Coogee Jetty to Jetty Swim XXI
12 Mar 2017
Results
Teams
Details
 
Contact
1500m Swim
750m Swim
250m Try-It
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
All genders
Male
Female
All categories
Open
All teams
Beatty Park Masters
Canning Lightning
Mandurah Swimming Club
Riverton Aquanauts
Rockingham
Rockingham Masters
Rockingham Stingrays
Stadium Triathlon Club
Thornlie
Tuart Hill Swimming Club
Sort by finish order
Sort by race number
Sort by name
Sort by category
Sort by team
[1]
2
Page 1 of 2 (83 items)
Fav
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Category
Cat Pos
Time Behind Cat
Gender
Gen Pos
Team Type
Team
Nation
Pace
Wave
1
1799
Lucas FAZARI
Lucas FAZARI #1799
Male Open
00:03:31.7
00:03:31.7
1
(1)
Open
1
Male
1
SWAclub
Tuart Hill Swimming Club
AUS
14:06 min/km
Wave 1 (250m)
2
1796
Kerry DASBOROUGH
Kerry DASBOROUGH #1796
Female Open
00:04:02.4
00:04:02.4
1
(1)
Open
1
Female
1
AUS
16:09 min/km
Wave 2 (250m)
3
1890
Daisy KAMMERMANN
Daisy KAMMERMANN #1890
Female Open
00:04:03.8
00:04:03.8
2
(2)
Open
2
00:00:01.4
Female
2
SWAclub
Riverton Aquanauts
AUS
16:15 min/km
Wave 1 (250m)
4
1956
Max LEITCH
Max LEITCH #1956
Male Open
00:04:07.7
00:04:07.7
2
(2)
Open
2
00:00:36.0
Male
2
AUS
16:30 min/km
Wave 2 (250m)
5
1954
Billy LEITCH
Billy LEITCH #1954
Male Open
00:04:12.5
00:04:12.5
3
(3)
Open
3
00:00:40.8
Male
3
AUS
16:50 min/km
Wave 2 (250m)
6
1886
Lukas JAMIESON
Lukas JAMIESON #1886
Male Open
00:04:16.0
00:04:16.0
4
(4)
Open
4
00:00:44.3
Male
4
AUS
17:04 min/km
Wave 1 (250m)
7
1885
Kelly JAMIESON
Kelly JAMIESON #1885
Female Open
00:04:16.9
00:04:16.9
3
(3)
Open
3
00:00:14.5
Female
3
AUS
17:07 min/km
Wave 1 (250m)
8
1876
Olivia HAYNES
Olivia HAYNES #1876
Female Open
00:04:21.0
00:04:21.0
4
(4)
Open
4
00:00:18.6
Female
4
AUS
17:24 min/km
Wave 1 (250m)
9
1160
Jonathon SMIRK
Jonathon SMIRK #1160
Male Open
00:04:30.4
00:04:30.4
5
(5)
Open
5
00:00:58.7
Male
5
AUS
18:01 min/km
Wave 1 (250m)
10
1964
Alexander MIDDLEMISS
Alexander MIDDLEMISS #1964
Male Open
00:04:33.1
00:04:33.1
6
(6)
Open
6
00:01:01.4
Male
6
AUS
18:12 min/km
Wave 2 (250m)
11
1880
Toby HUGHES
Toby HUGHES #1880
Male Open
00:04:41.0
00:04:41.0
7
(7)
Open
7
00:01:09.3
Male
7
SWAclub
Rockingham
AUS
18:44 min/km
Wave 2 (250m)
12
1781
Larissa BLECHYNDEN
Larissa BLECHYNDEN #1781
Female Open
00:04:44.7
00:04:44.7
5
(5)
Open
5
00:00:42.3
Female
5
AUS
18:58 min/km
Wave 2 (250m)
13
1875
Finlay HAYES
Finlay HAYES #1875
Male Open
00:04:45.9
00:04:45.9
8
(8)
Open
8
00:01:14.2
Male
8
SWAclub
Mandurah Swimming Club
AUS
19:03 min/km
Wave 1 (250m)
14
1163
Jingjing LUO
Jingjing LUO #1163
Female Open
00:04:49.0
00:04:49.0
6
(6)
Open
6
00:00:46.6
