MetaSprint Series Race 1 Aquathlon 2021
27 Mar 2021
Results
Details
Links
Race Series
 
Contact
Sprint Aquathlon
Discovery Aquathlon
Youth Aquathlon
Kids Aquathlon
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
1
2
[3]
Page 3 of 3 (119 items)
Fav
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Category
Cat Pos
Time Behind Cat
Gender
Gen Pos
Club
Nation
WaveNo
Points
Points 2
Dist
Pace
Swim
Pace
O/Pos
C/Pos
G/Pos
T1
O/Pos
C/Pos
G/Pos
Run
Pace
O/Pos
C/Pos
G/Pos
26
1504
Ariel En Ya Ha
Ariel En Ya Ha #1504
Female 8-9
00:10:56.19
00:10:56.19
1
(8)
8-9
1
Female
8
Plmgps
SIN
Sun PM 7 / Green
50
100
1.75
6:14 min/km
00:02:41.84
17:58 min/km
24
2
14
00:01:00.58
39
3
19
00:07:13.76
4:49 min/km
28
1
8
23
1353
Layla Dural
Layla Dural #1353
Female 10-11
00:10:52.69
00:10:52.69
7
(7)
10-11
7
00:01:09.33
Female
7
Marsden Swim Club
USA
Sun PM 4 / Blue
10
40
1.75
6:12 min/km
00:02:44.07
18:13 min/km
29
14
16
00:00:40.25
4
1
1
00:07:28.37
4:58 min/km
35
10
11
46
1406
Siena Carranza Donnelly
Siena Carranza Donnelly #1406
Female 10-11
00:11:54.38
00:11:54.38
19
(20)
10-11
19
00:02:11.03
Female
20
Js Athletics
ESP
Sun PM 5 / Orange
10
0
1.75
6:48 min/km
00:03:51.12
25:40 min/km
86
35
46
00:00:54.26
24
9
10
00:07:09.00
4:46 min/km
26
7
7
31
1369
Louise Sauve
Louise Sauve #1369
Female 10-11
00:11:09.44
00:11:09.44
10
(11)
10-11
10
00:01:26.09
Female
11
International French School
FRA
Sun PM 4 / Blue
10
10
1.75
6:22 min/km
00:02:42.68
18:04 min/km
25
13
15
00:00:45.67
12
3
3
00:07:41.09
5:07 min/km
44
16
17
11
1318
Oliver Stipek
Oliver Stipek #1318
Male 10-11
00:10:18.19
00:10:18.19
6
(8)
10-11
6
00:01:11.62
Male
8
Gems Triathlon Academy
CZE
Sun PM 3 / Red
10
50
1.75
5:53 min/km
00:02:50.00
18:53 min/km
39
15
17
00:00:54.36
25
14
15
00:06:33.82
4:22 min/km
11
5
8
20
1403
Sterre Gaytant
Sterre Gaytant #1403
Female 10-11
00:10:50.21
00:10:50.21
6
(6)
10-11
6
00:01:06.85
Female
6
Gems Triathlon Academy
BEL
Sun PM 5 / Orange
10
50
1.75
6:11 min/km
00:02:27.37
16:22 min/km
11
5
5
00:00:45.09
11
2
2
00:07:37.74
5:05 min/km
42
14
15
44
1401
Elizabeth Tymms
Elizabeth Tymms #1401
Female 10-11
00:11:52.97
00:11:52.97
18
(19)
10-11
18
00:02:09.61
Female
19
Gems Triathlon Academy
SIN
Sun PM 5 / Orange
10
0
1.75
6:47 min/km
00:02:55.85
19:32 min/km
44
21
23
00:01:00.17
37
15
17
00:07:56.94
5:17 min/km
53
20
22
48
1324
Brandon Hall
Brandon Hall #1324
Male 10-11
00:11:54.91
00:11:54.91
24
(27)
10-11
24
00:02:48.34
Male
27
Gems Triathlon Academy
GBR
Sun PM 3 / Red
10
0
1.75
6:48 min/km
00:03:25.84
22:52 min/km
75
29
37
00:00:42.26
8
7
7
00:07:46.81
5:11 min/km
47
25
30
56
1316
Jakub Borowski
Jakub Borowski #1316
Male 10-11
00:12:31.28
00:12:31.28
28
(34)
10-11
28
00:03:24.71
Male
34
Gems Triathlon Academy
POL
