Bunbury Cathedral Grammar Cross Country
20 May 2021
Results
Details
 
Contact
Senior 3.45km Run
Junior 3.45km Run
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
1
2
3
4
5
6
[7]
8
9
Page 7 of 9 (411 items)
Fav
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Category
Cat Pos
Time Behind Cat
Second Cat
Second Cat Pos
Gender
Gen Pos
Team
Pos In Team
Dist
Pace
Wave
1.5km
Pace
O/Pos
C/Pos
G/Pos
3.45km
Pace
O/Pos
C/Pos
G/Pos
66
163
Banjo JENNINGS-HOPKINS
Banjo JENNINGS-HOPKINS #163
Male Y07
00:16:03.51
00:16:03.51
7
(58)
Y07
7
00:02:27.03
U13
7
Male
58
KNIG
55
3.45
4:39 min/km
Year 07 Male
00:07:00.68
4:40 min/km
114
12
92
00:09:02.82
4:38 min/km
50
5
46
132
162
Peter CROSS
Peter CROSS #162
Male Y07
00:17:51.70
00:17:51.70
16
(97)
Y07
16
00:04:15.22
U14
10
Male
97
KNIG
28
3.45
5:10 min/km
Year 07 Male
00:07:05.66
4:43 min/km
125
16
100
00:10:46.04
5:31 min/km
134
15
95
34
161
Nick BOUZADA OLGIATI
Nick BOUZADA OLGIATI #161
Male Y07
00:14:31.46
00:14:31.46
4
(33)
Y07
4
00:00:54.97
U13
4
Male
33
KNIG
61
3.45
4:12 min/km
Year 07 Male
00:05:55.26
3:56 min/km
32
4
31
00:08:36.19
4:24 min/km
36
4
34
12
160
Conor BARBOUR
Conor BARBOUR #160
Male Y07
00:13:36.48
00:13:36.48
1
(12)
Y07
1
U13
1
Male
12
KNIG
71
3.45
3:56 min/km
Year 07 Male
00:05:45.50
3:50 min/km
17
1
17
00:07:50.98
4:01 min/km
10
1
10
274
159
Lacey SPANSWICK
Lacey SPANSWICK #159
Female Y07
00:24:38.23
00:24:38.23
15
(123)
Y07
15
00:08:45.44
U13
14
Female
123
KNIG
33
3.45
7:08 min/km
Year 07 Female
00:10:12.36
6:48 min/km
290
15
133
00:14:25.87
7:24 min/km
264
15
116
296
158
Lila PITTICK
Lila PITTICK #158
Female Y07
00:26:54.69
00:26:54.69
20
(139)
Y07
20
00:11:01.90
U13
19
Female
139
KNIG
20
3.45
7:48 min/km
Year 07 Female
00:10:32.55
7:01 min/km
301
21
139
00:16:22.14
8:23 min/km
294
19
137
61
157
Sarah OFFER
Sarah OFFER #157
Female Y07
00:15:52.79
00:15:52.79
1
(7)
Y07
1
U13
1
Female
7
KNIG
72
3.45
4:36 min/km
Year 07 Female
00:06:44.46
4:29 min/km
90
2
17
00:09:08.32
4:41 min/km
54
1
6
188
156
Zaylee LOGIE CARRUTHERS
Zaylee LOGIE CARRUTHERS #156
Female Y07
00:20:18.95
00:20:18.95
10
(65)
Y07
10
00:04:26.16
U13
9
Female
65
KNIG
49
3.45
5:53 min/km
Year 07 Female
00:07:54.07
5:16 min/km
194
10
70
00:12:24.88
6:21 min/km
192
10
71
204
155
Indi BUSWELL
Indi BUSWELL #155
Female Y07
00:20:43.97
00:20:43.97
11
(79)
Y07
11
00:04:51.18
U13
10
Female
79
KNIG
45
3.45
6:00 min/km
Year 07 Female
00:08:56.42
