X Adventure Race Dunsborough
2 Apr 2022
Results
Details
 
Contact
Long Course X-Adventure
Short Course X-Adventure
Kids X-Adventure
Aquathlon-X
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
[1]
2
3
Page 1 of 3 (136 items)
Fav
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Category
Cat Pos
Time Behind Cat
Gender
Gen Pos
Swimmer
Runner
MTB
Dist
Pace
Swim
Pace
O/Pos
C/Pos
G/Pos
T1
O/Pos
C/Pos
G/Pos
Trail Run
Pace
O/Pos
C/Pos
G/Pos
T2
O/Pos
C/Pos
G/Pos
MTB
Pace
O/Pos
C/Pos
G/Pos
27
2513
Zesses
Zesses #2513
Female Team U15 Female
00:50:28.56
00:50:28.56
1
(4)
Team U15 Female
1
Female
4
Jessica Hayes
Zoe Byrne
Jessica Hayes
7
7:12 min/km
00:03:46.93
18:54 min/km
5
1
3
00:00:43.61
18
5
8
00:17:02.36
6:48 min/km
25
3
6
00:00:56.06
82
6
37
00:27:59.59
8.6 km/h
49
1
7
81
2521
Riles Tals All Stars
Riles Tals All Stars #2521
Male Team U15 Male
01:02:00.98
01:02:00.98
11
(52)
Team U15 Male
11
00:22:22.76
Male
52
Talia Croome
Talia Croome
Riley James
7
8:51 min/km
00:03:33.68
17:48 min/km
2
1
1
00:01:19.90
56
12
27
00:23:03.94
9:13 min/km
102
12
63
00:00:49.56
64
10
38
00:33:13.88
7.2 km/h
86
11
55
37
2095
Neive TIERNEY
Neive TIERNEY #2095
Female Female Under 13
00:52:31.42
00:52:31.42
3
(5)
Female Under 13
3
00:05:40.41
Female
5
7
7:30 min/km
00:03:33.65
17:48 min/km
1
1
1
00:00:44.92
22
1
10
00:17:39.61
7:03 min/km
32
4
9
00:00:41.23
34
3
10
00:29:52.00
8.0 km/h
69
11
20
21
2060
Daniella SCHOEMAN
Daniella SCHOEMAN #2060
Female Female Under 15
00:48:44.54
00:48:44.54
1
(3)
Female Under 15
1
Female
3
7
6:57 min/km
00:03:52.75
19:23 min/km
6
1
4
00:00:53.32
35
2
19
00:18:27.36
7:22 min/km
44
2
11
00:00:39.26
26
1
6
00:24:51.83
9.7 km/h
23
2
4
70
2042
Max VAN HAZEL
Max VAN HAZEL #2042
Male Male Under 9
00:59:34.71
00:59:34.71
1
(45)
Male Under 9
1
Male
45
7
8:30 min/km
00:05:13.26
26:06 min/km
63
1
34
00:01:22.36
61
2
31
00:22:49.92
9:07 min/km
96
5
59
00:00:59.86
90
6
51
00:29:09.30
8.2 km/h
61
1
46
15
2003
Ollie Grub
Ollie Grub #2003
Male Team U11 Male
00:47:58.56
00:47:58.56
3
(14)
Team U11 Male
3
00:00:42.36
Male
14
Oliver Hoar
Oliver Hoar
Tiare Dorizzi
7
6:51 min/km
00:04:34.85
22:54 min/km
28
1
14
00:00:35.23
3
1
3
00:17:39.18
7:03 min/km
31
2
23
00:01:17.92
112
3
64
00:23:51.37
10.1 km/h
13
2
12
23
2088
Kai GLEESON
Kai GLEESON #2088
Male Male Under 11
00:49:16.15
00:49:16.15
4
(20)
Male Under 11
4
00:02:46.69
Male
20
7
7:02 min/km
00:04:16.34
21:21 min/km
15
1
10
00:00:46.88
25
1
15
00:15:35.55
6:14 min/km
5
1
5
00:00:31.69
4
2
4
00:28:05.68
8.5 km/h
50
16
43
45
2019
William PHILLIPS
