School Sport WA Primary XC Championships
13 Aug 2020
Results
Details
Links
Race Series
 
Contact
Y3 - 2km XC
Y4 Girls 2km XC
Y4 Boys 2km XC
Y5 Girls 2.5km XC
Y5 Boys 2.5km XC
Y6 Girls 2.5km XC
Y6 Boys 2.5km XC
Advanced
Advanced
1
2
3
4
5
[6]
Page 6 of 6 (281 items)
Fav
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Category
Cat Pos
Time Behind Cat
Gender
Gen Pos
Team
Team Result
Team Pos
Pos In Team
Pace
1.05km
Pace
O/Pos
C/Pos
2km
Pace
O/Pos
C/Pos
36
133
Kota ROBERTS
Kota ROBERTS #133
Male Y04
00:08:27.55
00:08:27.55
36
(36)
Y04
36
00:00:49.76
Male
36
East Fremantle Primary School
386
15
1
4:13 min/km
00:04:50.24
4:36 min/km
47
47
00:03:37.31
3:48 min/km
31
31
20
426
Munashe MADZIVA
Munashe MADZIVA #426
Male Y04
00:08:15.28
00:08:15.28
20
(20)
Y04
20
00:00:37.49
Male
20
Lake Joondalup Baptist College
1
4:07 min/km
00:04:38.40
4:25 min/km
14
14
00:03:36.87
3:48 min/km
30
30
47
978
Lachlan SKINNER
Lachlan SKINNER #978
Male Y04
00:08:31.90
00:08:31.90
47
(47)
Y04
47
00:00:54.12
Male
47
St Peter's Primary School
341
13
1
4:15 min/km
00:04:55.37
4:41 min/km
57
57
00:03:36.53
3:47 min/km
29
29
31
1321
Thomas DENNIS
Thomas DENNIS #1321
Male Y04
00:08:24.20
00:08:24.20
31
(31)
Y04
31
00:00:46.41
Male
31
Broomehill Primary School
1
4:12 min/km
00:04:47.80
4:34 min/km
43
43
00:03:36.39
3:47 min/km
28
28
21
1323
Samuel FLEMING
Samuel FLEMING #1323
Male Y04
00:08:16.06
00:08:16.06
21
(21)
Y04
21
00:00:38.28
Male
21
St Benedict's School
1
4:08 min/km
00:04:39.85
4:26 min/km
17
17
00:03:36.21
3:47 min/km
27
27
60
960
Dylan PAAP
Dylan PAAP #960
Male Y04
00:08:43.04
00:08:43.04
60
(60)
Y04
60
00:01:05.26
Male
60
St Mark's Anglican Community School
238
7
3
4:21 min/km
00:05:06.84
4:52 min/km
101
101
00:03:36.20
3:47 min/km
26
26
34
527
Daniel SCOTT
Daniel SCOTT #527
Male Y04
00:08:26.43
00:08:26.43
34
(34)
Y04
34
00:00:48.64
Male
34
Mercy College
334
12
1
4:13 min/km
00:04:50.26
4:36 min/km
48
48
00:03:36.16
3:47 min/km
25
25
17
1058
Fraser ALLEN
Fraser ALLEN #1058
Male Y04
00:08:14.27
00:08:14.27
17
(17)
Y04
17
00:00:36.48
Male
17
Subiaco Primary School
200
4
2
4:07 min/km
00:04:38.19
4:24 min/km
13
13
00:03:36.07
3:47 min/km
24
24
7
1174
Patrick CAMPBELL
Patrick CAMPBELL #1174
Male Y04
00:08:02.30
00:08:02.30
7
(7)
Y04
7
00:00:24.52
Male
7
Whitford Catholic Primary School
185
2
1
4:01 min/km
00:04:27.14
4:14 min/km
6
6
00:03:35.16
3:46 min/km
23
23
41
1325
Kai GLEESON
Kai GLEESON #1325
Male Y04
00:08:29.06
00:08:29.06
41
(41)
Y04
41
00:00:51.28
Male
41
Our Lady of the Cape Primary School
1
4:14 min/km
00:04:53.95
4:39 min/km
55
55
00:03:35.11
3:46 min/km
22
22
24
627
Levi KADAK
Levi KADAK #627
Male Y04
00:08:18.73
00:08:18.73
24
(24)
Y04
24
00:00:40.94
Male
24
Padbury Catholic Primary School
114
1
3
4:09 min/km
00:04:43.93
4:30 min/km
31
31
00:03:34.79
3:46 min/km
21
21
42
1177
Alexander FRY
Alexander FRY #1177
Male Y04
00:08:29.80
00:08:29.80
42
(42)
Y04
42
00:00:52.01
Male
42
Whitford Catholic Primary School
185
2
2
4:14 min/km
00:04:55.58
4:41 min/km
58
58
00:03:34.22
3:45 min/km
20
20
18
79
Lachlan TINSLEY
Lachlan TINSLEY #79
Male Y04
00:08:14.86
00:08:14.86
18
(18)
Y04
18
00:00:37.08
Male
18
Court Grammar School
643
31
1
4:07 min/km
00:04:40.70
4:27 min/km
23
23
00:03:34.16
3:45 min/km
19
19
28
1008
Lucas UNITT
Lucas UNITT #1008
Male Y04
00:08:21.77
00:08:21.77
28
(28)
Y04
28
00:00:43.98
Male
28
St Stephen's School Carramar
262
9
1
4:10 min/km
00:04:47.72
4:34 min/km
42
42
00:03:34.04
3:45 min/km
18
18
25
1123
Ethan JACK
Ethan JACK #1123
Male Y04
00:08:19.05
00:08:19.05
