X Adventure Race Dunsborough
16 Apr 2016
Results
Details
 
Contact
Short Course X-Adventure
Kids X-Adventure
Long Course X-Adventure
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
1
2
3
4
[5]
6
Page 5 of 6 (262 items)
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Time Adj
Category
Cat Pos
Gender
Gen Pos
State
Country
Leg1
Leg2
Leg3
Pace
Swim
O/Pos
C/Pos
G/Pos
Run
O/Pos
C/Pos
G/Pos
MTB
O/Pos
C/Pos
G/Pos
Finish
O/Pos
C/Pos
G/Pos
173
453
Slugs
Slugs #453
Mixed Mixed Team
03:35:40.35
03:35:40.35
24
(24)
Mixed Team
24
Mixed
24
WA
AUS
Adam Jongeling
Clare Jongeling
Charles Johnson
5:57 min/km
00:27:03.56
79
11
11
01:54:47.71
219
28
28
01:13:05.04
64
12
12
00:00:44.04
89
18
18
138
454
Sporty & Aqua Ted return
Sporty & Aqua Ted return #454
Mixed Mixed Team
03:25:22.86
03:25:22.86
17
(17)
Mixed Team
17
Mixed
17
WA
AUS
Michael Cain
Shannon Cain
Michael Cain
5:40 min/km
00:24:15.68
26
6
6
01:54:07.71
218
27
27
01:06:23.10
15
4
4
00:00:36.37
24
6
6
170
455
Stretch and the Stumpies
Stretch and the Stumpies #455
Female Female Team
03:35:03.55
03:35:03.55
5
(16)
Female Team
5
Female
16
WA
AUS
Dianne McLernon
Tashana Tweddle
Joy Miles
5:56 min/km
00:30:43.76
162
7
23
01:47:57.40
206
8
24
01:15:02.80
76
1
3
00:01:19.59
223
10
33
74
456
Team Awesome
Team Awesome #456
Mixed Mixed Team
03:10:39.85
03:10:39.85
5
(5)
Mixed Team
5
Mixed
5
WA
AUS
Jane Kelsbie
Jack Williamson
Sam Williamson
5:16 min/km
00:36:43.72
212
26
26
01:18:14.03
33
5
5
01:15:04.02
77
15
15
00:00:38.07
33
8
8
96
457
team Bowepi
team Bowepi #457
Female Female Team
03:15:48.20
03:15:48.20
1
(6)
Female Team
1
Female
6
WA
AUS
Val O'Neill
Libby Feutrill
Pippa Kenworthy
5:24 min/km
00:28:33.79
105
4
14
01:20:31.30
55
1
5
01:26:03.87
155
6
15
00:00:39.22
54
2
7
189
459
Team Dolphin
Team Dolphin #459
Female Female Team
03:43:41.40
03:43:41.40
7
(19)
Female Team
7
Female
19
WA
AUS
Belinda Butler
Mia du Preez
Jenni Mcrae
6:11 min/km
00:28:48.64
112
5
15
01:42:42.33
190
6
20
01:31:18.67
191
9
21
00:00:51.76
152
4
17
161
460
Team Domination
Team Domination #460
Male Male Team
03:30:32.17
03:30:32.17
28
(124)
Male Team
28
Male
124
WA
AUS
Wayne March
Steve Grehan
Wayne March
5:49 min/km
00:28:52.69
113
23
85
01:42:06.04
186
28
149
01:18:43.41
113
25
84
00:00:50.02
144
27
105
102
461
Team Dunsy
Team Dunsy #461
Mixed Mixed Team
03:16:40.94
03:16:40.94
10
(10)
Mixed Team
10
Mixed
10
WA
AUS
Trevor Lawrence-Brown
5:26 min/km
00:21:07.51
3
1
1
01:41:25.40
179
18
18
01:13:22.36
66
13
13
00:00:45.66
108
22
22
116
462
Team Fisher
Team Fisher #462
Mixed Mixed Team
03:20:00.91
03:20:00.91
13
(13)
Mixed Team
13
Mixed
13
WA
AUS
Amy Manson
Aaron Fisher
John Fisher
5:31 min/km
00:41:10.86
227
28
28
01:16:00.57
22
3
3
01:21:58.43
130
24
24
00:00:51.05
149
24
24
192
463
Team HD
Team HD #463
Female Female Team
03:44:42.25
03:44:42.25
8
(20)
Female Team
8
Female
