MetaSprint Series Race 1 Aquathlon
17 Feb 2019
Results
Details
 
Contact
Sprint Aquathlon
Discovery Aquathlon
Youth Aquathlon
Kids Aquathlon
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
1
2
[3]
Page 3 of 3 (144 items)
Fav
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Category
Cat Pos
Time Behind Cat
Gender
Gen Pos
Club
Country
Nation
CorpSchoolName
Swimmer
Runner
Pace
Wave
Swim
Pace
O/Pos
C/Pos
G/Pos
T1
O/Pos
C/Pos
G/Pos
Run
Pace
O/Pos
C/Pos
G/Pos
8
90
Rey Min ( Hannah ) Soh
Rey Min ( Hannah ) Soh #90
Female 10-11
00:11:45.71
00:11:45.71
1
(1)
10-11
1
Female
1
MAL
MAL
Marlborough College Malaysia
6:43 min/km
Wave 20 Yellow
00:02:59.55
19:57 min/km
2
1
1
00:00:51.50
28
10
11
00:07:54.65
5:16 min/km
29
6
7
29
255
Jack Louw
Jack Louw #255
Male 8-9
00:12:47.41
00:12:47.41
6
(16)
8-9
6
00:01:05.01
Male
16
PHI
AUS
7:18 min/km
Wave 21 White
00:04:04.79
27:11 min/km
43
7
22
00:00:47.87
13
4
8
00:07:54.74
5:16 min/km
30
8
20
19
106
Han Yang Ng
Han Yang Ng #106
Male 8-9
00:12:31.89
00:12:31.89
2
(11)
8-9
2
00:00:49.48
Male
11
MAL
MAL
7:09 min/km
Wave 21 White
00:03:40.22
24:28 min/km
19
4
12
00:00:58.57
44
8
24
00:07:53.09
5:15 min/km
28
7
19
42
86
Antonia Hall
Antonia Hall #86
Female 10-11
00:13:18.86
00:13:18.86
13
(15)
10-11
13
00:01:33.15
Female
15
SIN
GBR
7:36 min/km
Wave 20 Yellow
00:04:18.29
28:41 min/km
54
16
20
00:01:08.54
58
16
20
00:07:52.03
5:14 min/km
27
5
6
38
102
Benjamin Lacy
Benjamin Lacy #102
Male 8-9
00:13:04.13
00:13:04.13
8
(22)
8-9
8
00:01:21.72
Male
22
SIN
AUS
Australian International School
7:28 min/km
Wave 21 White
00:04:16.58
28:30 min/km
50
10
27
00:00:59.40
47
9
26
00:07:48.14
5:12 min/km
25
5
17
53
256
Edward Walker
Edward Walker #256
Male 8-9
00:13:51.12
00:13:51.12
11
(32)
8-9
11
00:02:08.72
Male
32
SIN
GBR
Dulwich College Singapore
7:54 min/km
Wave 21 White
00:04:50.57
32:17 min/km
89
18
49
00:01:11.47
61
12
35
00:07:49.07
5:12 min/km
26
6
18
65
95
Jaxson Clement
Jaxson Clement #95
Male 8-9
00:14:38.86
00:14:38.86
14
(38)
8-9
14
00:02:56.46
Male
38
SIN
AUS
8:22 min/km
Wave 21 White
00:05:34.23
37:08 min/km
118
27
69
00:01:17.81
71
14
40
00:07:46.81
5:11 min/km
24
4
16
36
87
Adelaide Hery
Adelaide Hery #87
Female 10-11
00:12:59.35
00:12:59.35
9
(10)
10-11
9
00:01:13.63
Female
10
SIN
FRA
Lycee Francais de Singapore
7:25 min/km
Wave 20 Yellow
00:04:23.97
29:19 min/km
58
19
23
00:00:48.92
20
5
6
00:07:46.45
5:10 min/km
23
4
5
33
77
Mael Roiret
Mael Roiret #77
Male 10-11
00:12:52.93
00:12:52.93
13