5:57 min/km
245
13
101
00:11:47.55
6:02 min/km
169
9
57
74
131
Callum WATTS
Callum WATTS #131
Male Y12
00:16:15.88
00:16:15.88
18
(64)
Y12
18
00:03:44.52
Open
27
Male
64
GOLD
26
3.45
4:42 min/km
Year 12 Male
00:06:47.13
4:31 min/km
97
21
80
00:09:28.74
4:51 min/km
66
17
59
130
Cameron SWART
Cameron SWART #130
Male Y12
DNS
DNS
Y12
Open
Male
GOLD
3.45
Year 12 Male
32
129
Bradley SANDER
Bradley SANDER #129
Male Y12
00:14:25.29
00:14:25.29
9
(31)
Y12
9
00:01:53.93
Open
12
Male
31
GOLD
50
3.45
4:10 min/km
Year 12 Male
00:06:10.60
4:07 min/km
46
11
42
00:08:14.69
4:13 min/km
21
7
20
43
128
Zac REID
Zac REID #128
Male Y12
00:15:03.10
00:15:03.10
11
(40)
Y12
11
00:02:31.74
Open
17
Male
40
GOLD
48
3.45
4:21 min/km
Year 12 Male
00:06:16.57
4:11 min/km
53
13
49
00:08:46.53
4:30 min/km
40
10
38
70
127
Camillo PILLONEL
Camillo PILLONEL #127
Male Y12
00:16:08.32
00:16:08.32
17
(60)
Y12
17
00:03:36.96
Open
25
Male
60
GOLD
28
3.45
4:40 min/km
Year 12 Male
00:06:46.35
4:30 min/km
93
18
76
00:09:21.97
4:48 min/km
63
15
56
64
126
Cosmo PEARCE
Cosmo PEARCE #126
Male Y12
00:16:00.16
00:16:00.16
16
(57)
Y12
16
00:03:28.80
Open
24
Male
57
GOLD
36
3.45
4:38 min/km
Year 12 Male
00:06:16.57
4:11 min/km
52
12
48
00:09:43.59
4:59 min/km
75
18
63
127
125
Clancy NORRISH
Clancy NORRISH #125
Male Y12
00:17:43.35
00:17:43.35
22
(94)
Y12
22
00:05:11.99
Open
36
Male
94
GOLD
18
3.45
5:08 min/km
Year 12 Male
00:07:25.37
4:56 min/km
159
24
112
00:10:17.97
5:16 min/km
106
20
78
80
124
Michael KAVANAGH
Michael KAVANAGH #124
Male Y12
00:16:26.59
00:16:26.59
19
(67)
Y12
19
00:03:55.23
Open
28
Male
67
GOLD
23
3.45
4:45 min/km
Year 12 Male
00:06:29.35
4:19 min/km
69
17
63
00:09:57.24
5:06 min/km
86
19
68
63
123
Jack JOHNS
Jack JOHNS #123
Male Y12
00:15:53.28
00:15:53.28
15
(56)
Y12
15
00:03:21.92
Open
23
Male
56
GOLD
39
3.45
4:36 min/km
Year 12 Male
00:06:46.54
4:31 min/km
94
19
77
00:09:06.74
4:40 min/km
51
13
47
122
Mackie GLENISTER
Mackie GLENISTER #122
Male Y12
DNS
DNS
Y12
Open
Male
GOLD
3.45
Year 12 Male
134
121
Mitchell FROST
Mitchell FROST #121
Male Y12
00:17:53.10
00:17:53.10
24
(98)
Y12
24
00:05:21.74
Open
38
Male
98
GOLD
12
3.45
5:11 min/km
Year 12 Male
00:07:25.45
4:56 min/km
160
25
113
00:10:27.65
5:21 min/km
117
22
85
120
Heinrich DOHSE
Heinrich DOHSE #120
Male Y12
DNS
DNS
Y12
Open
Male
GOLD
3.45
Year 12 Male
87
119
Sari WOOTTON
Sari WOOTTON #119
Female Y12
00:16:47.58
00:16:47.58
3
(17)
Y12
