Busselton Runners Club Half Marathon and Fun Run
7 Feb 2015
Results
Details
 
Contact
Half Marathon
10km Run
5km Run
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
1
2
[3]
4
5
6
Page 3 of 6 (279 items)
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
(Net Time)
Cat Pos
(Gen Pos)
Net Time
Category
Cat Pos
Gender
Gen Pos
Country
Pace
26
1008
Noah MCGUINNESS
Noah MCGUINNESS #1008
Male Juniors
00:21:05.53
00:21:05.53
(Finished)
8
(18)
Finished
Juniors
8
Male
18
4:09 min/km
166
1009
Sebastian MCGUONNESS
Sebastian MCGUONNESS #1009
Male Juniors
00:33:46.12
00:33:46.12
(Finished)
32
(74)
Finished
Juniors
32
Male
74
6:44 min/km
265
1010
Rory MCINTYRE
Rory MCINTYRE #1010
Male Veteran 40+
01:06:11.28
01:06:11.28
(Finished)
11
(97)
Finished
Veteran 40+
11
Male
97
12:56 min/km
24
1012
Jake LAMBERT
Jake LAMBERT #1012
Male Juniors
00:20:39.55
00:20:39.55
(Finished)
6
(16)
Finished
Juniors
6
Male
16
4:07 min/km
72
1014
Trish MILLER
Trish MILLER #1014
Female Super Veteran 50+
00:26:00.36
00:26:00.36
(Finished)
4
(31)
Finished
Super Veteran 50+
4
Female
31
5:04 min/km
253
1015
Jud MILLIGAN
Jud MILLIGAN #1015
Female Super Veteran 50+
00:56:14.25
00:56:14.25
(Finished)
18
(160)
Finished
Super Veteran 50+
18
Female
160
10:57 min/km
207
1016
Kristen MORTON
Kristen MORTON #1016
Female Veteran 40+
00:38:50.27
00:38:50.27
(Finished)
30
(122)
Finished
Veteran 40+
30
Female
122
7:31 min/km
98
1019
Stephen MULHERN
Stephen MULHERN #1019
Male Open
00:28:12.45
00:28:12.45
(Finished)
19
(52)
Finished
Open
19
Male
52
5:27 min/km
117
1020
Catherin MULLAN
Catherin MULLAN #1020
Female Open
00:29:42.88
00:29:42.88
(Finished)
25
(58)
Finished
Open
25
Female
58
5:47 min/km
110
1021
Pyone MYAT THU
Pyone MYAT THU #1021
Female Open
00:29:21.55
00:29:21.55
(Finished)
22
(55)
Finished
Open
22
Female
55
5:42 min/km
227
1022
Jodie NEL
Jodie NEL #1022
Female Veteran 40+
00:44:01.71
00:44:01.71
(Finished)
37
(141)
Finished
Veteran 40+
37
Female
141
8:36 min/km
141
1023
Kayla NEL
Kayla NEL #1023
Female Juniors
00:31:37.65
00:31:37.65
(Finished)
20
(74)
Finished
Juniors
20
Female
74
6:09 min/km
212
1024
Keara NEL
Keara NEL #1024
Female Juniors
00:39:32.32
00:39:32.32
(Finished)
27
(127)
Finished
Juniors
27
Female
127
7:44 min/km
234
1025
Valerie NEWBOLD
Valerie NEWBOLD #1025
Female Super Veteran 50+
00:46:46.27
00:46:46.27
(Finished)
17
(148)
Finished
Super Veteran 50+
17
Female
148
9:06 min/km
51
1026
Richard NOWELL
Richard NOWELL #1026
Male Open
00:23:44.46
00:23:44.46
(Finished)
12
(31)
Finished
Open
12
Male
31
4:38 min/km
208
1027
Suzanne O'CONNELL
Suzanne O'CONNELL #1027
Female Veteran 40+
00:38:52.82
00:38:52.82
(Finished)
31
(123)
Finished
Veteran 40+
31
Female
123
7:32 min/km
92
1028
Larry ODGERS
Larry ODGERS #1028
Male Super Veteran 50+
00:27:43.73
00:27:43.73
(Finished)
4
(48)
Finished
Super Veteran 50+
4
Male
48
5:25 min/km
18
1029
Abby OUWENDYK
Abby OUWENDYK #1029
Female Juniors
00:19:46.68
00:19:46.68
(Finished)
3
(5)
Finished
Juniors
3
Female
5
3:56 min/km
156
1030
Danielle PAULL
Danielle PAULL #1030
Female Open
00:33:17.27
00:33:17.27
(Finished)
39
(84)
Finished
Open
39
Female
84
6:33 min/km
264
1031
Rowak POLLARD
Rowak POLLARD #1031
Male Open
01:06:10.99
01:06:10.99
(Finished)
31
(96)
Finished
Open
31
Male
96
13:14 min/km
209
1032
Sarah POTTS
Sarah POTTS #1032
Female Open
00:39:05.43
00:39:05.43
(Finished)
56
(124)
Finished
Open
56
Female
124
7:36 min/km
41
1033
Denis PRICE
Denis PRICE #1033
Male Veteran 40+
00:22:48.80
00:22:48.80
(Finished)
5
(27)
Finished
Veteran 40+
5
Male
27
4:29 min/km
154
1034
Tammy PRICE
Tammy PRICE #1034
Female Veteran 40+
00:32:44.26
00:32:44.26
(Finished)
17
(83)
Finished
Veteran 40+
17
Female
83
6:23 min/km
122
1035
Nikki PURVEY
Nikki PURVEY #1035
Female Open
00:30:04.44
00:30:04.44
(Finished)
27
(61)
