Karma Resorts Rottnest Channel Swim
25 Feb 2017
Results
Details
Links
Race Series
 
Contact
COTC
Solo
Duo
Team
Legal Charity Challenge
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
1
[2]
3
4
5
6
7
8
9
Page 2 of 9 (419 items)
Fav
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Category
Cat Pos
Time Behind Cat
Gender
Gen Pos
State
Country
Swimmer 1
Swimmer 2
Swimmer3
Swimmer4
AddAge
Pace
Wave
388
695
dreaming for MAGiC
dreaming for MAGiC #695
Mixed 200+ Mixed
09:28:52.76
09:28:52.76
4
(118)
200+ Mixed
4
02:35:02.56
Mixed
118
Western Australia
AUS
Marilyn Mooney
Amanda Martyn
Shelley Taylorsmith
Clive Cass
224
28:52 min/km
Wave 8
76
696
Smashed Crabs
Smashed Crabs #696
Male 200+
06:43:43.30
06:43:43.30
4
(45)
200+
4
00:25:43.05
Male
45
Western Australia
AUS
Richard Biesheuvel
Marie-Therese Hunter
Andrew Yaksich
Andrew Bloom
209
20:29 min/km
Wave 8
7
617
Julian Can't Swim
Julian Can't Swim #617
Male 56+
05:32:13.41
05:32:13.41
4
(4)
56+
4
00:24:37.33
Male
4
Western Australia
AUS
Flynn Mason
Julian Ditthardt
Eoin Broome
Zac Thomas
60
16:51 min/km
Wave 7
17
613
Mums Made Us
Mums Made Us #613
Female 56+
05:49:57.88
05:49:57.88
4
(6)
56+
4
00:42:57.17
Female
6
Western Australia
AUS
Scotia Broome
Emma Murphy
Rosie Wood
Yasmin Snowden
61
17:45 min/km
Wave 7
77
638
ROOB
ROOB #638
Mixed 56+ Mixed
06:44:19.38
06:44:19.38
4
(17)
56+ Mixed
4
01:37:18.14
Mixed
17
Western Australia
AUS
Oliver Beards
Robert Line
Olivia Williams
Breanna Bird
67
20:31 min/km
Wave 7
39
633
The Barracuda Braves
The Barracuda Braves #633
Female 56+
06:17:31.77
06:17:31.77
5
(10)
56+
5
01:10:31.05
Female
10
Western Australia
AUS
Georgia Ongarezos
Nadia Engert Mafe
Jane Harwood
Lauren Johnson
56
19:09 min/km
Wave 7
393
697
Bad Mannas
Bad Mannas #697
Mixed 200+ Mixed
09:41:22.61
09:41:22.61
5
(120)
200+ Mixed
5
02:47:32.41
Mixed
120
Western Australia
AUS
George Mills
Ken Isbister
Sue Mcdonald
Debra Brown
242
29:30 min/km
Wave 8
179
755
nsw manatees
nsw manatees #755
Mixed 150+ Mixed
07:32:51.14
07:32:51.14
5
(43)
150+ Mixed
5
01:15:52.76
Mixed
43
New South Wales
AUS
Nicole Stanners
Tai Mclaren
Alan Mclean
Amy Wilkinson
178
22:59 min/km
Wave 9
161
761
Kiss My Splash
Kiss My Splash #761
Female 150+
07:27:18.92
07:27:18.92
5
(30)
150+
5
01:18:44.08
Female
30
Western Australia
AUS
Julia Feutrill
Rebecca Heffernan
Suzie Tonich
Melissa Murdoch
169
22:42 min/km
Wave 9
12
577
YOUTH FOCUS
YOUTH FOCUS #577
Male 56+
05:40:24.44
05:40:24.44
5
(7)
56+
5
00:32:48.36
Male
7
Western Australia
AUS
Taegan Jolly
Samuel Dobney
Tom Pennell
Oliver Girdwood
71
17:16 min/km
Wave 7
95
567
Frothies
Frothies #567
Mixed 56+ Mixed
06:50:38.17
06:50:38.17
5
(19)
56+ Mixed
5
01:43:36.93
Mixed
19
Western Australia
AUS
Louis Parker
Gabriel Tebar
Alex Stroud
Gabrielle Rule
91
20:50 min/km
Wave 7
32
842
Team Vortex
Team Vortex #842
