Fremantle Ocean Classic
29 Jan 2022
Results
Details
 
Contact
1600m Swim
3200m Swim
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
[1]
2
3
Page 1 of 3 (118 items)
Fav
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Category
Cat Pos
Time Behind Cat
Gender
Gen Pos
Team
Pos In Team
Estimated Time
Pace
Wave
44
80
Jacqueline PANIZZA
Jacqueline PANIZZA #80
Female 50-59
01:01:12.0
01:01:12.0
5
(16)
50-59
5
00:09:29.1
Female
16
City of Bunbury SLSC
1
00:59:01
19:07 min/km
Wave 1 Yellow
64
63
Christine MC CAFFERTY
Christine MC CAFFERTY #63
Female 40-49
01:06:13.2
01:06:13.2
2
(25)
40-49
2
00:08:17.5
Female
25
City of Bunbury SLSC
2
01:06:01
20:41 min/km
Wave 2 Pink
4
44
Daisy HEWITT
Daisy HEWITT #44
Female Top 3
00:42:34.7
00:42:34.7
1
(1)
Top 3
1
Female
1
City of Perth SLSC
1
00:42:00
13:18 min/km
Wave 1 Yellow
78
7
Tamsyn BLACK
Tamsyn BLACK #7
Female 40-49
01:09:57.2
01:09:57.2
5
(35)
40-49
5
00:12:01.5
Female
35
City of Perth SLSC
2
01:10:01
21:51 min/km
Wave 2 Pink
102
72
Lola MUNRO-DAVIS
Lola MUNRO-DAVIS #72
Female Under 16
01:18:56.6
01:18:56.6
6
(48)
Under 16
6
00:27:08.9
Female
48
Coogee Beach SLSC
1
01:15:00
24:40 min/km
Wave 2 Pink
103
19
Ross DAVIS
Ross DAVIS #19
Male 40-49
01:18:57.0
01:18:57.0
18
(55)
40-49
18
00:32:12.9
Male
55
Coogee Beach SLSC
2
01:15:00
24:40 min/km
Wave 2 Pink
17
46
Brett HUITENGA
Brett HUITENGA #46
Male 60-69
00:52:36.5
00:52:36.5
1
(11)
60-69
1
Male
11
Cottesloe SLSC
1
00:48:10
16:26 min/km
Wave 1 Yellow
77
Jette OKSIS
Jette OKSIS #77
Female 40-49
DNS
DNS
40-49
Female
Fremantle SLSC
01:20:02
Wave 2 Pink
2
92
Eben PRINSLOO
Eben PRINSLOO #92
Male Top 3
00:42:27.0
00:42:27.0
2
(2)
Top 3
2
00:00:10.0
Male
2
Fremantle SLSC
1
00:38:00
13:15 min/km
Wave 1 Yellow
11
91
Amelie PRINSLOO
Amelie PRINSLOO #91
Female Top 3
00:50:07.0
00:50:07.0
3
(3)
Top 3
3
00:07:32.3
Female
3
Fremantle SLSC
2
00:48:00
15:39 min/km
Wave 1 Yellow
16
22
Niamh DICKSON
Niamh DICKSON #22
Female Under 16
00:51:54.8
00:51:54.8
2
(6)
Under 16
2
00:00:07.2
Female
6
Fremantle SLSC
3
00:50:00
16:13 min/km
Wave 1 Yellow
18
88
Anthony PLANGE-KORNDORFER
Anthony PLANGE-KORNDORFER #88
Male Under 16
00:52:55.2
00:52:55.2
1
(12)
Under 16
1
Male
12
Fremantle SLSC
4
00:50:00
16:32 min/km
Wave 1 Yellow
22
1
Kelly AITKEN-FOX
Kelly AITKEN-FOX #1
Female 20-29
00:53:20.7
00:53:20.7
1
(8)
20-29
1
Female
8
Fremantle SLSC
5
01:00:00
16:40 min/km
Wave 1 Yellow
29
84
Sandra PEAKE
Sandra PEAKE #84
Female 50-59
00:56:22.3
00:56:22.3
3
(11)
50-59
3
00:04:39.4
Female
11
Fremantle SLSC
6
00:55:00
17:36 min/km
Wave 1 Yellow
33
71
Paul MEASEY
Paul MEASEY #71
Male 50-59
