School Sport WA Primary XC Championships
13 Aug 2020
Results
Details
Links
Race Series
 
Contact
Y3 - 2km XC
Y4 Girls 2km XC
Y4 Boys 2km XC
Y5 Girls 2.5km XC
Y5 Boys 2.5km XC
Y6 Girls 2.5km XC
Y6 Boys 2.5km XC
Advanced
Advanced
[1]
2
3
4
5
6
Page 1 of 6 (281 items)
Fav
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Category
Cat Pos
Time Behind Cat
Gender
Gen Pos
Team
Team Result
Team Pos
Pos In Team
Pace
1.05km
Pace
O/Pos
C/Pos
2km
Pace
O/Pos
C/Pos
1331
Harley HOUGH
Harley HOUGH #1331
Male Y04
DNS
DNS
Y04
Male
Frederick Irwin Anglican School
1348
Sam OÆSULLIVAN
Sam OÆSULLIVAN #1348
Male Y04
DNS
DNS
Y04
Male
Glengarry Primary School
170
Ethan LEMBO
Ethan LEMBO #170
Male Y04
DNS
DNS
Y04
Male
Good Shepherd Catholic School
435
18
198
Sawyer MATTHEWS
Sawyer MATTHEWS #198
Male Y04
DNS
DNS
Y04
Male
Gooseberry Hill Primary School
213
6
1313
Rory BEARD
Rory BEARD #1313
Male Y04
DNS
DNS
Y04
Male
Halls Head Primary School
265
Matai GREY
Matai GREY #265
Male Y04
Query
Query
Y04
Male
Harmony Primary School
689
33
425
Charlie HARVEY
Charlie HARVEY #425
Male Y04
Query
Query
Y04
Male
Lake Joondalup Baptist College
449
Caleb OSEI-TUTU
Caleb OSEI-TUTU #449
Male Y04
DNS
DNS
Y04
Male
Landsdale Christian School
660
Kalan DOUGLAS
Kalan DOUGLAS #660
Male Y04
DNS
DNS
Y04
Male
Pearsall Primary School
664
32
697
Alex AGOSTINI
Alex AGOSTINI #697
Male Y04
DNS
DNS
Y04
Male
Peter Moyes Anglican Community School
439
19
1358
Kauri TARRANT
Kauri TARRANT #1358
Male Y04
DNS
DNS
Y04
Male
South Halls Head Primary School
897
Chayse HALL
Chayse HALL #897
Male Y04
Query
Query
Y04
Male
St Brigid's College
746
37
896
Lucas DE GASPERIS
Lucas DE GASPERIS #896
Male Y04
DNS
DNS
Y04
Male
St Brigid's College
746
37
1334
Liam JONES
Liam JONES #1334
Male Y04
DNS
DNS
Y04
Male
St Mary's Catholic Primary School Bunbury
1062
Edward PERKS
Edward PERKS #1062
Male Y04
DNS
DNS
Y04
Male
Subiaco Primary School
200
4
1086
Henry DOVE
Henry DOVE #1086
Male Y04
DNS
DNS
Y04
Male
Swanbourne Primary School
261
8
1359
Noah TOME
Noah TOME #1359
Male Y04
DNS
DNS
Y04
Male
Wembley Primary School
264
666
Keenan PHILLIPS
Keenan PHILLIPS #666
Male Y04
00:10:51.77
00:10:51.77
264
(264)
Y04
264
00:03:13.98
Male
264
Pearsall Primary School
664
32
12
5:25 min/km
00:05:57.62
5:40 min/km
258
258
00:04:54.14
5:09 min/km
264
264
257
661
Richy FAHY
Richy FAHY #661
Male Y04
00:10:36.78
00:10:36.78
257
(257)
Y04
257
00:02:58.99
Male
257
Pearsall Primary School
664
32
10
5:18 min/km
00:05:44.34
5:27 min/km
239
239
00:04:52.44
5:07 min/km
263
263
263
665
Cooper MAYNARD
Cooper MAYNARD #665
Male Y04
00:10:50.52
00:10:50.52
263
(263)
Y04
263
00:03:12.73
Male
263
Pearsall Primary School
664
32
11
5:25 min/km
00:06:00.88
5:43 min/km
264
264
00:04:49.63
5:04 min/km
262
262
262
76
Blayze MCAUSLAN
Blayze MCAUSLAN #76
Male Y04
00:10:47.27
00:10:47.27
262
(262)
Y04
262
00:03:09.48
Male
262
Court Grammar School
643
31
5
5:23 min/km
00:05:57.70
5:40 min/km
259
259
00:04:49.56
5:04 min/km
261
261
259
1339
Owen MAGERL
Owen MAGERL #1339
Male Y04
00:10:42.47
00:10:42.47
259
(259)
Y04
259
00:03:04.68
Male
259
Success Primary School
732
36
5
5:21 min/km
00:05:52.91
5:36 min/km