25
(25)
Y04
25
00:00:41.26
Male
25
Tapping Primary School
212
5
1
4:09 min/km
00:04:45.15
4:31 min/km
33
33
00:03:33.89
3:45 min/km
17
17
10
1315
Kai BENNETT
Kai BENNETT #1315
Male Y04
00:08:06.77
00:08:06.77
10
(10)
Y04
10
00:00:28.98
Male
10
Wembley Downs Primary School
1
4:03 min/km
00:04:33.35
4:20 min/km
10
10
00:03:33.41
3:44 min/km
16
16
29
1335
Joel KERN
Joel KERN #1335
Male Y04
00:08:21.77
00:08:21.77
29
(29)
Y04
29
00:00:43.99
Male
29
Jandakot Primary School
1
4:10 min/km
00:04:48.84
4:35 min/km
44
44
00:03:32.93
3:44 min/km
15
15
19
838
Jay EVANS
Jay EVANS #838
Male Y04
00:08:15.04
00:08:15.04
19
(19)
Y04
19
00:00:37.26
Male
19
Serpentine Primary School
276
11
1
4:07 min/km
00:04:42.28
4:28 min/km
26
26
00:03:32.76
3:43 min/km
14
14
11
771
Humphrey MILLER-MACDONALD
Humphrey MILLER-MACDONALD #771
Male Y04
00:08:07.29
00:08:07.29
11
(11)
Y04
11
00:00:29.51
Male
11
Rosalie Primary School
377
14
1
4:03 min/km
00:04:34.96
4:21 min/km
11
11
00:03:32.33
3:43 min/km
13
13
8
1322
Saxon DERECOURT
Saxon DERECOURT #1322
Male Y04
00:08:04.94
00:08:04.94
8
(8)
Y04
8
00:00:27.16
Male
8
Applecross Primary School
2
4:02 min/km
00:04:33.22
4:20 min/km
9
9
00:03:31.72
3:42 min/km
12
12
14
629
Jack PEARCE
Jack PEARCE #629
Male Y04
00:08:12.43
00:08:12.43
14
(14)
Y04
14
00:00:34.64
Male
14
Padbury Catholic Primary School
114
1
2
4:06 min/km
00:04:41.27
4:27 min/km
24
24
00:03:31.16
3:42 min/km
11
11
15
1332
Tate JAHN
Tate JAHN #1332
Male Y04
00:08:13.54
00:08:13.54
15
(15)
Y04
15
00:00:35.75
Male
15
Ardross Primary School
1
4:06 min/km
00:04:42.90
4:29 min/km
27
27
00:03:30.64
3:41 min/km
10
10
13
1326
Joshua GODDARD
Joshua GODDARD #1326
Male Y04
00:08:10.63
00:08:10.63
13
(13)
Y04
13
00:00:32.84
Male
13
Bicton Primary School
1
4:05 min/km
00:04:40.17
4:26 min/km
18
18
00:03:30.46
3:41 min/km
9
9
4
1151
Spencer HATHRILL
Spencer HATHRILL #1151
Male Y04
00:07:53.28
00:07:53.28
4
(4)
Y04
4
00:00:15.50
Male
4
West Leederville Primary School
1
3:56 min/km
00:04:24.29
4:11 min/km
4
4
00:03:28.99
3:39 min/km
8
8
12
626
Elijah GRIFFITHS
Elijah GRIFFITHS #626
Male Y04
00:08:07.78
00:08:07.78
12
(12)
Y04
12
00:00:29.99
Male
12
Padbury Catholic Primary School
114
1
1
4:03 min/km
00:04:39.85
4:26 min/km
16
16
00:03:27.92
3:38 min/km
7
7
5
1060
Fernando ELLIS
Fernando ELLIS #1060
Male Y04
00:07:54.54
00:07:54.54
5
(5)
Y04
5
00:00:16.76
Male
5
Subiaco Primary School
200
4
1
3:57 min/km
00:04:27.14
4:14 min/km
5
5
00:03:27.40
3:38 min/km
6
6
6
958
Charlie KILLOH
Charlie KILLOH #958
Male Y04
00:07:56.23
00:07:56.23
6
(6)
Y04
6
00:00:18.44
Male
6
St Mark's Anglican Community School
238
7
1
3:58 min/km
00:04:29.97
4:17 min/km
8
8
00:03:26.25
3:37 min/km
5
5
9
117
Oscar TONKIN
Oscar TONKIN #117
Male Y04
00:08:06.15
00:08:06.15
9
(9)
Y04
9
00:00:28.37
Male
9
Denmark Primary School
1
4:03 min/km
00:04:40.67
4:27 min/km
22
22
00:03:25.48
3:36 min/km
4
4
3
1341
Levi MASCI
Levi MASCI #1341
Male Y04
00:07:45.88
00:07:45.88
3
(3)
Y04
3
00:00:08.09
Male
3
Applecross Primary School
1
3:52 min/km
00:04:24.22
4:11 min/km
3
3
00:03:21.66
3:32 min/km
3
3
2
1467
Tighe WYNNE
Tighe WYNNE #1467
Male Y04
00:07:38.79
00:07:38.79
2
(2)
Y04
2
00:00:01.00
Male
2
St Andrew's Catholic Primary School
2
3:49 min/km
00:04:22.22
4:09 min/km
1
1
00:03:16.57
3:26 min/km
2
2
1
1468
Jaison JASCHINSKY
Jaison JASCHINSKY #1468
Male Y04
00:07:37.78
00:07:37.78
1
(1)
Y04
1
Male
1
St Andrew's Catholic Primary School
1
3:48 min/km
00:04:22.63
4:10 min/km
2
2
00:03:15.15
3:25 min/km
1
1
1
2
3
4
5
[6]
Page 6 of 6 (281 items)
© 2023