20
WA
AUS
Heather Olsson
Heather Olsson
Diane Chisholm
6:12 min/km
00:29:38.75
145
6
21
01:58:15.53
225
10
30
01:15:55.70
82
2
4
00:00:52.25
156
6
20
203
464
Team Neindorf
Team Neindorf #464
Male Male Team
03:52:36.36
03:52:36.36
31
(151)
Male Team
31
Male
151
WA
AUS
Gary Neindorf
Gary Neindorf
Alex Neindorf
6:26 min/km
00:36:22.10
211
30
157
01:42:07.06
187
29
150
01:33:22.36
195
32
143
00:00:44.84
98
20
69
9
465
Team Popoff
Team Popoff #465
Male Male Team
02:44:50.72
02:44:50.72
3
(9)
Male Team
3
Male
9
WA
AUS
Trevor Strydom
James Goodlad
4:33 min/km
00:26:37.98
69
13
47
01:09:06.91
4
1
4
01:08:23.87
21
5
15
00:00:41.96
73
17
50
44
466
Team Schlossgold
Team Schlossgold #466
Male Male Team
03:01:12.60
03:01:12.60
10
(37)
Male Team
10
Male
37
WA
AUS
Dave Webb
Tim Villa
5:00 min/km
00:25:36.95
43
8
28
01:25:10.23
93
16
77
01:09:44.50
32
7
24
00:00:40.91
69
13
46
48
467
The MGBs
The MGBs #467
Male Male Team
03:02:32.76
03:02:32.76
11
(41)
Male Team
11
Male
41
WA
AUS
Paul Manners
Mark Barrett-Lennard
5:02 min/km
00:28:27.66
103
19
77
01:22:26.66
70
13
59
01:10:19.80
36
9
27
00:01:18.64
221
33
160
120
468
The Saturday Swimmers
The Saturday Swimmers #468
Male Male Team
03:20:28.54
03:20:28.54
23
(100)
Male Team
23
Male
100
WA
AUS
Alec Webber
Andy Medland
5:32 min/km
00:27:09.27
83
16
60
01:22:17.02
68
12
57
01:30:11.26
187
31
138
00:00:50.98
148
28
109
145
474
Triple C
Triple C #474
Male Male Team
03:26:28.93
03:26:28.93
27
(116)
Male Team
27
Male
116
WA
AUS
Chris Ward
Clinton McCarthy
Chris McKinley
5:42 min/km
00:38:21.36
215
31
160
01:28:15.24
116
19
98
01:19:14.02
114
26
85
00:00:38.31
40
5
28
210
475
Turbo TB
Turbo TB #475
Mixed Mixed Team
04:04:28.89
04:04:28.89
29
(29)
Mixed Team
29
Mixed
29
WA
AUS
Alarna Boothroyd
Alarna Boothroyd
Michael Thomas
6:45 min/km
00:29:04.74
120
15
15
02:09:11.06
230
30
30
01:24:24.62
147
25
25
00:01:48.45
227
30
30
67
476
Two Cs
Two Cs #476
Male Male Team
03:09:09.34
03:09:09.34
14
(59)
Male Team
14
Male
59
WA
AUS
Clayton Dorrington
Chris Stanley
Chris Stanley
5:13 min/km
00:22:17.58
11
2
7
01:23:48.17
82
14
68
01:22:21.47
134
28
99
00:00:42.12
78
18
55
27
477
Uncanny X Men
Uncanny X Men #477
Male Male Team
02:54:21.44
02:54:21.44
8
(24)
Male Team
8
Male
24
WA
AUS
Clayton Lindley
Leigh Pritchard
Neil Bishop
4:49 min/km
00:22:34.82
12
3
8
01:25:49.27
99
17
83
01:05:19.08
11
4
9
00:00:38.25
39
4
27
80
478
Williamson 1 Bottomley 2
Williamson 1 Bottomley 2 #478
Mixed Mixed Team
03:10:52.45
03:10:52.45
7
(7)
Mixed Team
7
Mixed
7
WA
AUS
Lou-Ann Bottomley
Donna Williamson
Declan Bottomley
5:16 min/km
00:34:15.19
206
25
25
01:26:30.97
104
10
10
01:09:37.45
30
6
6
00:00:28.83
1
1
1
162
479
Working for Free
Working for Free #479
Male Male Team
03:30:44.76
03:30:44.76
29
(125)
Male Team
29
Male
125
WA
AUS
Alex Lee
Benson Gilmour
Joel Bourke
5:49 min/km
00:23:27.19
