MetaSprint Series #1 Singapore Aquathlon
21 Feb 2016
Results
Details
 
Contact
Sprint Aquathlon
Sprint Relay Aquathlon
Discovery Aquathlon
Youth Aquathlon
Kids Aquathlon
Kids Relay Aquathlon
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
1
[2]
3
Page 2 of 3 (111 items)
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Category
Cat Pos
Gender
Gen Pos
Club
Nation
CorpSchoolName
CategoryPoints
Pace
Swim
O/Pos
C/Pos
G/Pos
T1
O/Pos
C/Pos
G/Pos
Run
O/Pos
C/Pos
G/Pos
262
Aryan Limbuwalla
Aryan Limbuwalla #262
Male 14-15
DNS
DNS
14-15
Male
IND
min/km
00:06:19.64
74
19
37
00:01:26.04
60
16
33
00:13:33.08
53
19
34
261
Shih Ern Tang
Shih Ern Tang #261
Male 14-15
Not started
Not started
14-15
Male
SIN
min/km
260
Aryan Limbuwalla
Aryan Limbuwalla #260
Male 14-15
Not started
Not started
14-15
Male
IND
Canadian International School
min/km
56
259
Pranav Jonavithula
Pranav Jonavithula #259
Male 14-15
00:20:47.68
00:20:47.68
17
(33)
14-15
17
Male
33
IND
Australian International School
67.69
7:33 min/km
00:06:27.17
75
20
38
00:01:35.80
67
17
37
00:12:44.70
42
17
31
258
Thomas Verdonck
Thomas Verdonck #258
Male 14-15
Not started
Not started
14-15
Male
NED
UWCSEA Dover
min/km
9
257
Jayden Lilley
Jayden Lilley #257
Male 14-15
00:15:32.98
00:15:32.98
8
(9)
14-15
8
Male
9
ES
Marlborough College Malaysia
90.53
5:39 min/km
00:04:38.67
25
13
18
00:01:17.26
55
15
30
00:09:37.04
3
2
3
64
256
Will Singer
Will Singer #256
Male 14-15
00:22:05.95
00:22:05.95
19
(38)
14-15
19
Male
38
UWC Dover
ES
UWCSEA Dover
63.70
8:02 min/km
00:06:04.96
69
17
33
00:01:51.04
79
21
45
00:14:09.94
59
20
39
7
255
Valentin Van Wersch
Valentin Van Wersch #255
Male 14-15
00:15:10.94
00:15:10.94
6
(7)
14-15
6
Male
7
FRA
92.72
5:31 min/km
00:04:20.49
15
9
13
00:00:57.76
22
9
14
00:09:52.69
5
4
5
79
254
Royce Allan
Royce Allan #254
Male 14-15
00:26:49.05
00:26:49.05
20
(43)
14-15
20
Male
43
ES
UWCSEA East
52.49
9:45 min/km
00:07:19.86
85
23
47
00:01:49.14
78
20
44
00:17:40.04
78
22
45
14
253
Samir Varma
Samir Varma #253
Male 14-15
00:16:14.61
00:16:14.61
11
(13)
14-15
11
Male
13
MetaSport
USA
UWCSEA Dover
86.66
5:54 min/km
00:04:13.20
10
8
9
00:00:52.75
6
5
5
00:11:08.66
19
12
16
57
252
Wong Jun Han
Wong Jun Han #252
Male 14-15
00:20:47.87
00:20:47.87
18
(34)
14-15
18
Male
34
SIN
Bendemeer Secondary
67.68
7:33 min/km
00:08:12.46
88
24
50
00:01:47.54
76
19
42
00:10:47.86
14
10
11
251
James Corbett
James Corbett #251
Male 14-15
Not started
Not started
14-15
Male
MetaSport
NZL
min/km
2
250
Matthew David Trott