252
252
00:04:49.55
5:04 min/km
260
260
260
78
Joshua THOMPSON
Joshua THOMPSON #78
Male Y04
00:10:46.53
00:10:46.53
260
(260)
Y04
260
00:03:08.74
Male
260
Court Grammar School
643
31
4
5:23 min/km
00:05:59.45
5:42 min/km
261
261
00:04:47.07
5:02 min/km
259
259
261
171
Armaan SANDHU
Armaan SANDHU #171
Male Y04
00:10:46.53
00:10:46.53
261
(261)
Y04
261
00:03:08.74
Male
261
Good Shepherd Catholic School
435
18
5
5:23 min/km
00:06:00.50
5:43 min/km
263
263
00:04:46.02
5:01 min/km
258
258
233
623
Daniel CAREY
Daniel CAREY #623
Male Y04
00:10:05.02
00:10:05.02
233
(233)
Y04
233
00:02:27.24
Male
233
Padbury Catholic Primary School
114
1
7
5:02 min/km
00:05:19.20
5:04 min/km
161
161
00:04:45.82
5:00 min/km
257
257
230
264
Ruben CLASSENS
Ruben CLASSENS #264
Male Y04
00:10:03.75
00:10:03.75
230
(230)
Y04
230
00:02:25.96
Male
230
Harmony Primary School
689
33
4
5:01 min/km
00:05:18.22
5:03 min/km
151
151
00:04:45.53
5:00 min/km
256
256
253
266
Brodie JONES
Brodie JONES #266
Male Y04
00:10:32.12
00:10:32.12
253
(253)
Y04
253
00:02:54.33
Male
253
Harmony Primary School
689
33
7
5:16 min/km
00:05:49.87
5:33 min/km
249
249
00:04:42.24
4:57 min/km
255
255
256
1328
Jaxon HEIFNER
Jaxon HEIFNER #1328
Male Y04
00:10:33.96
00:10:33.96
256
(256)
Y04
256
00:02:56.17
Male
256
Success Primary School
732
36
4
5:16 min/km
00:05:51.89
5:35 min/km
251
251
00:04:42.07
4:56 min/km
254
254
250
405
James KEANE
James KEANE #405
Male Y04
00:10:27.28
00:10:27.28
250
(250)
Y04
250
00:02:49.49
Male
250
Kyilla Primary School
698
34
5
5:13 min/km
00:05:45.37
5:28 min/km
241
241
00:04:41.91
4:56 min/km
253
253
251
269
Chase SAMPSON
Chase SAMPSON #269
Male Y04
00:10:30.69
00:10:30.69
251
(251)
Y04
251
00:02:52.91
Male
251
Harmony Primary School
689
33
6
5:15 min/km
00:05:48.85
5:32 min/km
246
246
00:04:41.84
4:56 min/km
252
252
258
441
Sami HUNTER
Sami HUNTER #441
Male Y04
00:10:41.45
00:10:41.45
258
(258)
Y04
258
00:03:03.66
Male
258
Lake Monger Primary School
2
5:20 min/km
00:06:00.27
5:43 min/km
262
262
00:04:41.17
4:55 min/km
251
251
249
837
O'shay DIMER
O'shay DIMER #837
Male Y04
00:10:26.24
00:10:26.24
249
(249)
Y04
249
00:02:48.45
Male
249
Serpentine Primary School
276
11
7
5:13 min/km
00:05:45.96
5:29 min/km
242
242
00:04:40.27
4:55 min/km
250
250
237
442
Ahmed JANJUA
Ahmed JANJUA #442
Male Y04
00:10:05.76
00:10:05.76
237
(237)
Y04
237
00:02:27.98
Male
237
Lake Monger Primary School
1
5:02 min/km
00:05:27.14
5:11 min/km
186
186
00:04:38.62
4:53 min/km
249
249
255
23
Elliot DALY
Elliot DALY #23
Male Y04
00:10:33.13
00:10:33.13
255
(255)
Y04
255
00:02:55.35
Male
255
Carramar Primary School
428
17
7
5:16 min/km
00:05:55.95
5:39 min/km
254
254
00:04:37.18
4:51 min/km
248
248
243
263
Lucas BARTLEY
Lucas BARTLEY #263
Male Y04
00:10:16.72
00:10:16.72
243
(243)
Y04
243
00:02:38.94
Male
243
Harmony Primary School
689
33
5
5:08 min/km
00:05:39.66
5:23 min/km
235
235
00:04:37.06
4:51 min/km
247
247
252
25
Dean SKROZA
Dean SKROZA #25
Male Y04
00:10:31.02
00:10:31.02
252
(252)
Y04
252
00:02:53.23
Male
252
Carramar Primary School
428
17
6
5:15 min/km
00:05:54.19
5:37 min/km
253
253
00:04:36.83
4:51 min/km
246
246
254
331