Male 150+
06:12:54.63
06:12:54.63
5
(17)
150+
5
00:38:09.49
Male
17
New South Wales
AUS
Bruce Rosengarten
Georgina Mcdonald
Glenn Eldon
Glenn Byrne
183
18:55 min/km
Wave 10
86
835
Mainly Micks
Mainly Micks #835
Male 200+
06:48:14.89
06:48:14.89
5
(51)
200+
5
00:30:14.64
Male
51
New South Wales
AUS
Sean Murphy
Peter Fellowes
Stephen Mcgurk
Colin Chenu
219
20:43 min/km
Wave 10
133
947
The Swanlings
The Swanlings #947
Female 100+
07:12:14.88
07:12:14.88
5
(26)
100+
5
01:38:15.70
Female
26
Western Australia
AUS
Jane Gastevski
Francene Leaversuch
Francesca Perugia
Corinne Zadow
148
21:56 min/km
Wave 11
29
893
Liquorice All Sorts
Liquorice All Sorts #893
Mixed 100+ Mixed
06:06:22.00
06:06:22.00
5
(8)
100+ Mixed
5
00:12:22.09
Mixed
8
Western Australia
AUS
Kara Wright
Bradley Hardingham
Stuart Brown
Ashlee Booker
143
18:35 min/km
Wave 10
24
1061
Freo Boys
Freo Boys #1061
Male 100+
05:56:17.84
05:56:17.84
5
(13)
100+
5
00:16:10.22
Male
13
Western Australia
AUS
Ben Greenacre
Aaron Heary
Chris Heary
Daniel Heary
145
18:05 min/km
Wave 12
35
1066
Dolphins only
Dolphins only #1066
Mixed 100+ Mixed
06:14:45.20
06:14:45.20
6
(9)
100+ Mixed
6
00:20:45.29
Mixed
9
Western Australia
AUS
Emma Flanagan
Rob Pass
Zachary Pearson
Miriam Salter
125
19:01 min/km
Wave 12
171
970
Feral Kittens
Feral Kittens #970
Female 150+
07:30:10.10
07:30:10.10
6
(31)
150+
6
01:21:35.26
Female
31
Western Australia
AUS
Jodie Forlonge
Katie Ledgerwood
Lea Edwards
Liz Carson
157
22:51 min/km
Wave 11
142
1010
Crazy Piranhas
Crazy Piranhas #1010
Female 100+
07:17:03.11
07:17:03.11
6
(28)
100+
6
01:43:03.93
Female
28
New South Wales
AUS
Emily Gribble
Emily Hamersley
Anna Wagner
Felicity Gooding
149
22:11 min/km
Wave 12
30
1022
Samstander
Samstander #1022
Male 100+
06:06:49.60
06:06:49.60
6
(16)
100+
6
00:26:41.98
Male
16
Western Australia
AUS
Ander Schrauth
Sam Kent
Samantha Schrauth
Ted Schrauth
100
18:37 min/km
Wave 12
44
767
Sea C-Cows
Sea C-Cows #767
Male 150+
06:21:55.36
06:21:55.36
6
(24)
150+
6
00:47:10.22
Male
24
New South Wales
AUS
Cameron Gray
Andrew Camfield
Jason Turner
Trent Mellier
177
19:23 min/km
Wave 9
13
570
Shoeys 4 Shore
Shoeys 4 Shore #570
Male 56+
05:43:00.73
05:43:00.73
6
(8)
56+
6
00:35:24.65
Male
8
New South Wales
AUS
Dylan Mcpherson
Aaron Donaldson
Luke Woodworth
Baron Michael Hyslop
81
17:24 min/km
Wave 7
106
589
Banter Rays
Banter Rays #589
Mixed 56+ Mixed
06:55:57.35
06:55:57.35
6
(22)
56+ Mixed
6
01:48:56.10
Mixed
22
Western Australia
AUS
Grace Giraudo
Michael Charlesworth
Emily Dinsdale
Sam Devine
83
21:06 min/km
Wave 7
185
758
Beauties and the beasts
Beauties and the beasts #758
Mixed 150+ Mixed
07:35:11.15
07:35:11.15
6
(47)
150+ Mixed
6
01:18:12.77
Mixed
47
Western Australia
AUS
Sue Libbis
Laura Manley
Charles Biddle
Julian Boland
180
23:06 min/km
Wave 9
90
682
Aquajets
Aquajets #682
