Busselton Runners Club Half Marathon and Fun Run
7 Feb 2015
Results
Details
 
Contact
Half Marathon
10km Run
5km Run
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
[1]
2
3
4
5
6
Page 1 of 6 (279 items)
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
(Net Time)
Cat Pos
(Gen Pos)
Net Time
Category
Cat Pos
Gender
Gen Pos
Country
Pace
1135
Kelly WHELAHAN
Kelly WHELAHAN #1135
Female Juniors
Started
Started
(Started)
Started
Juniors
Female
min/km
1143
Jessica BASS
Jessica BASS #1143
Female Veteran 40+
Started
Started
(Started)
Started
Veteran 40+
Female
min/km
1079
Lynn-Maree WILLIAMSON
Lynn-Maree WILLIAMSON #1079
Female Super Veteran 50+
Not started
Not started
(Not started)
Not started
Super Veteran 50+
Female
min/km
1084
Karen WILLOX
Karen WILLOX #1084
Female Open
Not started
Not started
(Not started)
Not started
Open
Female
min/km
1093
Tanya BURKE
Tanya BURKE #1093
Female Veteran 40+
Not started
Not started
(Not started)
Not started
Veteran 40+
Female
min/km
1166
Matthew GUTHRIE
Matthew GUTHRIE #1166
Male Open
Not started
Not started
(Not started)
Not started
Open
Male
min/km
901
Karen ALFORD
Karen ALFORD #901
Female Veteran 40+
Not started
Not started
(Not started)
Not started
Veteran 40+
Female
min/km
924
Trevor BLACKBURN
Trevor BLACKBURN #924
Male Veteran 40+
Not started
Not started
(Not started)
Not started
Veteran 40+
Male
min/km
943
Jo CLELAND
Jo CLELAND #943
Female Veteran 40+
Not started
Not started
(Not started)
Not started
Veteran 40+
Female
min/km
960
Samantha FARMAN
Samantha FARMAN #960
Female Super Veteran 50+
Not started
Not started
(Not started)
Not started
Super Veteran 50+
Female
min/km
990
Lauren KELLY
Lauren KELLY #990
Female Open
Not started
Not started
(Not started)
Not started
Open
Female
min/km
1006
Alistair MCGUINNESS
Alistair MCGUINNESS #1006
Male Veteran 40+
Not started
Not started
(Not started)
Not started
Veteran 40+
Male
min/km
1038
Ken REYNOLDS
Ken REYNOLDS #1038
Male Open
Not started
Not started
(Not started)
Not started
Open
Male
min/km
13
1039
Elliot ROBERTS
Elliot ROBERTS #1039
Male Juniors
00:18:41.48
00:18:41.48
(Finished)
4
(11)
Finished
Juniors
4
Male
11
3:43 min/km
27
1040
Jo ROBERTSON
Jo ROBERTSON #1040
Female Juniors
00:21:10.43
00:21:10.43
(Finished)
6
(9)
Finished
Juniors
6
Female
9
4:13 min/km
163
1041
Renee ROBINS
Renee ROBINS #1041
Female Open
00:33:38.13
00:33:38.13
(Finished)
42
(90)
Finished
Open
42
Female
90
6:31 min/km
241
1043
Brian ROBY
Brian ROBY #1043
Male Super Veteran 50+
00:48:06.51
00:48:06.51
(Finished)
11
(89)
Finished
Super Veteran 50+
11
Male
89
9:23 min/km
254
1044
Sean ROONEY
Sean ROONEY #1044
Male Open
00:56:38.34
00:56:38.34
(Finished)
30
(94)
Finished
Open
30
Male
94
11:01 min/km
139
1045
Mike SAUZIER
Mike SAUZIER #1045
Male Super Veteran 50+
00:31:32.31
00:31:32.31
(Finished)
8
(67)
Finished
Super Veteran 50+
8
Male
67
6:05 min/km
246
1046
Daniel SEABROOKE
Daniel SEABROOKE #1046
Male Open
00:52:02.78
00:52:02.78
(Finished)
29
(92)
Finished
Open
29
Male
92
10:08 min/km
186
1047
Lindsey SHEPHERD
Lindsey SHEPHERD #1047
Female Super Veteran 50+
00:35:54.96
00:35:54.96
(Finished)
11
(105)
Finished
Super Veteran 50+
11
Female
105
6:56 min/km
251
1048
Kellie SLATTERY
Kellie SLATTERY #1048
Female Open
00:56:12.43
00:56:12.43
(Finished)
66
(159)
Finished
Open
66
Female
159
10:58 min/km
214
1049
Lorraine SNOWDON
Lorraine SNOWDON #1049
Female Veteran 40+
00:40:36.48
00:40:36.48
(Finished)
33
(129)
Finished
Veteran 40+
33
Female
129
7:54 min/km
221
1050
Ed SOUTH
Ed SOUTH #1050
Male Juniors
00:42:46.83
00:42:46.83
(Finished)
39
(86)
Finished
Juniors
39
Male
86
8:23 min/km
224
1051
Lauren SOUTH
Lauren SOUTH #1051
Female Juniors
00:43:11.31
00:43:11.31
(Finished)
28
(138)
