School Sport WA Primary XC Championships
13 Aug 2020
Results
Details
Links
Race Series
 
Contact
Y3 - 2km XC
Y4 Girls 2km XC
Y4 Boys 2km XC
Y5 Girls 2.5km XC
Y5 Boys 2.5km XC
Y6 Girls 2.5km XC
Y6 Boys 2.5km XC
Advanced
Advanced
1
2
[3]
4
5
6
Page 3 of 6 (281 items)
Fav
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Category
Cat Pos
Time Behind Cat
Gender
Gen Pos
Team
Team Result
Team Pos
Pos In Team
Pace
1.05km
Pace
O/Pos
C/Pos
2km
Pace
O/Pos
C/Pos
75
24
Matteus FERNANDEZ
Matteus FERNANDEZ #24
Male Y04
00:08:51.36
00:08:51.36
75
(75)
Y04
75
00:01:13.58
Male
75
Carramar Primary School
428
17
2
4:25 min/km
00:05:01.34
4:46 min/km
81
81
00:03:50.02
4:02 min/km
85
85
95
236
Henry MALKIN
Henry MALKIN #236
Male Y04
00:08:58.04
00:08:58.04
95
(95)
Y04
95
00:01:20.25
Male
95
Halidon Primary School
541
26
1
4:29 min/km
00:05:08.08
4:53 min/km
105
105
00:03:49.95
4:02 min/km
84
84
43
1119
Ashton BAKER
Ashton BAKER #1119
Male Y04
00:08:30.30
00:08:30.30
43
(43)
Y04
43
00:00:52.51
Male
43
Tapping Primary School
212
5
3
4:15 min/km
00:04:40.22
4:26 min/km
20
20
00:03:50.07
4:02 min/km
87
87
66
840
Lachlan HEAD
Lachlan HEAD #840
Male Y04
00:08:48.29
00:08:48.29
66
(66)
Y04
66
00:01:10.50
Male
66
Serpentine Primary School
276
11
2
4:24 min/km
00:04:58.21
4:44 min/km
68
68
00:03:50.07
4:02 min/km
86
86
159
770
James HOPPS
James HOPPS #770
Male Y04
00:09:25.78
00:09:25.78
159
(159)
Y04
159
00:01:47.99
Male
159
Rosalie Primary School
377
14
4
4:42 min/km
00:05:35.55
5:19 min/km
223
223
00:03:50.23
4:02 min/km
88
88
80
525
Nixon HOWARD
Nixon HOWARD #525
Male Y04
00:08:52.78
00:08:52.78
80
(80)
Y04
80
00:01:14.99
Male
80
Mercy College
334
12
3
4:26 min/km
00:05:01.48
4:47 min/km
82
82
00:03:51.30
4:03 min/km
90
90
68
1031
Harry CAPORN
Harry CAPORN #1031
Male Y04
00:08:48.73
00:08:48.73
68
(68)
Y04
68
00:01:10.94
Male
68
St Stephen's School Duncraig
522
24
1
4:24 min/km
00:04:56.96
4:42 min/km
63
63
00:03:51.76
4:03 min/km
92
92
53
1357
Lucas STEWART
Lucas STEWART #1357
Male Y04
00:08:36.56
00:08:36.56
53
(53)
Y04
53
00:00:58.77
Male
53
Amaroo Primary School
1
4:18 min/km
00:04:45.36
4:31 min/km
34
34
00:03:51.20
4:03 min/km
89
89
73
1345
Ardenne MURDOCH
Ardenne MURDOCH #1345
Male Y04
00:08:50.97
00:08:50.97
73
(73)
Y04
73
00:01:13.18
Male
73
Moora Primary School
1
4:25 min/km
00:04:59.48
4:45 min/km
75
75
00:03:51.49
4:03 min/km
91
91
134
361
Matthew LINDSAY
Matthew LINDSAY #361
Male Y04
00:09:15.71
00:09:15.71
134
(134)
Y04
134
00:01:37.92
Male
134
Holy Rosary Primary School
466
20
3
4:37 min/km
00:05:22.27
5:06 min/km
172
172
00:03:53.43
4:05 min/km
97
97
86
1338
Josh MAASIKAS
Josh MAASIKAS #1338
Male Y04
00:08:55.02
00:08:55.02
86
(86)
Y04
86
00:01:17.23
Male
86
Capel Primary School
520
23
1
4:27 min/km
00:05:02.18
4:47 min/km
84
84
00:03:52.84
4:05 min/km
93
93
85
1361
Longoatu Jr VAKA
Longoatu Jr VAKA #1361
Male Y04
00:08:54.01
00:08:54.01
85
