Lake Leschenaultia OWS
11 Nov 2018
Results
Details
 
Contact
3.2km Swim
1.6km Swim
800m Swim
400m Swim
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
[1]
2
Page 1 of 2 (68 items)
Fav
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Category
Cat Pos
Time Behind Cat
Second Cat
Second Cat Pos
Gender
Gen Pos
Team
Pos In Team
EstTime
Wetsuit
Points
Pace
1
100
Harry HEWITT
Harry HEWITT #100
Male 16-19
00:19:41.6
00:19:41.6
1
(1)
16-19
1
15-24
1
Male
1
West Side Christchurch
1
00:19:00
14
12:18 min/km
2
37
Sean BECK
Sean BECK #37
Male 11-15
00:20:07.7
00:20:07.7
1
(2)
11-15
1
15-24
2
Male
2
South Shore Swimming Club
1
00:20:20
12
12:34 min/km
4
97
Ben HEWITT
Ben HEWITT #97
Male 45-49
00:20:16.9
00:20:16.9
1
(3)
45-49
1
45-54
1
Male
3
00:19:30
14
12:40 min/km
5
168
Frank VAN ROOYEN
Frank VAN ROOYEN #168
Male 50-54
00:21:41.4
00:21:41.4
1
(4)
50-54
1
45-54
2
Male
4
West Coast Masters
1
00:22:05
12
13:33 min/km
8
237
Warwick MAXTED
Warwick MAXTED #237
Male 50-54
00:22:59.1
00:22:59.1
2
(5)
50-54
2
00:01:17.7
45-54
3
Male
5
00:23:30
10
14:21 min/km
9
149
Troy SANTEN
Troy SANTEN #149
Male 35-39
00:23:41.6
00:23:41.6
1
(6)
35-39
1
35-44
1
Male
6
00:23:31
14
14:48 min/km
11
33
River ALLEN
River ALLEN #33
Male 16-19
00:23:52.3
00:23:52.3
2
(7)
16-19
2
00:04:10.7
15-24
3
Male
7
Guildford-Kalamunda Districts Swim Club
1
00:25:00
10
14:55 min/km
12
130
Ryan MEAD
Ryan MEAD #130
Male 35-39
00:23:55.8
00:23:55.8
2
(8)
35-39
2
00:00:14.2
35-44
2
Male
8
Swan Hills Masters
1
00:23:09
12
14:57 min/km
15
112
Paul JONES
Paul JONES #112
Male 40-44
00:24:32.8
00:24:32.8
1
(9)
40-44
1
35-44
3
Male
9
F4L Phoenix Triathlon Club
1
00:22:24
10
15:20 min/km
18
87
Peter GRAY
Peter GRAY #87
Male 50-54
00:24:44.0
00:24:44.0
3
(10)
50-54
3
00:03:02.6
45-54
4
Male
10
Stadium Masters
1
00:23:32
8
15:27 min/km
19
161
Bob TEMBY
Bob TEMBY #161
Male 65-69
00:24:45.3
00:24:45.3
1
(11)
65-69
1
65-74
1
Male
11
West Coast Masters
3
00:25:10
14
15:28 min/km
20
142
Jay PRCHAL
Jay PRCHAL #142
Male 40-44
00:24:47.3
00:24:47.3
2
(12)
40-44
2
00:00:14.5
35-44
4
Male
12
West Coast Masters
4
00:24:00
8
15:29 min/km
21
139
Colin PLANT
Colin PLANT #139
Male 55-59
00:24:50.4
00:24:50.4
1
(13)
55-59
1
55-64
1
Male
13
Bold Park Masters
1
00:26:22
14
15:31 min/km
22
115
Michael KERMAN
Michael KERMAN #115
Male 60-64
00:25:09.1
00:25:09.1
1
(14)
60-64
1
55-64
2
Male
14
West Coast Masters
5
00:25:22
12
15:43 min/km
23
146
Murray RAVENSCROFT
Murray RAVENSCROFT #146
Male 50-54
00:25:27.7
00:25:27.7
4
(15)
50-54
4
00:03:46.3
45-54
5
Male
15
Melville Masters
1
00:25:00
6
15:54 min/km
28
166
Finn VAN DE NADORT
Finn VAN DE NADORT #166
Male 11-15
00:26:09.7
00:26:09.7
2
