Civil Service Club Singapore Duathlon 2016
19 Nov 2016
Results
Details
 
Contact
Standard
Junior
Sprint
Mini
Youth
Kids
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
1
[2]
Page 2 of 2 (85 items)
Fav
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Category
Cat Pos
Gender
Gen Pos
Club
Nation
CompanyName
SchoolName
Runner1
Cyclist
Pace
Wave
Run1
O/Pos
C/Pos
T1
O/Pos
C/Pos
CycleLap1
O/Pos
C/Pos
Cycle
O/Pos
C/Pos
T2
O/Pos
C/Pos
Run2
O/Pos
C/Pos
29
339
Lachlan Talbot
Lachlan Talbot #339
Male 12-13
00:44:59.27
00:44:59.27
7
(21)
12-13
7
Male
21
AUS
2:59 min/km
Wave 16
00:05:11.16
18
3
00:01:41.67
35
7
00:15:35.91
44
13
00:30:49.08
41
11
00:01:33.86
31
7
00:05:43.50
5
1
28
364
Tim Schmidt
Tim Schmidt #364
Male 14-15
00:44:44.77
00:44:44.77
14
(20)
14-15
14
Male
20
SIN
2:58 min/km
Wave 16
00:06:31.05
43
20
00:01:41.26
34
15
00:13:01.57
28
14
00:26:08.05
26
15
00:01:40.86
35
14
00:08:43.54
40
18
36
317
Anshul Dash
Anshul Dash #317
Male 12-13
00:47:32.85
00:47:32.85
9
(26)
12-13
9
Male
26
Team Fabian
IND
Dulwich College Singapore
3:10 min/km
Wave 16
00:06:20.15
35
8
00:01:39.39
33
6
00:15:02.35
41
12
00:30:27.81
40
10
00:01:20.35
23
4
00:07:45.14
29
8
25
348
Ignacio Alarcon De Laiglesia
Ignacio Alarcon De Laiglesia #348
Male 14-15
00:42:18.47
00:42:18.47
13
(18)
14-15
13
Male
18
Arrivo Primo Singapura (APS)
ESP
OVERSEAS FAMILY SCHOOL
2:49 min/km
Wave 16
00:04:51.93
12
11
00:01:38.66
32
14
00:12:37.79
23
13
00:24:49.80
23
14
00:01:47.69
38
15
00:09:10.37
42
19
38
302
Amy Wright
Amy Wright #302
Female 12-13
00:48:03.90
00:48:03.90
6
(9)
12-13
6
Female
9
AUS
Australian Internationl School
3:12 min/km
Wave 17
00:07:02.81
49
7
00:01:37.54
31
7
00:14:43.96
38
6
00:28:47.73
36
5
00:01:14.66
19
5
00:09:21.15
46
7
27
318
Connor Doyle
Connor Doyle #318
Male 12-13
00:44:23.11
00:44:23.11
6
(19)
12-13
6
Male
19
AUS
2:57 min/km
Wave 16
00:06:22.05
37
9
00:01:37.05
30
5
00:13:18.99
30
7
00:27:01.24
30
7
00:01:35.99
33
8
00:07:46.78
31
9
16
308
RV_Boys2Men
RV_Boys2Men #308
Mixed Team
00:37:44.68
00:37:44.68
1
(1)
Team
1
Mixed
1
AUS
Rishi Patil
Vedant Kothari
2:30 min/km
Wave 16
00:05:01.05
17
1
00:01:31.04
29
2
00:11:56.26
17
1
00:24:03.47
17
1
00:01:21.13
24
1
00:05:47.97
6
2
40
363
Reimon Sawada
Reimon Sawada #363
Male 14-15
00:49:09.78
00:49:09.78
19
(28)
14-15
19
Male
28
JPN