William PHILLIPS #2019
Male Male Under 13
00:53:42.49
00:53:42.49
9
(35)
Male Under 13
9
00:11:27.81
Male
35
7
7:40 min/km
00:04:01.79
20:08 min/km
9
1
5
00:01:33.25
76
7
42
00:19:31.70
7:48 min/km
54
10
38
00:00:58.32
85
12
46
00:27:37.43
8.7 km/h
44
11
39
59
2524
Bananas
Bananas #2524
Female Team U11 Female
00:56:41.92
00:56:41.92
1
(19)
Team U11 Female
1
Female
19
Sienna Bidasi
Emma Gleeson
Marlee Adams
7
8:05 min/km
00:05:16.49
26:22 min/km
70
1
33
00:00:50.73
31
6
15
00:20:47.77
8:19 min/km
67
2
21
00:00:51.86
70
6
30
00:28:55.05
8.3 km/h
57
1
12
94
2109
Scarlett BABER
Scarlett BABER #2109
Female Female Under 9
01:06:03.15
01:06:03.15
2
(37)
Female Under 9
2
00:01:58.38
Female
37
Scarlett Barber
Scarlett Barber
Scarlett Barber
7
9:26 min/km
00:05:15.12
26:15 min/km
67
1
31
00:01:38.35
81
2
36
00:21:59.30
8:47 min/km
82
1
30
00:00:46.64
52
1
20
00:36:23.73
6.6 km/h
101
2
39
49
2110
Georgia BABER
Georgia BABER #2110
Female Female Under 11
00:54:23.36
00:54:23.36
1
(12)
Female Under 11
1
Female
12
Georgia Barber
Georgia Barber
Georgia Barber
7
7:46 min/km
00:04:34.52
22:52 min/km
26
1
13
00:01:13.24
49
1
26
00:17:21.92
6:56 min/km
29
1
8
00:00:38.28
22
1
5
00:30:35.39
7.8 km/h
74
1
25
19
2115
Leeuwin PROWSE
Leeuwin PROWSE #2115
Male Male Under 15
00:48:29.97
00:48:29.97
3
(17)
Male Under 15
3
00:07:56.56
Male
17
Leeuwin Prowse
Leeuwin Prowse
Leeuwin Prowse
7
6:55 min/km
00:04:03.20
20:15 min/km
10
1
6
00:01:11.52
45
2
21
00:18:18.44
7:19 min/km
40
3
30
00:00:40.13
29
2
22
00:24:16.67
9.9 km/h
16
3
14
117
2101
Annabelle VAN NIEKERK
Annabelle VAN NIEKERK #2101
Female Female Under 9
01:18:57.85
01:18:57.85
3
(49)
Female Under 9
3
00:14:53.08
Female
49
7
11:16 min/km
00:06:36.14
33:00 min/km
108
2
47
00:02:15.38
106
3
46
00:22:22.88
8:57 min/km
85
2
32
00:01:39.76
121
4
51
00:46:03.67
5.2 km/h
119
4
51
2
2034
Bailey PATON
Bailey PATON #2034
Male Male Under 15
00:40:33.40
00:40:33.40
1
(2)
Male Under 15
1
Male
2
7
5:47 min/km
00:04:22.10
21:50 min/km
20
2
13
00:00:43.60
17
1
10
00:16:10.17
6:28 min/km
8
1
8
00:00:33.48
6
1
6
00:18:44.05
12.8 km/h
2
1
2
20
2080
George WILSON
George WILSON #2080
Male Male Under 13
00:48:42.70
00:48:42.70
4
(18)
Male Under 13
4
00:06:28.01
Male
18
7
6:57 min/km
00:04:06.51
20:32 min/km
12
2
7
00:01:26.14
66
5
34
00:16:56.18
6:46 min/km
22
6
18
00:00:41.05
33
7
24
00:25:32.80
9.4 km/h
27
6
23
25
2037
Aiden WOODBRIDGE
Aiden WOODBRIDGE #2037
Male Male Under 11
00:49:19.83
00:49:19.83
5
(22)
Male Under 11
5
00:02:50.37
Male
22
7
7:02 min/km
00:04:17.25
21:26 min/km
17
