School Sport WA Primary XC Championships
13 Aug 2020
Results
Details
Links
Race Series
 
Contact
Y3 - 2km XC
Y4 Girls 2km XC
Y4 Boys 2km XC
Y5 Girls 2.5km XC
Y5 Boys 2.5km XC
Y6 Girls 2.5km XC
Y6 Boys 2.5km XC
Advanced
Advanced
All genders
Male
All categories
Y04
All teams
Adam Road Primary School
Amaroo Primary School
Applecross Primary School
Ardross Primary School
Baldivis Primary School
Beaconsfield Primary School
Bicton Primary School
Bletchley Park Primary School
Broomehill Primary School
Capel Primary School
Carramar Primary School
Collier Primary School
Court Grammar School
Dalyellup Primary School
Denmark Primary School
East Fremantle Primary School
Frederick Irwin Anglican School
Freshwater Bay Primary School
Gidgegannup Primary School
Glengarry Primary School
Good Shepherd Catholic School
Gooseberry Hill Primary School
Great Southern Grammar
Greenfields Primary School
Gwynne Park Primary School
Halidon Primary School
Halls Head Primary School
Harmony Primary School
Helena College
Hillarys Primary School
Hocking Primary School
Holy Rosary Primary School
Jandakot Primary School
Jolimont Primary School
Kapinara Primary School
Kyilla Primary School
Lake Joondalup Baptist College
Lake Monger Primary School
Landsdale Christian School
Landsdale Primary School
Marmion Primary School
Mercy College
Moora Primary School
Narrogin Primary School
Nedlands Primary School
North Perth Primary School
Northshore Christian Grammar School
Our Lady of the Cape Primary School
Padbury Catholic Primary School
Parkwood Primary School
Pearsall Primary School
Peter Moyes Anglican Community School
Rosalie Primary School
Saint Joseph's Primary School
Serpentine Primary School
Sorrento Primary School
South Bunbury Primary School
South Halls Head Primary School
South Perth Primary School
St Andrew's Catholic Primary School
St Benedict's School
St Brigid's College
St Joseph's Primary School
St Mark's Anglican Community School
St Mary's Catholic Primary School Bunbury
St Peter's Primary School
St Stephen's School Carramar
St Stephen's School Duncraig
Subiaco Primary School
Success Primary School
Swanbourne Primary School
Tapping Primary School
Wembley Downs Primary School
Wembley Primary School
West Leederville Primary School
Whitford Catholic Primary School
Yale Primary School
Sort by finish order
Sort by race number
Sort by name
Sort by category
Sort by team
1
2
3
[4]
5
6
Page 4 of 6 (281 items)
Fav
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Category
Cat Pos
Time Behind Cat
Gender
Gen Pos
Team
Team Result
Team Pos
Pos In Team
Pace
1.05km
Pace
O/Pos
C/Pos
2km
Pace
O/Pos
C/Pos
151
1364
Lachlan WILLIAMS
Lachlan WILLIAMS #1364
Male Y04
00:09:20.96
00:09:20.96
151
(151)
Y04
151
00:01:43.18
Male
151
Baldivis Primary School
