MetaSprint Series #1 Singapore Aquathlon 2018
11 Feb 2018
Results
Details
 
Contact
Sprint Aquathlon
Discovery Aquathlon
Youth Aquathlon
Kids Aquathlon
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
[1]
2
3
Page 1 of 3 (133 items)
Fav
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Category
Cat Pos
Time Behind Cat
Gender
Gen Pos
Club
Country
Nation
CorpSchoolName
Pace
Wave
Swim
Pace
O/Pos
C/Pos
G/Pos
T1
O/Pos
C/Pos
G/Pos
Run
Pace
O/Pos
C/Pos
G/Pos
34
Nora Galan
Nora Galan #34
Female 8-9
Not started
Not started
8-9
Female
Arrivo Primo Singapura
SIN
ESP
Canadian International School
Wave 22 Pink
43
Erwann Feddal
Erwann Feddal #43
Male 8-9
Not started
Not started
8-9
Male
SIN
FRA
Lycee Francais de Singapore
Wave 21 Green
49
Kai Rigg
Kai Rigg #49
Male 8-9
Not started
Not started
8-9
Male
SIN
AUS
Australian International School
Wave 21 Green
57
Kara Willett
Kara Willett #57
Female 10-11
Not started
Not started
10-11
Female
Arrivo Primo Singapura
AUS
AUS
Dulwich College Singapore
Wave 20 Orange
60
Irving Stewart
Irving Stewart #60
Female 10-11
Not started
Not started
10-11
Female
SIN
AUS
Singapore American School
Wave 20 Orange
64
Keira Galan
Keira Galan #64
Female 10-11
Not started
Not started
10-11
Female
Arrivo Primo Singapura
SIN
ESP
Canadian International School
Wave 20 Orange
69
River Lee
River Lee #69
Female 10-11
Not started
Not started
10-11
Female
SIN
SIN
Singapore Chinese Girls' School
Wave 20 Orange
75
Sophie Schwalb
Sophie Schwalb #75
Female 10-11
Not started
Not started
10-11
Female
MAL
GER
Marlborough College Malaysia
Wave 20 Orange
77
Alex Thomas
Alex Thomas #77
Male 10-11
Not started
Not started
10-11
Male
SIN
GBR
UWCSEA Dover
Wave 19 Blue
78
Zunwei Mah
Zunwei Mah #78
Male 10-11
DNS
DNS
10-11
Male
MAL
MAL
Australian International School Malaysia
Wave 19 Blue
90
Tristan Xu Rui Ng
Tristan Xu Rui Ng #90
Male 10-11
DNS
DNS
10-11
Male
SIN
SIN
Wave 19 Blue
98
Ethan Ronsisvalle
Ethan Ronsisvalle #98
Male 10-11
Not started
Not started
10-11
Male
Arrivo Primo Singapura
SIN
GBR
Stanford International American School
Wave 19 Blue
119
Esteban Guilbert
Esteban Guilbert #119
Male 8-9
DNS
DNS
8-9
Male
SIN
FRA
Wave 21 Green
151
Joe Cowen
Joe Cowen #151
Male 10-11
DNS
DNS
10-11
Male
SIN
AUS
Wave 19 Blue
196
THE STROKING STRIDERS
THE STROKING STRIDERS #196
Mixed Team
Query
Query
Team
Mixed
AIS
Wave 22 Pink
00:02:23.32
15:55 min/km
1
1
1
00:00:40.96
4
1
1
00:06:18.04
4:12 min/km
8
3
3
9
130
Eliza Tan
Eliza Tan #130
Female 10-11
00:10:17.41
00:10:17.41
1
(1)
10-11
1
Female
1
MAL
MAL
6:14 min/km
Wave 20 Orange
00:02:26.44
16:16 min/km
2
1
1
00:00:42.81
6
1
1
00:07:08.15
4:45 min/km
26
4
4
10
122
Rey Min (Hannah) Soh
Rey Min (Hannah) Soh #122
Female 10-11
00:10:29.85
00:10:29.85
2
(2)
10-11
2
00:00:12.43
Female
2
MAL
MAL