3
00:01:15.33
Open
5
Female
17
GOLD
68
3.45
4:52 min/km
Year 12 Female
00:07:02.97
4:41 min/km
121
3
25
00:09:44.61
4:59 min/km
77
3
13
142
118
Lucy SEYMOUR-FARLEY
Lucy SEYMOUR-FARLEY #118
Female Y12
00:18:08.19
00:18:08.19
6
(41)
Y12
6
00:02:35.93
Open
13
Female
41
GOLD
58
3.45
5:15 min/km
Year 12 Female
00:07:15.82
4:50 min/km
140
4
35
00:10:52.36
5:34 min/km
140
7
41
117
Grace SATIE
Grace SATIE #117
Female Y12
DNS
DNS
Y12
Open
Female
GOLD
3.45
Year 12 Female
116
Grace LINAKER
Grace LINAKER #116
Female Y12
DNS
DNS
Y12
Open
Female
GOLD
3.45
Year 12 Female
115
Claire LINAKER
Claire LINAKER #115
Female Y12
DNS
DNS
Y12
Open
Female
GOLD
3.45
Year 12 Female
114
Sophie BURNS
Sophie BURNS #114
Female Y12
DNS
DNS
Y12
Open
Female
GOLD
3.45
Year 12 Female
239
113
Maia ANDERSON
Maia ANDERSON #113
Female Y12
00:22:29.78
00:22:29.78
17
(97)
Y12
17
00:06:57.52
Open
32
Female
97
GOLD
33
3.45
6:31 min/km
Year 12 Female
00:08:39.27
5:46 min/km
230
15
91
00:13:50.50
7:05 min/km
244
17
101
6
112
Will REID
Will REID #112
Male Y11
00:12:56.56
00:12:56.56
2
(6)
Y11
2
00:00:07.29
Open
5
Male
6
GOLD
69
3.45
3:45 min/km
Year 11 Male
00:05:13.86
3:29 min/km
3
2
3
00:07:42.70
3:57 min/km
7
1
7
299
111
Eli PAPAGEORGE
Eli PAPAGEORGE #111
Male Y11
00:27:37.07
00:27:37.07
17
(159)
Y11
17
00:14:47.80
Open
49
Male
159
GOLD
35
3.45
8:00 min/km
Year 11 Male
00:10:27.08
6:58 min/km
295
20
161
00:17:09.98
8:48 min/km
300
18
160
303
110
Huon HOUSE
Huon HOUSE #110
Male Y11
00:27:38.08
00:27:38.08
21
(163)
Y11
21
00:14:48.81
Open
53
Male
163
GOLD
21
3.45
8:00 min/km
Year 11 Male
00:10:24.15
6:56 min/km
292
17
158
00:17:13.92
8:50 min/km
304
21
164
109
Joel GILFUIS
Joel GILFUIS #109
Male Y11
DNS
DNS
Y11
Open
Male
GOLD
3.45
Year 11 Male
82
108
Shvetanshu DAV
Shvetanshu DAV #108
Male Y11
00:16:29.45
00:16:29.45
8
(69)
Y11
8
00:03:40.18
Open
29
Male
69
GOLD
51
3.45
4:46 min/km
Year 11 Male
00:06:31.88
4:21 min/km
74
11
67
00:09:57.57
5:06 min/km
87
8
69
236
107
Ruby MEMBRY
Ruby MEMBRY #107
Female Y11
00:22:20.25
00:22:20.25
15
(95)
Y11
15
00:06:18.97
Open
31
Female
95
GOLD
41
3.45
6:28 min/km
Year 11 Female
00:08:38.92
5:45 min/km
229
15
90
00:13:41.33
7:01 min/km
238
15
97
222
106
Bianca MCCONVILLE
Bianca MCCONVILLE #106
Female Y11
00:21:35.65
00:21:35.65
14
(89)
Y11
14
00:05:34.37
Open
28
Female
89
GOLD
42
3.45
6:15 min/km
Year 11 Female
00:08:25.92
5:37 min/km
217
14
84
00:13:09.73
6:44 min/km
220
12