388
16
4
4:40 min/km
00:05:18.48
5:03 min/km
154
154
00:04:02.48
4:15 min/km
147
147
152
664
Aiden JONES
Aiden JONES #664
Male Y04
00:09:21.28
00:09:21.28
152
(152)
Y04
152
00:01:43.50
Male
152
Pearsall Primary School
664
32
1
4:40 min/km
00:05:14.48
4:59 min/km
130
130
00:04:06.80
4:19 min/km
164
164
153
364
James XANTHIS
James XANTHIS #364
Male Y04
00:09:21.77
00:09:21.77
153
(153)
Y04
153
00:01:43.98
Male
153
Holy Rosary Primary School
466
20
5
4:40 min/km
00:05:18.75
5:03 min/km
156
156
00:04:03.02
4:15 min/km
148
148
154
856
Calum MORRIS
Calum MORRIS #856
Male Y04
00:09:22.38
00:09:22.38
154
(154)
Y04
154
00:01:44.60
Male
154
South Bunbury Primary School
2
4:41 min/km
00:05:15.85
5:00 min/km
138
138
00:04:06.53
4:19 min/km
162
162
155
131
Monty JACOBS
Monty JACOBS #131
Male Y04
00:09:24.24
00:09:24.24
155
(155)
Y04
155
00:01:46.45
Male
155
East Fremantle Primary School
386
15
4
4:42 min/km
00:05:18.47
5:03 min/km
153
153
00:04:05.76
4:18 min/km
158
158
156
1124
Thomas OMODEI
Thomas OMODEI #1124
Male Y04
00:09:24.24
00:09:24.24
156
(156)
Y04
156
00:01:46.45
Male
156
Tapping Primary School
212
5
5
4:42 min/km
00:05:21.84
5:06 min/km
170
170
00:04:02.40
4:15 min/km
146
146
157
657
Adam BYRNE
Adam BYRNE #657
Male Y04
00:09:24.43
00:09:24.43
157
(157)
Y04
157
00:01:46.64
Male
157
Pearsall Primary School
664
32
2
4:42 min/km
00:05:15.44
5:00 min/km
135
135
00:04:08.99
4:22 min/km
174
174
158
196
Lachlan FLUX
Lachlan FLUX #196
Male Y04
00:09:24.63
00:09:24.63
158
(158)
Y04
158
00:01:46.84
Male
158
Gooseberry Hill Primary School
213
6
5
4:42 min/km
00:05:26.73
5:11 min/km
183
183
00:03:57.90
4:10 min/km
123
123
159
770
James HOPPS
James HOPPS #770
Male Y04
00:09:25.78
00:09:25.78
159
(159)
Y04
159
00:01:47.99
Male
159
Rosalie Primary School
377
14
4
4:42 min/km
00:05:35.55
5:19 min/km
223
223
00:03:50.23
4:02 min/km
88
88
160
385
Arata SAMUKAWA
Arata SAMUKAWA #385
Male Y04
00:09:25.78
00:09:25.78
160
(160)
Y04
160
00:01:48.00
Male
160
Kapinara Primary School
529
25
4
4:42 min/km
00:05:26.73
5:11 min/km
184
184
00:03:59.05
4:11 min/km
125
125
161
237
Jackson VOCE
Jackson VOCE #237
Male Y04
00:09:27.46
00:09:27.46
161
(161)
Y04
161
00:01:49.67
Male
161
Halidon Primary School
541
26
3
4:43 min/km
00:05:33.48
5:17 min/km
209
209
00:03:53.97
4:06 min/km
99
99
162
668
Jack THOMAS
Jack THOMAS #668
Male Y04
00:09:27.46
00:09:27.46
162
(162)
Y04
162
00:01:49.67
Male
162
Pearsall Primary School
664
32
3
4:43 min/km
00:05:16.67
5:01 min/km
141
141
00:04:10.79
4:23 min/km
183
183
163
981
Henry WEIR-SMITH
Henry WEIR-SMITH #981
Male Y04
00:09:28.26
00:09:28.26
163
(163)
Y04
163
00:01:50.47
Male
163
St Peter's Primary School
341
13
4
4:44 min/km
00:05:19.75
5:04 min/km
165
165
00:04:08.50
4:21 min/km
169
169
164
839