Matthew David Trott #250
Male 12-13
00:14:29.86
00:14:29.86
1
(2)
12-13
1
Male
2
ES
100.00
5:16 min/km
00:03:55.71
7
1
7
00:00:57.17
19
4
11
00:09:36.97
2
1
2
249
Markus Medcraft
Markus Medcraft #249
Male 12-13
Not started
Not started
12-13
Male
ES
min/km
41
248
Austin Cocks
Austin Cocks #248
Male 12-13
00:19:04.74
00:19:04.74
12
(26)
12-13
12
Male
26
AUS
United World College South East Asia
75.99
6:56 min/km
00:05:38.45
52
14
28
00:01:06.01
37
9
19
00:12:20.27
35
11
25
89
247
Muhammad Nazmi Bin Mohd Yusoff
Muhammad Nazmi Bin Mohd Yusoff #247
Male 12-13
00:34:28.12
00:34:28.12
28
(51)
12-13
28
Male
51
SIN
Qifa Primary School
42.06
12:32 min/km
00:07:49.45
87
26
49
00:02:32.90
87
27
50
00:24:05.76
90
28
52
246
E-Kit Phoon
E-Kit Phoon #246
Male 12-13
Not started
Not started
12-13
Male
SIN
Anglo-Chinese School (Barker)
min/km
78
245
Alexander Knott
Alexander Knott #245
Male 12-13
00:26:44.37
00:26:44.37
23
(42)
12-13
23
Male
42
ES
54.22
9:43 min/km
00:07:20.47
86
25
48
00:01:23.54
58
16
31
00:18:00.36
83
25
47
13
244
Jackson Campbell
Jackson Campbell #244
Male 12-13
00:16:06.28
00:16:06.28
2
(12)
12-13
2
Male
12
Anza
AUS
Australian International School
90.02
5:51 min/km
00:04:13.95
11
2
10
00:00:53.24
8
2
7
00:10:59.08
15
2
12
50
243
Artyom Lukasevits
Artyom Lukasevits #243
Male 12-13
00:20:11.36
00:20:11.36
15
(31)
12-13
15
Male
31
Olympia Swimming Club
EST
Tanjong Katong Primary School
71.81
7:20 min/km
00:04:59.64
40
9
23
00:01:12.60
49
15
27
00:13:59.11
58
19
38
242
Elias Aljoofri
Elias Aljoofri #242
Male 12-13
Not started
Not started
12-13
Male
SIN
min/km
18
241
Shaun Pexton
Shaun Pexton #241
Male 12-13
00:16:37.93
00:16:37.93
4
(15)
12-13
4
Male
15
UWC Dragon
ES
UWCSEA East
87.17
6:02 min/km
00:04:16.04
13
3
11
00:00:53.19
7
1
6
00:11:28.69
21
5
17
58
240
Riley Smith
Riley Smith #240
Male 12-13
00:20:50.11
00:20:50.11
17
(35)
12-13
17
Male
35
NZL
Canadian International School
69.58
7:34 min/km
00:06:36.32
76
19
39
00:01:30.42
63
20
36
00:12:43.35
41
14
30
66
239
Yongqi Josh Seet
Yongqi Josh Seet #239
Male 12-13
00:22:15.75
00:22:15.75
21
(40)
12-13
21
Male
40
Team Fabian
SIN
65.12
8:05 min/km
00:06:38.37
77
20
40
00:01:09.13
44
12
24
00:14:28.25
61
20
40
24
238
Lucas May
Lucas May #238
Male 12-13
00:17:45.61
00:17:45.61
5
(18)
12-13
5
Male
18
ES
UWCSEA East
81.63
6:27 min/km
00:05:06.19
44
11
25
00:01:07.10
40
11
21
00:11:32.31
22
6
18
81
237
Joshua Seah
Joshua Seah #237
Male 12-13
00:27:13.38
00:27:13.38
24
(45)
12-13
24
Male
45
SIN
53.26