Marlborough College Malaysia
6:21 min/km
Wave 20 Orange
00:02:28.94
16:32 min/km
3
2
2
00:00:48.93
17
4
4
00:07:11.98
4:47 min/km
28
5
5
1
149
Jit Yin Elgin Low
Jit Yin Elgin Low #149
Male 10-11
00:09:39.28
00:09:39.28
1
(1)
10-11
1
Male
1
Aquatic Masters Swim Club
SIN
SIN
Nanyang Primary School
5:51 min/km
Wave 19 Blue
00:02:36.10
17:20 min/km
4
1
1
00:00:51.32
23
9
10
00:06:11.85
4:07 min/km
6
1
4
30
63
Tegan Sweeney
Tegan Sweeney #63
Female 10-11
00:11:35.99
00:11:35.99
11
(11)
10-11
11
00:01:18.58
Female
11
SIN
AUS
Canadian International School
7:01 min/km
Wave 20 Orange
00:02:39.94
17:46 min/km
5
3
3
00:00:58.85
35
13
13
00:07:57.19
5:18 min/km
54
17
19
5
134
Mike Lee
Mike Lee #134
Male 10-11
00:10:06.27
00:10:06.27
4
(4)
10-11
4
00:00:26.99
Male
4
SIN
SIN
Anglo Chinese School
6:07 min/km
Wave 19 Blue
00:02:40.56
17:50 min/km
6
2
2
00:00:59.72
38
13
17
00:06:25.99
4:17 min/km
10
4
7
28
153
Michaela Chong
Michaela Chong #153
Female 10-11
00:11:34.15
00:11:34.15
9
(9)
10-11
9
00:01:16.73
Female
9
SIN
AUS
Australian International School
7:00 min/km
Wave 20 Orange
00:02:40.69
17:51 min/km
7
4
4
00:00:50.92
22
7
7
00:08:02.53
5:21 min/km
58
18
20
26
88
Johann Mikail Loh Bin
Johann Mikail Loh Bin #88
Male 10-11
00:11:28.95
00:11:28.95
12
(14)
10-11
12
00:01:49.67
Male
14
SIN
SIN
St Andrew's Junior School
6:57 min/km
Wave 19 Blue
00:02:40.94
17:52 min/km
8
3
3
00:00:47.10
12
5
6
00:08:00.90
5:20 min/km
56
24
30
6
115
Hugo Tan
Hugo Tan #115
Male 8-9
00:10:06.37
00:10:06.37
1
(5)
8-9
1
Male
5
MAL
MAL
6:07 min/km
Wave 21 Green
00:02:42.03
18:00 min/km
9
1
4
00:00:39.00
2
1
2
00:06:45.33
4:30 min/km
17
4
11
17
199
Girls Star
Girls Star #199
Mixed Team
00:10:59.06
00:10:59.06
4
(4)
Team
4
00:01:04.63
Mixed
4
Team SSR
SIN
6:39 min/km
Wave 22 Pink
00:02:44.03
18:13 min/km
10
2
2
00:00:48.10
16
5
5
00:07:26.93
4:57 min/km
35
6
6
8
197
Team Invincible
Team Invincible #197
Mixed Team
00:10:17.32
00:10:17.32
3
(3)
Team
3
00:00:22.90
Mixed
3
6:14 min/km
Wave 22 Pink
00:02:44.44
18:16 min/km
11
3
3
00:00:47.08
11
3
3
00:06:45.79
4:30 min/km
18
5
5
33
154
Amalia Baird
Amalia Baird #154
Female 10-11
00:11:43.65
00:11:43.65
12
(12)
10-11
12
00:01:26.23
Female
12
SIN
AUS
Singapore American School
7:06 min/km
Wave 20 Orange
00:02:51.70
19:04 min/km
13
6
6
00:01:07.91
58
26
27
00:07:44.04
5:09 min/km
46
14
15
25
152
Emily Ng
Emily Ng #152
Female 10-11
00:11:27.27
00:11:27.27
8
(8)
10-11
8
00:01:09.86
Female
8
Anza
SIN
AUS
Australian International School
6:56 min/km
Wave 20 Orange
00:02:51.70
19:04 min/km
12
5
5
00:00:51.56
25
8
8
00:07:44.01
5:09 min/km
45
13
14
22
146
Angus Howat
Angus Howat #146
Male 10-11
00:11:18.87
00:11:18.87
11
(12)
10-11
11
00:01:39.59
Male
12
SIN
GBR
Marlborough College Malaysia
6:51 min/km
Wave 19 Blue
00:02:51.93
19:06 min/km
14
4