Brock FERGUSON
Brock FERGUSON #839
Male Y04
00:09:28.46
00:09:28.46
164
(164)
Y04
164
00:01:50.67
Male
164
Serpentine Primary School
276
11
5
4:44 min/km
00:05:19.48
5:04 min/km
162
162
00:04:08.97
4:22 min/km
173
173
165
234
Jake Á CAMERON
Jake Á CAMERON #234
Male Y04
00:09:29.04
00:09:29.04
165
(165)
Y04
165
00:01:51.25
Male
165
Halidon Primary School
541
26
4
4:44 min/km
00:05:25.69
5:10 min/km
180
180
00:04:03.34
4:16 min/km
150
150
166
499
Noli VAN DER WERF
Noli VAN DER WERF #499
Male Y04
00:09:29.28
00:09:29.28
166
(166)
Y04
166
00:01:51.49
Male
166
Marmion Primary School
191
3
7
4:44 min/km
00:05:19.15
5:03 min/km
159
159
00:04:10.13
4:23 min/km
181
181
167
900
Declan MCGILLIVRAY
Declan MCGILLIVRAY #900
Male Y04
00:09:29.78
00:09:29.78
167
(167)
Y04
167
00:01:51.99
Male
167
St Brigid's College
746
37
2
4:44 min/km
00:05:25.40
5:09 min/km
179
179
00:04:04.38
4:17 min/km
154
154
168
75
Kydan LANGLANDS
Kydan LANGLANDS #75
Male Y04
00:09:29.89
00:09:29.89
168
(168)
Y04
168
00:01:52.10
Male
168
Court Grammar School
643
31
2
4:44 min/km
00:05:14.99
4:59 min/km
132
132
00:04:14.89
4:28 min/km
196
196
169
959
William (Liam) NELSON
William (Liam) NELSON #959
Male Y04
00:09:31.30
00:09:31.30
169
(169)
Y04
169
00:01:53.52
Male
169
St Mark's Anglican Community School
238
7
5
4:45 min/km
00:05:19.15
5:03 min/km
160
160
00:04:12.15
4:25 min/km
187
187
170
1346
George NAY
George NAY #1346
Male Y04
00:09:32.32
00:09:32.32
170
(170)
Y04
170
00:01:54.54
Male
170
Halls Head Primary School
1
4:46 min/km
00:05:31.97
5:16 min/km
201
201
00:04:00.35
4:13 min/km
134
134
171
408
Walter TASSONE
Walter TASSONE #408
Male Y04
00:09:32.32
00:09:32.32
171
(171)
Y04
171
00:01:54.54
Male
171
Kyilla Primary School
698
34
2
4:46 min/km
00:05:27.72
5:12 min/km
187
187
00:04:04.60
4:17 min/km
155
155
172
19
Lewis BEAUMONT
Lewis BEAUMONT #19
Male Y04
00:09:33.03
00:09:33.03
172
(172)
Y04
172
00:01:55.24
Male
172
Carramar Primary School
428
17
4
4:46 min/km
00:05:25.07
5:09 min/km
177
177
00:04:07.95
4:21 min/km
167
167
173
1352
Sean ROLLASON
Sean ROLLASON #1352
Male Y04
00:09:33.54
00:09:33.54
173
(173)
Y04
173
00:01:55.75
Male
173
Hillarys Primary School
1
4:46 min/km
00:05:37.57
5:21 min/km
229
229
00:03:55.96
4:08 min/km
111
111
174
523
Dylan GALLOWAY
Dylan GALLOWAY #523
Male Y04
00:09:33.54
00:09:33.54
174
(174)
Y04
174
00:01:55.75
Male
174
Mercy College
334
12
4
4:46 min/km
00:05:22.46
5:07 min/km
174
174
00:04:11.07
4:24 min/km
184
184
175
526
Giordano PAOLINO
Giordano PAOLINO #526
Male Y04
00:09:33.54
00:09:33.54
175
(175)
Y04
175
00:01:55.75
Male
175
Mercy College
334
12
5
4:46 min/km
00:05:23.85
5:08 min/km
176
176
00:04:09.69
4:22 min/km
178
178
176
51
Julian LOSCHER
Julian LOSCHER #51
Male Y04
00:09:34.28
00:09:34.28
176
(176)
Y04
