School Sport WA Primary XC Championships
3 Aug 2023
Results
Details
Links
Race Series
 
Contact
Y3 - 2km XC
Y4 Girls 2km XC
Y4 Boys 2km XC
Y5 Girls 2.5km XC
Y5 Boys 2.5km XC
Y6 Girls 2.5km XC
Y6 Boys 2.5km XC
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
1
2
3
4
5
6
[7]
8
Page 7 of 8 (351 items)
Fav
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Category
Cat Pos
Time Behind Cat
Gender
Gen Pos
Team
Team Result
Team Pos
Pos In Team
Pace
1.05km
Pace
O/Pos
2km
Pace
O/Pos
300
1746
Bodhi MCDONNELL
Bodhi MCDONNELL #1746
Male Y04
00:09:50.44
00:09:50.44
300
(300)
Y04
300
00:03:00.93
Male
300
St Brigid's College
824
36
6
4:55 min/km
00:05:41.08
5:24 min/km
294
00:04:09.36
4:22 min/km
301
303
1031
Tyler BROKAS
Tyler BROKAS #1031
Male Y04
00:10:00.78
00:10:00.78
303
(303)
Y04
303
00:03:11.27
Male
303
Neerigen Brook Primary
1216
41
2
5:00 min/km
00:05:51.05
5:34 min/km
306
00:04:09.73
4:22 min/km
302
311
1412
Mason HOWARD
Mason HOWARD #1412
Male Y04
00:10:12.44
00:10:12.44
311
(311)
Y04
311
00:03:22.93
Male
311
Rivervale Primary School
1
5:06 min/km
00:06:01.62
5:44 min/km
311
00:04:10.82
4:24 min/km
303
305
399
Xavier GONSALVES
Xavier GONSALVES #399
Male Y04
00:10:06.13
00:10:06.13
305
(305)
Y04
305
00:03:16.62
Male
305
Dalkeith Primary School
446
15
5
5:03 min/km
00:05:52.90
5:36 min/km
309
00:04:13.23
4:26 min/km
304
316
2559
Bryce KAVANAGH
Bryce KAVANAGH #2559
Male Y04
00:10:38.77
00:10:38.77
316
(316)
Y04
316
00:03:49.26
Male
316
Dalyellup Primary School
3
5:19 min/km
00:06:25.39
6:07 min/km
318
00:04:13.38
4:26 min/km
305
290
2341
Charlie BARLOW
Charlie BARLOW #2341
Male Y04
00:09:34.27
00:09:34.27
290
(290)
Y04
290
00:02:44.76
Male
290
Good Shepherd Catholic School
1
4:47 min/km
00:05:19.50
5:04 min/km
242
00:04:14.77
4:28 min/km
306
304
234
Jasper MURRAY
Jasper MURRAY #234
Male Y04
00:10:04.28
00:10:04.28
304
(304)
Y04
304
00:03:14.77
Male
304
Collier Primary School
863
37
4
5:02 min/km
00:05:49.22
5:32 min/km
303
00:04:15.06
4:28 min/km
307
307
1747
Jack BLAKE
Jack BLAKE #1747
Male Y04
00:10:06.28
00:10:06.28
307
(307)
Y04
307
00:03:16.77
Male
307
St Brigid's College
824
36
7
5:03 min/km
00:05:50.24
5:33 min/km
304
00:04:16.04
4:29 min/km
308
312
364
Aiden HANNAH
Aiden HANNAH #364
Male Y04
00:10:19.53
00:10:19.53
312
(312)
Y04
312
00:03:30.01
Male
312
Currambine Primary School
608
28
4
5:09 min/km
00:06:02.83
5:45 min/km
312
00:04:16.69
4:30 min/km
309
296
1032
Skye DONALDSON
Skye DONALDSON #1032