MAZ International School
3:16 min/km
Wave 16
00:06:27.80
38
18
00:01:29.05
28
13
00:16:23.07
48
21
00:31:47.02
46
22
00:01:57.81
42
17
00:07:28.07
27
13
20
368
Jasper Van Selm
Jasper Van Selm #368
Male 14-15
00:41:00.42
00:41:00.42
12
(15)
14-15
12
Male
15
NED
Anglo-Chinese School International
2:44 min/km
Wave 16
00:05:26.05
21
13
00:01:24.80
27
12
00:12:13.71
20
12
00:24:43.52
22
13
00:01:40.35
34
13
00:07:45.70
30
14
21
322
Max Graham
Max Graham #322
Male 12-13
00:41:17.44
00:41:17.44
4
(16)
12-13
4
Male
16
GBR
2:45 min/km
Wave 16
00:05:36.06
24
5
00:01:19.03
26
4
00:12:27.03
22
4
00:25:47.67
25
5
00:01:31.33
30
6
00:07:03.34
23
6
11
369
Valentin Van Wersch
Valentin Van Wersch #369
Male 14-15
00:35:19.25
00:35:19.25
9
(10)
14-15
9
Male
10
FRA
2:21 min/km
Wave 16
00:04:38.80
6
5
00:01:17.82
25
11
00:11:12.52
14
11
00:22:14.43
12
10
00:01:15.22
20
10
00:05:52.96
9
5
17
309
Vikings
Vikings #309
Mixed Team
00:38:03.48
00:38:03.48
2
(2)
Team
2
Mixed
2
AUS
Ryan Wippell
James O'Reilly
2:32 min/km
Wave 17
00:05:27.78
23
2
00:01:17.81
24
1
00:12:03.29
18
2
00:24:32.29
19
2
00:01:26.43
29
2
00:05:19.16
3
1
22
291
Nicole Shee Teng Chan
Nicole Shee Teng Chan #291
Female 12-13
00:41:21.77
00:41:21.77
2
(4)
12-13
2
Female
4
TEAM M3X
MAL
Sri Sempurna International School
2:45 min/km
Wave 17
00:05:58.60
29
4
00:01:17.05
23
6
00:12:41.94
24
2
00:24:38.59
21
2
00:01:24.22
27
7
00:08:03.31
33
4
8
372
Jared Wong
Jared Wong #372
Male 14-15
00:35:01.85
00:35:01.85
7
(8)
14-15
7
Male
8
SIN
2:20 min/km
Wave 16
00:04:57.80
13
12
00:01:16.77
22
10
00:10:19.61
2
2
00:20:48.04
4
4
00:01:21.16
25
12
00:06:38.06
17
9
34
293
Reilly Grose-Hodge
Reilly Grose-Hodge #293
Female 12-13
00:46:05.78
00:46:05.78
5
(8)
12-13
5
Female
8
GBR
Marlborough College Malaysia
3:04 min/km
Wave 17
00:06:20.01
34
5
00:01:16.68
21
5
00:14:27.37
35
5
00:29:55.66
39
6
00:01:10.01
13
3
00:07:23.40
26
3
49
298
Rachel Seet
Rachel Seet #298
Female 12-13
00:56:18.72
00:56:18.72
8
(12)
12-13
8
Female
12
Team Fabian
SIN
Tao Nan School
3:45 min/km
Wave 17
00:06:30.66
41
6
00:01:16.15
20
4
00:20:26.99
59
8
00:37:08.97
54
8
00:01:23.08
26
6
00:09:59.85
51
8
12
370
Samir Varma
Samir Varma #370
Male 14-15
00:35:44.75
00:35:44.75
10
(11)
14-15
10
Male
11
MetaSport Club
USA
UWCSEA Dover
2:22 min/km
Wave 16
00:04:41.91
9
8
00:01:16.04
19
9
00:11:10.27
