MetaSprint Series #1 Singapore Aquathlon 2018
11 Feb 2018
Results
Details
 
Contact
Sprint Aquathlon
Discovery Aquathlon
Youth Aquathlon
Kids Aquathlon
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
1
2
[3]
Page 3 of 3 (133 items)
Fav
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Category
Cat Pos
Time Behind Cat
Gender
Gen Pos
Club
Country
Nation
CorpSchoolName
Pace
Wave
Swim
Pace
O/Pos
C/Pos
G/Pos
T1
O/Pos
C/Pos
G/Pos
Run
Pace
O/Pos
C/Pos
G/Pos
43
Erwann Feddal
Erwann Feddal #43
Male 8-9
Not started
Not started
8-9
Male
SIN
FRA
Lycee Francais de Singapore
Wave 21 Green
60
Irving Stewart
Irving Stewart #60
Female 10-11
Not started
Not started
10-11
Female
SIN
AUS
Singapore American School
Wave 20 Orange
1
Team Knicks
Team Knicks #1
Mixed Team
Query
Query
Team
Mixed
St Joseph Instituition Junior
Wave 22 Pink
00:04:37.32
30:48 min/km
112
9
9
00:01:02.30
44
8
8
00:03:39.88
2:26 min/km
4
1
1
196
THE STROKING STRIDERS
THE STROKING STRIDERS #196
Mixed Team
Query
Query
Team
Mixed
AIS
Wave 22 Pink
00:02:23.32
15:55 min/km
1
1
1
00:00:40.96
4
1
1
00:06:18.04
4:12 min/km
8
3
3
26
Mohammad Azim Hersoo
Mohammad Azim Hersoo #26
Male 8-9
Query
Query
8-9
Male
SIN
IDN
Wave 21 Green
00:04:42.95
31:26 min/km
113
17
54
00:01:36.66
95
13
43
00:02:08.00
1:25 min/km
2
2
2
118
Parth Tewari
Parth Tewari #118
Male 8-9
Query
Query
8-9
Male
SIN
IND
Global Indian International School
Wave 21 Green
00:04:37.05
30:47 min/km
111
16
53
00:01:44.12
103
17
50
00:02:15.20
1:30 min/km
3
3
3
29
66
Sara Howard
Sara Howard #66
Female 10-11
00:11:35.79
00:11:35.79
10
(10)
10-11
10
00:01:18.37
Female
10
TriEdge
SIN
NED
ISS Singapore
7:01 min/km
Wave 20 Orange
00:03:10.60
21:10 min/km
31
15
16
00:01:03.51
46
18
18
00:07:21.67
4:54 min/km
32
6
6
91
84
Arjuna Kotelawele
Arjuna Kotelawele #84
Male 10-11
00:15:26.92
00:15:26.92
31
(44)
10-11
31
00:05:47.64
Male
44
TriEdge
SIN
SNK
9:21 min/km
Wave 19 Blue
00:03:57.82
26:25 min/km
87
28
38
00:01:09.28
64
17
25
00:10:19.81
6:53 min/km
102
33
51
96
55
Francesca Monti
Francesca Monti #55
Female 10-11
00:15:59.01
00:15:59.01
38
(43)
10-11
38
00:05:41.60
Female
43
TriEdge
SIN
SIN
9:41 min/km
Wave 20 Orange
00:03:44.89
24:59 min/km
69
32
33
00:01:08.34
61
28
29
00:11:05.77
7:23 min/km
111
39
48
107
35
Ines Monti
Ines Monti #35
Female 8-9
00:17:08.80
00:17:08.80
9
(49)
8-9
9
00:04:02.76
Female
49
TriEdge
SIN
SIN
10:23 min/km
Wave 22 Pink
00:03:57.46
26:23 min/km
86
6
41
00:01:48.79
106
7
45
00:11:22.54
7:35 min/km
112
10
49
93
92
Mohamed Maqil Bin Mohamed Masri
Mohamed Maqil Bin Mohamed Masri #92
Male 10-11
00:15:35.66
00:15:35.66
32
(45)
10-11
32
00:05:56.38
Male
45
Terai Melayu
SIN
SIN
Fengshan Primary School
9:27 min/km