Aston SAMPSON
Aston SAMPSON #331
Male Y04
00:10:32.53
00:10:32.53
254
(254)
Y04
254
00:02:54.74
Male
254
Hocking Primary School
642
30
8
5:16 min/km
00:05:56.79
5:39 min/km
255
255
00:04:35.73
4:50 min/km
245
245
242
1489
Harry THOMAS
Harry THOMAS #1489
Male Y04
00:10:14.28
00:10:14.28
242
(242)
Y04
242
00:02:36.49
Male
242
Good Shepherd Catholic School
435
18
4
5:07 min/km
00:05:40.25
5:24 min/km
236
236
00:04:34.02
4:48 min/km
244
244
245
1120
Oliver BARBER
Oliver BARBER #1120
Male Y04
00:10:20.76
00:10:20.76
245
(245)
Y04
245
00:02:42.98
Male
245
Tapping Primary School
212
5
9
5:10 min/km
00:05:47.20
5:30 min/km
245
245
00:04:33.56
4:47 min/km
243
243
247
899
Aaden KETTLE
Aaden KETTLE #899
Male Y04
00:10:24.21
00:10:24.21
247
(247)
Y04
247
00:02:46.43
Male
247
St Brigid's College
746
37
4
5:12 min/km
00:05:50.69
5:33 min/km
250
250
00:04:33.52
4:47 min/km
242
242
240
625
Aiden GENEFF
Aiden GENEFF #625
Male Y04
00:10:09.77
00:10:09.77
240
(240)
Y04
240
00:02:31.99
Male
240
Padbury Catholic Primary School
114
1
8
5:04 min/km
00:05:38.43
5:22 min/km
231
231
00:04:31.34
4:45 min/km
241
241
238
464
Kye MULEY
Kye MULEY #464
Male Y04
00:10:06.16
00:10:06.16
238
(238)
Y04
238
00:02:28.38
Male
238
Landsdale Primary School
613
29
5
5:03 min/km
00:05:34.98
5:19 min/km
216
216
00:04:31.18
4:45 min/km
240
240
234
1349
Ivan PISKUNOV
Ivan PISKUNOV #1349
Male Y04
00:10:05.16
00:10:05.16
234
(234)
Y04
234
00:02:27.37
Male
234
Success Primary School
732
36
3
5:02 min/km
00:05:35.96
5:19 min/km
225
225
00:04:29.20
4:43 min/km
239
239
239
1333
Jack JONES
Jack JONES #1333
Male Y04
00:10:07.99
00:10:07.99
239
(239)
Y04
239
00:02:30.21
Male
239
Capel Primary School
520
23
5
5:03 min/km
00:05:38.83
5:22 min/km
233
233
00:04:29.16
4:43 min/km
238
238
221
663
Nicolas HUMBLE
Nicolas HUMBLE #663
Male Y04
00:09:57.66
00:09:57.66
221
(221)
Y04
221
00:02:19.87
Male
221
Pearsall Primary School
664
32
8
4:58 min/km
00:05:29.75
5:14 min/km
193
193
00:04:27.90
4:42 min/km
237
237
248
1128
Jason WILLIAMS
Jason WILLIAMS #1128
Male Y04
00:10:24.42
00:10:24.42
248
(248)
Y04
248
00:02:46.63
Male
248
Tapping Primary School
212
5
10
5:12 min/km
00:05:57.22
5:40 min/km
257
257
00:04:27.20
4:41 min/km
236
236
199
1336
Spencer KING
Spencer KING #1336
Male Y04
00:09:43.87
00:09:43.87
199
(199)
Y04
199
00:02:06.09
Male
199
Capel Primary School
520
23
4
4:51 min/km
00:05:16.68
5:01 min/km
142
142
00:04:27.19
4:41 min/km
235
235
223
406
Will SKINNER
Will SKINNER #406
Male Y04
00:09:59.04
00:09:59.04
223
(223)
Y04
223
00:02:21.25
Male
223
Kyilla Primary School
698
34
4
4:59 min/km
00:05:32.68
5:16 min/km
204
204
00:04:26.36
4:40 min/km
234
234
216
218
Jacob HUTT
Jacob HUTT #218
Male Y04
00:09:54.53
00:09:54.53
216
(216)
Y04
216
00:02:16.74
Male
216
Gwynne Park Primary School
2
4:57 min/km
00:05:28.36
5:12 min/km
189
189
00:04:26.16
4:40 min/km
233
233
229
600
Coby James DEACON
Coby James DEACON #600
Male Y04
00:10:02.11
00:10:02.11
229
(229)
Y04
229
00:02:24.33
Male
229
Northshore Christian Grammar School
2
5:01 min/km
00:05:35.96
5:19 min/km
224
224
00:04:26.15
4:40 min/km
232
232
[1]
2
3
4
5
6
Page 1 of 6 (281 items)
© 2023