St James' Anglican School Cross Country
10 May 2019
Results
Details
 
Contact
Year 2
Year 3-4
Year 5-6
Senior
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
[1]
2
Page 1 of 2 (98 items)
Fav
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Category
Cat Pos
Time Behind Cat
Gender
Gen Pos
Team
Pos In Team
Points
Pace
1km
Pace
O/Pos
C/Pos
G/Pos
2km
Pace
O/Pos
C/Pos
G/Pos
11
13
Oliver AMOR
Oliver AMOR #13
Male Y03
00:10:28.39
00:10:28.39
6
(10)
Y03
6
00:01:49.81
Male
10
CER
13
45
5:14 min/km
00:05:08.92
5:08 min/km
18
9
14
00:05:19.47
5:19 min/km
10
5
9
10
14
Noah BAILEY
Noah BAILEY #14
Male Y03
00:10:13.67
00:10:13.67
5
(9)
Y03
5
00:01:35.09
Male
9
CER
14
46
5:06 min/km
00:04:44.18
4:44 min/km
9
5
8
00:05:29.48
5:29 min/km
12
6
10
13
15
Jessie BRIGGS
Jessie BRIGGS #15
Female Y03
00:10:36.42
00:10:36.42
1
(3)
Y03
1
Female
3
CER
22
50
5:18 min/km
00:05:03.44
5:03 min/km
12
2
3
00:05:32.98
5:32 min/km
14
1
4
59
16
Lily CLAYTON
Lily CLAYTON #16
Female Y03
00:14:41.68
00:14:41.68
17
(26)
Y03
17
00:04:05.26
Female
26
CER
4
34
7:20 min/km
00:06:42.66
6:42 min/km
54
13
19
00:07:59.02
7:59 min/km
60
17
26
17
Mia DIXON
Mia DIXON #17
Female Y03
DNS
DNS
Y03
Female
CER
0
85
18
Charlie FILES
Charlie FILES #18
Female Y03
00:18:36.33
00:18:36.33
25
(42)
Y03
25
00:07:59.90
Female
42
CER
1
26
9:18 min/km
00:08:40.16
8:40 min/km
84
25
42
00:09:56.17
9:56 min/km
83
25
40
7
19
Kayden HAXTON
Kayden HAXTON #19
Male Y03
00:09:33.97
00:09:33.97
4
(6)
Y03
4
00:00:55.39
Male
6
CER
16
47
4:46 min/km
00:04:29.36
4:29 min/km
4
3
4
00:05:04.61
5:04 min/km
8
4
7
19
20
Tahlee HERBERTE
Tahlee HERBERTE #20
Female Y03
00:11:12.19
00:11:12.19
3
(6)
Y03
3
00:00:35.76
Female
6
CER
18
48
5:36 min/km
00:05:10.94
5:10 min/km
20
3
5
00:06:01.24
6:01 min/km
19
3
6
76
21
Lola JACKSON-BLOOM
Lola JACKSON-BLOOM #21
Female Y03
00:17:30.08
00:17:30.08
22
(36)
Y03
22
00:06:53.66
Female
36
CER
2
29
8:45 min/km
00:08:05.65
8:05 min/km
73
22
35
00:09:24.43
9:24 min/km
78
23
37
53
22
Seth KEREOPA
Seth KEREOPA #22
Male Y03
00:14:12.68
00:14:12.68
20
(33)
Y03
20
00:05:34.10
Male
33
CER
3
31
7:06 min/km
00:06:34.61
6:34 min/km
49
21
34
00:07:38.07
7:38 min/km
59
21
34
40
23
Jayden POLLOCK
Jayden POLLOCK #23
Male Y03
00:12:48.20
00:12:48.20
15
(26)
Y03
15
00:04:09.62
Male
26
CER
7
36
6:24 min/km
00:05:37.14
5:37 min/km
29
12
20
00:07:11.06
7:11 min/km
45
16
28
24
Chase SEALY
Chase SEALY #24