13
10
00:22:16.41
13
11
00:01:11.70
15
7
00:06:18.68
14
8
31
303
Kylie Compton
Kylie Compton #303
Female 14-15
00:45:40.28
00:45:40.28
3
(7)
14-15
3
Female
7
GBR
3:02 min/km
Wave 17
00:06:21.66
36
4
00:01:15.03
18
4
00:13:51.69
33
4
00:28:19.44
34
3
00:01:16.22
21
3
00:08:27.91
37
4
5
358
Teddy Lee
Teddy Lee #358
Male 14-15
00:33:57.86
00:33:57.86
5
(5)
14-15
5
Male
5
SIN
UWCSEA Dover
2:15 min/km
Wave 16
00:04:35.71
5
4
00:01:13.36
17
8
00:10:32.45
7
6
00:21:01.79
7
7
00:01:13.47
18
9
00:05:53.52
10
6
26
296
Ria Nakahara
Ria Nakahara #296
Female 12-13
00:43:04.78
00:43:04.78
4
(6)
12-13
4
Female
6
Cicada Athletic Club
JPN
Singapore American School (SAS)
2:52 min/km
Wave 17
00:05:57.78
28
3
00:01:12.75
16
3
00:13:07.10
29
4
00:26:25.01
29
4
00:01:09.28
10
2
00:08:19.94
36
5
39
307
Herlene Natasha Yu
Herlene Natasha Yu #307
Female 14-15
00:48:15.11
00:48:15.11
4
(10)
14-15
4
Female
10
Team Fabian
SIN
3:13 min/km
Wave 17
00:05:26.06
22
3
00:01:11.17
15
3
00:12:09.83
19
3
00:32:20.58
49
4
00:01:34.24
32
4
00:07:43.04
28
3
19
315
Samuel Compton
Samuel Compton #315
Male 12-13
00:39:00.02
00:39:00.02
3
(14)
12-13
3
Male
14
GBR
2:36 min/km
Wave 16
00:05:37.87
25
6
00:01:09.60
14
3
00:11:40.67
16
3
00:24:22.48
18
3
00:01:12.39
17
3
00:06:37.67
16
3
6
332
Nigel Ng Kar Kean
Nigel Ng Kar Kean #332
Male 12-13
00:33:59.71
00:33:59.71
1
(6)
12-13
1
Male
6
TEAM M3X
MAL
Sri Sempurna International School
2:15 min/km
Wave 16
00:04:30.77
3
1
00:01:08.17
13
2
00:10:27.44
4
1
00:21:17.57
9
1
00:01:09.30
11
2
00:05:53.88
11
2
23
299
Hannah Smith
Hannah Smith #299
Female 12-13
00:41:26.28
00:41:26.28
3
(5)
12-13
3
Female
5
GBR
2:45 min/km
Wave 17
00:05:56.96
27
2
00:01:06.90
12
2
00:12:56.27
26
3
00:26:12.45
27
3
00:01:10.07
14
4
00:06:59.88
21
2
4
362
Nicholas Rachmadi
Nicholas Rachmadi #362
Male 14-15
00:33:50.25
00:33:50.25
4
(4)
14-15
4
Male
4
SIN
2:15 min/km
Wave 16
00:04:43.06
11
10
00:01:06.42
11
7
00:10:31.88
6
5
00:21:01.08
5
5
00:01:09.87
12
6
00:05:49.82
7
4
13
305
Emma Middleditch
Emma Middleditch #305
Female 14-15
00:36:20.71
00:36:20.71
2
(2)
14-15
2
Female
2
New Moon KHcycle (NMKH)
FRA
GEMS World Academy Singapore
2:25 min/km
Wave 17
00:04:59.77
14
1
00:01:06.31
10
2
00:11:38.79
15
2
00:23:20.79
16
2
00:01:02.97
4
1
00:05:50.85
8
1
7
353
Luke Li Rong Chua
Luke Li Rong Chua #353
