlan MURRAY
Lachlan MURRAY #3039
Male Junior Male (U18)
00:41:57.04
00:41:57.04
1
(1)
Junior Male (U18)
1
Male
1
6:49 min/km
00:14:57.03
14:57 min/km
3
1
2
00:01:00.40
16
2
9
00:25:59.60
5:11 min/km
1
1
1
Add To Favourites
   
Detailed Results
Email
Share on Twitter
Share on Facebook
Split
Time
Accumulative Positions (from start)
Split Positions (from prev. split or leg)
From Start
Prev Leg
Prev Split
Time of Day
Overall
Category
Gender
Overall
Category
Gender
Swim
00:14:57.03
00:14:57.03
00:14:57.03
10:44:49.03
3
1
2
3
1
2
T1
00:15:57.44
00:01:00.40
00:01:00.40
10:45:49.44
3
1
2
16
2
9
Run
00:41:57.04
00:25:59.60
00:25:59.60
11:11:49.04
1
1
1
1
1
1
6
3036
Dylan LOADER
Dylan LOADER #3036
Male Junior Male (U18)
00:50:00.75
00:50:00.75
2
(4)
Junior Male (U18)
2
00:08:03.71
Male
4
8:07 min/km
00:19:39.11
19:39 min/km
34
4
19
00:00:36.08
3
1
2
00:29:45.55
5:57 min/km
3
2
3
Add To Favourites
   
Detailed Results
Email
Share on Twitter
Share on Facebook
Split
Time
Accumulative Positions (from start)
Split Positions (from prev. split or leg)
From Start
Prev Leg
Prev Split
Time of Day
Overall
Category
Gender
Overall
Category
Gender
Swim
00:19:39.11
00:19:39.11
00:19:39.11
10:49:31.11
34
4
19
34
4
19
T1
00:20:15.19
00:00:36.08
00:00:36.08
10:50:07.19
21
3
12
3
1
2
Run
00:50:00.75
00:29:45.55
00:29:45.55
11:19:52.75
6
2
4
3
2
3
9
3031
Joshua FOWLER
Joshua FOWLER #3031
Male Junior Male (U18)
00:52:10.27
00:52:10.27
3
(6)
Junior Male (U18)
3
00:10:13.23
Male
6
8:28 min/km
00:17:18.76
17:18 min/km
13
2
6
00:01:43.43
31
5
14
00:33:08.08
6:37 min/km
10
3
9
Add To Favourites
   
Detailed Results
Email
Share on Twitter
Share on Facebook
Split
Time
Accumulative Positions (from start)
Split Positions (from prev. split or leg)
From Start
Prev Leg
Prev Split
Time of Day
Overall
Category
Gender
Overall
Category
Gender
Swim
00:17:18.76
00:17:18.76
00:17:18.76
10:47:10.76
13
2
6
13
2
6
T1
00:19:02.19
00:01:43.43
00:01:43.43
10:48:54.19
15
2
6
31
5
14
Run
00:52:10.27
00:33:08.08
00:33:08.08
11:22:02.27
9
3
6
10
3
9
28
3033
Lucas SPICER
Lucas SPICER #3033
Male Junior Male (U18)
00:56:15.17
00:56:15.17
4
(19)
Junior Male (U18)
4
00:14:18.13
Male
19
9:08 min/km
00:19:05.05
19:05 min/km
28
3
14
00:01:19.49
24
3
12
00:35:50.62
7:10 min/km
22
4
17
Add To Favourites
   
Detailed Results
Email
Share on Twitter
Share on Facebook
Split
Time
Accumulative Positions (from start)
Split Positions (from prev. split or leg)
From Start
Prev Leg
Prev Split
Time of Day
Overall
Category
Gender
Overall
Category
Gender
Swim
00:19:05.05
00:19:05.05
00:19:05.05
10:48:57.05
28
3
14
28
3
14
T1
00:20:24.55
00:01:19.49
00:01:19.49
10:50:16.55
25
4
13
24
3
12
Run
00:56:15.17
00:35:50.62
00:35:50.62
11:26:07.17
28
4
19
22
4
17
35
3032
Ned BROADBENT
Ned BROADBENT #3032
Male Junior Male (U18)
01:00:52.46
01:00:52.46
5
(22)
Junior Male (U18)
5
00:18:55.42
Male
22
9:53 min/km
00:19:50.74
19:50 min/km
35
5
20
00:01:30.19
26
4
13
00:39:31.52
7:54 min/km
37
5
22
Add To Favourites
   
Detailed Results
Email
Share on Twitter
Share on Facebook
Split
Time
Accumulative Positions (from start)
Split Positions (from prev. split or leg)
From Start
Prev Leg
Prev Split
Time of Day
Overall
Category
Gender
Overall
Category
Gender
Swim
00:19:50.74
00:19:50.74
00:19:50.74
10:49:42.74
35
5
20
35
5
20
T1
00:21:20.93
00:01:30.19
00:01:30.19
10:51:12.93
32
5
17
26
4
13
Run
01:00:52.46
00:39:31.52
00:39:31.52
11:30:44.46
35
5
22
37
5
22
Page 1 of 1 (5 items)