Male Y04
00:09:40.26
00:09:40.26
296
(296)
Y04
296
00:02:50.75
Male
296
Neerigen Brook Primary
1216
41
1
4:50 min/km
00:05:22.15
5:06 min/km
255
00:04:18.11
4:31 min/km
310
309
1036
Lejahden PEARSON
Lejahden PEARSON #1036
Male Y04
00:10:10.77
00:10:10.77
309
(309)
Y04
309
00:03:21.26
Male
309
Neerigen Brook Primary
1216
41
4
5:05 min/km
00:05:51.40
5:34 min/km
307
00:04:19.37
4:33 min/km
311
308
1030
Tusitafu ASOMUA FEPULEAI
Tusitafu ASOMUA FEPULEAI #1030
Male Y04
00:10:10.77
00:10:10.77
308
(308)
Y04
308
00:03:21.26
Male
308
Neerigen Brook Primary
1216
41
3
5:05 min/km
00:05:50.65
5:33 min/km
305
00:04:20.12
4:33 min/km
312
306
1631
Aryaman BOSE
Aryaman BOSE #1631
Male Y04
00:10:06.13
00:10:06.13
306
(306)
Y04
306
00:03:16.62
Male
306
South Perth Primary School
660
31
5
5:03 min/km
00:05:43.77
5:27 min/km
297
00:04:22.36
4:36 min/km
313
313
2290
Mackay LAMBERT
Mackay LAMBERT #2290
Male Y04
00:10:27.52
00:10:27.52
313
(313)
Y04
313
00:03:38.00
Male
313
Woodvale Primary School
775
35
5
5:13 min/km
00:06:00.00
5:42 min/km
310
00:04:27.51
4:41 min/km
314
314
2313
Laon LARTIGUE
Laon LARTIGUE #2313
Male Y04
00:10:35.26
00:10:35.26
314
(314)
Y04
314
00:03:45.74
Male
314
Yale Primary School
895
38
4
5:17 min/km
00:06:07.15
5:49 min/km
315
00:04:28.11
4:42 min/km
315
317
2437
Kobe CUNNINGHAM
Kobe CUNNINGHAM #2437
Male Y04
00:10:39.27
00:10:39.27
317
(317)
Y04
317
00:03:49.76
Male
317
Embelton Primary School
2
5:19 min/km
00:06:09.90
5:52 min/km
317
00:04:29.37
4:43 min/km
316
315
2317
William WAN
William WAN #2317
Male Y04
00:10:37.50
00:10:37.50
315
(315)
Y04
315
00:03:47.99
Male
315
Yale Primary School
895
38
5
5:18 min/km
00:06:07.34
5:49 min/km
316
00:04:30.15
4:44 min/km
317
318
2340
Chris KARIAPURAM
Chris KARIAPURAM #2340
Male Y04
00:10:42.19
00:10:42.19
318
(318)
Y04
318
00:03:52.68
Male
318
Good Shepherd Catholic School
3
5:21 min/km
00:06:04.27
5:46 min/km
314
00:04:37.91
4:52 min/km
318
2315
Marcus SEITZ
Marcus SEITZ #2315
Male Y04
DNS
DNS
Y04
Male
Yale Primary School
895
38
2373
Archie BEEDIE
Archie BEEDIE #2373
Male Y04
DNS
DNS
Y04
Male
Churchlands Primary School
2353
Alamdar ALI
Alamdar ALI #2353
Male Y04
DNS
DNS
Y04
Male
Carey Baptist College
2384
Archie BOSWELL
Archie BOSWELL #2384
Male Y04
DNS
DNS
Y04
Male
Davallia Primary School
2395
Mitchell BROWN
Mitchell BROWN #2395
Male Y04
DNS
DNS
Y04
Male
Saint Josephs Primary
2158
Nguyen HUYNH
Nguyen HUYNH #2158
Male Y04
DNS
DNS
Y04
Male
Ursula Frayne Catholic College