9:53 min/km
00:06:58.68
80
21
42
00:01:57.56
81
25
47
00:18:17.13
84
26
48
26
236
Randall Liew
Randall Liew #236
Male 12-13
00:17:56.02
00:17:56.02
6
(20)
12-13
6
Male
20
MAL
British International School of Kuala Lumpur
80.84
6:31 min/km
00:04:37.84
23
5
17
00:01:02.40
31
8
17
00:12:15.77
33
10
23
27
235
Samuel Compton
Samuel Compton #235
Male 12-13
00:18:09.61
00:18:09.61
7
(21)
12-13
7
Male
21
ES
79.83
6:36 min/km
00:04:50.21
34
7
21
00:00:55.36
16
3
9
00:12:24.04
36
12
26
54
234
Scott Patterson
Scott Patterson #234
Male 12-13
00:20:34.86
00:20:34.86
16
(32)
12-13
16
Male
32
TriEdge
ES
70.44
7:29 min/km
00:05:31.37
50
13
27
00:01:29.13
62
19
35
00:13:34.35
54
16
35
42
233
Choo Shinn Gee
Choo Shinn Gee #233
Male 12-13
00:19:07.80
00:19:07.80
13
(27)
12-13
13
Male
27
MAL
SJKC; YOKE NAM; KUALA LUMPUR
75.78
6:57 min/km
00:05:51.45
62
15
31
00:01:11.94
46
14
26
00:12:04.40
28
8
21
16
232
Nigel Ng Kar Kean
Nigel Ng Kar Kean #232
Male 12-13
00:16:25.73
00:16:25.73
3
(14)
12-13
3
Male
14
Tri-Amateur Triathlon Club
MAL
Sri Sempurna International School
88.25
5:58 min/km
00:04:18.21
14
4
12
00:00:59.62
26
6
15
00:11:07.89
17
3
14
69
231
Isabella Hamlen
Isabella Hamlen #231
Female 14-15
00:23:22.76
00:23:22.76
11
(29)
14-15
11
Female
29
USA
68.18
8:30 min/km
00:03:55.82
8
1
1
00:01:40.18
68
12
31
00:17:46.75
82
13
36
82
230
Dorothy Erin Gan
Dorothy Erin Gan #230
Female 14-15
00:27:38.07
00:27:38.07
14
(37)
14-15
14
Female
37
PHI
St. Anthony's Canossian Secondary School
57.68
10:02 min/km
00:06:44.21
78
14
38
00:01:59.80
83
14
36
00:18:54.06
86
14
37
6
229
Jack Heneberry
Jack Heneberry #229
Male 14-15
00:15:09.31
00:15:09.31
5
(6)
14-15
5
Male
6
Team TIME Malaysia
IRL
The Alice Smith School; Kuala Lumpur
92.88
5:30 min/km
00:04:20.55
16
10
14
00:00:53.39
9
6
8
00:09:55.37
6
5
6
44
228
Fraser Logan
Fraser Logan #228
Male 14-15
00:19:40.30
00:19:40.30
15
(29)
14-15
15
Male
29
ES
UWCSEA East
71.56
7:09 min/km
00:06:10.07
71
18
35
00:01:12.62
50
13
28
00:12:17.60
34
14
24
227
Abbey Smith
Abbey Smith #227
Female 14-15
Not started
Not started
14-15
Female
NZL
Canadian International School
min/km
12
226
Aldrich Goh
Aldrich Goh #226
Male 14-15
00:16:01.30
00:16:01.30
10
(11)
14-15
10
Male
11
TDS
SIN
Maris Stella High School
87.86
5:49 min/km
00:04:44.71
30
14
20
00:01:13.07
51
14
29
00:10:03.52
7
6
7
49
225
Nathan Chong
Nathan Chong #225
Male 14-15
00:20:02.86
00:20:02.86
16
(30)
14-15
16
Male
30
Trackstar
SIN
Kent Ridge Sec Sch
70.22
7:17 min/km
00:05:48.67
59
16
30