00:57:31.7
00:57:31.7
8
(22)
50-59
8
00:14:56.2
Male
22
Fremantle SLSC
7
00:58:00
17:58 min/km
Wave 1 Yellow
56
51
Lily JONES
Lily JONES #51
Female Under 16
01:05:12.0
01:05:12.0
5
(22)
Under 16
5
00:13:24.4
Female
22
Fremantle SLSC
8
00:53:00
20:22 min/km
Wave 1 Yellow
74
107
Michael TARANTO
Michael TARANTO #107
Male 40-49
01:07:53.4
01:07:53.4
11
(42)
40-49
11
00:21:09.4
Male
42
Fremantle SLSC
9
00:30:00
21:12 min/km
Wave 1 Yellow
101
74
Paul MURRAY
Paul MURRAY #74
Male 40-49
01:18:22.8
01:18:22.8
17
(54)
40-49
17
00:31:38.7
Male
54
Fremantle SLSC
10
01:20:01
24:29 min/km
Wave 2 Pink
48
Ben JOHNSON
Ben JOHNSON #48
Male 30-39
DNS
DNS
30-39
Male
North Cottesloe SLSC
01:00:00
Wave 1 Yellow
25
32
Owen EVANS
Owen EVANS #32
Male Under 16
00:54:33.3
00:54:33.3
2
(16)
Under 16
2
00:01:38.1
Male
16
Secret Harbour SLSC
1
00:55:00
17:02 min/km
Wave 1 Yellow
85
5
Glenn BASKERVILLE
Glenn BASKERVILLE #5
Male 40-49
01:11:28.9
01:11:28.9
13
(47)
40-49
13
00:24:44.9
Male
47
Sorrento SLSC
1
01:00:00
22:20 min/km
Wave 1 Yellow
31
15
Christopher COLALILLO
Christopher COLALILLO #15
Male 30-39
00:56:23.1
00:56:23.1
5
(20)
30-39
5
00:10:51.1
Male
20
Swanbourne Nedlands SLSC
1
00:55:00
17:37 min/km
Wave 1 Yellow
50
67
Kate MCINERNEY
Kate MCINERNEY #67
Female 30-39
01:03:16.0
01:03:16.0
3
(18)
30-39
3
00:08:29.8
Female
18
Swanbourne Nedlands SLSC
2
01:03:00
19:46 min/km
Wave 2 Pink
77
35
Tom FLETT
Tom FLETT #35
Male 40-49
01:08:12.5
01:08:12.5
12
(43)
40-49
12
00:21:28.4
Male
43
Trigg Island SLSC
1
01:10:00
21:18 min/km
Wave 2 Pink
79
36
Colin GIBSON
Colin GIBSON #36
Male 50-59
01:10:08.5
01:10:08.5
13
(44)
50-59
13
00:27:32.9
Male
44
01:15:00
21:55 min/km
Wave 2 Pink
82
37
Madeline GOLDIE
Madeline GOLDIE #37
Female 20-29
01:10:23.8
01:10:23.8
7
(37)
20-29
7
00:17:03.0
Female
37
01:10:00
21:59 min/km
Wave 2 Pink
38
38
Alex GOWER
Alex GOWER #38
Male 50-59
00:58:30.0
00:58:30.0
9
(25)
50-59
9
00:15:54.5
Male
25
00:59:00
18:16 min/km
Wave 1 Yellow
90
39
Brett GRAY
Brett GRAY #39
Male 40-49
01:13:15.4
01:13:15.4
15
(49)
40-49
15
00:26:31.3
Male
49
01:15:05
22:53 min/km
Wave 2 Pink
55
40
Emma GUERINI
Emma GUERINI #40
Female 20-29
01:05:11.2
01:05:11.2
2
(21)
20-29
2
00:11:50.4
Female
21
01:05:00
20:22 min/km
Wave 2 Pink
111
41
Mark HARRIS
Mark HARRIS #41
Male 60-69
01:42:48.5
01:42:48.5
3
(59)
60-69
3
00:50:11.9
Male
59
01:20:02
32:07 min/km
Wave 2 Pink
110
42
Rachel HARWOOD
Rachel HARWOOD #42
Female 40-49
01:29:34.1
01:29:34.1
9
(52)
40-49
9
00:31:38.4
Female
52
01:30:00
27:59 min/km
Wave 2 Pink
34
43
Russell HAXBY
Russell HAXBY #43
Male 40-49
00:57:34.6
00:57:34.6