Wave 19 Blue
00:04:36.93
30:46 min/km
109
36
51
00:01:33.83
94
30
42
00:09:24.89
6:16 min/km
92
31
46
111
89
Ezio Patterson
Ezio Patterson #89
Male 10-11
00:19:55.97
00:19:55.97
38
(55)
10-11
38
00:10:16.69
Male
55
Terai Melayu
SIN
USA
International Community School
12:04 min/km
Wave 19 Blue
00:04:23.92
29:19 min/km
108
35
50
00:02:00.90
113
37
56
00:13:31.14
9:00 min/km
118
38
59
23
Elka Patterson
Elka Patterson #23
Female 8-9
DNF
DNF
8-9
Female
Terai Melayu
SIN
USA
Innova Primary School
Wave 22 Pink
00:04:43.81
31:32 min/km
114
11
51
00:02:40.52
119
11
51
17
199
Girls Star
Girls Star #199
Mixed Team
00:10:59.06
00:10:59.06
4
(4)
Team
4
00:01:04.63
Mixed
4
Team SSR
SIN
6:39 min/km
Wave 22 Pink
00:02:44.03
18:13 min/km
10
2
2
00:00:48.10
16
5
5
00:07:26.93
4:57 min/km
35
6
6
3
143
Team Fabian Mark and Luka
Team Fabian Mark and Luka #143
Mixed Team
00:09:54.42
00:09:54.42
1
(1)
Team
1
Mixed
1
Team Fabian
Opera Estate
6:00 min/km
Wave 22 Pink
00:03:21.85
22:25 min/km
42
6
6
00:00:47.31
13
4
4
00:05:45.26
3:50 min/km
5
2
2
68
46
Josh Lim
Josh Lim #46
Male 8-9
00:13:30.27
00:13:30.27
7
(32)
8-9
7
00:03:23.90
Male
32
Newbie Triathletes
SIN
SIN
Fairfield Methodist School (Primary)
8:11 min/km
Wave 21 Green
00:03:45.86
25:05 min/km
72
7
30
00:01:02.06
43
7
20
00:08:42.34
5:48 min/km
78
11
39
48
25
Damian Zwager
Damian Zwager #25
Male 10-11
00:12:31.13
00:12:31.13
20
(23)
10-11
20
00:02:51.85
Male
23
MetaSport Club
SIN
IDN
7:35 min/km
Wave 19 Blue
00:03:52.13
25:47 min/km
81
27
36
00:00:55.72
29
11
13
00:07:43.27
5:08 min/km
44
19
25
99
67
Jessica Yap
Jessica Yap #67
Female 10-11
00:16:24.59
00:16:24.59
40
(45)
10-11
40
00:06:07.18
Female
45
MetaSport Club
IRL
IRL
Raffles Girls' Primary School
9:56 min/km
Wave 20 Orange
00:04:21.30
29:02 min/km
106
40
49
00:01:57.05
110
39
47
00:10:06.23
6:44 min/km
100
37
42
107
Brendan Yap
Brendan Yap #107
Male 8-9
Query
Query
8-9
Male
MetaSport Club
SIN
IRL
Bukit Timah Primary School
Wave 21 Green
00:05:27.04
36:20 min/km
117
19
57
00:02:02.42
114
20
57
00:01:11.91
0:47 min/km
1
1
1
65
36
Sophia Curic
Sophia Curic #36
Female 8-9
00:13:16.04
00:13:16.04
3
(29)
8-9
3
00:00:10.00
Female
29
KYA
SIN
SIN
Bukit View Primary School
8:02 min/km
Wave 22 Pink
00:04:08.07
27:33 min/km
96
7
43
00:01:15.52
74
4
37
00:07:52.45
5:14 min/km
51
2
17
73
74
Anjali Curic
Anjali Curic #74
Female 10-11
00:14:12.07
00:14:12.07
28
(31)
10-11
28
00:03:54.65
Female
31
KYA
SIN
SIN
Bukit View Primary School
8:36 min/km
Wave 20 Orange
00:03:42.83
24:45 min/km
66
30
31
00:01:17.18
75
34
38
00:09:12.05
6:08 min/km
88
32
37
2
142
Shen Oon Max Lee
Shen Oon Max Lee #142
Male 10-11
00:09:46.71
00:09:46.71
2
(2)
10-11
2
00:00:07.43
Male