2
12
00:01:02.69
42
4
19
00:18:18.06
7:19 min/km
39
10
29
00:00:36.67
18
5
15
00:25:05.14
9.6 km/h
24
4
20
44
2027
Myra CURRIE
Myra CURRIE #2027
Female Female Under 15
00:53:17.83
00:53:17.83
3
(10)
Female Under 15
3
00:04:33.29
Female
10
7
7:36 min/km
00:04:23.79
21:58 min/km
21
2
8
00:01:01.63
41
4
23
00:22:44.47
9:05 min/km
94
4
37
00:00:44.91
50
3
19
00:24:23.01
9.8 km/h
17
1
3
99
2020
Geoffrey MUNROE
Geoffrey MUNROE #2020
Male Male Under 9
01:08:12.78
01:08:12.78
5
(59)
Male Under 9
5
00:08:38.07
Male
59
7
9:44 min/km
00:05:56.05
29:40 min/km
96
2
54
00:01:32.83
75
5
41
00:18:59.82
7:35 min/km
49
1
35
00:00:42.69
44
1
28
00:41:01.37
5.9 km/h
114
5
66
12
2032
Lucy BYRNE
Lucy BYRNE #2032
Female Female Under 13
00:46:51.01
00:46:51.01
1
(1)
Female Under 13
1
Female
1
7
6:41 min/km
00:03:37.47
18:07 min/km
3
2
2
00:01:26.03
65
11
32
00:17:18.39
6:55 min/km
28
3
7
00:00:35.72
14
1
1
00:23:53.39
10.0 km/h
14
2
2
69
2522
Lightening Bolts
Lightening Bolts #2522
Female Team U11 Female
00:59:21.81
00:59:21.81
3
(25)
Team U11 Female
3
00:02:39.89
Female
25
Liv Smith
Aria Davy
Georgia Tomalin
7
8:28 min/km
00:05:36.21
28:01 min/km
83
2
37
00:00:42.24
13
2
6
00:22:06.30
8:50 min/km
84
5
31
00:00:35.75
15
1
2
00:30:21.31
7.9 km/h
72
3
23
26
2519
Gabby Vm And Jacky Size
Gabby Vm And Jacky Size #2519
Male Team U15 Male
00:49:48.71
00:49:48.71
6
(23)
Team U15 Male
6
00:10:10.49
Male
23
Gabby Aroha Van Maanen
Jack Sizer
Gabby Aroha Van Maanen
7
7:06 min/km
00:03:44.06
18:40 min/km
4
2
2
00:00:37.54
5
3
4
00:18:07.46
7:14 min/km
37
7
28
00:00:30.14
3
1
3
00:26:49.49
8.9 km/h
37
6
33
96
2087
Beth LOCKLEY
Beth LOCKLEY #2087
Female Female Under 11
01:07:08.01
01:07:08.01
3
(38)
Female Under 11
3
00:12:44.64
Female
38
7
9:35 min/km
00:04:39.59
23:17 min/km
30
2
15
00:01:38.40
82
5
37
00:21:14.03
8:29 min/km
73
3
23
00:00:51.96
71
2
31
00:38:44.02
6.2 km/h
109
6
45
65
2516
Tht
Tht #2516
Female Team U15 Female
00:59:01.87
00:59:01.87
6
(23)
Team U15 Female
6
00:08:33.30
Female
23
Tracey Jooste
Haley Jooste
Haley Jooste
7
8:25 min/km
00:04:18.98
21:34 min/km
18
2
6
00:00:41.69
11
4
5
00:23:17.99
9:19 min/km
107
6
42
00:01:11.77
107
7
47
00:29:31.42
8.1 km/h
66
4
18
13
2502
The Young Guns
The Young Guns #2502
Male Team U11 Male
00:47:16.19
00:47:16.19
1
(12)
Team U11 Male
1
Male
12
Jackson Gatty
Max Middleton
Thomas Ryan
7
6:45 min/km
00:05:06.78
25:33 min/km
53
2
29
00:00:43.81
19
2
11
00:16:17.35
6:30 min/km
12
1
10
00:00:40.36
31
1
23
00:24:27.88
9.8 km/h
18
3
15
61
2507
Speed Demons
Speed Demons #2507
