South 32 Collie Adventure Race
13 Oct 2018
Results
Details
 
Contact
CAR Long Course
Bendigo Bank Short Course
Bendigo Bank Short Run-MTB
Premier Coal Junior Adventure Race
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
All genders
Male
Female
Mixed
All categories
Junior
Team
All clubs
Sort by finish order
Sort by race number
Sort by name
Sort by category
Sort by team
Page 1 of 1 (39 items)
Fav
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Time Adj
Category
Cat Pos
Time Behind Cat
Gender
Gen Pos
Run1
Cycle
Run2
Pace
Run1
Pace
O/Pos
C/Pos
T1
Cycle
Pace
O/Pos
C/Pos
T2
Run2
Pace
O/Pos
C/Pos
1
207
William MCILLREE
William MCILLREE #207
Male Junior
00:15:58.47
00:15:58.47
1
(1)
Junior
1
Male
1
3:48 min/km
00:03:02.51
5:04 min/km
4
2
00:00:43.30
00:08:27.31
21.3 km/h
1
1
00:00:22.37
00:03:22.97
5:38 min/km
10
3
2
236
Roadrunners
Roadrunners #236
Mixed Team
00:16:01.50
00:16:01.50
1
(1)
Team
1
Mixed
1
Emily
Max Ireland
Heidi Ireland
3:48 min/km
00:03:01.49
5:02 min/km
3
2
00:00:27.60
00:08:31.38
21.1 km/h
2
1
00:00:20.40
00:03:40.61
6:07 min/km
14
8
3
208
Jesse MUNDAY
Jesse MUNDAY #208
Male Junior
00:16:03.94
00:16:03.94
2
(2)
Junior
2
00:00:05.47
Male
2
3:49 min/km
00:03:07.64
5:12 min/km
7
3
00:00:34.20
00:08:56.15
20.1 km/h
4
3
00:00:15.24
00:03:10.70
5:17 min/km
5
1
4
235
Stewboyles
Stewboyles #235
Mixed Team
00:16:11.06
00:16:11.06
2
(2)
Team
2
00:00:09.55
Mixed
2
Xavier Stewart
Clarrie Boyle
Noah Stewart
3:51 min/km
00:03:06.82
5:11 min/km
5
3
00:00:29.74
00:09:07.38
19.7 km/h
5
2
00:00:23.22
00:03:03.89
5:06 min/km
1
1
5
202
Archie BOYLE
Archie BOYLE #202
Male Junior
00:16:50.84
00:16:50.84
3
(3)
Junior
3
00:00:52.37
Male
3
4:00 min/km
00:02:59.64
4:59 min/km
2
1
00:00:20.17
00:08:49.19
20.4 km/h
3
2
00:00:16.73
00:04:25.10
7:21 min/km
25
12
6
240
Tri Stars
Tri Stars #240
Mixed Team
00:16:57.93
00:16:57.93
3
(3)
Team
3
00:00:56.43
Mixed
3
Adison Stone
An-Ne Pelser
Gemma Buckle
4:02 min/km
00:03:24.27
5:40 min/km
12
6
00:00:25.50
00:09:42.33
18.5 km/h
9
3
00:00:18.99
00:03:06.82
5:11 min/km
2
2
7
201
Hudson BAIRD
Hudson BAIRD #201
Male Junior
00:17:05.86
00:17:05.86
4
(4)
Junior
4
00:01:07.39
Male
4
4:04 min/km
00:03:22.14
5:36 min/km
11
6
00:00:34.03
00:09:20.81
19.3 km/h
6
4
00:00:17.17
00:03:31.70
5:52 min/km
12
5
8
233
Rapid Rhinos
Rapid Rhinos #233
Mixed Team
00:17:07.99
00:17:07.99
4
(4)
Team
4
00:01:06.49
Mixed
4
Lincoin Skilling