(16)
11-15
2
00:06:02.0
Under 15
1
Male
16
Central Aquatic Swimming & SLS Club
2
00:25:00
14
16:21 min/km
29
215
Alex RANKIN
Alex RANKIN #215
Male 16-19
00:26:11.3
00:26:11.3
3
(17)
16-19
3
00:06:29.7
15-24
4
Male
17
00:26:00
8
16:22 min/km
30
133
Sean NEARY
Sean NEARY #133
Male 50-54
00:26:28.1
00:26:28.1
5
(18)
50-54
5
00:04:46.7
45-54
6
Male
18
Perth City Swim Club
5
00:24:00
4
16:32 min/km
31
136
Victor PAUL
Victor PAUL #136
Male 70-74
00:27:06.5
00:27:06.5
1
(19)
70-74
1
65-74
2
Male
19
Claremont Masters
1
00:26:26
12
16:56 min/km
32
123
Peter MANNOLINI
Peter MANNOLINI #123
Male 55-59
00:27:09.2
00:27:09.2
2
(20)
55-59
2
00:02:18.8
55-64
3
Male
20
Claremont Masters
2
00:28:00
10
16:58 min/km
33
55
John CAHILL
John CAHILL #55
Male 50-54
00:27:18.1
00:27:18.1
6
(21)
50-54
6
00:05:36.7
45-54
7
Male
21
Mandurah Masters
1
00:30:23
3
17:03 min/km
35
239
Richie CHIPMAN
Richie CHIPMAN #239
Male 30-34
00:27:30.4
00:27:30.4
1
(22)
30-34
1
25-34
1
Male
22
Beatty Park Masters
1
00:40:00
14
17:11 min/km
36
93
Shaun HARRISON
Shaun HARRISON #93
Male 50-54
00:27:34.4
00:27:34.4
7
(23)
50-54
7
00:05:53.0
45-54
8
Male
23
West Coast Masters
6
00:28:20
2
17:13 min/km
39
243
David ELKINS
David ELKINS #243
Male 30-34
00:28:33.0
00:28:33.0
2
(24)
30-34
2
00:01:02.6
25-34
2
Male
24
00:30:00
12
17:50 min/km
41
145
Tom RANKIN
Tom RANKIN #145
Male 11-15
00:28:48.1
00:28:48.1
3
(25)
11-15
3
00:08:40.4
Under 15
2
Male
25
00:29:45
12
18:00 min/km
42
76
Mark ELLIOTT
Mark ELLIOTT #76
Male 45-49
00:28:48.5
00:28:48.5
2
(26)
45-49
2
00:08:31.6
45-54
9
Male
26
F4L Phoenix Triathlon Club
2
00:29:00
1
18:00 min/km
49
134
Connor NORREGAARD
Connor NORREGAARD #134
Male 11-15
00:29:22.4
00:29:22.4
4
(27)
11-15
4
00:09:14.7
Under 15
3
Male
27
00:35:04
10
18:21 min/km
50
81
Greg FREY
Greg FREY #81
Male 60-64
00:29:29.2
00:29:29.2
2
(28)
60-64
2
00:04:20.1
55-64
4
Male
28
Armadale Masters
2
00:29:30
8
18:25 min/km
51
65
Charles CROFT
Charles CROFT #65
Male 65-69
00:29:30.5
00:29:30.5
2
(29)
65-69
2
00:04:45.2
65-74
3
Male
29
Armadale Masters
3
00:31:17
10
18:26 min/km
52
70
Dave DYSON
Dave DYSON #70
Male 50-54
00:29:48.5
00:29:48.5
8
(30)
50-54
8
00:08:07.1
45-54
10
Male
30
00:28:00
1
18:37 min/km
56
106
Richard HUGHES
Richard HUGHES #106
Male 55-59
00:30:18.1
00:30:18.1
3
(31)
55-59
3
00:05:27.7
55-64
5
Male
31
Claremont Masters
3
00:29:56
6
18:56 min/km
61
52
Rex BURKE
Rex BURKE #52
Male 60-64
00:31:17.0
00:31:17.0
3
(32)
60-64
3
00:06:07.9
55-64
6
Male
32
Melville Masters
4
00:34:17
4
19:33 min/km
68
235
Marcus ROONEY
Marcus ROONEY #235
Male 40-44
00:32:06.5
00:32:06.5
3
(33)
40-44
3
00:07:33.7
35-44
5
Male
33
F4L Phoenix Triathlon Club
4
00:31:44