(19)
10-11
13
00:01:53.09
Male
19
SIN
FRA
7:21 min/km
Wave 19 Blue
00:04:11.62
27:57 min/km
45
17
24
00:00:59.08
46
17
25
00:07:42.23
5:08 min/km
21
12
15
17
260
Miri Fujimoto
Miri Fujimoto #260
Female 8-9
00:12:13.99
00:12:13.99
1
(4)
8-9
1
Female
4
Team Fabian
SIN
JPN
GEMS World Academy (Singapore)
6:59 min/km
Wave 22 Pink
00:03:50.48
25:36 min/km
28
1
10
00:00:40.72
4
1
1
00:07:42.78
5:08 min/km
22
1
4
35
97
Jules Dugas
Jules Dugas #97
Male 8-9
00:12:56.64
00:12:56.64
7
(21)
8-9
7
00:01:14.24
Male
21
SIN
FRA
Lycee Francais de Singapore
7:23 min/km
Wave 21 White
00:04:16.37
28:29 min/km
49
9
26
00:00:59.60
49
10
28
00:07:40.66
5:07 min/km
19
3
13
16
104
Leprovost Lucas
Leprovost Lucas #104
Male 10-11
00:12:09.45
00:12:09.45
9
(10)
10-11
9
00:01:09.60
Male
10
SIN
6:56 min/km
Wave 19 Blue
00:03:40.63
24:30 min/km
20
9
13
00:00:47.94
14
5
9
00:07:40.86
5:07 min/km
20
11
14
21
235
Keira Liu Hauske
Keira Liu Hauske #235
Female 10-11
00:12:33.70
00:12:33.70
4
(5)
10-11
4
00:00:47.99
Female
5
MetaSport Club
SIN
GER
Stamford American International School
7:10 min/km
Wave 20 Yellow
00:03:46.22
25:08 min/km
23
8
8
00:01:11.95
63
17
22
00:07:35.53
5:03 min/km
18
3
3
14
214
Yugo Maeda
Yugo Maeda #214
Male 10-11
00:11:58.47
00:11:58.47
8
(9)
10-11
8
00:00:58.63
Male
9
SIN
JPN
Dulwich College Singapore
6:50 min/km
Wave 19 Blue
00:03:38.71
24:18 min/km
16
7
9
00:00:47.82
12
4
7
00:07:31.93
5:01 min/km
17
10
12
15
238
Elo´se Kerleroux
Elo´se Kerleroux #238
Female 10-11
00:12:04.44
00:12:04.44
3
(3)
10-11
3
00:00:18.73
Female
3
A4 sports
SIN
FRA
Lycee Francais de Singapore
6:53 min/km
Wave 20 Yellow
00:03:46.72
25:11 min/km
25
9
9
00:00:48.46
18
4
5
00:07:29.25
4:59 min/km
15
2
2
6
254
Khim Zern Ling
Khim Zern Ling #254
Male 8-9
00:11:42.40
00:11:42.40
1
(4)
8-9
1
Male
4
Team TIME Malaysia
MAL
MAL
6:41 min/km
Wave 21 White
00:03:29.98
23:19 min/km
8
1
4
00:00:42.92
6
2
3
00:07:29.50
4:59 min/km
16
2
11
12
243
Matilda Pearce
Matilda Pearce #243
Female 10-11
00:11:55.09
00:11:55.09
2
(2)
10-11
2
00:00:09.38
Female
2
GBR
GBR
Tanglin Trust School
6:48 min/km
Wave 20 Yellow
00:03:42.97
24:46 min/km
21
6
6
00:00:44.68
8
1
2
00:07:27.43
4:58 min/km
14
1
1
2
129
Team Tottman
Team Tottman #129
Mixed Team
00:11:12.48
00:11:12.48
1
(1)
Team
1
Mixed
1
CAN
Alek Tottman
Samuel Tottman
6:24 min/km
Wave 22 Pink
00:03:08.83
20:58 min/km
3
1
1
00:00:38.96
2
2
2
00:07:24.68
4:56 min/km
13
3
3
4
67
Orlando Goodson-Ong
Orlando Goodson-Ong #67
Male 10-11
00:11:30.25