Keegan Pernich
Lincoin Skilling
4:04 min/km
00:03:07.08
5:11 min/km
6
4
00:00:35.68
00:09:43.57
18.5 km/h
10
4
00:00:31.69
00:03:09.95
5:16 min/km
4
4
9
203
Logan GREGORY
Logan GREGORY #203
Male Junior
00:17:13.75
00:17:13.75
5
(5)
Junior
5
00:01:15.28
Male
5
4:06 min/km
00:03:09.06
5:15 min/km
8
4
00:00:30.01
00:09:51.39
18.3 km/h
12
8
00:00:20.53
00:03:22.75
5:37 min/km
9
2
10
216
Travis WOOLMER
Travis WOOLMER #216
Male Junior
00:17:32.25
00:17:32.25
6
(6)
Junior
6
00:01:33.78
Male
6
4:10 min/km
00:03:17.67
5:29 min/km
10
5
00:00:46.63
00:09:33.32
18.8 km/h
7
5
00:00:18.35
00:03:36.26
6:00 min/km
13
6
11
238
Flying Foxes
Flying Foxes #238
Mixed Team
00:17:56.39
00:17:56.39
5
(5)
Team
5
00:01:54.89
Mixed
5
Jordan Cummings
Samuel Newton
Oliver Stewart
4:16 min/km
00:02:55.16
4:51 min/km
1
1
00:00:25.40
00:10:56.66
16.4 km/h
18
6
00:00:29.41
00:03:09.74
5:16 min/km
3
3
12
214
Charley WILLISON
Charley WILLISON #214
Male Junior
00:18:07.96
00:18:07.96
7
(7)
Junior
7
00:02:09.49
Male
7
4:19 min/km
00:03:27.35
5:45 min/km
15
7
00:00:27.71
00:10:29.65
17.2 km/h
16
11
00:00:15.17
00:03:28.08
5:46 min/km
11
4
13
215
Riley WOOLMER
Riley WOOLMER #215
Male Junior
00:18:27.00
00:18:27.00
8
(8)
Junior
8
00:02:28.53
Male
8
4:23 min/km
00:03:30.88
5:51 min/km
18
10
00:00:50.33
00:09:41.90
18.6 km/h
8
6
00:00:33.27
00:03:50.59
6:24 min/km
15
7
14
220
Oliver MILWARD
Oliver MILWARD #220
Male Junior
00:18:39.81
00:18:39.81
9
(9)
Junior
9
00:02:41.34
Male
9
4:26 min/km
00:03:29.82
5:49 min/km
17
9
00:00:24.24
00:10:29.42
17.2 km/h
15
10
00:00:17.49
00:03:58.84
6:38 min/km
17
8
15
232
Green Speeders
Green Speeders #232
Mixed Team
00:18:56.25
00:18:56.25
6
(6)
Team
6
00:02:54.74
Mixed
6
Declan Page
Jace Van Asselt
Bryn Crellin
4:30 min/km
00:03:12.98
5:21 min/km
9
5
00:00:33.90
00:11:26.29
15.7 km/h
23
9
00:00:27.79
00:03:15.27
5:25 min/km
6
5
16
234
Spartan Boys
Spartan Boys #234
Mixed Team
00:19:10.25
00:19:10.25
7
(7)
Team
7
00:03:08.75
Mixed
7
Kaleb Malatesta
Slade Masters
Dane Becker
4:33 min/km
00:03:26.31
5:43 min/km
13
7
00:00:32.97
00:11:12.06
16.1 km/h
22
8
00:00:43.12
00:03:15.78
5:26 min/km
7
6
17
222
Blake WHITE
Blake WHITE #222
Male Junior
00:19:26.49
00:19:26.49
10
(10)
Junior
10
00:03:28.02
Male
10
4:37 min/km
00:04:21.56
7:15 min/km
30
15
00:00:36.99
00:09:46.23
18.4 km/h
11
7
00:00:21.39
00:04:20.31
7:13 min/km
24
11
18
231
Allanson Wonders!