Female
6
AUS
19:16 min/km
Wave 2 (250m)
15
1888
Zakary JAMIESON
Zakary JAMIESON #1888
Male Open
00:04:51.6
00:04:51.6
9
(9)
Open
9
00:01:19.9
Male
9
AUS
19:26 min/km
Wave 2 (250m)
16
1776
Alice BEEDIE
Alice BEEDIE #1776
Female Open
00:04:54.8
00:04:54.8
7
(7)
Open
7
00:00:52.4
Female
7
AUS
19:39 min/km
Wave 2 (250m)
17
1779
Jeneane BILMAN
Jeneane BILMAN #1779
Male Open
00:05:07.0
00:05:07.0
10
(10)
Open
10
00:01:35.3
Male
10
AUS
20:28 min/km
Wave 2 (250m)
18
1161
Eilidh MILNE
Eilidh MILNE #1161
Female Open
00:05:09.2
00:05:09.2
8
(8)
Open
8
00:01:06.8
Female
8
AUS
20:36 min/km
Wave 2 (250m)
19
1952
Toby LASIC
Toby LASIC #1952
Male Open
00:05:10.3
00:05:10.3
11
(11)
Open
11
00:01:38.6
Male
11
AUS
20:41 min/km
Wave 1 (250m)
20
1780
Matthew BILMAN
Matthew BILMAN #1780
Male Open
00:05:11.7
00:05:11.7
12
(12)
Open
12
00:01:40.0
Male
12
AUS
20:46 min/km
Wave 2 (250m)
21
1772
James ALCOCK
James ALCOCK #1772
Male Open
00:05:12.8
00:05:12.8
13
(13)
Open
13
00:01:41.1
Male
13
AUS
20:51 min/km
Wave 1 (250m)
22
1773
Richard ALCOCK
Richard ALCOCK #1773
Male Open
00:05:14.3
00:05:14.3
14
(14)
Open
14
00:01:42.6
Male
14
AUS
20:57 min/km
Wave 2 (250m)
23
1771
Grace ALCOCK
Grace ALCOCK #1771
Female Open
00:05:15.8
00:05:15.8
9
(9)
Open
9
00:01:13.4
Female
9
AUS
21:03 min/km
Wave 2 (250m)
24
1891
Lara KIRKWOOD
Lara KIRKWOOD #1891
Female Open
00:05:18.3
00:05:18.3
10
(10)
Open
10
00:01:15.9
Female
10
RSA
21:13 min/km
Wave 2 (250m)
25
1966
Joanne MIDDLEMISS
Joanne MIDDLEMISS #1966
Female Open
00:05:29.6
00:05:29.6
11
(11)
Open
11
00:01:27.2
Female
11
AUS
21:58 min/km
Wave 2 (250m)
26
1965
Jacob MIDDLEMISS
Jacob MIDDLEMISS #1965
Male Open
00:05:32.6
00:05:32.6
15
(15)
Open
15
00:02:00.9
Male
15
AUS
22:10 min/km
Wave 2 (250m)
27
1972
Matthew QUINN
Matthew QUINN #1972
Male Open
00:05:35.7
00:05:35.7
16
(16)
Open
16
00:02:04.0
Male
16
AUS
22:22 min/km
Wave 1 (250m)
28
1873
Jezabel GALLOWAY
Jezabel GALLOWAY #1873
Female Open
00:05:37.7
00:05:37.7
12
(12)
Open
12
00:01:35.3
Female
12
AUS
22:30 min/km
Wave 2 (250m)
29
1978
Kaitlyn STREETER
Kaitlyn STREETER #1978
Female Open
00:05:39.0
00:05:39.0
13
(13)
Open
13
00:01:36.6
Female
13
SWAclub
Rockingham Stingrays
AUS
22:36 min/km
Wave 1 (250m)
30
1788
Emma BURMAS
Emma BURMAS #1788
Female Open
00:05:47.6
00:05:47.6
14
(14)
Open
14
00:01:45.2
Female
14
AUS
23:10 min/km
Wave 2 (250m)
31
1790
Erin CARDER
Erin CARDER #1790
Female Open
00:05:48.3
00:05:48.3
15
(15)
Open
15
00:01:45.9
Female
15
AUS
23:13 min/km
Wave 2 (250m)
32
1798
Sharon ELLIS
Sharon ELLIS #1798
Female Open
00:05:52.7
00:05:52.7
16
(16)
Open
16
00:01:50.3
Female
16
AUS
23:30 min/km
Wave 2 (250m)
33
1791
