Busselton Runners Club Half Marathon and Fun Run
7 Feb 2015
Results
Details
 
Contact
Half Marathon
10km Run
5km Run
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
1
2
3
[4]
5
6
Page 4 of 6 (279 items)
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
(Net Time)
Cat Pos
(Gen Pos)
Net Time
Category
Cat Pos
Gender
Gen Pos
Country
Pace
129
927
Chris BOULTON
Chris BOULTON #927
Male Super Veteran 50+
00:30:36.32
00:30:36.32
(Finished)
7
(65)
Finished
Super Veteran 50+
7
Male
65
6:01 min/km
128
1150
Jessica BRUECHERT
Jessica BRUECHERT #1150
Female Juniors
00:30:28.81
00:30:28.81
(Finished)
19
(64)
Finished
Juniors
19
Female
64
5:55 min/km
127
910
Will ARVIDSON
Will ARVIDSON #910
Male Juniors
00:30:20.44
00:30:20.44
(Finished)
27
(64)
Finished
Juniors
27
Male
64
5:53 min/km
126
908
Ryan ARVIDSON
Ryan ARVIDSON #908
Male Juniors
00:30:20.36
00:30:20.36
(Finished)
26
(63)
Finished
Juniors
26
Male
63
5:53 min/km
125
1068
Sarah-Jane WATKINS
Sarah-Jane WATKINS #1068
Female Veteran 40+
00:30:19.56
00:30:19.56
(Finished)
12
(63)
Finished
Veteran 40+
12
Female
63
5:52 min/km
124
1074
Yvonne WHITE
Yvonne WHITE #1074
Female Super Veteran 50+
00:30:06.82
00:30:06.82
(Finished)
6
(62)
Finished
Super Veteran 50+
6
Female
62
5:49 min/km
123
1002
Aiden MAIORANA
Aiden MAIORANA #1002
Male Juniors
00:30:05.31
00:30:05.31
(Finished)
25
(62)
Finished
Juniors
25
Male
62
5:47 min/km
122
1035
Nikki PURVEY
Nikki PURVEY #1035
Female Open
00:30:04.44
00:30:04.44
(Finished)
27
(61)
Finished
Open
27
Female
61
5:42 min/km
121
991
Teresa KELLY
Teresa KELLY #991
Female Open
00:30:01.38
00:30:01.38
(Finished)
26
(60)
Finished
Open
26
Female
60
5:49 min/km
120
1130
Lisa THORPE
Lisa THORPE #1130
Female Veteran 40+
00:29:53.87
00:29:53.87
(Finished)
11
(59)
Finished
Veteran 40+
11
Female
59
5:51 min/km
119
1172
Nathan HUNT
Nathan HUNT #1172
Male Juniors
00:29:52.45
00:29:52.45
(Finished)
24
(61)
Finished
Juniors
24
Male
61
5:45 min/km
118
1053
Mike SOUTH
Mike SOUTH #1053
Male Juniors
00:29:45.98
00:29:45.98
(Finished)
23
(60)
Finished
Juniors
23
Male
60
5:47 min/km
117
1020
Catherin MULLAN
Catherin MULLAN #1020
Female Open
00:29:42.88
00:29:42.88
(Finished)
25
(58)
Finished
Open
25
Female
58
5:47 min/km
116
1184
Ian PETITE
Ian PETITE #1184
Male Veteran 40+
00:29:38.23
00:29:38.23
(Finished)
9
(59)
Finished
Veteran 40+
9
Male
59
5:45 min/km
115
1185
Luke PETITE
Luke PETITE #1185
Male Juniors
00:29:37.81
00:29:37.81
(Finished)
22
(58)
Finished
Juniors
22
Male
58
5:45 min/km
114
1186
Jenny PHELAN
Jenny PHELAN #1186
Female Open
00:29:26.65
00:29:26.65
(Finished)
24
(57)
Finished
Open
24
Female
57
5:46 min/km
113
989
Julia JONES
Julia JONES #989
Female Open
00:29:24.61
00:29:24.61
(Finished)
23
(56)
Finished
Open
23
Female
56
5:43 min/km
112
1005
Eujay MCCARTAIN
Eujay MCCARTAIN #1005
Male Open
00:29:24.40
00:29:24.40
(Finished)
22
(57)
Finished
Open
22
Male
57
5:43 min/km
111
1055
David STANNARD
David STANNARD #1055
Male Open
00:29:22.56
00:29:22.56
(Finished)
21
(56)
Finished
Open
21
Male
56
5:40 min/km
110
1021
Pyone MYAT THU
Pyone MYAT THU #1021
Female Open
00:29:21.55
00:29:21.55
(Finished)
22
(55)
Finished
Open
22
Female
55
5:42 min/km
109
1142
Darragh BASS
Darragh BASS #1142
Male Juniors
00:29:11.99
00:29:11.99
(Finished)
21
(55)
Finished
Juniors
21
Male
55
5:38 min/km
108
936
Marie CHAUVEAU
Marie CHAUVEAU #936
Female Super Veteran 50+
00:29:09.15
00:29:09.15
(Finished)
5
(54)
Finished
Super Veteran 50+
5
Female
54
5:42 min/km
107
9703
Holly GARDINER
Holly GARDINER #9703
Female Open
00:29:00.27
00:29:00.27
(Finished)
21
(53)
Finished
Open
21
Female
53
5:38 min/km
106
442
Maren SCRIVEN
Maren SCRIVEN #442
Female Open
00:28:59.41
00:28:59.41
(Finished)
20
(52)
Finished
Open
20
Female
52