Sun PM 3 / Red
10
0
1.75
7:09 min/km
00:03:50.09
25:33 min/km
84
32
40
00:01:03.50
43
21
23
00:07:37.68
5:05 min/km
41
22
27
6
1370
Hana Maeda
Hana Maeda #1370
Female 10-11
00:09:43.35
00:09:43.35
1
(1)
10-11
1
Female
1
Dulwich Runners
JPN
Sun PM 4 / Blue
50
100
1.75
5:33 min/km
00:02:33.88
17:05 min/km
17
9
9
00:00:48.37
14
4
4
00:06:21.10
4:14 min/km
5
1
1
53
1462
Lukas Andonegui
Lukas Andonegui #1462
Male 8-9
00:12:17.24
00:12:17.24
6
(31)
8-9
6
00:02:33.93
Male
31
Dulwich College
ESP
Sun PM 6 / White
10
50
1.75
7:01 min/km
00:04:12.61
28:04 min/km
96
10
45
00:01:15.73
64
6
32
00:06:48.90
4:32 min/km
15
4
11
30
1414
Nur Isabella Schiering
Nur Isabella Schiering #1414
Female 10-11
00:11:06.31
00:11:06.31
9
(10)
10-11
9
00:01:22.95
Female
10
Breakaway Triathlon Club
SIN
Sun PM 5 / Orange
10
20
1.75
6:20 min/km
00:02:37.59
17:30 min/km
20
10
10
00:00:49.53
17
6
6
00:07:39.18
5:06 min/km
43
15
16
94
1319
Orlando Vella
Orlando Vella #1319
Male 10-11
00:15:33.28
00:15:33.28
34
(44)
10-11
34
00:06:26.71
Male
44
Braves Coaching
AUS
Sun PM 3 / Red
10
0
1.75
8:53 min/km
00:04:02.03
26:53 min/km
92
34
43
00:01:37.96
87
34
43
00:09:53.28
6:35 min/km
89
34
44
22
1322
Jit Yoke Edric Low
Jit Yoke Edric Low #1322
Male 10-11
00:10:52.44
00:10:52.44
13
(16)
10-11
13
00:01:45.87
Male
16
Aquatic Masters Swim Club
SIN
Sun PM 3 / Red
10
0
1.75
6:12 min/km
00:02:33.74
17:04 min/km
16
8
8
00:00:55.77
27
15
16
00:07:22.92
4:55 min/km
33
20
24
82
1503
Annabel Keys
Annabel Keys #1503
Female 8-9
00:13:58.72
00:13:58.72
10
(43)
8-9
10
00:03:02.53
Female
43
Anza
AUS
Sun PM 7 / Green
10
10
1.75
7:59 min/km
00:03:30.37
23:22 min/km
78
9
41
00:01:57.97
97
15
52
00:08:30.38
5:40 min/km
70
5
33
2
1321
Joseph Kastanis
Joseph Kastanis #1321
Male 10-11
00:09:24.82
00:09:24.82
2
(2)
10-11
2
00:00:18.25
Male
2
A4 Sports
FRA
Sun PM 3 / Red
30
90
1.75
5:22 min/km
00:02:37.59
17:30 min/km
19
10
10
00:00:32.72
1
1
1
00:06:14.50
4:09 min/km
4
3
4
4
1312
Keiki Tanaka
Keiki Tanaka #1312
Male 10-11
00:09:37.60
00:09:37.60
4
(4)
10-11
4
00:00:31.03
Male
4
A4 Sports
JPN
Sun PM 3 / Red
10
70
1.75
5:30 min/km
00:02:43.26
18:08 min/km
26
11
11
00:00:41.83
6
5
5
00:06:12.50
4:08 min/km
2
1
2
25
1313
Arthur Leprovost
Arthur Leprovost #1313
Male 10-11
00:10:54.80
00:10:54.80
15
(18)
10-11
15
00:01:48.23
Male
18
A4 Sports
FRA
Sun PM 3 / Red
10
0
1.75
6:14 min/km
00:03:15.84
21:45 min/km
64
25
31
00:00:41.79
5
4
4
00:06:57.16
4:38 min/km
17
9
13
52
1309
Iskandar Moollan
Iskandar Moollan #1309
Male 10-11
00:12:17.16
00:12:17.16
25
(30)
10-11
25
00:03:10.59
Male
30
A4 Sports
FRA
Sun PM 3 / Red
10
0
1.75
7:01 min/km
00:03:47.84
25:18 min/km
83
31
39
00:00:44.19
10
9
9
00:07:45.12
5:10 min/km
46
24
29
1
2
[3]
Page 3 of 3 (119 items)
© 2023