Allanson Wonders! #231
Mixed Team
00:19:29.75
00:19:29.75
8
(8)
Team
8
00:03:28.24
Mixed
8
Claudia Scoffern
Holly Stewart
Kaz Digney
4:38 min/km
00:04:11.36
6:58 min/km
27
10
00:00:24.64
00:10:25.12
17.3 km/h
14
5
00:00:23.94
00:04:04.67
6:47 min/km
19
9
19
239
Lfj
Lfj #239
Mixed Team
00:19:42.31
00:19:42.31
9
(9)
Team
9
00:03:40.81
Mixed
9
Jake Darnell
Flynn Darnell
Lucas Stewart
4:41 min/km
00:03:26.77
5:44 min/km
14
8
00:00:30.64
00:12:00.54
15.0 km/h
27
10
00:00:25.73
00:03:18.63
5:31 min/km
8
7
20
224
Kalani CRUZ
Kalani CRUZ #224
Male Junior
00:19:44.13
00:19:44.13
11
(11)
Junior
11
00:03:45.66
Male
11
4:41 min/km
00:04:02.31
6:43 min/km
24
13
00:00:29.18
00:10:45.99
16.7 km/h
17
12
00:00:18.18
00:04:08.46
6:54 min/km
23
10
21
219
Alex MILWARD
Alex MILWARD #219
Female Junior
00:19:45.25
00:19:45.25
1
(1)
Junior
1
Female
1
4:42 min/km
00:03:44.15
6:13 min/km
20
2
00:00:35.15
00:11:00.41
16.4 km/h
19
1
00:00:18.81
00:04:06.71
6:51 min/km
20
2
22
237
The Party Peacocks
The Party Peacocks #237
Mixed Team
00:20:13.98
00:20:13.98
10
(10)
Team
10
00:04:12.48
Mixed
10
Jemma Maurice
Iris Pernich
Jemma Maurice
4:49 min/km
00:04:04.56
6:47 min/km
25
9
00:00:36.88
00:11:02.22
16.3 km/h
20
7
00:00:22.04
00:04:08.27
6:53 min/km
22
10
23
242
Shane Digney
Shane Digney #242
Male Junior
00:20:22.72
00:20:22.72
12
(12)
Junior
12
00:04:24.25
Male
12
4:51 min/km
00:03:28.31
5:47 min/km
16
8
00:00:19.75
00:11:28.59
15.7 km/h
24
13
00:00:27.67
00:04:38.39
7:43 min/km
27
13
24
204
Chloe MCILLREE
Chloe MCILLREE #204
Female Junior
00:20:24.13
00:20:24.13
2
(2)
Junior
2
00:00:38.88
Female
2
4:51 min/km
00:04:09.31
6:55 min/km
26
4
00:00:21.95
00:11:05.21
16.2 km/h
21
2
00:00:16.57
00:04:31.07
7:31 min/km
26
4
25
210
Jasmine POLLOCK
Jasmine POLLOCK #210
Female Junior
00:20:46.67
00:20:46.67
3
(3)
Junior
3
00:01:01.42
Female
3
4:56 min/km
00:03:34.90
5:58 min/km
19
1
00:00:47.89
00:11:59.17
15.0 km/h
26
3
00:00:28.44
00:03:56.26
6:33 min/km
16
1
26
213
Emily WESTON
Emily WESTON #213
Female Junior
00:21:09.79
00:21:09.79
4
(4)
Junior
4
00:01:24.54
Female
4
5:02 min/km
00:04:02.06
6:43 min/km
23
3
00:00:38.24
00:12:03.35
14.9 km/h
28
4
00:00:18.10
00:04:08.02
6:53 min/km
21
3
27
217
Zak WOOLMER
Zak WOOLMER #217
Male Junior
00:21:28.68
00:21:28.68
13
(13)
Junior
13
00:05:30.21
Male
13
5:06 min/km
00:03:49.16
6:21 min/km
21
11
00:00:44.84