3
(23)
40-49
3
00:10:50.6
Male
23
01:00:00
17:59 min/km
Wave 1 Yellow
62
23
Rob DIMOND
Rob DIMOND #23
Male 40-49
01:06:09.2
01:06:09.2
9
(38)
40-49
9
00:19:25.1
Male
38
01:05:00
20:40 min/km
Wave 2 Pink
104
24
Niall DOHERTY
Niall DOHERTY #24
Male 40-49
01:19:03.6
01:19:03.6
19
(56)
40-49
19
00:32:19.5
Male
56
01:10:00
24:42 min/km
Wave 2 Pink
76
25
Erica DUFFIELD
Erica DUFFIELD #25
Female 30-39
01:08:07.4
01:08:07.4
7
(34)
30-39
7
00:13:21.2
Female
34
01:15:00
21:17 min/km
Wave 2 Pink
75
26
Cindi DUNJEY
Cindi DUNJEY #26
Female 50-59
01:08:05.7
01:08:05.7
7
(33)
50-59
7
00:16:22.7
Female
33
01:04:00
21:16 min/km
Wave 2 Pink
107
27
Jazmin EALDEN
Jazmin EALDEN #27
Female 20-29
01:20:32.9
01:20:32.9
10
(49)
20-29
10
00:27:12.1
Female
49
01:30:00
25:10 min/km
Wave 2 Pink
96
28
Tegan ENGLER
Tegan ENGLER #28
Female 30-39
01:16:05.5
01:16:05.5
11
(45)
30-39
11
00:21:19.3
Female
45
01:06:02
23:46 min/km
Wave 2 Pink
59
29
Stuart ERKES
Stuart ERKES #29
Male 50-59
01:05:40.7
01:05:40.7
11
(35)
50-59
11
00:23:05.2
Male
35
01:00:20
20:31 min/km
Wave 1 Yellow
39
30
Thomas ERKES
Thomas ERKES #30
Male 16-19
00:58:37.9
00:58:37.9
1
(26)
16-19
1
Male
26
00:59:00
18:19 min/km
Wave 1 Yellow
3
31
Gareth EVANS
Gareth EVANS #31
Male Top 3
00:42:31.9
00:42:31.9
3
(3)
Top 3
3
00:00:14.9
Male
3
00:42:00
13:17 min/km
Wave 1 Yellow
97
16
Brendon CONNELLY
Brendon CONNELLY #16
Male 40-49
01:16:10.6
01:16:10.6
16
(52)
40-49
16
00:29:26.5
Male
52
01:20:00
23:48 min/km
Wave 2 Pink
17
David CRAIG
David CRAIG #17
Male 60-69
DNS
DNS
60-69
Male
01:30:00
Wave 2 Pink
13
18
Anthony CRIBB
Anthony CRIBB #18
Male 50-59
00:51:12.1
00:51:12.1
4
(10)
50-59
4
00:08:36.6
Male
10
00:50:00
16:00 min/km
Wave 1 Yellow
41
6
Christopher BINNS
Christopher BINNS #6
Male 40-49
01:00:43.0
01:00:43.0
4
(28)
40-49
4
00:13:59.0
Male
28
01:00:00
18:58 min/km
Wave 1 Yellow
94
20
Liam DE LUCIA
Liam DE LUCIA #20
Male 20-29
01:15:22.1
01:15:22.1
4
(51)
20-29
4
00:18:50.5
Male
51
01:15:00
23:33 min/km
Wave 2 Pink
52
21
Neil DICKSON
Neil DICKSON #21
Male 40-49
01:03:48.5
01:03:48.5
8
(34)
40-49
8
00:17:04.5
Male
34
00:55:00
19:56 min/km
Wave 1 Yellow
49
2
Raymond ANDERSON
Raymond ANDERSON #2
Male 40-49
01:03:01.6
01:03:01.6
7
(32)
40-49
7
00:16:17.6
Male
32
01:00:00
19:41 min/km
Wave 1 Yellow
21
3
Louise ANGUS
Louise ANGUS #3
Female 50-59
00:53:18.6
00:53:18.6
2
(7)
50-59
2
00:01:35.7
Female
7
00:50:00
16:39 min/km
Wave 1 Yellow
73
4
Danella ASHWIN
Danella ASHWIN #4
Female 20-29
01:07:41.0
01:07:41.0
6
(32)
20-29
6
00:14:20.2
Female
32
01:20:00
21:09 min/km
Wave 2 Pink
[1]
2
3
Page 1 of 3 (118 items)
© 2023