1897
Lewis BLANCHARD
Lewis BLANCHARD #1897
Male Y04
DNS
DNS
Y04
Male
St Peter's Primary
598
24
1626
Maverick HOPKINS
Maverick HOPKINS #1626
Male Y04
DNS
DNS
Y04
Male
South Perth Primary School
660
31
1598
Mukandila MICHAEL
Mukandila MICHAEL #1598
Male Y04
DNS
DNS
Y04
Male
Sheoak Grove Primary School
1596
Randall JOSIAH
Randall JOSIAH #1596
Male Y04
DNS
DNS
Y04
Male
Sheoak Grove Primary School
1707
Chase DZIENIS
Chase DZIENIS #1707
Male Y04
DNS
DNS
Y04
Male
St Anthony's Wanneroo
726
32
1558
Hunter SMITH
Hunter SMITH #1558
Male Y04
DNS
DNS
Y04
Male
Serpentine Primary School
1529
Louis GIBBS
Louis GIBBS #1529
Male Y04
DNS
DNS
Y04
Male
Scotch College
313
7
1448
Patrick RYAN
Patrick RYAN #1448
Male Y04
DNS
DNS
Y04
Male
Rosalie Primary School
360
9
1029
Noah WYATT-CLOSE
Noah WYATT-CLOSE #1029
Male Y04
DNF
DNF
Y04
Male
Neerigen Brook Primary
1216
41
02:53:25.71
45:10 min/km
566
Jordan COUMBE
Jordan COUMBE #566
Male Y04
DNS
DNS
Y04
Male
Hawker Park Primary School
597
Harry ALLAN
Harry ALLAN #597
Male Y04
DNS
DNS
Y04
Male
Helena College
688
Brodie LOVELL
Brodie LOVELL #688
Male Y04
DNS
DNS
Y04
Male
Holy Rosary
737
33
692
Thomas COOPER
Thomas COOPER #692
Male Y04
DNS
DNS
Y04
Male
Holy Rosary
737
33
14
Alex MARTIN
Alex MARTIN #14
Male Y04
DNS
DNS
Y04
Male
Amaroo Primary School
00:52:16.28
49:46 min/km
80
Elijah BRENSANELLO
Elijah BRENSANELLO #80
Male Y04
DNS
DNS
Y04
Male
Australian CC
363
Adam MCCABE
Adam MCCABE #363
Male Y04
DNS
DNS
Y04
Male
Currambine Primary School
608
28
319
Bayden MOODIE
Bayden MOODIE #319
Male Y04
DNS
DNS
Y04
Male
Court Grammar School
983
40
490
Bentley SABAN-SMITHERS
Bentley SABAN-SMITHERS #490
Male Y04
DNS
DNS
Y04
Male
Gooseberry Hill Primary School
341
8
552
Zane HOWARD
Zane HOWARD #552
Male Y04
DNS
DNS
Y04
Male
Harmony Primary School
738
34
2509
Vivaan HARI
Vivaan HARI #2509
Male Y04
DNS
DNS
Y04
Male
Bateman Primary School
2639
Trent MURRAY
Trent MURRAY #2639
Male Y04
DNS
DNS
Y04
Male
Karrinyup Primary School
2652
Rian O'NEILL
Rian O'NEILL #2652
Male Y04
DNS
DNS
Y04
Male
Doubleview Primary School
2587
Isa MALIK
Isa MALIK #2587
Male Y04
DNS
DNS
Y04
Male
Dalyellup Primary School
2779
Dylan WEBB
Dylan WEBB #2779
Male Y04
DNS
DNS
Y04
Male
Pearsall Primary School
2751
Judah TEAHO
Judah TEAHO #2751
Male Y04
DNS
DNS
Y04
Male
Cooinda Primary School
2707
Dustin ROBERTS
Dustin ROBERTS #2707
Male Y04
DNS
DNS
Y04
Male
Capel Primary School
1
2
3
4
5
6
[7]
8
Page 7 of 8 (351 items)
© 2023