19
5
13
01:32:28.17
144
25
122
01:34:02.61
196
33
144
00:00:46.78
117
21
83
187
480
YOBOs
YOBOs #480
Mixed Mixed Team
03:42:51.13
03:42:51.13
26
(26)
Mixed Team
26
Mixed
26
WA
AUS
Kylie Mitchell
Adrianne Sanzone
Zac Priest
6:09 min/km
00:33:55.86
203
24
24
01:47:56.66
205
24
24
01:20:04.84
116
21
21
00:00:53.77
161
26
26
202
181
Varina GROENWOLDT
Varina GROENWOLDT #181
Female Prime Female (18-39)
03:51:55.90
03:51:55.90
12
(24)
Prime Female (18-39)
12
Female
24
WA
AUS
6:24 min/km
00:40:57.26
225
16
33
01:41:45.51
184
10
17
01:28:33.14
172
10
19
00:00:39.99
61
6
8
17
182
Brett EDELMAN
Brett EDELMAN #182
Male Veteran Male (40-49)
02:50:50.71
02:50:50.71
5
(17)
Veteran Male (40-49)
5
Male
17
WA
AUS
4:43 min/km
00:23:25.96
17
2
11
01:18:50.76
41
13
33
01:07:57.74
19
3
13
00:00:36.24
23
4
16
46
183
Diego HERNANDEZ
Diego HERNANDEZ #183
Male Veteran Male (40-49)
03:01:35.93
03:01:35.93
15
(39)
Veteran Male (40-49)
15
Male
39
WA
AUS
Diego Hernandez
Diego Hernandez
Diego Hernandez
5:01 min/km
00:26:20.48
57
12
40
01:23:47.44
81
23
67
01:10:43.36
40
9
31
00:00:44.64
96
17
67
38
483
William Milne
William Milne #483
Mixed Mixed Team
02:59:25.25
02:59:25.25
3
(3)
Mixed Team
3
Mixed
3
WA
AUS
Hannah Van De Velde
William Milne
Ben Klug
4:57 min/km
00:22:40.50
14
3
3
01:20:59.94
57
6
6
01:15:02.52
75
14
14
00:00:42.29
80
16
16
90
470
The X Men
The X Men #470
Male Male Team
03:14:03.44
03:14:03.44
18
(77)
Male Team
18
Male
77
WA
AUS
Tim Vanderbeek
Michael Baldock
Greg Hough
5:22 min/km
00:33:16.11
199
28
149
01:26:05.64
100
18
84
01:14:02.74
71
18
56
00:00:38.95
51
9
35
132
471
Three forty somethings
Three forty somethings #471
Mixed Mixed Team
03:23:18.64
03:23:18.64
15
(15)
Mixed Team
15
Mixed
15
WA
AUS
Angela Moore
Nicole Smith
David Green
5:37 min/km
00:27:33.35
95
12
12
01:45:01.27
197
20
20
01:09:47.57
33
8
8
00:00:56.44
174
28
28
13
472
Three Legged Dog
Three Legged Dog #472
Male Male Team
02:50:07.29
02:50:07.29
5
(13)
Male Team
5
Male
13
WA
AUS
Elliott Cross
Andrew Young
Mark James
4:42 min/km
00:24:45.14
32
6
21
01:14:39.09
16
3
13
01:10:02.28
34
8
25
00:00:40.77
68
12
45
409
Busters
Busters #409
Mixed Mixed Team
Query
Query
Mixed Team
Mixed
WA
AUS
Katie Ball
min/km
00:29:54.21
46
Darcy DUNCAN
Darcy DUNCAN #46
Male Veteran Male (40-49)
Query
Query
Veteran Male (40-49)
Male
WA
AUS
Darcy Duncan
Darcy Duncan
Darcy Duncan
min/km
00:27:23.93
71
Chris HOLMAN
Chris HOLMAN #71
Male Prime Male (18-39)
Started
Started
Prime Male (18-39)
Male
WA
AUS
Chris Holman
Chris Holman
Chris Holman
min/km
00:29:47.08
148
38
109
01:39:58.77
174
58
142
179
Stewart WINSOR
Stewart WINSOR #179
Male Prime Male (18-39)
Started
Started
Prime Male (18-39)
Male
WA
AUS
Stewart Winsor
Stewart Winsor
Stewart Winsor
min/km
00:31:00.81
168
47
125
01:38:41.74
170
56
138
406
Brash Vineyard Representatives
Brash Vineyard Representatives #406