Zia CARLSON
Zia CARLSON #1791
Female Open
00:05:59.2
00:05:59.2
17
(17)
Open
17
00:01:56.8
Female
17
SWAclub
Tuart Hill Swimming Club
AUS
23:56 min/km
Wave 1 (250m)
34
1953
Adriana LAUREL
Adriana LAUREL #1953
Female Open
00:05:59.2
00:05:59.2
18
(18)
Open
18
00:01:56.8
Female
18
TriClub
Stadium Triathlon Club
MEX
23:56 min/km
Wave 2 (250m)
35
1795
Kai CUMMINGS
Kai CUMMINGS #1795
Male Open
00:05:59.6
00:05:59.6
17
(17)
Open
17
00:02:27.9
Male
17
AUS
23:58 min/km
Wave 1 (250m)
36
1969
Kyra NIMMO
Kyra NIMMO #1969
Female Open
00:06:03.7
00:06:03.7
19
(19)
Open
19
00:02:01.3
Female
19
AUS
24:14 min/km
Wave 2 (250m)
37
1787
Benjamin BRAY
Benjamin BRAY #1787
Male Open
00:06:06.8
00:06:06.8
18
(18)
Open
18
00:02:35.1
Male
18
AUS
24:27 min/km
Wave 2 (250m)
38
1159
Ethan MARANGONI
Ethan MARANGONI #1159
Male Open
00:06:12.2
00:06:12.2
19
(19)
Open
19
00:02:40.5
Male
19
AUS
24:48 min/km
Wave 1 (250m)
39
1789
Melinda BURMAS
Melinda BURMAS #1789
Female Open
00:06:25.7
00:06:25.7
20
(20)
Open
20
00:02:23.3
Female
20
AUS
25:42 min/km
Wave 2 (250m)
40
1889
Lachlan JONES
Lachlan JONES #1889
Male Open
00:06:27.4
00:06:27.4
20
(20)
Open
20
00:02:55.7
Male
20
AUS
25:49 min/km
Wave 2 (250m)
41
1980
Tristan VAN WAAS
Tristan VAN WAAS #1980
Male Open
00:06:37.5
00:06:37.5
21
(21)
Open
21
00:03:05.8
Male
21
SWAclub
Rockingham
AUS
26:30 min/km
Wave 1 (250m)
42
1774
Bethan ASHTON
Bethan ASHTON #1774
Female Open
00:06:43.5
00:06:43.5
21
(21)
Open
21
00:02:41.1
Female
21
AUS
26:53 min/km
Wave 2 (250m)
43
1884
Isaac JACKSON
Isaac JACKSON #1884
Male Open
00:06:45.6
00:06:45.6
22
(22)
Open
22
00:03:13.9
Male
22
AUS
27:02 min/km
Wave 1 (250m)
44
1775
Thane ASHTON
Thane ASHTON #1775
Male Open
00:06:45.9
00:06:45.9
23
(23)
Open
23
00:03:14.2
Male
23
AUS
27:03 min/km
Wave 2 (250m)
45
1958
Caleb MACEY
Caleb MACEY #1958
Male Open
00:06:47.2
00:06:47.2
24
(24)
Open
24
00:03:15.5
Male
24
AUS
27:08 min/km
Wave 2 (250m)
46
1957
Daniel LENANE
Daniel LENANE #1957
Male Open
00:06:47.8
00:06:47.8
25
(25)
Open
25
00:03:16.1
Male
25
AUS
27:11 min/km
Wave 1 (250m)
47
1162
Anna KLEIN
Anna KLEIN #1162
Female Open
00:06:49.1
00:06:49.1
22
(22)
Open
22
00:02:46.7
Female
22
AUS
27:16 min/km
Wave 2 (250m)
48
1977
Jelena SOSTARIC
Jelena SOSTARIC #1977
Female Open
00:06:51.7
00:06:51.7
23
(23)
Open
23
00:02:49.3
Female
23
AUS
27:26 min/km
Wave 2 (250m)
49
1794
Donna CRYER
Donna CRYER #1794
Female Open
00:06:59.9
00:06:59.9
24
(24)
Open
24
00:02:57.5
Female
24
GBR
27:59 min/km
Wave 1 (250m)
50
1777
Jamie BILMAN
Jamie BILMAN #1777
Male Open
00:07:06.1
00:07:06.1
26
(26)
Open
26
00:03:34.4
Male
26
AUS
28:24 min/km
Wave 2 (250m)
[1]
2
Page 1 of 2 (83 items)