176
00:01:56.49
Male
176
Collier Primary School
513
22
3
4:47 min/km
00:05:09.10
4:54 min/km
109
109
00:04:25.17
4:39 min/km
228
228
177
54
Killian ROBERTS
Killian ROBERTS #54
Male Y04
00:09:34.97
00:09:34.97
177
(177)
Y04
177
00:01:57.18
Male
177
Collier Primary School
513
22
4
4:47 min/km
00:05:32.71
5:16 min/km
205
205
00:04:02.25
4:15 min/km
144
144
178
1207
Aiden COLTMAN
Aiden COLTMAN #1207
Male Y04
00:09:35.16
00:09:35.16
178
(178)
Y04
178
00:01:57.37
Male
178
Yale Primary School
717
35
2
4:47 min/km
00:05:22.46
5:07 min/km
175
175
00:04:12.69
4:25 min/km
190
190
179
102
Cyress KILMURRAY
Cyress KILMURRAY #102
Male Y04
00:09:35.77
00:09:35.77
179
(179)
Y04
179
00:01:57.99
Male
179
Dalyellup Primary School
543
27
4
4:47 min/km
00:05:19.73
5:04 min/km
164
164
00:04:16.04
4:29 min/km
200
200
180
1337
Oliver LEFROY
Oliver LEFROY #1337
Male Y04
00:09:35.97
00:09:35.97
180
(180)
Y04
180
00:01:58.18
Male
180
Saint Joseph's Primary School
1
4:47 min/km
00:05:28.56
5:12 min/km
190
190
00:04:07.40
4:20 min/km
166
166
181
1005
Ezekiel JONES
Ezekiel JONES #1005
Male Y04
00:09:35.97
00:09:35.97
181
(181)
Y04
181
00:01:58.18
Male
181
St Stephen's School Carramar
262
9
5
4:47 min/km
00:05:27.72
5:12 min/km
188
188
00:04:08.24
4:21 min/km
168
168
182
1355
Jake STEINKE
Jake STEINKE #1355
Male Y04
00:09:36.17
00:09:36.17
182
(182)
Y04
182
00:01:58.38
Male
182
Jandakot Primary School
3
4:48 min/km
00:05:22.27
5:06 min/km
173
173
00:04:13.90
4:27 min/km
194
194
183
769
Taj DWYER
Taj DWYER #769
Male Y04
00:09:36.78
00:09:36.78
183
(183)
Y04
183
00:01:59.00
Male
183
Rosalie Primary School
377
14
5
4:48 min/km
00:05:34.98
5:19 min/km
217
217
00:04:01.80
4:14 min/km
141
141
184
1210
Aathif RIHAN
Aathif RIHAN #1210
Male Y04
00:09:37.53
00:09:37.53
184
(184)
Y04
184
00:01:59.74
Male
184
Yale Primary School
717
35
3
4:48 min/km
00:05:25.28
5:09 min/km
178
178
00:04:12.25
4:25 min/km
188
188
185
462
Ethan CARROLL
Ethan CARROLL #462
Male Y04
00:09:38.20
00:09:38.20
185
(185)
Y04
185
00:02:00.42
Male
185
Landsdale Primary School
613
29
3
4:49 min/km
00:05:26.96
5:11 min/km
185
185
00:04:11.24
4:24 min/km
185
185
186
1356
Lucas STEVENS
Lucas STEVENS #1356
Male Y04
00:09:38.77
00:09:38.77
186
(186)
Y04
186
00:02:00.98
Male
186
Narrogin Primary School
1
4:49 min/km
00:05:18.52
5:03 min/km
155
155
00:04:20.24
4:33 min/km
216
216
187
52
Leonard LOWE
Leonard LOWE #52
Male Y04
00:09:38.81
00:09:38.81
187
(187)
Y04
187
00:02:01.03
Male
187
Collier Primary School
513
22
5
4:49 min/km
00:05:32.72
5:16 min/km
206
206
00:04:06.09
4:19 min/km
160
160
188
332
James TRIM
James TRIM #332
Male Y04
00:09:39.27
00:09:39.27
188
(188)
Y04
188
00:02:01.48
Male
188
Hocking Primary School
642
30
3
4:49 min/km
00:05:30.38
5:14 min/km
195
195
00:04:08.88