89
105
Neve HAWKINS
Neve HAWKINS #105
Female Y11
DNS
DNS
Y11
Open
Female
GOLD
3.45
Year 11 Female
104
Isabel HAWKINS
Isabel HAWKINS #104
Female Y11
DNS
DNS
Y11
Open
Female
GOLD
3.45
Year 11 Female
103
Ashley BRUMMELMAN
Ashley BRUMMELMAN #103
Female Y11
DNS
DNS
Y11
Open
Female
GOLD
3.45
Year 11 Female
102
Balin WALLIS
Balin WALLIS #102
Male Y10
DNS
DNS
Y10
U16
Male
GOLD
3.45
Year 10 Male
38
101
Hugh TELFER
Hugh TELFER #101
Male Y10
00:14:51.39
00:14:51.39
7
(36)
Y10
7
00:02:16.90
U16
8
Male
36
GOLD
53
3.45
4:18 min/km
Year 10 Male
00:06:12.59
4:08 min/km
50
9
46
00:08:38.80
4:26 min/km
38
7
36
116
100
Tom STONE
Tom STONE #100
Male Y10
00:17:27.97
00:17:27.97
19
(88)
Y10
19
00:04:53.48
U16
19
Male
88
GOLD
24
3.45
5:03 min/km
Year 10 Male
00:07:18.61
4:52 min/km
147
21
108
00:10:09.35
5:12 min/km
97
14
73
251
99
Soham SAINI
Soham SAINI #99
Male Y10
00:23:03.87
00:23:03.87
22
(147)
Y10
22
00:10:29.38
U16
23
Male
147
GOLD
20
3.45
6:41 min/km
Year 10 Male
00:09:06.08
6:04 min/km
251
22
146
00:13:57.79
7:09 min/km
252
22
145
2
98
Jonah LINCOLN
Jonah LINCOLN #98
Male Y10
00:12:34.49
00:12:34.49
1
(2)
Y10
1
U16
1
Male
2
GOLD
73
3.45
3:38 min/km
Year 10 Male
00:05:11.64
3:27 min/km
2
1
2
00:07:22.84
3:47 min/km
2
1
2
97
Joel JAMES
Joel JAMES #97
Male Y10
DNS
DNS
Y10
U16
Male
GOLD
3.45
Year 10 Male
96
Ben HALLETT
Ben HALLETT #96
Male Y10
DNS
DNS
Y10
U16
Male
GOLD
3.45
Year 10 Male
28
95
William DARLOW
William DARLOW #95
Male Y10
00:14:18.78
00:14:18.78
5
(27)
Y10
5
00:01:44.29
U16
6
Male
27
GOLD
60
3.45
4:08 min/km
Year 10 Male
00:05:51.37
3:54 min/km
27
6
26
00:08:27.41
4:20 min/km
30
6
29
310
94
Henry BOOKER
Henry BOOKER #94
Male Y10
00:29:57.65
00:29:57.65
24
(169)
Y10
24
00:17:23.16
U16
25
Male
169
GOLD
15
3.45
8:41 min/km
Year 10 Male
00:09:48.39
6:32 min/km
279
23
153
00:20:09.26
10:20 min/km
316
24
172
93
Tyler BLAIN
Tyler BLAIN #93
Male Y10
DNS
DNS
Y10
Open
Male
GOLD
3.45
Year 10 Male
106
92
Joshua BEATON
Joshua BEATON #92
Male Y10
00:17:17.68
00:17:17.68
17
(83)
Y10
17
00:04:43.19
U16
17
Male
83
GOLD
29
3.45
5:00 min/km
Year 10 Male
00:06:52.53
4:35 min/km
105
16
84
00:10:25.15
5:20 min/km
116
18
84
114
91
Meghan WATTS
Meghan WATTS #91
Female Y10
00:17:23.21
00:17:23.21
5
(27)
Y10
5
00:01:17.34
U16
5
Female
27
GOLD
63
3.45
5:02 min/km
Year 10 Female
00:07:16.00
4:50 min/km
142
7
37
00:10:07.20
5:11 min/km
94
4
22
1
2
3
4
5
6
[7]
8
9
Page 7 of 9 (411 items)
© 2023