Male Y03
DNS
DNS
Y03
Male
CER
0
5
25
Cooper SMITH
Cooper SMITH #25
Male Y03
00:09:26.21
00:09:26.21
2
(4)
Y03
2
00:00:47.63
Male
4
CER
20
49
4:43 min/km
00:04:28.90
4:28 min/km
3
2
3
00:04:57.30
4:57 min/km
7
3
6
30
26
Ava WEBBER
Ava WEBBER #26
Female Y03
00:12:29.20
00:12:29.20
7
(11)
Y03
7
00:01:52.78
Female
11
CER
11
44
6:14 min/km
00:05:34.08
5:34 min/km
27
6
9
00:06:55.12
6:55 min/km
42
13
17
18
27
Jack WHITE
Jack WHITE #27
Male Y03
00:11:03.47
00:11:03.47
9
(13)
Y03
9
00:02:24.89
Male
13
CER
10
42
5:31 min/km
00:05:10.13
5:10 min/km
19
10
15
00:05:53.34
5:53 min/km
16
8
12
21
28
Tyson BENNETT
Tyson BENNETT #28
Male Y04
00:11:37.24
00:11:37.24
5
(14)
Y04
5
00:03:05.62
Male
14
CER
15
46
5:48 min/km
00:05:30.15
5:30 min/km
24
7
17
00:06:07.08
6:07 min/km
20
5
14
12
29
Claire BROWN
Claire BROWN #29
Female Y04
00:10:34.17
00:10:34.17
2
(2)
Y04
2
00:01:19.80
Female
2
CER
21
49
5:17 min/km
00:05:06.27
5:06 min/km
17
2
4
00:05:27.90
5:27 min/km
11
2
2
38
30
Wyatt DENISON
Wyatt DENISON #30
Male Y04
00:12:46.36
00:12:46.36
11
(24)
Y04
11
00:04:14.75
Male
24
CER
9
40
6:23 min/km
00:06:02.29
6:02 min/km
39
11
26
00:06:44.07
6:44 min/km
37
10
22
89
31
Tawananyasha MAHACHI
Tawananyasha MAHACHI #31
Male Y04
00:21:18.49
00:21:18.49
16
(44)
Y04
16
00:12:46.87
Male
44
CER
6
35
10:39 min/km
00:10:18.17
10:18 min/km
88
16
44
00:11:00.31
11:00 min/km
89
16
44
14
32
Nevaeh MCFARLANE
Nevaeh MCFARLANE #32
Female Y04
00:10:50.12
00:10:50.12
3
(4)
Y04
3
00:01:35.74
Female
4
CER
17
48
5:25 min/km
00:05:18.40
5:18 min/km
21
3
6
00:05:31.71
5:31 min/km
13
3
3
4
33
Saul MONGER
Saul MONGER #33
Male Y04
00:09:20.50
00:09:20.50
2
(3)
Y04
2
00:00:48.88
Male
3
CER
19
49
4:40 min/km
00:04:31.65
4:31 min/km
5
2
5
00:04:48.85
4:48 min/km
4
2
3
82
34
Khenya MOORE
Khenya MOORE #34
Female Y04
00:18:31.99
00:18:31.99
16
(39)
Y04
16
00:09:17.61
Female
39
CER
5
35
9:15 min/km
00:08:13.77
8:13 min/km
78
16
38
00:10:18.21
10:18 min/km
88
17
45
54
35
Kaitlyn MORTIMORE
Kaitlyn MORTIMORE #35
Female Y04
00:14:14.48
00:14:14.48
7
(21)
Y04
7
00:05:00.10
Female
21
CER
12
44
7:07 min/km
00:06:46.55
6:46 min/km
56
8
21
00:07:27.92
7:27 min/km
56
8
23
64
36
Easwaranlingam RAJALINGAM
Easwaranlingam RAJALINGAM #36
Male Y04
00:15:58.18
00:15:58.18
15
(37)
Y04
15
00:07:26.57
Male
37
CER
8
36
7:59 min/km
00:07:30.15
7:30 min/km
63
15
37
00:08:28.03
8:28 min/km
63
14
35
29
134
Teaniah ANDERSON