Female Team U15 Female
00:57:43.90
00:57:43.90
4
(20)
Team U15 Female
4
00:07:15.33
Female
20
Charlotte Thomas
Rosie Shepherd
Olivia Giovanni
7
8:14 min/km
00:04:29.59
22:27 min/km
23
3
10
00:00:48.58
27
6
12
00:22:40.41
9:04 min/km
93
5
36
00:00:36.95
19
1
4
00:29:08.36
8.2 km/h
60
3
15
90
2517
Speedy Sparkles
Speedy Sparkles #2517
Female Team U11 Female
01:04:47.53
01:04:47.53
5
(33)
Team U11 Female
5
00:08:05.61
Female
33
Milla Bell
EsmÚ Butcher
Ivy Scott
7
9:15 min/km
00:06:06.77
30:33 min/km
103
3
44
00:00:43.94
20
4
9
00:23:07.35
9:14 min/km
103
6
40
00:00:36.20
16
2
3
00:34:13.25
7.0 km/h
90
5
34
14
2514
X Files
X Files #2514
Male Team U11 Male
00:47:20.81
00:47:20.81
2
(13)
Team U11 Male
2
00:00:04.61
Male
13
Chandler Kidd
Archie Kidd
7
6:45 min/km
00:05:49.79
29:08 min/km
91
3
52
00:00:44.56
21
3
12
00:18:19.53
7:19 min/km
41
3
31
00:00:44.59
49
2
31
00:21:42.32
11.1 km/h
7
1
7
104
2021
Elin LOWE
Elin LOWE #2021
Female Female Under 11
01:09:22.95
01:09:22.95
5
(42)
Female Under 11
5
00:14:59.59
Female
42
7
9:54 min/km
00:05:06.22
25:31 min/km
52
3
24
00:01:15.93
53
3
28
00:22:26.58
8:58 min/km
87
4
33
00:01:06.48
100
9
45
00:39:27.73
6.1 km/h
111
7
46
40
2046
Ava RODGERS
Ava RODGERS #2046
Female Female Under 13
00:52:59.40
00:52:59.40
5
(7)
Female Under 13
5
00:06:08.38
Female
7
7
7:34 min/km
00:04:03.95
20:19 min/km
11
3
5
00:00:52.74
32
3
16
00:16:59.15
6:47 min/km
23
2
5
00:00:42.52
43
6
16
00:30:21.02
7.9 km/h
71
13
22
41
2023
Isabella BIDESI
Isabella BIDESI #2023
Female Female Under 15
00:53:04.19
00:53:04.19
2
(8)
Female Under 15
2
00:04:19.64
Female
8
7
7:34 min/km
00:04:30.47
22:32 min/km
24
3
11
00:00:52.83
34
1
18
00:16:17.16
6:30 min/km
11
1
2
00:00:41.25
35
2
11
00:30:42.47
7.8 km/h
76
4
27
83
2036
Lenny WARREN
Lenny WARREN #2036
Male Male Under 9
01:02:11.79
01:02:11.79
2
(54)
Male Under 9
2
00:02:37.08
Male
54
7
8:53 min/km
00:06:36.16
33:00 min/km
109
3
62
00:02:10.41
102
6
57
00:19:06.10
7:38 min/km
50
2
36
00:00:55.67
78
4
44
00:33:23.43
7.2 km/h
87
3
56
10
2065
Harper REID
Harper REID #2065
Male Male Under 11
00:46:29.45
00:46:29.45
1
(10)
Male Under 11
1
Male
10
7
6:38 min/km
00:04:37.89
23:09 min/km
29
3
15
00:01:31.02
74
11
40
00:16:38.01
6:39 min/km
17
5
15
00:00:38.32
23
6
18
00:23:04.20
10.4 km/h
11
1
10
3
2044
Felix Thomas RANSOME MARIN
Felix Thomas RANSOME MARIN #2044
Male Male Under 13
00:42:14.68
00:42:14.68
1
(3)
Male Under 13
1
Male
3
7
6:02 min/km
00:04:07.27
20:36 min/km
13
3
8
00:01:23.08
63
4
32
00:15:07.06
6:02 min/km
2
1
2
00:00:35.52
13
4
13
00:21:01.73