Finished
Open
27
Female
61
5:42 min/km
222
1036
Kat RAFFERTY
Kat RAFFERTY #1036
Female Veteran 40+
00:43:08.25
00:43:08.25
(Finished)
34
(136)
Finished
Veteran 40+
34
Female
136
8:23 min/km
14
1037
Zach RANKIN
Zach RANKIN #1037
Male Juniors
00:18:46.73
00:18:46.73
(Finished)
5
(12)
Finished
Juniors
5
Male
12
3:44 min/km
1038
Ken REYNOLDS
Ken REYNOLDS #1038
Male Open
Not started
Not started
(Not started)
Not started
Open
Male
min/km
13
1039
Elliot ROBERTS
Elliot ROBERTS #1039
Male Juniors
00:18:41.48
00:18:41.48
(Finished)
4
(11)
Finished
Juniors
4
Male
11
3:43 min/km
27
1040
Jo ROBERTSON
Jo ROBERTSON #1040
Female Juniors
00:21:10.43
00:21:10.43
(Finished)
6
(9)
Finished
Juniors
6
Female
9
4:13 min/km
163
1041
Renee ROBINS
Renee ROBINS #1041
Female Open
00:33:38.13
00:33:38.13
(Finished)
42
(90)
Finished
Open
42
Female
90
6:31 min/km
241
1043
Brian ROBY
Brian ROBY #1043
Male Super Veteran 50+
00:48:06.51
00:48:06.51
(Finished)
11
(89)
Finished
Super Veteran 50+
11
Male
89
9:23 min/km
254
1044
Sean ROONEY
Sean ROONEY #1044
Male Open
00:56:38.34
00:56:38.34
(Finished)
30
(94)
Finished
Open
30
Male
94
11:01 min/km
139
1045
Mike SAUZIER
Mike SAUZIER #1045
Male Super Veteran 50+
00:31:32.31
00:31:32.31
(Finished)
8
(67)
Finished
Super Veteran 50+
8
Male
67
6:05 min/km
246
1046
Daniel SEABROOKE
Daniel SEABROOKE #1046
Male Open
00:52:02.78
00:52:02.78
(Finished)
29
(92)
Finished
Open
29
Male
92
10:08 min/km
186
1047
Lindsey SHEPHERD
Lindsey SHEPHERD #1047
Female Super Veteran 50+
00:35:54.96
00:35:54.96
(Finished)
11
(105)
Finished
Super Veteran 50+
11
Female
105
6:56 min/km
251
1048
Kellie SLATTERY
Kellie SLATTERY #1048
Female Open
00:56:12.43
00:56:12.43
(Finished)
66
(159)
Finished
Open
66
Female
159
10:58 min/km
214
1049
Lorraine SNOWDON
Lorraine SNOWDON #1049
Female Veteran 40+
00:40:36.48
00:40:36.48
(Finished)
33
(129)
Finished
Veteran 40+
33
Female
129
7:54 min/km
221
1050
Ed SOUTH
Ed SOUTH #1050
Male Juniors
00:42:46.83
00:42:46.83
(Finished)
39
(86)
Finished
Juniors
39
Male
86
8:23 min/km
224
1051
Lauren SOUTH
Lauren SOUTH #1051
Female Juniors
00:43:11.31
00:43:11.31
(Finished)
28
(138)
Finished
Juniors
28
Female
138
8:28 min/km
225
1052
Lomond SOUTH
Lomond SOUTH #1052
Female Veteran 40+
00:43:11.51
00:43:11.51
(Finished)
36
(139)
Finished
Veteran 40+
36
Female
139
8:28 min/km
118
1053
Mike SOUTH
Mike SOUTH #1053
Male Juniors
00:29:45.98
00:29:45.98
(Finished)
23
(60)
Finished
Juniors
23
Male
60
5:47 min/km
143
1054
Morwenna STANLEY
Morwenna STANLEY #1054
Female Open
00:31:49.83
00:31:49.83
(Finished)
34
(76)
Finished
Open
34
Female
76
6:12 min/km
111
1055
David STANNARD
David STANNARD #1055
Male Open
00:29:22.56
00:29:22.56
(Finished)
21
(56)
Finished
Open
21
Male
56
5:40 min/km
192
1056
Elizabeth SWAN
Elizabeth SWAN #1056
Female Juniors
00:36:21.18
00:36:21.18
(Finished)
25
(109)
Finished
Juniors
25
Female
109
7:03 min/km
193
1057
Sarah SWAN
Sarah SWAN #1057
Female Veteran 40+
00:36:21.18
00:36:21.18
(Finished)
25
(110)
Finished
Veteran 40+
25
Female
110
7:03 min/km
61
1058
Sian-Long TANG
Sian-Long TANG #1058
Male Open
00:25:07.15
00:25:07.15
(Finished)
14
(34)
Finished
Open
14
Male
34
4:57 min/km
213
1059
Kiarra TAYLOR
Kiarra TAYLOR #1059
Female Open
00:40:06.99
00:40:06.99
(Finished)
58
(128)
Finished
Open
58
Female
128
7:45 min/km
101
1060
Christine THOMPSON
Christine THOMPSON #1060
Female Veteran 40+
00:28:29.81
00:28:29.81
(Finished)
10
(49)
Finished
Veteran 40+
10
Female
49
5:35 min/km
180
1061
Alyce THORPE
Alyce THORPE #1061
Female Open
00:35:02.97
00:35:02.97
(Finished)
46
(101)
Finished
Open
46
Female
101
6:48 min/km
176
1062
Bailey THORPE
Bailey THORPE #1062
Male Juniors
00:34:41.64
00:34:41.64
(Finished)
34
(78)
Finished
Juniors
34
Male
78
6:44 min/km
1
2
[3]
4
5
6
Page 3 of 6 (279 items)
© 2023