Male 200+
06:48:42.57
06:48:42.57
6
(55)
200+
6
00:30:42.32
Male
55
Western Australia
AUS
Graeme Atwell
Geoffrey Robb
Carl Andrews
Mark Ward
201
20:44 min/km
Wave 8
51
631
Mako Mermaids
Mako Mermaids #631
Female 56+
06:27:45.91
06:27:45.91
6
(11)
56+
6
01:20:45.20
Female
11
Western Australia
AUS
Megan Fowler
Vivienne Noonan
Gabby Long
Zoe Butler
62
19:41 min/km
Wave 7
64
618
The Yellow Submarines
The Yellow Submarines #618
Female 56+
06:37:53.04
06:37:53.04
7
(12)
56+
7
01:30:52.33
Female
12
Western Australia
AUS
Isabel Dubois
Hannah Doret
Abbi Roth
Amber Anderson
68
20:11 min/km
Wave 7
101
684
Team Nutter
Team Nutter #684
Male 200+
06:54:18.82
06:54:18.82
7
(61)
200+
7
00:36:18.57
Male
61
Western Australia
AUS
Sean Gardiner
Alex Kraan
John Jardine
Peter Hamer
211
21:01 min/km
Wave 8
189
751
Terry's titans
Terry's titans #751
Mixed 150+ Mixed
07:36:23.49
07:36:23.49
7
(49)
150+ Mixed
7
01:19:25.11
Mixed
49
Western Australia
AUS
Anna Mills
Erika Hagemann
Terry Murray
Peter Rowe
192
23:10 min/km
Wave 9
36
603
Salty Semen
Salty Semen #603
Male 56+
06:15:28.94
06:15:28.94
7
(18)
56+
7
01:07:52.86
Male
18
Western Australia
AUS
Patrick Anderson Loake
Scott Nichol
Jordan Haynes-Love
Ben Courtis
92
19:03 min/km
Wave 7
108
572
Openair Fam
Openair Fam #572
Mixed 56+ Mixed
06:56:09.33
06:56:09.33
7
(24)
56+ Mixed
7
01:49:08.09
Mixed
24
Western Australia
AUS
Maddy Jackson
Nicola Hamilton
Lachlan Armtrong
Jarrod Chapman
85
21:07 min/km
Wave 7
201
833
DENMARK COWGIRLS
DENMARK COWGIRLS #833
Female 150+
07:40:49.32
07:40:49.32
7
(35)
150+
7
01:32:14.48
Female
35
Western Australia
AUS
Jenny Brenton
Elizabeth Von Perger
Rae Powys
Jill Sheed
177
23:23 min/km
Wave 10
46
862
2 EASY
2 EASY #862
Male 150+
06:22:38.61
06:22:38.61
7
(25)
150+
7
00:47:53.46
Male
25
Western Australia
AUS
Ken Lapham
Kim B Smith
Tim Tudor-Owen
Reyn Bennell
196
19:25 min/km
Wave 10
38
923
JL Bait
JL Bait #923
Male 100+
06:17:15.51
06:17:15.51
7
(19)
100+
7
00:37:07.89
Male
19
Western Australia
AUS
Sam Rowe
Sean Carter
Matthew Turner
Timothy Gregg
108
19:09 min/km
Wave 11
214
978
Williams KATSfish
Williams KATSfish #978
Female 100+
07:45:10.34
07:45:10.34
7
(36)
100+
7
02:11:11.16
Female
36
Western Australia
AUS
Alana Ford
Suzi Hogg
Tracey Price
Kristy Medlen
143
23:36 min/km
Wave 11
45
1053
2 young & too old
2 young & too old #1053
Mixed 100+ Mixed
06:22:08.98
06:22:08.98
7
(11)
100+ Mixed
7
00:28:09.08
Mixed
11
Western Australia
AUS
Jake Luscombe
Jessica Moore
Leith Weston
Paul Luscombe
142
19:23 min/km
Wave 12
225
987
The Swim Shadys
The Swim Shadys #987
Female 100+
07:51:42.99
07:51:42.99
8
(39)
100+
8
02:17:43.81
Female
39
Western Australia
AUS
Rosie Marshall
Brittany Fergusson
Kellie Rivers-Malet
Noelle Steketee
100
23:56 min/km
Wave 11
54
1036
Thunder buddies
Thunder buddies #1036
Mixed 100+ Mixed
06:30:00.27