11.4 km/h
5
1
5
87
2097
Evie FORD
Evie FORD #2097
Female Female Under 9
01:04:04.77
01:04:04.77
1
(32)
Female Under 9
1
Female
32
7
9:09 min/km
00:06:38.05
33:10 min/km
110
3
48
00:01:30.26
72
1
34
00:22:55.30
9:10 min/km
99
3
39
00:00:48.43
58
2
24
00:32:12.71
7.5 km/h
81
1
29
5
2111
Joshua MANSON
Joshua MANSON #2111
Male Male Under 15
00:43:32.06
00:43:32.06
2
(5)
Male Under 15
2
00:02:58.65
Male
5
Joshua Manson
Joshua Manson
Joshua Manson
7
6:13 min/km
00:05:14.18
26:10 min/km
66
3
36
00:01:21.37
57
4
28
00:16:45.97
6:42 min/km
19
2
16
00:00:49.56
63
3
37
00:19:20.96
12.4 km/h
3
2
3
1
2527
Dynamic Duo
Dynamic Duo #2527
Male Team U15 Male
00:39:38.22
00:39:38.22
1
(1)
Team U15 Male
1
Male
1
James Talbot
Malachi Bidoli
Malachi Bidoli
7
5:39 min/km
00:03:57.40
19:46 min/km
7
3
3
00:00:35.01
2
2
2
00:14:40.58
5:52 min/km
1
1
1
00:00:34.92
10
4
10
00:19:50.30
12.1 km/h
4
2
4
77
2045
Ryno KOTZE
Ryno KOTZE #2045
Male Male Under 15
01:01:35.17
01:01:35.17
4
(49)
Male Under 15
4
00:21:01.76
Male
49
7
8:47 min/km
00:05:47.08
28:55 min/km
88
4
49
00:01:16.62
54
3
26
00:22:24.36
8:57 min/km
86
4
54
00:01:08.06
102
4
57
00:30:59.04
7.7 km/h
77
4
50
16
2069
Charlie WARREN
Charlie WARREN #2069
Male Male Under 11
00:48:01.84
00:48:01.84
2
(15)
Male Under 11
2
00:01:32.38
Male
15
7
6:51 min/km
00:04:41.24
23:26 min/km
31
4
16
00:01:52.11
93
14
52
00:15:41.91
6:16 min/km
7
2
7
00:00:36.63
17
4
14
00:25:09.94
9.5 km/h
25
5
21
29
2070
Sage SLATER
Sage SLATER #2070
Male Male Under 13
00:50:51.97
00:50:51.97
7
(25)
Male Under 13
7
00:08:37.28
Male
25
7
7:15 min/km
00:04:13.29
21:06 min/km
14
4
9
00:01:21.53
58
2
29
00:19:54.98
7:57 min/km
57
11
40
00:00:38.67
25
6
20
00:24:43.50
9.7 km/h
22
5
19
85
2029
Leonardo RIBEIRO
Leonardo RIBEIRO #2029
Male Male Under 9
01:03:23.49
01:03:23.49
3
(55)
Male Under 9
3
00:03:48.78
Male
55
7
9:03 min/km
00:06:46.08
33:50 min/km
111
4
63
00:01:29.90
71
3
38
00:19:38.00
7:51 min/km
56
3
39
00:00:58.81
87
5
48
00:34:30.69
7.0 km/h
92
4
58
98
2054
Rylee ELLIS
Rylee ELLIS #2054
Female Female Under 13
01:07:41.91
01:07:41.91
18
(40)
Female Under 13
18
00:20:50.90
Female
40
7
9:40 min/km
00:04:20.30
21:41 min/km
19
4
7
00:00:56.57
39
6
21
00:19:27.04
7:46 min/km
53
9
16
00:00:42.02
38
5
13
00:42:15.97
5.7 km/h
116
22
49
57
2001
Christel KOTZE
Christel KOTZE #2001
Female Female Under 15
00:56:02.00
00:56:02.00
4
(17)
Female Under 15
4
00:07:17.46
Female
17
7
8:00 min/km
00:05:07.53
25:37 min/km
55
4
26
00:00:59.02
40
3
22
00:19:55.13
7:58 min/km
58
3
18
00:00:53.47
73
4
32