Teaniah ANDERSON #134
Female Y03
00:12:27.98
00:12:27.98
6
(10)
Y03
6
00:01:51.55
Female
10
EGLI
16
45
6:13 min/km
00:05:46.06
5:46 min/km
32
7
10
00:06:41.92
6:41 min/km
35
10
14
20
135
Charli BRITTON
Charli BRITTON #135
Female Y03
00:11:35.20
00:11:35.20
4
(7)
Y03
4
00:00:58.78
Female
7
EGLI
17
47
5:47 min/km
00:05:22.30
5:22 min/km
23
4
7
00:06:12.90
6:12 min/km
21
4
7
6
136
Liam BULLOCH
Liam BULLOCH #136
Male Y03
00:09:28.47
00:09:28.47
3
(5)
Y03
3
00:00:49.89
Male
5
EGLI
19
48
4:44 min/km
00:04:36.65
4:36 min/km
7
4
6
00:04:51.82
4:51 min/km
5
2
4
69
137
Paisley DENTON
Paisley DENTON #137
Female Y03
00:16:35.86
00:16:35.86
21
(31)
Y03
21
00:05:59.43
Female
31
EGLI
5
30
8:17 min/km
00:07:38.89
7:38 min/km
66
18
28
00:08:56.96
8:56 min/km
71
21
33
65
138
Isabelle FELL
Isabelle FELL #138
Female Y03
00:16:03.91
00:16:03.91
18
(28)
Y03
18
00:05:27.48
Female
28
EGLI
6
33
8:01 min/km
00:07:37.40
7:37 min/km
65
17
27
00:08:26.50
8:26 min/km
62
19
28
86
139
Carys GRIFFITHS
Carys GRIFFITHS #139
Female Y03
00:19:01.29
00:19:01.29
26
(43)
Y03
26
00:08:24.86
Female
43
EGLI
3
25
9:30 min/km
00:08:47.65
8:47 min/km
85
26
43
00:10:13.63
10:13 min/km
85
27
42
77
140
Jacinta JAMES
Jacinta JAMES #140
Female Y03
00:17:31.23
00:17:31.23
23
(37)
Y03
23
00:06:54.81
Female
37
EGLI
4
28
8:45 min/km
00:08:32.40
8:32 min/km
80
23
40
00:08:58.83
8:58 min/km
72
22
34
79
141
Lucas LARGE
Lucas LARGE #141
Male Y03
00:18:00.11
00:18:00.11
26
(41)
Y03
26
00:09:21.53
Male
41
EGLI
2
25
9:00 min/km
00:08:07.66
8:07 min/km
74
24
39
00:09:52.44
9:52 min/km
82
28
43
90
142
Adam LEACH
Adam LEACH #142
Male Y03
00:22:41.44
00:22:41.44
29
(45)
Y03
29
00:14:02.86
Male
45
EGLI
1
22
11:20 min/km
00:10:50.65
10:50 min/km
90
29
45
00:11:50.78
11:50 min/km
90
29
45
43
143
Caleb LUCAS
Caleb LUCAS #143
Male Y03
00:13:10.48
00:13:10.48
17
(29)
Y03
17
00:04:31.90
Male
29
EGLI
7
34
6:35 min/km
00:05:58.03
5:58 min/km
37
15
25
00:07:12.45
7:12 min/km
47
17
30
144
Richard NKOSI
Richard NKOSI #144
Male Y03
DNS
DNS
Y03
Male
EGLI
0
2
145
Freddie SMITH
Freddie SMITH #145
Male Y03
00:08:38.58
00:08:38.58
1
(2)
Y03
1
Male
2
EGLI
20
50
4:19 min/km
00:04:21.24
4:21 min/km
2
1
2
00:04:17.34
4:17 min/km
2
1
2
58
146
Olivia VAN DEN HAM
Olivia VAN DEN HAM #146
Female Y03
00:14:34.26
00:14:34.26
16
(25)
Y03
16
00:03:57.83
Female
25
EGLI
8
35
7:17 min/km
00:07:55.30
7:55 min/km
70
20
32
00:06:38.95