(85)
Y04
85
00:01:16.23
Male
85
Baldivis Primary School
388
16
2
4:27 min/km
00:05:00.33
4:46 min/km
77
77
00:03:53.68
4:05 min/km
98
98
99
169
Harper-Roy ABRAHAMS
Harper-Roy ABRAHAMS #169
Male Y04
00:08:59.54
00:08:59.54
99
(99)
Y04
99
00:01:21.75
Male
99
Good Shepherd Catholic School
435
18
3
4:29 min/km
00:05:06.21
4:51 min/km
96
96
00:03:53.32
4:05 min/km
95
95
109
1350
Jai PLUMMER
Jai PLUMMER #1350
Male Y04
00:09:04.94
00:09:04.94
109
(109)
Y04
109
00:01:27.16
Male
109
Success Primary School
732
36
1
4:32 min/km
00:05:11.96
4:57 min/km
117
117
00:03:52.98
4:05 min/km
94
94
79
1004
Kayne HORAN
Kayne HORAN #1004
Male Y04
00:08:52.38
00:08:52.38
79
(79)
Y04
79
00:01:14.59
Male
79
St Stephen's School Carramar
262
9
3
4:26 min/km
00:04:58.97
4:44 min/km
70
70
00:03:53.41
4:05 min/km
96
96
131
581
Soren EPSTEIN
Soren EPSTEIN #581
Male Y04
00:09:15.29
00:09:15.29
131
(131)
Y04
131
00:01:37.51
Male
131
North Perth Primary School
489
21
3
4:37 min/km
00:05:21.23
5:05 min/km
168
168
00:03:54.06
4:06 min/km
101
101
161
237
Jackson VOCE
Jackson VOCE #237
Male Y04
00:09:27.46
00:09:27.46
161
(161)
Y04
161
00:01:49.67
Male
161
Halidon Primary School
541
26
3
4:43 min/km
00:05:33.48
5:17 min/km
209
209
00:03:53.97
4:06 min/km
99
99
96
1342
Daniel MASTERSON
Daniel MASTERSON #1342
Male Y04
00:08:58.27
00:08:58.27
96
(96)
Y04
96
00:01:20.48
Male
96
Baldivis Primary School
388
16
3
4:29 min/km
00:05:03.71
4:49 min/km
90
90
00:03:54.55
4:06 min/km
105
105
67
463
Peter DAVID-MOSS
Peter DAVID-MOSS #463
Male Y04
00:08:48.73
00:08:48.73
67
(67)
Y04
67
00:01:10.94
Male
67
Landsdale Primary School
613
29
1
4:24 min/km
00:04:54.36
4:40 min/km
56
56
00:03:54.37
4:06 min/km
103
103
74
428
Lee VON BARGEN
Lee VON BARGEN #428
Male Y04
00:08:51.17
00:08:51.17
74
(74)
Y04
74
00:01:13.39
Male
74
Lake Joondalup Baptist College
3
4:25 min/km
00:04:56.71
4:42 min/km
61
61
00:03:54.46
4:06 min/km
104
104
126
384
Daniel PORTER
Daniel PORTER #384
Male Y04
00:09:13.67
00:09:13.67
126
(126)
Y04
126
00:01:35.88
Male
126
Kapinara Primary School
529
25
2
4:36 min/km
00:05:19.49
5:04 min/km
163
163
00:03:54.17
4:06 min/km
102
102
104
407
Harrison SMITH
Harrison SMITH #407
Male Y04
00:09:02.28
00:09:02.28
104
(104)
Y04
104
00:01:24.50
Male
104
Kyilla Primary School
698
34
1
4:31 min/km
00:05:08.27
4:53 min/km
106
106
00:03:54.01
4:06 min/km
100
100
120
235
Bede HARPER
Bede HARPER #235
Male Y04
00:09:09.20
00:09:09.20
120
(120)
Y04
120
00:01:31.41
Male
120
Halidon Primary School
541
26
2
4:34 min/km
00:05:13.96
4:59 min/km
129
129
00:03:55.23
4:07 min/km
107
107
119
1317
Liam CAMILLERI
Liam CAMILLERI #1317
Male Y04
00:09:08.40
00:09:08.40
119
(119)
Y04
119
00:01:30.61
Male
119
Capel Primary School
520
23
3
4:34 min/km
00:05:12.99
4:58 min/km
125
125
00:03:55.41
4:07 min/km
109
109
121
628
Cian O'NEILL
Cian O'NEILL #628
Male Y04
00:09:10.01
00:09:10.01
121
(121)
Y04
121
00:01:32.22