4:21 min/km
172
172
189
875
Krutarth DESHPANDE
Krutarth DESHPANDE #875
Male Y04
00:09:39.78
00:09:39.78
189
(189)
Y04
189
00:02:02.00
Male
189
South Perth Primary School
596
28
3
4:49 min/km
00:05:21.40
5:06 min/km
169
169
00:04:18.38
4:31 min/km
211
211
190
1327
Liam HARRIS
Liam HARRIS #1327
Male Y04
00:09:40.43
00:09:40.43
190
(190)
Y04
190
00:02:02.65
Male
190
St Joseph's Primary School
1
4:50 min/km
00:05:17.69
5:02 min/km
147
147
00:04:22.74
4:36 min/km
221
221
191
298
Harvey BAILEY
Harvey BAILEY #298
Male Y04
00:09:40.64
00:09:40.64
191
(191)
Y04
191
00:02:02.85
Male
191
Helena College
2
4:50 min/km
00:05:35.13
5:19 min/km
218
218
00:04:05.51
4:18 min/km
157
157
192
700
Ash LANGLANDS
Ash LANGLANDS #700
Male Y04
00:09:40.64
00:09:40.64
192
(192)
Y04
192
00:02:02.85
Male
192
Peter Moyes Anglican Community School
439
19
5
4:50 min/km
00:05:31.24
5:15 min/km
198
198
00:04:09.40
4:22 min/km
177
177
193
658
Harrison COLDRICK-JONES
Harrison COLDRICK-JONES #658
Male Y04
00:09:40.78
00:09:40.78
193
(193)
Y04
193
00:02:03.00
Male
193
Pearsall Primary School
664
32
4
4:50 min/km
00:05:31.62
5:15 min/km
199
199
00:04:09.16
4:22 min/km
175
175
194
1127
Max SAINT
Max SAINT #1127
Male Y04
00:09:41.46
00:09:41.46
194
(194)
Y04
194
00:02:03.67
Male
194
Tapping Primary School
212
5
6
4:50 min/km
00:05:30.81
5:15 min/km
197
197
00:04:10.64
4:23 min/km
182
182
195
1003
James COCHRANE
James COCHRANE #1003
Male Y04
00:09:42.25
00:09:42.25
195
(195)
Y04
195
00:02:04.47
Male
195
St Stephen's School Carramar
262
9
6
4:51 min/km
00:05:32.89
5:17 min/km
208
208
00:04:09.36
4:22 min/km
176
176
196
624
Kuku CHIBILITI
Kuku CHIBILITI #624
Male Y04
00:09:42.78
00:09:42.78
196
(196)
Y04
196
00:02:04.99
Male
196
Padbury Catholic Primary School
114
1
6
4:51 min/km
00:05:34.11
5:18 min/km
212
212
00:04:08.67
4:21 min/km
171
171
197
77
Bailey PICKARD
Bailey PICKARD #77
Male Y04
00:09:43.27
00:09:43.27
197
(197)
Y04
197
00:02:05.48
Male
197
Court Grammar School
643
31
3
4:51 min/km
00:05:25.71
5:10 min/km
181
181
00:04:17.56
4:31 min/km
209
209
198
268
Charlie PAVITT
Charlie PAVITT #268
Male Y04
00:09:43.67
00:09:43.67
198
(198)
Y04
198
00:02:05.89
Male
198
Harmony Primary School
689
33
2
4:51 min/km
00:05:35.14
5:19 min/km
219
219
00:04:08.53
4:21 min/km
170
170
199
1336
Spencer KING
Spencer KING #1336
Male Y04
00:09:43.87
00:09:43.87
199
(199)
Y04
199
00:02:06.09
Male
199
Capel Primary School
520
23
4
4:51 min/km
00:05:16.68
5:01 min/km
142
142
00:04:27.19
4:41 min/km
235
235
200
404
Bodhi HAWKINS
Bodhi HAWKINS #404
Male Y04
00:09:45.90
00:09:45.90
200
(200)
Y04
200
00:02:08.11
Male
200
Kyilla Primary School
698
34
3
4:52 min/km
00:05:32.24
5:16 min/km
202
202
00:04:13.66
4:27 min/km
193
193
1
2
3
[4]
5
6
Page 4 of 6 (281 items)
© 2023