00:11:30.25
3
(3)
10-11
3
00:00:30.41
Male
3
MAL
GBR
Marlborough College Malaysia
6:34 min/km
Wave 19 Blue
00:03:18.46
22:03 min/km
7
3
3
00:00:47.34
10
3
6
00:07:24.45
4:56 min/km
12
9
10
24
101
Joseph Kastanis
Joseph Kastanis #101
Male 8-9
00:12:40.14
00:12:40.14
4
(14)
8-9
4
00:00:57.74
Male
14
SIN
FRA
Lycee Francais de Singapore
7:14 min/km
Wave 21 White
00:03:59.23
26:34 min/km
36
6
19
00:01:18.56
74
15
42
00:07:22.34
4:54 min/km
11
1
9
44
205
Jie Ren Chew
Jie Ren Chew #205
Male 10-11
00:13:21.33
00:13:21.33
16
(24)
10-11
16
00:02:21.48
Male
24
SIN
SIN
Alexandra Primary School
7:37 min/km
Wave 19 Blue
00:05:01.82
33:32 min/km
101
36
57
00:00:57.54
39
14
20
00:07:21.96
4:54 min/km
10
8
8
13
266
Lightening Lasses
Lightening Lasses #266
Mixed Team
00:11:57.30
00:11:57.30
3
(3)
Team
3
00:00:44.81
Mixed
3
SIN
GBR
Emily Bird
Bethan Mills
6:49 min/km
Wave 22 Pink
00:03:46.99
25:13 min/km
26
3
3
00:00:52.71
30
5
5
00:07:17.59
4:51 min/km
9
2
2
49
215
Muhammad Akid Muhammad Najib
Muhammad Akid Muhammad Najib #215
Male 10-11
00:13:31.24
00:13:31.24
21
(29)
10-11
21
00:02:31.39
Male
29
SIN
SIN
7:43 min/km
Wave 19 Blue
00:05:17.67
35:17 min/km
114
41
67
00:01:00.74
53
20
30
00:07:12.82
4:48 min/km
8
7
7
1
80
Hugo Tan
Hugo Tan #80
Male 10-11
00:10:59.84
00:10:59.84
1
(1)
10-11
1
Male
1
MAL
MAL
6:17 min/km
Wave 19 Blue
00:03:14.58
21:37 min/km
5
2
2
00:00:40.05
3
1
1
00:07:05.21
4:43 min/km
7
6
6
7
65
Charlie Crow
Charlie Crow #65
Male 10-11
00:11:44.45
00:11:44.45
4
(5)
10-11
4
00:00:44.60
Male
5
SIN
AUS
6:42 min/km
Wave 19 Blue
00:03:32.70
23:38 min/km
11
5
7
00:01:10.09
59
23
34
00:07:01.65
4:41 min/km
6
5
5
9
910
Oliver Mason
Oliver Mason #910
Male 10-11
00:11:50.25
00:11:50.25
5
(6)
10-11
5
00:00:50.40
Male
6
SIN
AUS
6:45 min/km
Wave 19 Blue
00:04:03.66
27:04 min/km
42
15
21
00:00:46.47
9
2
5
00:07:00.11
4:40 min/km
5
4
4
11
267
Nicholas Coccoli
Nicholas Coccoli #267
Male 10-11
00:11:53.38
00:11:53.38
7
(8)
10-11
7
00:00:53.53
Male
8
SIN
AUS
6:47 min/km
Wave 19 Blue
00:03:58.35
26:29 min/km
35
13
18
00:00:56.90
38
13
19
00:06:58.12
4:38 min/km
3
2
2
32
206
Jie Rui Chew
Jie Rui Chew #206
Male 10-11
00:12:52.72
00:12:52.72
12
(18)
10-11
12
00:01:52.88
Male
18
SIN
SIN
Alexandra Primary School
7:21 min/km
Wave 19 Blue
00:04:56.93
32:59 min/km
96
34
53
00:00:57.55
40
15
21
00:06:58.24
4:38 min/km
4
3
3
5
130
Red Pandas
Red Pandas #130
Mixed Team
00:11:30.54
00:11:30.54
2
(2)
Team
2
00:00:18.05
Mixed
2
AUS
Dover Court International School
Charlie Tomas
