Swanny Ocean Classic
4 Feb 2017
Results
Details
Links
Race Series
 
Contact
Swim 2km
SUP 2km
Malibu 2km
Run 2km
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Page 1 of 1 (40 items)
Fav
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Category
Cat Pos
Time Behind Cat
Gender
Gen Pos
Pace
Wave
14
60
Adara STOREY
Adara STOREY #60
Female Under 16
00:08:31.3
00:08:31.3
1
(3)
Under 16
1
Female
3
4:29 min/km
Wave 3
8
61
Alison O'TOOLE
Alison O'TOOLE #61
Female 40-49
00:07:04.5
00:07:04.5
1
(2)
40-49
1
Female
2
3:43 min/km
Wave 3
5
62
Ari FOSTER
Ari FOSTER #62
Female Under 18
00:06:56.2
00:06:56.2
1
(1)
Under 18
1
Female
1
3:39 min/km
Wave 3
10
63
Callum PRICE
Callum PRICE #63
Male Under 18
00:07:42.9
00:07:42.9
3
(8)
Under 18
3
00:00:58.9
Male
8
4:03 min/km
Wave 3
30
64
Charlie ALCOCK
Charlie ALCOCK #64
Male Under 12
00:11:37.9
00:11:37.9
10
(22)
Under 12
10
00:04:37.3
Male
22
6:07 min/km
Wave 3
2
65
Chris HAZELL
Chris HAZELL #65
Male 30-39
00:06:18.6
00:06:18.6
1
(2)
30-39
1
Male
2
3:19 min/km
Wave 3
66
Damian ROONEY
Damian ROONEY #66
Male 50-59
Not started
Not started
50-59
Male
Wave 3
15
67
Dan HEGNEY
Dan HEGNEY #67
Male 18-29
00:08:41.4
00:08:41.4
5
(12)
18-29
5
00:02:53.1
Male
12
4:34 min/km
Wave 3
9
68
Dan PATON
Dan PATON #68
Male 18-29
00:07:41.1
00:07:41.1
3
(7)
18-29
3
00:01:52.8
Male
7
4:02 min/km
Wave 3
7
69
Edward GRAYLING
Edward GRAYLING #69
Male Under 18
00:07:02.4
00:07:02.4
2
(6)
Under 18
2
00:00:18.4
Male
6
3:42 min/km
Wave 3
26
70
George ROONEY
George ROONEY #70
Male Under 12
00:09:51.7
00:09:51.7
7
(19)
Under 12
7
00:02:51.1
Male
19
5:11 min/km
Wave 3
18
71
Harry ALCOCK
Harry ALCOCK #71
Male Under 12
00:09:06.5
00:09:06.5
3
(14)
Under 12
3
00:02:05.9
Male
14
4:47 min/km
Wave 3
35
72
Henrietta GRAYLING
Henrietta GRAYLING #72
Female 18-29
00:12:36.5
00:12:36.5
2
(12)
18-29
2
00:00:33.9
Female
12
6:38 min/km
Wave 3
13
73
Jack ROONEY
Jack ROONEY #73
Male Under 12
00:08:28.5
00:08:28.5
2
(11)
Under 12
2
00:01:27.9
Male
11
4:27 min/km
Wave 3
25
74
James ALCOCK
James ALCOCK #74
Male Under 12
00:09:47.5
00:09:47.5
6
(18)
Under 12
6
00:02:46.9
Male
18
5:09 min/km
Wave 3
6
75
Joshua NEERVOORT
Joshua NEERVOORT #75
Male Under 12
00:07:00.6
00:07:00.6
1
(5)
Under 12
1
Male
5
3:41 min/km
Wave 3
22
76
Kenneth TOMCZAK
Kenneth TOMCZAK #76
Male 40-49
00:09:22.0
00:09:22.0
3
(17)
40-49
3
00:01:33.8
Male
17
4:55 min/km
Wave 3
17
77
Leila ANDERSEN
Leila ANDERSEN #77
Female Under 16
00:08:47.6
00:08:47.6
2
(4)
Under 16
2
00:00:16.3
Female
4
4:37 min/km
Wave 3
3
78
Liam GOULD
Liam GOULD #78
Male Under 18
00:06:44.0
00:06:44.0
1
(3)
Under 18
1
Male
3
3:32 min/km
Wave 3
33
79