06:30:00.27
8
(12)
100+ Mixed
8
00:36:00.37
Mixed
12
Western Australia
AUS
Dawn Macinnes
Josh Corbett
Sam Mclennan
Shannon Carter
142
19:47 min/km
Wave 12
47
882
3 kooks and a snake
3 kooks and a snake #882
Male 100+
06:23:53.35
06:23:53.35
8
(26)
100+
8
00:43:45.74
Male
26
Western Australia
AUS
Tom Letherbarrow
Jol Godbold
Mark Lucas
Jason Bent
133
19:29 min/km
Wave 10
240
865
Marvelous Mermaids
Marvelous Mermaids #865
Female 150+
07:58:41.30
07:58:41.30
8
(41)
150+
8
01:50:06.46
Female
41
Western Australia
AUS
Rebekah Riches
Olivia Carroll
Gay Riches
Maree Hoban
107
24:17 min/km
Wave 10
274
868
Help the Aged
Help the Aged #868
Mixed 150+ Mixed
08:11:18.73
08:11:18.73
8
(73)
150+ Mixed
8
01:54:20.35
Mixed
73
Western Australia
AUS
Garry Wood
Jodi Raill
Christie Mildenhall
Jacqueline Eley
187
24:56 min/km
Wave 10
111
566
Win So Big
Win So Big #566
Mixed 56+ Mixed
06:58:38.03
06:58:38.03
8
(25)
56+ Mixed
8
01:51:36.78
Mixed
25
Western Australia
AUS
Brielle Jarrett
Richard O'Hallora
Cassie O'Connell
Samuel Leedman
95
21:15 min/km
Wave 7
43
578
The Challengers
The Challengers #578
Male 56+
06:21:08.93
06:21:08.93
8
(23)
56+
8
01:13:32.85
Male
23
Western Australia
AUS
Thomas Wagstaff
Eleanor Smith
Riley Adams
Samuel Stacy
82
19:20 min/km
Wave 7
48
763
Leeuwin Frogs
Leeuwin Frogs #763
Male 150+
06:24:54.10
06:24:54.10
8
(27)
150+
8
00:50:08.95
Male
27
Western Australia
AUS
Justin Horgan
Patrick Ahern
Dominic Sheldrick
Jim Stevenson
192
19:32 min/km
Wave 9
129
700
Never2old2makit
Never2old2makit #700
Male 200+
07:09:15.27
07:09:15.27
8
(76)
200+
8
00:51:15.02
Male
76
Western Australia
AUS
Gary Haggarty
Andrew Richardson
Peter Joyce
James Adams
219
21:47 min/km
Wave 8
71
639
ACCE GANG
ACCE GANG #639
Female 56+
06:41:35.64
06:41:35.64
8
(13)
56+
8
01:34:34.92
Female
13
Western Australia
AUS
Charlotte White
Emmeline Fraser-Gillard
Ally Stephen
Olympia Chiaramonte
67
20:23 min/km
Wave 7
140
681
Lucky Eleven
Lucky Eleven #681
Male 200+
07:15:37.50
07:15:37.50
9
(83)
200+
9
00:57:37.25
Male
83
Western Australia
AUS
Katherine Ryan
David Craig
David Mccarthy
Mark Caddy
209
22:06 min/km
Wave 8
117
609
TEAM SABA
TEAM SABA #609
Mixed 56+ Mixed
06:59:53.18
06:59:53.18
9
(26)
56+ Mixed
9
01:52:51.94
Mixed
26
Western Australia
AUS
Harry Mcgregor
Jessica Pleydell-Bouverie
Timothy Angeloni
Rebecca Stawell Wilson
88
21:18 min/km
Wave 7
74
600
Swim Teen
Swim Teen #600
Female 56+
06:43:03.86
06:43:03.86
9
(15)
56+
9
01:36:03.14
Female
15
Western Australia
AUS
Josephine Mckenzie
Genevieve Brown
Olivia Power
Ashton Bates
60
20:27 min/km
Wave 7
57
551
Local Dingo's
Local Dingo's #551
Male 56+
06:31:11.93
06:31:11.93
9
(33)
56+
9
01:23:35.85
Male
33
New South Wales
AUS
Mitchell Steinberg
James Raymond
Macgregor Vidler
James Barrie
86
19:51 min/km
Wave 7
1
[2]
3
4
5
6
7
8
9
Page 2 of 9 (419 items)