6:38 min/km
31
8
12
31
147
William WITHEROW
William WITHEROW #147
Male Y03
00:12:30.83
00:12:30.83
11
(20)
Y03
11
00:03:52.25
Male
20
EGLI
10
40
6:15 min/km
00:05:50.75
5:50 min/km
36
14
24
00:06:40.08
6:40 min/km
33
12
21
148
Ashlee ALLEN
Ashlee ALLEN #148
Female Y04
DNS
DNS
Y04
Female
EGLI
0
63
149
Ethan BOSCH
Ethan BOSCH #149
Male Y04
00:15:52.66
00:15:52.66
14
(36)
Y04
14
00:07:21.04
Male
36
EGLI
9
37
7:56 min/km
00:06:40.65
6:40 min/km
53
14
35
00:09:12.00
9:12 min/km
75
15
40
36
150
Jude BRYANT
Jude BRYANT #150
Male Y04
00:12:42.48
00:12:42.48
10
(23)
Y04
10
00:04:10.86
Male
23
EGLI
12
41
6:21 min/km
00:05:30.91
5:30 min/km
25
8
18
00:07:11.56
7:11 min/km
46
13
29
28
151
Madison ECKERT
Madison ECKERT #151
Female Y04
00:12:10.15
00:12:10.15
4
(9)
Y04
4
00:02:55.77
Female
9
EGLI
18
47
6:05 min/km
00:05:47.15
5:47 min/km
33
4
11
00:06:23.00
6:22 min/km
26
4
9
22
152
Charlie HOUSTON
Charlie HOUSTON #152
Male Y04
00:11:37.24
00:11:37.24
6
(15)
Y04
6
00:03:05.62
Male
15
EGLI
15
45
5:48 min/km
00:05:04.86
5:04 min/km
15
5
12
00:06:32.37
6:32 min/km
28
9
19
55
153
Indiana LAWNICZAK
Indiana LAWNICZAK #153
Female Y04
00:14:15.32
00:14:15.32
8
(22)
Y04
8
00:05:00.94
Female
22
EGLI
14
43
7:07 min/km
00:06:48.57
6:48 min/km
58
10
23
00:07:26.74
7:26 min/km
53
7
22
70
154
Aylah MCINTYRE
Aylah MCINTYRE #154
Female Y04
00:16:40.96
00:16:40.96
11
(32)
Y04
11
00:07:26.58
Female
32
EGLI
11
40
8:20 min/km
00:08:10.53
8:10 min/km
76
15
37
00:08:30.42
8:30 min/km
65
10
29
155
Andi MORRIS
Andi MORRIS #155
Female Y04
DNS
DNS
Y04
Female
EGLI
0
27
156
Riley THOMPSON-DAVIES
Riley THOMPSON-DAVIES #156
Male Y04
00:12:09.73
00:12:09.73
9
(19)
Y04
9
00:03:38.12
Male
19
EGLI
13
42
6:04 min/km
00:05:48.28
5:48 min/km
34
10
23
00:06:21.45
6:21 min/km
25
8
17
34
252
Jamieson ADDICOTT
Jamieson ADDICOTT #252
Male Y03
00:12:35.12
00:12:35.12
13
(22)
Y03
13
00:03:56.54
Male
22
SYD
12
38
6:17 min/km
00:05:37.14
5:37 min/km
28
11
19
00:06:57.98
6:57 min/km
43
15
26
68
253
Ella BRADSHAW
Ella BRADSHAW #253
Female Y03
00:16:33.60
00:16:33.60
20
(30)
Y03
20
00:05:57.17
Female
30
SYD
5
31
8:16 min/km
00:07:40.48
7:40 min/km
67
19
29
00:08:53.11
8:53 min/km
68
20
30
88
254
Khloe BULL
Khloe BULL #254
Female Y03
00:20:21.64
00:20:21.64
28
(45)
Y03
28
00:09:45.22
Female
45
SYD
2
23
10:10 min/km
00:10:45.11
10:45 min/km
89
28
45
00:09:36.53
9:36 min/km
81
24
39
[1]
2
Page 1 of 2 (98 items)