00:29:06.83
8.2 km/h
59
3
14
123
2033
Eleanor TILBROOK
Eleanor TILBROOK #2033
Female Female Under 11
01:26:14.03
01:26:14.03
10
(53)
Female Under 11
10
00:31:50.67
Female
53
7
12:19 min/km
00:05:15.66
26:18 min/km
68
4
32
00:03:54.60
124
10
53
00:24:58.08
9:59 min/km
114
8
46
00:00:55.21
76
3
34
00:51:10.47
4.7 km/h
123
10
53
119
2094
Morgan DAVID
Morgan DAVID #2094
Female Female Under 9
01:21:19.97
01:21:19.97
4
(50)
Female Under 9
4
00:17:15.20
Female
50
7
11:37 min/km
00:07:18.46
36:32 min/km
120
4
52
00:02:48.34
117
4
49
00:29:28.93
11:47 min/km
124
4
53
00:00:55.80
80
3
35
00:40:48.43
5.9 km/h
113
3
48
71
2515
Fast As Lightning
Fast As Lightning #2515
Female Team U11 Female
00:59:39.12
00:59:39.12
4
(26)
Team U11 Female
4
00:02:57.20
Female
26
Matilda Davidson
Limmi Papalia
Charlie Blackford
7
8:31 min/km
00:06:13.62
31:08 min/km
106
4
46
00:00:40.33
10
1
4
00:21:23.94
8:33 min/km
76
3
26
00:00:41.02
32
3
9
00:30:40.20
7.8 km/h
75
4
26
4
2511
The Double J's
The Double J's #2511
Male Team U15 Male
00:42:59.51
00:42:59.51
2
(4)
Team U15 Male
2
00:03:21.28
Male
4
Jaz Currie
Mahley Garcia
Jaz Currie
7
6:08 min/km
00:03:58.23
19:51 min/km
8
4
4
00:00:39.86
9
5
6
00:15:38.37
6:15 min/km
6
3
6
00:00:32.55
5
2
5
00:22:10.48
10.8 km/h
9
4
9
58
2508
Chaos
Chaos #2508
Female Team U15 Female
00:56:14.74
00:56:14.74
3
(18)
Team U15 Female
3
00:05:46.17
Female
18
Charlie Shepherd
Heidi Simm
Giselle Di Giovanni
7
8:02 min/km
00:04:52.62
24:23 min/km
39
4
19
00:00:39.31
7
3
3
00:21:15.51
8:30 min/km
74
4
24
00:00:40.31
30
2
8
00:28:46.98
8.3 km/h
55
2
10
82
2506
The Morgan Boys
The Morgan Boys #2506
Male Team U15 Male
01:02:09.12
01:02:09.12
12
(53)
Team U15 Male
12
00:22:30.90
Male
53
Jim Burton
Jim Burton
Benjmain Nettleton
7
8:52 min/km
00:05:04.46
25:22 min/km
47
5
25
00:01:46.58
85
13
47
00:20:14.02
8:05 min/km
62
8
43
00:00:49.75
65
11
39
00:34:14.29
7.0 km/h
91
12
57
50
2510
Popedum's
Popedum's #2510
Female Team U15 Female
00:54:28.86
00:54:28.86
2
(13)
Team U15 Female
2
00:04:00.29
Female
13
Eden Oldham
Mackenzie Lopresti
Poppy Worrall
7
7:46 min/km
00:04:57.44
24:47 min/km
43
5
21
00:00:37.96
6
2
2
00:16:52.65
6:45 min/km
21
2
4
00:00:42.46
42
3
15
00:31:18.33
7.7 km/h
78
5
28
107
2063
Sophie DUNCAN
Sophie DUNCAN #2063
Female Female Under 11
01:10:15.05
01:10:15.05
7
(44)
Female Under 11
7
00:15:51.69
Female
44
7
10:02 min/km
00:05:21.38
26:46 min/km
73
5
35
00:01:49.16
89
6
40
00:22:36.95
9:02 min/km
91
5
35
00:00:57.03
84
5
39
00:39:30.53
6.1 km/h
112
8
47
[1]
2
3
Page 1 of 3 (136 items)
© 2023