Male
121
Padbury Catholic Primary School
114
1
5
4:35 min/km
00:05:14.64
4:59 min/km
131
131
00:03:55.36
4:07 min/km
108
108
83
703
Spencer NORRIS
Spencer NORRIS #703
Male Y04
00:08:53.50
00:08:53.50
83
(83)
Y04
83
00:01:15.71
Male
83
Peter Moyes Anglican Community School
439
19
1
4:26 min/km
00:04:58.47
4:44 min/km
69
69
00:03:55.03
4:07 min/km
106
106
117
1033
Charlie JACOB
Charlie JACOB #1033
Male Y04
00:09:08.00
00:09:08.00
117
(117)
Y04
117
00:01:30.22
Male
117
St Stephen's School Duncraig
522
24
2
4:34 min/km
00:05:11.97
4:57 min/km
118
118
00:03:56.03
4:08 min/km
112
112
81
977
Dion ALEKSOSKI
Dion ALEKSOSKI #977
Male Y04
00:08:53.29
00:08:53.29
81
(81)
Y04
81
00:01:15.51
Male
81
St Peter's Primary School
341
13
3
4:26 min/km
00:04:57.22
4:43 min/km
64
64
00:03:56.07
4:08 min/km
113
113
78
1181
Christian PETTINICCHIO
Christian PETTINICCHIO #1181
Male Y04
00:08:52.37
00:08:52.37
78
(78)
Y04
78
00:01:14.59
Male
78
Whitford Catholic Primary School
185
2
4
4:26 min/km
00:04:55.97
4:41 min/km
59
59
00:03:56.40
4:08 min/km
114
114
135
100
Caleb ASPINALL
Caleb ASPINALL #100
Male Y04
00:09:15.90
00:09:15.90
135
(135)
Y04
135
00:01:38.11
Male
135
Dalyellup Primary School
543
27
3
4:37 min/km
00:05:19.99
5:04 min/km
167
167
00:03:55.91
4:08 min/km
110
110
173
1352
Sean ROLLASON
Sean ROLLASON #1352
Male Y04
00:09:33.54
00:09:33.54
173
(173)
Y04
173
00:01:55.75
Male
173
Hillarys Primary School
1
4:46 min/km
00:05:37.57
5:21 min/km
229
229
00:03:55.96
4:08 min/km
111
111
100
383
Arki EYGELAAR
Arki EYGELAAR #383
Male Y04
00:09:00.28
00:09:00.28
100
(100)
Y04
100
00:01:22.49
Male
100
Kapinara Primary School
529
25
1
4:30 min/km
00:05:02.90
4:48 min/km
87
87
00:03:57.38
4:09 min/km
117
117
84
876
Lincoln LAU
Lincoln LAU #876
Male Y04
00:08:54.00
00:08:54.00
84
(84)
Y04
84
00:01:16.22
Male
84
South Perth Primary School
596
28
1
4:27 min/km
00:04:56.72
4:42 min/km
62
62
00:03:57.28
4:09 min/km
116
116
128
582
Jack JOHNSON
Jack JOHNSON #582
Male Y04
00:09:14.69
00:09:14.69
128
(128)
Y04
128
00:01:36.90
Male
128
North Perth Primary School
489
21
2
4:37 min/km
00:05:17.90
5:02 min/km
148
148
00:03:56.78
4:09 min/km
115
115
138
584
Mitchell THOMPSON
Mitchell THOMPSON #584
Male Y04
00:09:16.51
00:09:16.51
138
(138)
Y04
138
00:01:38.72
Male
138
North Perth Primary School
489
21
4
4:38 min/km
00:05:18.46
5:03 min/km
152
152
00:03:58.04
4:10 min/km
124
124
101
841
Riley MALLON
Riley MALLON #841
Male Y04
00:09:00.49
00:09:00.49
101
(101)
Y04
101
00:01:22.71
Male
101
Serpentine Primary School
276
11
4
4:30 min/km
00:05:02.97
4:48 min/km
88
88
00:03:57.52
4:10 min/km
118
118
125
299
Brodee EDWARDS
Brodee EDWARDS #299
Male Y04
00:09:13.47
00:09:13.47
125
(125)
Y04
125
00:01:35.69
Male
125
Helena College
1
4:36 min/km
00:05:15.65
5:00 min/km
136
136
00:03:57.82
4:10 min/km
120
120
127
104
Cooper STONE
Cooper STONE #104
Male Y04
00:09:14.29
00:09:14.29
127
(127)