Finished
Juniors
28
Female
138
8:28 min/km
225
1052
Lomond SOUTH
Lomond SOUTH #1052
Female Veteran 40+
00:43:11.51
00:43:11.51
(Finished)
36
(139)
Finished
Veteran 40+
36
Female
139
8:28 min/km
118
1053
Mike SOUTH
Mike SOUTH #1053
Male Juniors
00:29:45.98
00:29:45.98
(Finished)
23
(60)
Finished
Juniors
23
Male
60
5:47 min/km
143
1054
Morwenna STANLEY
Morwenna STANLEY #1054
Female Open
00:31:49.83
00:31:49.83
(Finished)
34
(76)
Finished
Open
34
Female
76
6:12 min/km
111
1055
David STANNARD
David STANNARD #1055
Male Open
00:29:22.56
00:29:22.56
(Finished)
21
(56)
Finished
Open
21
Male
56
5:40 min/km
192
1056
Elizabeth SWAN
Elizabeth SWAN #1056
Female Juniors
00:36:21.18
00:36:21.18
(Finished)
25
(109)
Finished
Juniors
25
Female
109
7:03 min/km
193
1057
Sarah SWAN
Sarah SWAN #1057
Female Veteran 40+
00:36:21.18
00:36:21.18
(Finished)
25
(110)
Finished
Veteran 40+
25
Female
110
7:03 min/km
61
1058
Sian-Long TANG
Sian-Long TANG #1058
Male Open
00:25:07.15
00:25:07.15
(Finished)
14
(34)
Finished
Open
14
Male
34
4:57 min/km
213
1059
Kiarra TAYLOR
Kiarra TAYLOR #1059
Female Open
00:40:06.99
00:40:06.99
(Finished)
58
(128)
Finished
Open
58
Female
128
7:45 min/km
101
1060
Christine THOMPSON
Christine THOMPSON #1060
Female Veteran 40+
00:28:29.81
00:28:29.81
(Finished)
10
(49)
Finished
Veteran 40+
10
Female
49
5:35 min/km
180
1061
Alyce THORPE
Alyce THORPE #1061
Female Open
00:35:02.97
00:35:02.97
(Finished)
46
(101)
Finished
Open
46
Female
101
6:48 min/km
176
1062
Bailey THORPE
Bailey THORPE #1062
Male Juniors
00:34:41.64
00:34:41.64
(Finished)
34
(78)
Finished
Juniors
34
Male
78
6:44 min/km
60
1063
Brooke TIERNEY
Brooke TIERNEY #1063
Female Open
00:24:58.55
00:24:58.55
(Finished)
6
(27)
Finished
Open
6
Female
27
4:53 min/km
160
1064
Joanne TUCKER
Joanne TUCKER #1064
Female Super Veteran 50+
00:33:26.33
00:33:26.33
(Finished)
8
(87)
Finished
Super Veteran 50+
8
Female
87
6:28 min/km
125
1068
Sarah-Jane WATKINS
Sarah-Jane WATKINS #1068
Female Veteran 40+
00:30:19.56
00:30:19.56
(Finished)
12
(63)
Finished
Veteran 40+
12
Female
63
5:52 min/km
70
1069
Lauren WHEELER
Lauren WHEELER #1069
Female Open
00:25:52.68
00:25:52.68
(Finished)
9
(30)
Finished
Open
9
Female
30
5:04 min/km
34
1070
Ewan WHELAHAN
Ewan WHELAHAN #1070
Male Juniors
00:21:48.80
00:21:48.80
(Finished)
9
(23)
Finished
Juniors
9
Male
23
4:18 min/km
177
1071
Leo WHELAHAN
Leo WHELAHAN #1071
Male Juniors
00:34:48.74
00:34:48.74
(Finished)
35
(79)
Finished
Juniors
35
Male
79
6:47 min/km
178
1072
Mary Pat WHELAHAN
Mary Pat WHELAHAN #1072
Female Veteran 40+
00:34:52.38
00:34:52.38
(Finished)
23
(99)
Finished
Veteran 40+
23
Female
99
6:48 min/km
83
1073
Karla WHITE
Karla WHITE #1073
Female Open
00:27:08.81
00:27:08.81
(Finished)
13
(40)
Finished
Open
13
Female
40
5:17 min/km
124
1074
Yvonne WHITE
Yvonne WHITE #1074
Female Super Veteran 50+
00:30:06.82
00:30:06.82
(Finished)
6
(62)
Finished
Super Veteran 50+
6
Female
62
5:49 min/km
69
1075
Ciaran WICKHAM
Ciaran WICKHAM #1075
Male Juniors
00:25:51.23
00:25:51.23
(Finished)
16
(40)
Finished
Juniors
16
Male
40
5:03 min/km
68
1076
Jake WICKHAM
Jake WICKHAM #1076
Male Juniors
00:25:50.61
00:25:50.61
(Finished)
15
(39)
Finished
Juniors
15
Male
39
5:03 min/km
105
1077
Keith WILLIAMS
Keith WILLIAMS #1077
Male Super Veteran 50+
00:28:43.17
00:28:43.17
(Finished)
6
(54)
Finished
Super Veteran 50+
6
Male
54
5:38 min/km
42
1007
Francine MCGUINNESS
Francine MCGUINNESS #1007
Female Veteran 40+
00:22:53.28
00:22:53.28
(Finished)
3
(15)
Finished
Veteran 40+
3
Female
15
4:30 min/km
26
1008
Noah MCGUINNESS
Noah MCGUINNESS #1008
Male Juniors
00:21:05.53
00:21:05.53
(Finished)
8
(18)
Finished
Juniors
8
Male
18
4:09 min/km
[1]
2
3
4
5
6
Page 1 of 6 (279 items)
© 2023