00:10:24.06
17.3 km/h
13
9
00:00:43.15
00:05:47.45
9:39 min/km
33
18
28
128
Cody DAVIDSON
Cody DAVIDSON #128
Male Junior
00:22:03.02
00:22:03.02
14
(14)
Junior
14
00:06:04.55
Male
14
5:15 min/km
00:03:57.56
6:35 min/km
22
12
00:00:37.99
00:11:41.35
15.4 km/h
25
14
00:00:19.42
00:05:26.68
9:04 min/km
31
16
29
218
Noah BUSWELL
Noah BUSWELL #218
Male Junior
00:22:27.25
00:22:27.25
15
(15)
Junior
15
00:06:28.78
Male
15
5:20 min/km
00:04:43.55
7:52 min/km
34
18
00:00:32.54
00:12:09.95
14.8 km/h
29
15
00:00:59.65
00:04:01.55
6:42 min/km
18
9
30
205
Edward MCILLREE
Edward MCILLREE #205
Male Team
00:22:28.00
00:22:28.00
1
(16)
Team
1
Male
16
5:20 min/km
00:04:14.27
7:03 min/km
28
1
00:00:37.06
00:12:20.47
14.6 km/h
30
1
00:00:30.54
00:04:45.65
7:56 min/km
28
1
31
206
Harrison MCILLREE
Harrison MCILLREE #206
Male Junior
00:23:50.91
00:23:50.91
16
(17)
Junior
16
00:07:52.44
Male
17
5:40 min/km
00:04:19.34
7:12 min/km
29
14
00:00:38.06
00:12:41.43
14.2 km/h
32
17
00:00:27.81
00:05:44.27
9:33 min/km
32
17
32
221
Emani WHITE
Emani WHITE #221
Female Junior
00:24:08.98
00:24:08.98
5
(5)
Junior
5
00:04:23.73
Female
5
5:44 min/km
00:04:24.49
7:20 min/km
31
5
00:00:30.46
00:12:44.49
14.1 km/h
33
5
00:00:22.52
00:06:07.01
10:11 min/km
34
5
33
106
Marcus STREET
Marcus STREET #106
Male Junior
00:24:10.60
00:24:10.60
17
(18)
Junior
17
00:08:12.13
Male
18
5:45 min/km
00:04:39.55
7:45 min/km
33
17
00:00:34.99
00:12:22.41
14.5 km/h
31
16
00:00:24.73
00:06:08.90
10:14 min/km
35
19
34
241
Blake Digney
Blake Digney #241
Male Junior
00:26:40.52
00:26:40.52
18
(19)
Junior
18
00:10:42.05
Male
19
6:21 min/km
00:04:28.79
7:27 min/km
32
16
00:00:15.94
00:16:42.02
10.8 km/h
35
19
00:00:14.41
00:04:59.34
8:18 min/km
30
15
35
209
Archer PHELPS
Archer PHELPS #209
Male Junior
00:27:08.98
00:27:08.98
19
(20)
Junior
19
00:11:10.51
Male
20
6:27 min/km
00:05:20.06
8:53 min/km
35
19
00:00:36.23
00:15:59.02
11.3 km/h
34
18
00:00:20.99
00:04:52.67
8:07 min/km
29
14
223
Kalani DAYMON
Kalani DAYMON #223
Male Junior
DNF
DNF
Junior
Male
00:05:06.36
8:30 min/km
00:10:18.50
136
Luca CRUZ
Luca CRUZ #136
Female Junior
Not started
Not started
Junior
Female
211
Daniella SCHOEMAN
Daniella SCHOEMAN #211
Female Junior
Not started
Not started
Junior
Female
212
Tanika SCHOEMAN
Tanika SCHOEMAN #212
Male Junior
Not started
Not started
Junior
Male
Page 1 of 1 (39 items)