Y04
127
00:01:36.51
Male
127
Dalyellup Primary School
543
27
2
4:37 min/km
00:05:16.66
5:01 min/km
140
140
00:03:57.63
4:10 min/km
119
119
112
22
Rueben COUTINHO
Rueben COUTINHO #22
Male Y04
00:09:06.76
00:09:06.76
112
(112)
Y04
112
00:01:28.98
Male
112
Carramar Primary School
428
17
3
4:33 min/km
00:05:08.89
4:54 min/km
108
108
00:03:57.87
4:10 min/km
122
122
158
196
Lachlan FLUX
Lachlan FLUX #196
Male Y04
00:09:24.63
00:09:24.63
158
(158)
Y04
158
00:01:46.84
Male
158
Gooseberry Hill Primary School
213
6
5
4:42 min/km
00:05:26.73
5:11 min/km
183
183
00:03:57.90
4:10 min/km
123
123
115
1312
Charlie BARR
Charlie BARR #1312
Male Y04
00:09:07.77
00:09:07.77
115
(115)
Y04
115
00:01:29.99
Male
115
Freshwater Bay Primary School
272
10
4
4:33 min/km
00:05:09.95
4:55 min/km
110
110
00:03:57.82
4:10 min/km
121
121
160
385
Arata SAMUKAWA
Arata SAMUKAWA #385
Male Y04
00:09:25.78
00:09:25.78
160
(160)
Y04
160
00:01:48.00
Male
160
Kapinara Primary School
529
25
4
4:42 min/km
00:05:26.73
5:11 min/km
184
184
00:03:59.05
4:11 min/km
125
125
103
705
Lewis WAGSTAFF
Lewis WAGSTAFF #705
Male Y04
00:09:01.92
00:09:01.92
103
(103)
Y04
103
00:01:24.13
Male
103
Peter Moyes Anglican Community School
439
19
2
4:30 min/km
00:05:02.57
4:48 min/km
86
86
00:03:59.34
4:11 min/km
126
126
98
1178
Mitch HARRISON
Mitch HARRISON #1178
Male Y04
00:08:59.48
00:08:59.48
98
(98)
Y04
98
00:01:21.70
Male
98
Whitford Catholic Primary School
185
2
5
4:29 min/km
00:05:00.12
4:45 min/km
76
76
00:03:59.36
4:11 min/km
127
127
122
1180
Wil NICHOLLS
Wil NICHOLLS #1180
Male Y04
00:09:12.46
00:09:12.46
122
(122)
Y04
122
00:01:34.67
Male
122
Whitford Catholic Primary School
185
2
7
4:36 min/km
00:05:12.20
4:57 min/km
119
119
00:04:00.26
4:12 min/km
133
133
105
1121
Max BROOKES
Max BROOKES #1121
Male Y04
00:09:03.33
00:09:03.33
105
(105)
Y04
105
00:01:25.54
Male
105
Tapping Primary School
212
5
4
4:31 min/km
00:05:03.18
4:48 min/km
89
89
00:04:00.14
4:12 min/km
132
132
123
1034
Matthew YOUNG
Matthew YOUNG #1034
Male Y04
00:09:12.54
00:09:12.54
123
(123)
Y04
123
00:01:34.75
Male
123
St Stephen's School Duncraig
522
24
3
4:36 min/km
00:05:12.73
4:57 min/km
122
122
00:03:59.81
4:12 min/km
131
131
124
496
Chase POVEY
Chase POVEY #496
Male Y04
00:09:12.78
00:09:12.78
124
(124)
Y04
124
00:01:35.00
Male
124
Marmion Primary School
191
3
5
4:36 min/km
00:05:13.21
4:58 min/km
127
127
00:03:59.57
4:12 min/km
128
128
146
498
Ollie TASKER
Ollie TASKER #498
Male Y04
00:09:19.75
00:09:19.75
146
(146)
Y04
146
00:01:41.97
Male
146
Marmion Primary School
191
3
6
4:39 min/km
00:05:19.96
5:04 min/km
166
166
00:03:59.79
4:12 min/km
130
130
130
134
Maxime TOMPKIN
Maxime TOMPKIN #134
Male Y04
00:09:15.04
00:09:15.04
130
(130)
Y04
130
00:01:37.25
Male
130
East Fremantle Primary School
386
15
3
4:37 min/km
00:05:15.44
5:00 min/km
134
134
00:03:59.60
4:12 min/km
129
129
1
2
[3]
4
5
6
Page 3 of 6 (281 items)
© 2023