Diego Lopez
6:34 min/km
Wave 22 Pink
00:04:02.73
26:58 min/km
40
5
5
00:00:34.93
1
1
1
00:06:52.87
4:35 min/km
2
1
1
3
208
Go Fujimoto
Go Fujimoto #208
Male 10-11
00:11:16.88
00:11:16.88
2
(2)
10-11
2
00:00:17.03
Male
2
Team Fabian
SIN
JPN
GEMS World Academy (Singapore)
6:26 min/km
Wave 19 Blue
00:03:50.64
25:37 min/km
29
11
15
00:00:55.64
37
12
18
00:06:30.60
4:20 min/km
1
1
1
131
229
Dylan Wong
Dylan Wong #229
Male 10-11
00:24:33.30
00:24:33.30
50
(80)
10-11
50
00:13:33.45
Male
80
SIN
SIN
14:01 min/km
Wave 19 Blue
00:05:49.06
38:47 min/km
128
49
79
00:01:29.58
97
37
57
00:17:14.65
11:29 min/km
131
51
81
132
81
Jun Jie Zayden Teo
Jun Jie Zayden Teo #81
Male 10-11
00:25:29.58
00:25:29.58
51
(81)
10-11
51
00:14:29.73
Male
81
SIN
SIN
St Joseph's Institution Junior
14:34 min/km
Wave 19 Blue
00:06:59.69
46:37 min/km
130
50
80
00:02:45.23
131
51
81
00:15:44.65
10:29 min/km
130
50
80
80
85
Aelle Guillaume-Combecave
Aelle Guillaume-Combecave #85
Female 10-11
00:15:12.70
00:15:12.70
21
(28)
10-11
21
00:03:26.98
Female
28
SIN
FRA
8:41 min/km
Wave 20 Yellow
00:15:12.70
10:08 min/km
68
Josh Gray
Josh Gray #68
Male 10-11
Not started
Not started
10-11
Male
SIN
AUS
Australian International School
Wave 19 Blue
72
Felix House Gascoin
Felix House Gascoin #72
Male 10-11
Not started
Not started
10-11
Male
SIN
GBR
Dulwich College Singapore
Wave 19 Blue
123
Emilia Tammela
Emilia Tammela #123
Female 10-11
Not started
Not started
10-11
Female
SIN
NZL
Wave 20 Yellow
226
Orson Stewart
Orson Stewart #226
Male 10-11
Not started
Not started
10-11
Male
SIN
Wave 19 Blue
213
Nicolas Linert
Nicolas Linert #213
Male 10-11
DNF
DNF
10-11
Male
SIN
USA
Stanford International American School
Wave 19 Blue
00:09:20.04
2:13 min/km
211
Ethan Lim
Ethan Lim #211
Male 10-11
Not started
Not started
10-11
Male
SIN
SIN
Wave 19 Blue
218
Suguru Ogawa
Suguru Ogawa #218
Male 10-11
Not started
Not started
10-11
Male
SIN
JPN
St Joseph Institution International
Wave 19 Blue
219
Derya Okten
Derya Okten #219
Male 10-11
Not started
Not started
10-11
Male
SIN
GBR
UWCSEA East
Wave 19 Blue
263
Remi Ogawa
Remi Ogawa #263
Female 8-9
Not started
Not started
8-9
Female
SIN
JPN
Wave 22 Pink
251
Atticus Hutchison
Atticus Hutchison #251
Male 8-9
Not started
Not started
8-9
Male
SIN
AUS
Australian International School
Wave 21 White
259
Annemieke Brownlee
Annemieke Brownlee #259
Female 8-9
Not started
Not started
8-9
Female
TriEdge
SIN
NED
UWCSEA East
Wave 22 Pink
1
2
[3]
Page 3 of 3 (144 items)