Lila ROONEY
Lila ROONEY #79
Female Under 12
00:12:09.4
00:12:09.4
2
(10)
Under 12
2
00:00:33.1
Female
10
6:23 min/km
Wave 3
32
80
Lucas DOIG
Lucas DOIG #80
Male Under 12
00:12:09.2
00:12:09.2
11
(23)
Under 12
11
00:05:08.6
Male
23
6:23 min/km
Wave 3
31
81
Madeline MADVAD
Madeline MADVAD #81
Female 18-29
00:12:02.6
00:12:02.6
1
(9)
18-29
1
Female
9
6:20 min/km
Wave 3
11
82
Matt MILNER
Matt MILNER #82
Male 40-49
00:07:48.2
00:07:48.2
1
(9)
40-49
1
Male
9
4:06 min/km
Wave 3
34
83
Megan KELLY
Megan KELLY #83
Female Under 12
00:12:26.8
00:12:26.8
3
(11)
Under 12
3
00:00:50.5
Female
11
6:33 min/km
Wave 3
1
84
Michael MARTIN
Michael MARTIN #84
Male 18-29
00:05:48.3
00:05:48.3
1
(1)
18-29
1
Male
1
3:03 min/km
Wave 3
24
85
Nellie GRAYLING
Nellie GRAYLING #85
Female Under 16
00:09:46.5
00:09:46.5
4
(7)
Under 16
4
00:01:15.2
Female
7
5:08 min/km
Wave 3
4
86
Patrick MARTIN
Patrick MARTIN #86
Male 18-29
00:06:51.8
00:06:51.8
2
(4)
18-29
2
00:01:03.5
Male
4
3:36 min/km
Wave 3
37
87
Rachel EVANS
Rachel EVANS #87
Female 30-39
00:13:15.0
00:13:15.0
1
(13)
30-39
1
Female
13
6:58 min/km
Wave 3
16
88
Richard CLEVELAND
Richard CLEVELAND #88
Male 40-49
00:08:45.5
00:08:45.5
2
(13)
40-49
2
00:00:57.3
Male
13
4:36 min/km
Wave 3
23
89
Sage CUFF
Sage CUFF #89
Female Under 18
00:09:43.5
00:09:43.5
2
(6)
Under 18
2
00:02:47.3
Female
6
5:07 min/km
Wave 3
38
90
Sally KELLY
Sally KELLY #90
Female 30-39
00:13:15.9
00:13:15.9
2
(14)
30-39
2
00:00:00.9
Female
14
6:58 min/km
Wave 3
36
91
Sam GRAYLING
Sam GRAYLING #91
Male Under 12
00:12:36.8
00:12:36.8
12
(24)
Under 12
12
00:05:36.2
Male
24
6:38 min/km
Wave 3
20
92
Sienna CUFF
Sienna CUFF #92
Female Under 16
00:09:14.7
00:09:14.7
3
(5)
Under 16
3
00:00:43.4
Female
5
4:51 min/km
Wave 3
93
Teal CUFF
Teal CUFF #93
Female Under 16
Not started
Not started
Under 16
Female
Wave 3
21
94
Tighe O'TOOLE
Tighe O'TOOLE #94
Male Under 12
00:09:21.5
00:09:21.5
5
(16)
Under 12
5
00:02:20.9
Male
16
4:55 min/km
Wave 3
19
1148
Hamish MCCARTHY
Hamish MCCARTHY #1148
Male Under 12
00:09:11.2
00:09:11.2
4
(15)
Under 12
4
00:02:10.6
Male
15
4:50 min/km
Wave 3
27
1167
Oisin WORMALD
Oisin WORMALD #1167
Male Under 12
00:10:04.0
00:10:04.0
8
(20)
Under 12
8
00:03:03.4
Male
20
5:17 min/km
Wave 3
28
1168
Mimi WORMALD
Mimi WORMALD #1168
Female Under 12
00:11:36.3
00:11:36.3
1
(8)
Under 12
1
Female
8
6:06 min/km
Wave 3
29
1171
Patrick WORMALD
Patrick WORMALD #1171
Male Under 12
00:11:36.5
00:11:36.5
9
(21)
Under 12
9
00:04:35.9
Male
21
6:06 min/km
Wave 3
12
1245
James MANN
James MANN #1245
Male 18-29
00:07:50.6
00:07:50.6
4
(10)
18-29
4
00:02:02.3
Male
10
4:07 min/km
Wave 3
Page 1 of 1 (40 items)