Male 14-15
00:34:42.28
00:34:42.28
6
(7)
14-15
6
Male
7
SIN
2:18 min/km
Wave 16
00:04:42.74
10
9
00:01:05.30
9
6
00:10:32.45
8
7
00:21:01.71
6
6
00:01:05.03
7
4
00:06:47.49
19
10
10
356
Aldrich Goh
Aldrich Goh #356
Male 14-15
00:35:17.71
00:35:17.71
8
(9)
14-15
8
Male
9
Triathlon Development Squad (TDS)
SIN
Maris Stella High School (MSHS)
2:21 min/km
Wave 16
00:04:41.27
8
7
00:01:05.10
8
5
00:11:05.92
12
9
00:22:25.99
14
12
00:01:07.93
9
5
00:05:57.40
13
7
9
304
Elizabeth Liau
Elizabeth Liau #304
Female 14-15
00:35:12.81
00:35:12.81
1
(1)
14-15
1
Female
1
Triathlon Development Squad (TDS)
SIN
2:20 min/km
Wave 17
00:05:00.31
16
2
00:01:04.29
7
1
00:11:00.67
11
1
00:22:06.12
11
1
00:01:07.24
8
2
00:05:54.84
12
2
15
352
Nathan Chong
Nathan Chong #352
Male 14-15
00:37:08.27
00:37:08.27
11
(13)
14-15
11
Male
13
Team bodyFuel
SIN
Kent Ridge Sec Sch
2:28 min/km
Wave 16
00:04:41.27
7
6
00:01:04.29
6
4
00:10:36.98
10
8
00:21:36.76
10
9
00:01:11.75
16
8
00:08:34.18
38
17
18
292
Enola De Smet
Enola De Smet #292
Female 12-13
00:38:31.19
00:38:31.19
1
(3)
12-13
1
Female
3
BEL
UWCSEA Dover
2:34 min/km
Wave 17
00:05:25.94
20
1
00:01:04.00
5
1
00:12:17.44
21
1
00:24:36.61
20
1
00:01:03.54
5
1
00:06:21.08
15
1
14
342
Matthew David Trott
Matthew David Trott #342
Male 12-13
00:37:01.11
00:37:01.11
2
(12)
12-13
2
Male
12
Team TIME Malaysia
GBR
THE ALICE SMITH INTERNATIONAL SCHOOL MALAYSIA
2:28 min/km
Wave 16
00:05:00.31
15
2
00:01:03.59
4
1
00:10:34.35
9
2
00:23:12.08
15
2
00:01:04.86
6
1
00:06:40.26
18
4
3
359
Jay Lilley
Jay Lilley #359
Male 14-15
00:33:21.31
00:33:21.31
3
(3)
14-15
3
Male
3
GBR
Marlborough College Malaysia
2:13 min/km
Wave 16
00:04:34.28
4
3
00:01:03.22
3
3
00:10:29.56
5
4
00:21:09.36
8
8
00:00:57.29
2
2
00:05:37.14
4
3
2
354
James Corbett
James Corbett #354
Male 14-15
00:31:52.69
00:31:52.69
2
(2)
14-15
2
Male
2
MetaSport Club
NZL
Tanglin Trust School
2:07 min/km
Wave 16
00:04:24.45
1
1
00:01:02.14
2
2
00:10:16.78
1
1
00:20:24.10
2
2
00:01:02.12
3
3
00:04:59.87
2
2
1
367
Oliver Rios Trott
Oliver Rios Trott #367
Male 14-15
00:31:46.68
00:31:46.68
1
(1)
14-15
1
Male
1
Team TIME Malaysia
GBR
THE ALICE SMITH INTERNATIONAL SCHOOL MALAYSIA
2:07 min/km
Wave 16
00:04:26.02
2
2
00:00:57.08
1
1
00:10:21.32
3
3
00:20:28.22
3
3
00:00:55.52
1
1
00:04:59.83
1
1
1
[2]
Page 2 of 2 (85 items)