6
20:04 min/km
70
64
Steven CRAKE
Steven CRAKE #64
Male 65-69
00:32:10.7
00:32:10.7
3
(34)
65-69
3
00:07:25.4
65-74
4
Male
34
Mandurah Masters
3
00:29:05
8
20:06 min/km
72
160
Gordon TAYLER
Gordon TAYLER #160
Male 65-69
00:32:19.8
00:32:19.8
4
(35)
65-69
4
00:07:34.5
65-74
5
Male
35
Bunbury Masters
2
00:29:29
6
20:12 min/km
77
73
Grey EGERTON-WARBURTON
Grey EGERTON-WARBURTON #73
Male 45-49
00:32:38.1
00:32:38.1
3
(36)
45-49
3
00:12:21.2
45-54
11
Male
36
00:45:00
1
20:23 min/km
79
118
Geoffrey LAWRENCE
Geoffrey LAWRENCE #118
Male 65-69
00:32:43.5
00:32:43.5
5
(37)
65-69
5
00:07:58.2
65-74
6
Male
37
Geraldton Masters
1
00:31:23
4
20:27 min/km
82
101
Graham HICKS
Graham HICKS #101
Male 65-69
00:33:29.2
00:33:29.2
6
(38)
65-69
6
00:08:43.9
65-74
7
Male
38
Armadale Masters
4
00:32:00
3
20:55 min/km
83
83
Colin GIBSON
Colin GIBSON #83
Male 50-54
00:33:53.5
00:33:53.5
9
(39)
50-54
9
00:12:12.1
45-54
12
Male
39
Armadale Masters
5
00:35:18
1
21:10 min/km
84
47
John BRIGHTON
John BRIGHTON #47
Male 70-74
00:34:13.3
00:34:13.3
2
(40)
70-74
2
00:07:06.8
65-74
8
Male
40
00:35:00
Snorkel
0
21:23 min/km
87
162
Graham THOMPSON
Graham THOMPSON #162
Male 65-69
00:34:33.7
00:34:33.7
7
(41)
65-69
7
00:09:48.4
65-74
9
Male
41
00:40:00
1
21:36 min/km
90
156
Stephen SMITH
Stephen SMITH #156
Male 65-69
00:34:46.1
00:34:46.1
8
(42)
65-69
8
00:10:00.8
65-74
10
Male
42
Geraldton Masters
2
00:34:34
1
21:43 min/km
92
36
Matthew BARNDON
Matthew BARNDON #36
Male 30-34
00:35:02.9
00:35:02.9
3
(43)
30-34
3
00:07:32.5
25-34
3
Male
43
Carine Masters
1
00:44:00
10
21:54 min/km
93
88
Stuart GRAY
Stuart GRAY #88
Male 75-79
00:35:06.6
00:35:06.6
1
(44)
75-79
1
75+
1
Male
44
Stadium Masters
4
00:34:00
14
21:56 min/km
95
175
Gwyn WILLIAMS
Gwyn WILLIAMS #175
Male 70-74
00:35:32.8
00:35:32.8
3
(45)
70-74
3
00:08:26.3
65-74
11
Male
45
Maida Vale Masters
5
00:31:46
1
22:13 min/km
100
167
Jacques VAN RENSBURG
Jacques VAN RENSBURG #167
Male 45-49
00:35:49.9
00:35:49.9
4
(46)
45-49
4
00:15:33.0
45-54
13
Male
46
00:36:45
1
22:23 min/km
101
233
David HALL
David HALL #233
Male 50-54
00:36:10.4
00:36:10.4
10
(47)
50-54
10
00:14:29.0
45-54
14
Male
47
Somerset Sea Snakes
1
00:37:58
1
22:36 min/km
108
230
Paul WATERS
Paul WATERS #230
Male 50-54
00:36:57.4
00:36:57.4
11
(48)
50-54
11
00:15:16.0
45-54
15
Male
48
Maida Vale Masters
8
00:38:00
1
23:05 min/km
110
155
Russell SMITH
Russell SMITH #155
Male 25-29
00:37:07.1
00:37:07.1
1
(49)
25-29
1
25-34
4
Male
49
00:39:15
8
23:11 min/km
112
120
Robert LECKIE
Robert LECKIE #120
Male 60-64
00:38:27.4
00:38:27.4
4
(50)
60-64
4
00:13:18.3
55-64
7
Male
50
Somerset Sea Snakes
2
00:39:06
3
24:02 min/km
[1]
2
Page 1 of 2 (68 items)