5:37 min/km
105
1077
Keith WILLIAMS
Keith WILLIAMS #1077
Male Super Veteran 50+
00:28:43.17
00:28:43.17
(Finished)
6
(54)
Finished
Super Veteran 50+
6
Male
54
5:38 min/km
104
947
Steve CRENFELDT
Steve CRENFELDT #947
Male Open
00:28:41.97
00:28:41.97
(Finished)
20
(53)
Finished
Open
20
Male
53
5:31 min/km
103
1155
Sascha COX
Sascha COX #1155
Female Juniors
00:28:38.30
00:28:38.30
(Finished)
18
(51)
Finished
Juniors
18
Female
51
5:36 min/km
102
1121
Kylie PICKERING
Kylie PICKERING #1121
Female Open
00:28:30.17
00:28:30.17
(Finished)
19
(50)
Finished
Open
19
Female
50
5:31 min/km
101
1060
Christine THOMPSON
Christine THOMPSON #1060
Female Veteran 40+
00:28:29.81
00:28:29.81
(Finished)
10
(49)
Finished
Veteran 40+
10
Female
49
5:35 min/km
100
1167
Nicole HARVEY
Nicole HARVEY #1167
Female Open
00:28:25.67
00:28:25.67
(Finished)
18
(48)
Finished
Open
18
Female
48
5:32 min/km
99
917
Kelsey BAPTIST
Kelsey BAPTIST #917
Female Open
00:28:24.73
00:28:24.73
(Finished)
17
(47)
Finished
Open
17
Female
47
5:34 min/km
98
1019
Stephen MULHERN
Stephen MULHERN #1019
Male Open
00:28:12.45
00:28:12.45
(Finished)
19
(52)
Finished
Open
19
Male
52
5:27 min/km
97
915
Amanda BANKS
Amanda BANKS #915
Female Veteran 40+
00:28:11.81
00:28:11.81
(Finished)
9
(46)
Finished
Veteran 40+
9
Female
46
5:27 min/km
96
1200
Mr WILSON
Mr WILSON #1200
Male Super Veteran 50+
00:28:11.63
00:28:11.63
(Finished)
5
(51)
Finished
Super Veteran 50+
5
Male
51
5:28 min/km
95
1163
Brad GOLDSMITH
Brad GOLDSMITH #1163
Male Veteran 40+
00:27:57.22
00:27:57.22
(Finished)
8
(50)
Finished
Veteran 40+
8
Male
50
5:23 min/km
94
1149
Bob BRUCE
Bob BRUCE #1149
Male Veteran 40+
00:27:54.31
00:27:54.31
(Finished)
7
(49)
Finished
Veteran 40+
7
Male
49
5:25 min/km
93
1114
Renae LOGIE
Renae LOGIE #1114
Female Open
00:27:47.56
00:27:47.56
(Finished)
16
(45)
Finished
Open
16
Female
45
5:25 min/km
92
1028
Larry ODGERS
Larry ODGERS #1028
Male Super Veteran 50+
00:27:43.73
00:27:43.73
(Finished)
4
(48)
Finished
Super Veteran 50+
4
Male
48
5:25 min/km
91
1088
Cliff ATKINSON
Cliff ATKINSON #1088
Male Veteran 40+
00:27:43.22
00:27:43.22
(Finished)
6
(47)
Finished
Veteran 40+
6
Male
47
5:21 min/km
90
1189
Roberta TAYLOR
Roberta TAYLOR #1189
Female Open
00:27:42.21
00:27:42.21
(Finished)
15
(44)
Finished
Open
15
Female
44
5:26 min/km
89
907
Jade ARVIDSON
Jade ARVIDSON #907
Female Juniors
00:27:39.55
00:27:39.55
(Finished)
17
(43)
Finished
Juniors
17
Female
43
5:21 min/km
88
1086
Patrick YEATES
Patrick YEATES #1086
Male Juniors
00:27:31.63
00:27:31.63
(Finished)
20
(46)
Finished
Juniors
20
Male
46
5:25 min/km
87
1137
Lachlan WOOD
Lachlan WOOD #1137
Male Juniors
00:27:30.99
00:27:30.99
(Finished)
19
(45)
Finished
Juniors
19
Male
45
5:20 min/km
86
911
Rachel AUSTIN
Rachel AUSTIN #911
Female Open
00:27:30.18
00:27:30.18
(Finished)
14
(42)
Finished
Open
14
Female
42
5:23 min/km
85
984
Lisa HODGE
Lisa HODGE #984
Female Veteran 40+
00:27:27.81
00:27:27.81
(Finished)
8
(41)
Finished
Veteran 40+
8
Female
41
5:20 min/km
84
906
Dermott ARTHY
Dermott ARTHY #906
Male Juniors
00:27:23.81
00:27:23.81
(Finished)
18
(44)
Finished
Juniors
18
Male
44
5:24 min/km
83
1073
Karla WHITE
Karla WHITE #1073
Female Open
00:27:08.81
00:27:08.81
(Finished)
13
(40)
Finished
Open
13
Female
40
5:17 min/km
82
1170
Sienna HEPWORTH
Sienna HEPWORTH #1170
Female Juniors
00:27:08.44
00:27:08.44
(Finished)
16
(39)
Finished
Juniors
16
Female
39
5:15 min/km
81
1129
Fiona TAS
Fiona TAS #1129
Female Veteran 40+
00:27:07.22
00:27:07.22
(Finished)
7
(38)
Finished
Veteran 40+
7
Female
38
5:15 min/km
80
1119
Lisa O'NEILL
Lisa O'NEILL #1119
Female Open
00:26:52.44
00:26:52.44
(Finished)
12
(37)
Finished
Open
12
Female
37
5:14 min/km
1
2
3
[4]
5
6
Page 4 of 6 (279 items)
© 2023