Male Male Team
DNF
DNF
Male Team
Male
WA
AUS
Stuart Preston
Glen Schloderer
min/km
00:25:48.96
01:28:53.29
00:35:02.02
439
Older we get Faster we were
Older we get Faster we were #439
Mixed Mixed Team
DNF
DNF
Mixed Team
Mixed
WA
AUS
Ranee Wilson
Attila Hagymas
Atilla Hagymas
min/km
00:30:51.64
01:33:24.51
00:25:49.11
473
Trihardz 111
Trihardz 111 #473
Male Male Team
DNF
DNF
Male Team
Male
WA
AUS
Stephen Bremrose
Aaron Tucker
Adrian Wisniewski
min/km
00:32:29.85
20
Mieke BOEREMA
Mieke BOEREMA #20
Female Prime Female (18-39)
DNF
DNF
Prime Female (18-39)
Female
WA
AUS
Mieke Boerema
Mieke Boerema
Mieke Boerema
min/km
00:26:16.59
149
Christopher STANSBURY
Christopher STANSBURY #149
Male Veteran Male (40-49)
DNF
DNF
Veteran Male (40-49)
Male
WA
AUS
Christopher Stansbury
Christopher Stansbury
Christopher Stansbury
min/km
00:32:12.11
01:29:09.52
129
Adam OLDMEADOW
Adam OLDMEADOW #129
Male Prime Male (18-39)
DNF
DNF
Prime Male (18-39)
Male
WA
AUS
Adam Oldmeadow
Adam Oldmeadow
Adam Oldmeadow
min/km
00:25:38.78
01:09:29.10
137
Jess REYNOLDS
Jess REYNOLDS #137
Female Prime Female (18-39)
Not started
Not started
Prime Female (18-39)
Female
WA
AUS
Jess Reynolds
Jess Reynolds
Jess Reynolds
min/km
164
Rob VAN SELM
Rob VAN SELM #164
Male Veteran Male (40-49)
Not started
Not started
Veteran Male (40-49)
Male
WA
AUS
Rob van Selm
Rob van Selm
Rob van Selm
min/km
155
Christo SUTHERNS
Christo SUTHERNS #155
Male Prime Male (18-39)
Not started
Not started
Prime Male (18-39)
Male
WA
AUS
Christo Sutherns
Christo Sutherns
Christo Sutherns
min/km
141
Timothy ROBERTS
Timothy ROBERTS #141
Male Veteran Male (40-49)
Not started
Not started
Veteran Male (40-49)
Male
WA
AUS
Timothy Roberts
Timothy Roberts
Timothy Roberts
min/km
167
Ian VAUGHAN
Ian VAUGHAN #167
Male Prime Male (18-39)
Not started
Not started
Prime Male (18-39)
Male
WA
AUS
Ian Vaughan
Ian Vaughan
Ian Vaughan
min/km
469
The Winning Team
The Winning Team #469
Female Female Team
Not started
Not started
Female Team
Female
WA
AUS
Mandy Carey
min/km
458
Team Davey
Team Davey #458
Male Male Team
Not started
Not started
Male Team
Male
WA
AUS
Mark Davey
Matthew Davey
Shannon Jeffes
min/km
422
Here for Beer
Here for Beer #422
Male Male Team
Not started
Not started
Male Team
Male
WA
AUS
Wade Hitchcock
Ryan Bridges
Aaron May
min/km
174
Elliott WELLS
Elliott WELLS #174
Male Prime Male (18-39)
Not started
Not started
Prime Male (18-39)
Male
WA
AUS
Elliott Wells
Elliott Wells
Elliott Wells
min/km
175
David WHEELER
David WHEELER #175
Male Veteran Male (40-49)
Not started
Not started
Veteran Male (40-49)
Male
WA
AUS
David Wheeler
David Wheeler
David Wheeler
min/km
166
Darren VARNAVIDES
Darren VARNAVIDES #166
Male Veteran Male (40-49)
DNS
DNS
Veteran Male (40-49)
Male
WA
AUS
Darren Varnavides
Darren Varnavides
Darren Varnavides
min/km
1
2
3
4
[5]
6
Page 5 of 6 (262 items)