2
JS Athletics
SIN
SIN
St JosephÆs Institution Junior
5:55 min/km
Wave 19 Blue
00:02:54.18
19:21 min/km
15
5
6
00:00:36.53
1
1
1
00:06:16.00
4:10 min/km
7
2
5
47
76
Gabriella Harle
Gabriella Harle #76
Female 10-11
00:12:28.64
00:12:28.64
19
(19)
10-11
19
00:02:11.22
Female
19
Hollandse Club
SIN
GBR
Tanglin Trust School
7:33 min/km
Wave 20 Orange
00:02:56.50
19:36 min/km
18
8
8
00:01:05.14
48
20
20
00:08:27.00
5:38 min/km
70
24
27
64
Keira Galan
Keira Galan #64
Female 10-11
Not started
Not started
10-11
Female
Arrivo Primo Singapura
SIN
ESP
Canadian International School
Wave 20 Orange
34
Nora Galan
Nora Galan #34
Female 8-9
Not started
Not started
8-9
Female
Arrivo Primo Singapura
SIN
ESP
Canadian International School
Wave 22 Pink
57
Kara Willett
Kara Willett #57
Female 10-11
Not started
Not started
10-11
Female
Arrivo Primo Singapura
AUS
AUS
Dulwich College Singapore
Wave 20 Orange
98
Ethan Ronsisvalle
Ethan Ronsisvalle #98
Male 10-11
Not started
Not started
10-11
Male
Arrivo Primo Singapura
SIN
GBR
Stanford International American School
Wave 19 Blue
1
149
Jit Yin Elgin Low
Jit Yin Elgin Low #149
Male 10-11
00:09:39.28
00:09:39.28
1
(1)
10-11
1
Male
1
Aquatic Masters Swim Club
SIN
SIN
Nanyang Primary School
5:51 min/km
Wave 19 Blue
00:02:36.10
17:20 min/km
4
1
1
00:00:51.32
23
9
10
00:06:11.85
4:07 min/km
6
1
4
66
108
Jit Yoke Edric Low
Jit Yoke Edric Low #108
Male 8-9
00:13:20.94
00:13:20.94
6
(31)
8-9
6
00:03:14.56
Male
31
Aquatic Masters Swim Club
SIN
SIN
Nanyang Primary School
8:05 min/km
Wave 21 Green
00:03:56.18
26:14 min/km
85
10
37
00:00:59.73
39
5
18
00:08:25.02
5:36 min/km
69
9
35
25
152
Emily Ng
Emily Ng #152
Female 10-11
00:11:27.27
00:11:27.27
8
(8)
10-11
8
00:01:09.86
Female
8
Anza
SIN
AUS
Australian International School
6:56 min/km
Wave 20 Orange
00:02:51.70
19:04 min/km
12
5
5
00:00:51.56
25
8
8
00:07:44.01
5:09 min/km
45
13
14
46
22
Tiago Acosta
Tiago Acosta #22
Male 10-11
00:12:28.09
00:12:28.09
19
(22)
10-11
19
00:02:48.81
Male
22
A4 sports
SIN
CHE
7:33 min/km
Wave 19 Blue
00:03:25.79
22:51 min/km
48
17
20
00:01:11.60
68
19
27
00:07:50.70
5:13 min/km
50
21
27
60
21
Marius Carlier
Marius Carlier #21
Male 10-11
00:13:08.93
00:13:08.93
25
(30)
10-11
25
00:03:29.65
Male
30
A4 sports
SIN
FRA
7:58 min/km
Wave 19 Blue
00:03:21.29
22:21 min/km
40
13
16
00:01:06.13
51
14
21
00:08:41.50
5:47 min/km
77
28
38
72
138
Nathan Cassaigneau
Nathan Cassaigneau #138
Male 10-11
00:14:04.03
00:14:04.03
27
(35)
10-11
27
00:04:24.75
Male
35
A4 sports
SIN
FRA
Lycee Francais de Singapore
8:31 min/km
Wave 19 Blue
00:03:45.14
25:00 min/km
70
23
29
00:01:32.79
93
29
41
00:08:46.09
5:50 min/km
80
29
40
1
2
[3]
Page 3 of 3 (133 items)
© 2023