00:01:44.61
73
18
40
00:12:29.57
38
16
28
11
224
Emma Middleditch
Emma Middleditch #224
Female 14-15
00:15:56.37
00:15:56.37
1
(1)
14-15
1
Female
1
New Moon KH Cycle (NMKHC)
FRA
GWA
100.00
5:47 min/km
00:04:34.86
22
5
6
00:00:55.34
15
3
7
00:10:26.16
8
1
1
74
223
Ellen Ives
Ellen Ives #223
Female 14-15
00:24:47.91
00:24:47.91
12
(34)
14-15
12
Female
34
Anza
AUS
UWCSEA Dover
64.28
9:01 min/km
00:05:33.46
51
11
24
00:01:32.55
64
11
28
00:17:41.89
79
11
34
1
222
Russell Liew
Russell Liew #222
Male 14-15
00:14:04.60
00:14:04.60
1
(1)
14-15
1
Male
1
Thanyapura
MAL
Phuket International Academy
100.00
5:07 min/km
00:03:36.15
1
1
1
00:00:46.34
3
3
3
00:09:42.11
4
3
4
5
221
Teddy Lee
Teddy Lee #221
Male 14-15
00:15:06.86
00:15:06.86
4
(5)
14-15
4
Male
5
UWC Dover
SIN
UWCSEA Dover
93.13
5:29 min/km
00:03:47.57
4
4
4
00:00:43.42
1
1
1
00:10:35.86
10
8
9
53
220
Kylie Compton
Kylie Compton #220
Female 14-15
00:20:32.46
00:20:32.46
8
(22)
14-15
8
Female
22
ES
77.60
7:28 min/km
00:04:50.39
35
8
14
00:00:54.86
13
1
5
00:14:47.20
65
9
24
37
219
Olivia Faneco
Olivia Faneco #219
Female 14-15
00:18:44.76
00:18:44.76
6
(13)
14-15
6
Female
13
UWC Dover
FRA
UWCSEA Dover
85.03
6:49 min/km
00:04:22.45
17
2
3
00:01:02.30
30
5
14
00:13:20.01
52
7
19
19
218
Branson Wee
Branson Wee #218
Male 14-15
00:17:04.33
00:17:04.33
12
(16)
14-15
12
Male
16
Tri-Amateur Triathlon Club
MAL
82.45
6:12 min/km
00:03:53.67
6
6
6
00:01:07.86
42
12
23
00:12:02.79
27
13
20
38
217
Sophia Hamlen
Sophia Hamlen #217
Female 12-13
00:18:47.37
00:18:47.37
8
(14)
12-13
8
Female
14
USA
87.16
6:49 min/km
00:04:40.62
29
4
10
00:01:19.13
57
17
27
00:12:47.61
44
9
13
70
216
Skylar Lloyd
Skylar Lloyd #216
Female 12-13
00:23:37.43
00:23:37.43
19
(30)
12-13
19
Female
30
AUS
UWCSEA Dover
69.32
8:35 min/km
00:05:53.99
64
21
33
00:01:59.16
82
22
35
00:15:44.27
69
18
28
46
215
Ria Nakahara
Ria Nakahara #215
Female 12-13
00:19:42.44
00:19:42.44
10
(17)
12-13
10
Female
17
Cicada Athletic Club
JPN
Singapore American School
83.10
7:09 min/km
00:05:40.45
55
15
26
00:01:14.49
54
15
25
00:12:47.50
43
8
12
51
214
Sophia Dallimore
Sophia Dallimore #214
Female 12-13
00:20:12.75
00:20:12.75
13
(20)
12-13
13
Female
20
AUS
81.02
7:21 min/km
00:05:00.20
41
9
18
00:00:59.40
24
6
10
00:14:13.14
60
14
21
52
213
Natasha Wilson
Natasha Wilson #213
Female 12-13
00:20:16.42
00:20:16.42
14
(21)
12-13
14
Female
21
AUS
UWCSEA Dover
80.78
7:22 min/km
00:06:13.56
72
24
37
00:01:12.33
48
13
22
00:12:50.53
45
10
14
1
[2]
3
Page 2 of 3 (111 items)