Chevron City to Surf for Active 2018 - Busselton
29 Jul 2018
Results
Details
 
Contact
12km Run
4km Run
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
1
2
3
4
5
6
[7]
8
9
Page 7 of 9 (427 items)
Fav
Pos
Net Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
(Net Time)
Cat Pos
(Gen Pos)
Net Time
Category
Cat Pos
Net Cat Pos
Time Behind Cat
Gender
Gen Pos
Net Gender Pos
Team
Pos In Team
Pace
43
49
1190
Tamsin COUTTS
Tamsin COUTTS #1190
Male Under 16
00:21:22.69
00:21:22.69
(00:21:11.91)
15
(30)
00:21:11.91
Under 16
15
16
00:04:38.69
Male
30
32
5:17 min/km
220
222
1191
Sonya MARTIN
Sonya MARTIN #1191
Female 50-59
00:38:33.42
00:38:33.42
(00:38:21.39)
9
(120)
00:38:21.39
50-59
9
9
00:16:25.96
Female
120
121
GEO FIT OUTDOOR
12
9:35 min/km
121
121
1192
Donna KREPP
Donna KREPP #1192
Female 40-49
00:25:08.02
00:25:08.02
(00:24:33.93)
16
(52)
00:24:33.93
40-49
16
16
00:03:32.89
Female
52
52
6:08 min/km
95
91
1193
Kate DUDLEY
Kate DUDLEY #1193
Female 20-29
00:24:07.46
00:24:07.46
(00:23:36.62)
4
(36)
00:23:36.62
20-29
4
4
00:06:14.29
Female
36
36
5:54 min/km
176
177
1194
Jenni HALL
Jenni HALL #1194
Female 40-49
00:30:52.55
00:30:52.55
(00:30:37.21)
30
(91)
00:30:37.21
40-49
30
30
00:09:17.42
Female
91
92
GEO FIT OUTDOOR
9
7:39 min/km
98
94
1195
Fred FLANAGAN
Fred FLANAGAN #1195
Male 60-69
00:24:16.62
00:24:16.62
(00:23:38.12)
1
(62)
00:23:38.12
60-69
1
1
Male
62
58
5:54 min/km
232
237
1196
Sophee KERIMOFSKI
Sophee KERIMOFSKI #1196
Female 16-19
00:40:26.82
00:40:26.82
(00:40:02.14)
6
(126)
00:40:02.14
16-19
6
6
00:17:37.02
Female
126
132
10:00 min/km
44
47
1197
Sinan KERIMOFSKI
Sinan KERIMOFSKI #1197
Male 40-49
00:21:35.13
00:21:35.13
(00:21:06.91)
5
(31)
00:21:06.91
40-49
5
5
00:05:28.40
Male
31
31
5:16 min/km
45
46
1198
Alison KERIMOFSKI
Alison KERIMOFSKI #1198
Female 40-49
00:21:35.13
00:21:35.13
(00:21:06.77)
1
(14)
00:21:06.77
40-49
1
2
Female
14
16
5:16 min/km
12
12
1199
Marshall GROSSE
Marshall GROSSE #1199
Male Under 16
00:16:59.72
00:16:59.72
(00:16:57.61)
3
(10)
00:16:57.61
Under 16
3
3
00:00:15.72
Male
10
10
Team GMAS
2
4:14 min/km
262
265
1200
Madison LOVELOCK
Madison LOVELOCK #1200
Female 16-19
00:42:08.04
00:42:08.04
(00:41:24.94)
7
(148)
00:41:24.94
16-19
7
7
00:19:18.24
Female
148
150
10:21 min/km
322
332
1201
Karen ORR
Karen ORR #1201
Female 40-49
00:47:37.26
00:47:37.26
(00:46:05.98)
55
(191)
00:46:05.98
40-49
55
58
00:26:02.13
Female
191
197
South West ACTIVators
3
11:31 min/km
323
333
1202
Keira CARLYON
Keira CARLYON #1202
Female 20-29
00:47:37.33
00:47:37.33
(00:46:06.05)
19
(192)
00:46:06.05
20-29
19
19
00:29:44.16
Female
192
198
South West ACTIVators
4
11:31 min/km
172
174
1203
Jesika MULLINS
Jesika MULLINS #1203
Female 30-39
00:30:16.40
00:30:16.40
(00:30:01.55)
21
(88)
00:30:01.55
30-39
21
22
00:09:49.67
Female
88
90
GEO FIT OUTDOOR
7
7:30 min/km
355
296
1204
Stuart MCNAMARA
Stuart MCNAMARA #1204
Male 40-49
00:54:26.87
00:54:26.87
(00:43:23.06)
20
(142)
00:43:23.06
40-49
20
19
00:38:20.14
Male
142
126
10:50 min/km
346
240
1205
Fiona DHARMAPALA
Fiona DHARMAPALA #1205
Female 40-49