5
00:00:49.82
19
8
9
00:07:37.12
5:04 min/km
38
17
23
2
142
Shen Oon Max Lee
Shen Oon Max Lee #142
Male 10-11
00:09:46.71
00:09:46.71
2
(2)
10-11
2
00:00:07.43
Male
2
JS Athletics
SIN
SIN
St JosephÆs Institution Junior
5:55 min/km
Wave 19 Blue
00:02:54.18
19:21 min/km
15
5
6
00:00:36.53
1
1
1
00:06:16.00
4:10 min/km
7
2
5
24
61
Eugenie Van Wersch
Eugenie Van Wersch #61
Female 10-11
00:11:20.57
00:11:20.57
7
(7)
10-11
7
00:01:03.16
Female
7
SIN
FRA
International French School
6:52 min/km
Wave 20 Orange
00:02:55.08
19:27 min/km
16
7
7
00:00:43.09
8
2
2
00:07:42.40
5:08 min/km
43
12
13
7
114
SPEEDSTERS
SPEEDSTERS #114
Mixed Team
00:10:15.95
00:10:15.95
2
(2)
Team
2
00:00:21.53
Mixed
2
AIS
6:13 min/km
Wave 22 Pink
00:02:55.71
19:31 min/km
17
4
4
00:00:41.13
5
2
2
00:06:39.10
4:26 min/km
14
4
4
47
76
Gabriella Harle
Gabriella Harle #76
Female 10-11
00:12:28.64
00:12:28.64
19
(19)
10-11
19
00:02:11.22
Female
19
Hollandse Club
SIN
GBR
Tanglin Trust School
7:33 min/km
Wave 20 Orange
00:02:56.50
19:36 min/km
18
8
8
00:01:05.14
48
20
20
00:08:27.00
5:38 min/km
70
24
27
4
37
Daniel Louw
Daniel Louw #37
Male 10-11
00:10:01.46
00:10:01.46
3
(3)
10-11
3
00:00:22.18
Male
3
PHI
AUS
6:04 min/km
Wave 19 Blue
00:02:57.88
19:45 min/km
19
6
7
00:00:42.97
7
3
4
00:06:20.60
4:13 min/km
9
3
6
11
156
Sybella Hawley
Sybella Hawley #156
Female 10-11
00:10:31.87
00:10:31.87
3
(3)
10-11
3
00:00:14.46
Female
3
SIN
AUS
6:22 min/km
Wave 20 Orange
00:02:58.69
19:51 min/km
20
9
9
00:01:01.33
42
16
16
00:06:31.85
4:21 min/km
13
1
1
59
104
Xin Ting Hiew
Xin Ting Hiew #104
Female 8-9
00:13:06.04
00:13:06.04
1
(24)
8-9
1
Female
24
MAL
MAL
Australian International School Malaysia
7:56 min/km
Wave 22 Pink
00:02:59.08
19:53 min/km
21
1
10
00:01:59.29
112
9
48
00:08:07.66
5:25 min/km
61
3
22
21
127
Leprovost Oceane
Leprovost Oceane #127
Female 10-11
00:11:14.15
00:11:14.15
6
(6)
10-11
6
00:00:56.74
Female
6
SIN
FRA
6:48 min/km
Wave 20 Orange
00:02:59.78
19:58 min/km
22
10
11
00:00:50.08
20
6
6
00:07:24.29
4:56 min/km
34
8
8
34
54
Mirthe Gaytant
Mirthe Gaytant #54
Female 10-11
00:11:44.35
00:11:44.35
13
(13)
10-11
13
00:01:26.94
Female
13
SIN
BEL
GEMS World Academy (Singapore)
7:06 min/km
Wave 20 Orange
00:03:04.20
20:28 min/km
23
11
12
00:00:59.40
36
14
14
00:07:40.74
5:07 min/km
41
11
11
42
116
Team Incredible
Team Incredible #116
Mixed Team
00:12:15.78
00:12:15.78
5
(5)
Team
5
00:02:21.36
Mixed
5
7:25 min/km
Wave 22 Pink
00:03:04.46
20:29 min/km
24
5
5
00:00:50.41
21
6
6
00:08:20.91
5:33 min/km
67
8
8
15
128
Diana Veres
Diana Veres #128
Female 10-11
00:10:57.65
00:10:57.65
5
(5)
10-11
5
00:00:40.24
Female
5
SIN
HUN
6:38 min/km
Wave 20 Orange
00:03:06.13
20:40 min/km
25
12
13
00:00:53.07
27
10
10
00:06:58.44
4:38 min/km
24
3
3
37
94
Isaac Windsor
Isaac Windsor #94