00:51:07.00
00:51:07.00
(00:40:04.20)
59
(209)
00:40:04.20
40-49
59
38
00:29:31.87
Female
209
135
10:01 min/km
356
345
1206
Riley GROSSE
Riley GROSSE #1206
Male 16-19
00:54:27.28
00:54:27.28
(00:47:55.92)
11
(143)
00:47:55.92
16-19
11
11
00:42:12.53
Male
143
140
11:58 min/km
357
344
1207
Chloe MCNAMARA
Chloe MCNAMARA #1207
Female Under 16
00:54:29.92
00:54:29.92
(00:47:54.48)
44
(214)
00:47:54.48
Under 16
44
44
00:38:44.91
Female
214
205
11:58 min/km
347
241
1208
Luke DHARMAPALA
Luke DHARMAPALA #1208
Male Under 16
00:51:07.24
00:51:07.24
(00:40:05.25)
57
(138)
00:40:05.25
Under 16
57
52
00:34:23.24
Male
138
106
10:01 min/km
354
297
1209
Emma DHARMAPALA
Emma DHARMAPALA #1209
Female Under 16
00:54:25.21
00:54:25.21
(00:43:24.46)
43
(213)
00:43:24.46
Under 16
43
41
00:38:40.20
Female
213
171
10:51 min/km
227
236
1210
Elizabeth HALLADIN
Elizabeth HALLADIN #1210
Female 60-69
00:40:07.82
00:40:07.82
(00:40:01.75)
6
(122)
00:40:01.75
60-69
6
6
00:17:22.92
Female
122
131
10:00 min/km
47
48
1211
Iana GUZELEVA
Iana GUZELEVA #1211
Female 30-39
00:21:52.04
00:21:52.04
(00:21:10.70)
3
(16)
00:21:10.70
30-39
3
4
00:01:25.32
Female
16
17
5:17 min/km
194
203
1212
Jordan MAUGHAN
Jordan MAUGHAN #1212
Female Under 16
00:35:00.78
00:35:00.78
(00:34:55.75)
26
(105)
00:34:55.75
Under 16
26
26
00:19:15.77
Female
105
111
WesTrac CAT
1
8:43 min/km
188
189
1213
Sarah KUBICKI
Sarah KUBICKI #1213
Female 30-39
00:33:57.81
00:33:57.81
(00:33:24.96)
23
(100)
00:33:24.96
30-39
23
24
00:13:31.09
Female
100
101
8:21 min/km
158
155
1214
Sean TYNDALL
Sean TYNDALL #1214
Male 40-49
00:29:20.21
00:29:20.21
(00:28:25.20)
11
(80)
00:28:25.20
40-49
11
11
00:13:13.48
Male
80
81
7:06 min/km
100
100
1215
Lyla TYNDALL
Lyla TYNDALL #1215
Female Under 16
00:24:23.78
00:24:23.78
(00:23:51.46)
14
(37)
00:23:51.46
Under 16
14
15
00:08:38.77
Female
37
38
5:57 min/km
157
156
1216
Jesse TYNDALL
Jesse TYNDALL #1216
Male Under 16
00:29:19.40
00:29:19.40
(00:28:25.21)
40
(79)
00:28:25.21
Under 16
40
42
00:12:35.40
Male
79
82
7:06 min/km
152
152
1217
Shannon NICOLAU
Shannon NICOLAU #1217
Female 40-49
00:28:48.40
00:28:48.40
(00:28:15.67)
22
(74)
00:28:15.67
40-49
22
21
00:07:13.27
Female
74
73
7:03 min/km
164
164
1218
Kylie SMITH
Kylie SMITH #1218
Female 40-49
00:29:45.25
00:29:45.25
(00:29:12.16)
26
(81)
00:29:12.16
40-49
26
25
00:08:10.12
Female
81
82
7:18 min/km
270
292
1219
Judy WILLIS
Judy WILLIS #1219
Female 60-69
00:42:43.52
00:42:43.52
(00:42:37.07)
8
(154)
00:42:37.07
60-69
8
9
00:19:58.63
Female
154
168
10:39 min/km
243
238
1220
Susannah BROTHERTON
Susannah BROTHERTON #1220
Female 50-59
00:40:50.07
00:40:50.07
(00:40:02.30)
13
(135)
00:40:02.30
50-59
13
11
00:18:42.61
Female
135
133
Geographe Ed Support
2
10:00 min/km
242
239
1221
Paula FELS
Paula FELS #1221
Female 40-49
00:40:49.82
00:40:49.82
(00:40:02.46)
39
(134)
00:40:02.46
40-49
39
37
00:19:14.69
Female
134
134
Geographe Ed Support
1
10:00 min/km
331
337
1222
Alana LAW
Alana LAW #1222
Female 30-39
00:48:46.74
00:48:46.74
(00:46:51.02)
33
(197)
00:46:51.02
30-39
33
34
00:28:20.02
Female
197
201
Team Chevron
7
11:42 min/km
332
338
1223
Nathan LAW
Nathan LAW #1223
Male 30-39
00:48:47.35
00:48:47.35
(00:46:51.52)
17
(135)
00:46:51.52
30-39
17
17
00:34:52.93
Male
135
137
Team Chevron
8
11:42 min/km
333
339
1224
Mackenzie LAW
Mackenzie LAW #1224
Female Under 16
00:48:47.35
00:48:47.35
(00:46:52.46)
42
(198)
00:46:52.46
Under 16
42
43
00:33:02.34
Female
198
202
Team Chevron
9
11:43 min/km
281
290
1225
Stephanie NAVARRO
Stephanie NAVARRO #1225
Female 20-29
00:43:07.03
00:43:07.03
(00:42:24.68)
16
(162)
00:42:24.68
20-29
16
17
00:25:13.86
Female
162
166
10:36 min/km
93
96
1226
Kim MURPHY
Kim MURPHY #1226
Male 30-39
00:24:01.97
00:24:01.97
(00:23:41.43)
9
(59)
00:23:41.43
30-39
9
8
00:10:07.56
Male
59
60
Smales Jewellers Family & Friends
2
5:55 min/km
92
95
1227
Gage MURPHY
Gage MURPHY #1227
Male Under 16
00:24:01.53
00:24:01.53
(00:23:40.77)
29
(58)
00:23:40.77
Under 16
29
30
00:07:17.53
Male
58
59
Smales Jewellers Family & Friends
1
5:55 min/km
134
135
1228
Barbara RUDKIN
Barbara RUDKIN #1228
Female 60-69
00:27:00.90
00:27:00.90
(00:26:39.56)
3
(60)
00:26:39.56
60-69
3
3
00:04:16.00
Female
60
60
Smales Jewellers Family & Friends
3
6:39 min/km
21
21
1229
Jack LANGRIDGE
Jack LANGRIDGE #1229
Male Under 16
00:18:04.77
00:18:04.77
(00:17:52.75)
9
(17)
00:17:52.75
Under 16
9
9
00:01:20.77
Male
17
17
Mens Health
1
4:28 min/km
183
187
1230
Juanita MCDERMOTT
Juanita MCDERMOTT #1230
Female 40-49
00:32:53.02
00:32:53.02
(00:32:36.42)
31
(97)
00:32:36.42
40-49
31
31
00:11:17.89
Female
97
99
GEO FIT OUTDOOR
10
8:09 min/km
184
188
1231
Audrey MCDERMOTR
Audrey MCDERMOTR #1231
Female Under 16
00:32:53.21
00:32:53.21
(00:32:37.04)
24
(98)
00:32:37.04
Under 16
24
24
00:17:08.20
Female
98
100
GEO FIT OUTDOOR
11
8:09 min/km
65
68
1232
Tiernan BASS
Tiernan BASS #1232
Male Under 16
00:22:47.96
00:22:47.96
(00:22:29.93)
21
(41)
00:22:29.93
Under 16
21
22
00:06:03.96
Male
41
44
5:37 min/km
17
17
1233
Darragh BASS
Darragh BASS #1233
Male Under 16
00:17:47.49
00:17:47.49
(00:17:28.90)
7
(15)
00:17:28.90
Under 16
7
7
00:01:03.49
Male
15
15
4:22 min/km
41
44
1234
Ruairi BASS
Ruairi BASS #1234
Male Under 16
00:21:17.96
00:21:17.96
(00:21:03.62)
14
(29)
00:21:03.62
Under 16
14
15
00:04:33.96
Male
29
30
5:15 min/km
4
4
1235
Balinga PASCO
Balinga PASCO #1235
Male 30-39
00:13:54.41
00:13:54.41
(00:13:52.88)
1
(4)
00:13:52.88
30-39
1
1
Male
4
4
3:28 min/km
62
62
1236
Christine CATTAN
Christine CATTAN #1236
Female 60-69
00:22:44.89
00:22:44.89
(00:21:57.12)
1
(22)
00:21:57.12
60-69
1
1
Female
22
22
5:29 min/km
55
59
1237
Anita LINDEMANN
Anita LINDEMANN #1237
Female 50-59
00:22:07.46
00:22:07.46
(00:21:49.42)
1
(19)
00:21:49.42
50-59
1
1
Female
19
20
5:27 min/km
197
195
1238
John BEVAN
John BEVAN #1238
Male 50-59
00:35:08.34
00:35:08.34
(00:34:18.08)
5
(90)
00:34:18.08
50-59
5
5
00:12:19.37
Male
90
92
8:34 min/km
74
77
1239
Chelsea ROURKE
Chelsea ROURKE #1239
Female Under 16
00:23:03.25
00:23:03.25
(00:22:51.21)
10
(28)
00:22:51.21
Under 16
10
9
00:07:18.24
Female
28
29
5:42 min/km
1
2
3
4
5
6
[7]
8
9
Page 7 of 9 (427 items)
© 2023