Male 10-11
00:12:08.17
00:12:08.17
16
(19)
10-11
16
00:02:28.89
Male
19
SIN
AUS
Chatsworth
7:21 min/km
Wave 19 Blue
00:03:08.18
20:54 min/km
26
7
8
00:01:19.66
78
21
31
00:07:40.32
5:06 min/km
40
18
24
12
56
Matilda Pearce
Matilda Pearce #56
Female 10-11
00:10:34.10
00:10:34.10
4
(4)
10-11
4
00:00:16.68
Female
4
SIN
GBR
Tanglin Trust School
6:24 min/km
Wave 20 Orange
00:03:08.56
20:57 min/km
27
13
14
00:00:44.55
9
3
3
00:06:40.98
4:27 min/km
16
2
2
53
121
Michaella Widjaya
Michaella Widjaya #121
Female 10-11
00:12:46.03
00:12:46.03
21
(21)
10-11
21
00:02:28.62
Female
21
AUS
AUS
Australian International School
7:44 min/km
Wave 20 Orange
00:03:09.69
21:04 min/km
28
14
15
00:01:15.17
73
33
36
00:08:21.17
5:34 min/km
68
23
26
13
99
Hayden Roberts
Hayden Roberts #99
Male 10-11
00:10:49.65
00:10:49.65
5
(6)
10-11
5
00:01:10.37
Male
6
SIN
AUS
6:33 min/km
Wave 19 Blue
00:03:09.85
21:05 min/km
29
8
9
00:00:47.40
15
7
8
00:06:52.40
4:34 min/km
19
8
12
49
39
Jairus Kaiser Loh Jing
Jairus Kaiser Loh Jing #39
Male 8-9
00:12:32.29
00:12:32.29
4
(24)
8-9
4
00:02:25.92
Male
24
SIN
SIN
St Andrew's Junior School
7:35 min/km
Wave 21 Green
00:03:09.95
21:06 min/km
30
2
10
00:01:14.35
72
9
28
00:08:07.99
5:25 min/km
62
8
33
29
66
Sara Howard
Sara Howard #66
Female 10-11
00:11:35.79
00:11:35.79
10
(10)
10-11
10
00:01:18.37
Female
10
TriEdge
SIN
NED
ISS Singapore
7:01 min/km
Wave 20 Orange
00:03:10.60
21:10 min/km
31
15
16
00:01:03.51
46
18
18
00:07:21.67
4:54 min/km
32
6
6
20
145
Kian Thompson
Kian Thompson #145
Male 10-11
00:11:08.32
00:11:08.32
10
(11)
10-11
10
00:01:29.04
Male
11
SIN
AUS
Australian International School
6:45 min/km
Wave 19 Blue
00:03:10.93
21:12 min/km
32
9
11
00:00:47.34
14
6
7
00:07:10.04
4:46 min/km
27
14
18
19
81
Anthony Latchford
Anthony Latchford #81
Male 10-11
00:11:05.90
00:11:05.90
9
(10)
10-11
9
00:01:26.62
Male
10
SIN
GBR
6:43 min/km
Wave 19 Blue
00:03:11.91
21:19 min/km
33
10
12
00:01:26.69
85
25
36
00:06:27.29
4:18 min/km
11
5
8
23
120
Leprovost Lucas
Leprovost Lucas #120
Male 8-9
00:11:18.91
00:11:18.91
2
(13)
8-9
2
00:01:12.53
Male
13
SIN
FRA
6:51 min/km
Wave 21 Green
00:03:14.45
21:36 min/km
34
3
13
00:00:51.52
24
2
11
00:07:12.93
4:48 min/km
29
5
19
55
124
Helena Morison
Helena Morison #124
Female 10-11
00:12:58.38
00:12:58.38
22
(22)
10-11
22
00:02:40.97
Female
22
SIN
AUS
Australian International School
7:51 min/km
Wave 20 Orange
00:03:16.30
21:48 min/km
35
16
17
00:01:03.30
45
17
17
00:08:38.77
5:45 min/km
76
27
31
35
125
Jessica Isherwood
Jessica Isherwood #125
Female 10-11
00:11:46.15
00:11:46.15
14
(14)
10-11
14
00:01:28.73
Female
14
SIN
AUS
Bukit Timah Primary School
7:07 min/km
Wave 20 Orange
00:03:16.72
21:51 min/km
36
17
18
00:01:07.61
55
23
24
00:07:21.81
4:54 min/km
33
7
7
[1]
2
3
Page 1 of 3 (133 items)
© 2023