Act-Belong-Commit Augusta Adventure Fest
4 Nov 2017
Results
Details
 
Contact
Augusta MINI Adventure Race
Augusta Adventure Race
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
1
2
3
4
5
6
[7]
Page 7 of 7 (322 items)
Fav
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Time Adj
Category
Cat Pos
Time Behind Cat
Gender
Gen Pos
State
Country
Name1
Name2
Name3
Name4
Pace
13.5km Inlet & Ocean Paddle
Pace
O/Pos
C/Pos
G/Pos
T1
O/Pos
C/Pos
G/Pos
12.5km Coastal Run
Pace
O/Pos
C/Pos
G/Pos
2.2km Inlet Swim
Pace
O/Pos
C/Pos
G/Pos
T2
O/Pos
C/Pos
G/Pos
28.5km MTB
Pace
O/Pos
C/Pos
G/Pos
T3
O/Pos
C/Pos
G/Pos
400m Team Run
Pace
O/Pos
C/Pos
G/Pos
151
452
RO-Maniacs
RO-Maniacs #452
Male Male Team
05:36:53.07
05:36:53.07
32
(72)
Male Team
32
02:10:24.70
Male
72
Western Australia
AUS
Sever Ciutina
Calin Bejan
Razvan Puiu
Vlad Diaconita
5:53 min/km
01:35:45.90
7:05 min/km
174
31
84
00:01:09.05
138
36
41
01:23:57.18
6:42 min/km
136
26
66
00:56:39.69
25:45 min/km
218
44
93
00:01:04.27
50
18
19
01:36:05.78
17.8 km/h
126
27
60
00:00:33.77
22
6
11
00:01:37.40
4:03 min/km
115
19
61
219
525
Rats Tossbags
Rats Tossbags #525
Mixed Veteran Team
06:07:01.16
06:07:01.16
23
(108)
Veteran Team
23
01:36:45.56
Mixed
108
Western Australia
AUS
Peter Klemp
Greg Oneill
Tony Sheard
Greg Oneill
6:25 min/km
02:05:42.36
9:18 min/km
261
25
128
00:00:54.07
71
10
43
01:34:00.00
7:31 min/km
222
21
109
00:50:22.68
22:53 min/km
147
18
80
00:01:14.20
89
13
51
01:32:11.69
18.5 km/h
92
11
42
00:00:33.72
21
4
11
00:02:02.41
5:06 min/km
232
19
105
103
535
Crossfit Margaret River
Crossfit Margaret River #535
Mixed Mixed Team
05:20:16.53
05:20:16.53
14
(50)
Mixed Team
14
00:49:05.97
Mixed
50
Western Australia
AUS
Tara Smith
Monique Palandri
Jose Galasso
Mo Ashton-Dean
5:36 min/km
01:13:20.22
5:25 min/km
40
7
14
00:01:05.60
124
33
77
01:30:09.54
7:12 min/km
193
21
93
00:48:52.98
22:13 min/km
125
18
68
00:01:14.01
86
20
49
01:43:08.00
16.6 km/h
185
26
92
00:00:33.48
20
4
10
00:01:52.68
4:41 min/km
196
20
88
2
458
Team SmartStyle Bathrooms
Team SmartStyle Bathrooms #458
Male Male Team
03:40:15.81
03:40:15.81
2
(2)
Male Team
2
00:13:47.45
Male
2
Western Australia
AUS
Jack Retty
James Webster
Andrew Donaldson
Rowan Brown
3:51 min/km
00:59:37.80
4:25 min/km
3
3
3
00:00:41.31
17
8
10
00:57:26.93
4:35 min/km
3
3
3
00:35:53.42
16:18 min/km
5
4
5
00:00:40.32
1
1
1
01:04:08.96
26.7 km/h
2
2
2
00:00:33.13
19
5
10
00:01:13.93
3:04 min/km
10
5
8
201
447
Nessco presure systems
Nessco presure systems #447
Male Male Team
05:57:42.91
05:57:42.91
40
(92)
Male Team
40
02:31:14.54
Male
92
Western Australia
AUS
Louis Botes
Dillon Smith
Owen West
Michael Deedee
6:15 min/km
01:35:44.46
7:05 min/km
173
30
83
00:01:07.24
130
33
38
01:30:55.30
7:16 min/km
197
34
91
00:53:35.40
24:21 min/km
188
40
76
00:01:12.20
83
27
30
01:52:39.60
15.2 km/h
223
42
106
00:00:32.74
18
4
9
00:01:55.94
4:49 min/km
206
34
99
25
462
The Guys Team
The Guys Team #462
Male Male Team
04:41:15.82
04:41:15.82
9
(16)
Male Team
9
01:14:47.45
Male
16
Western Australia
AUS
Darryl Long
Abdul-Raouf Mohamed-Isa
John Andrews
Robert Tweddle
4:55 min/km
01:10:13.46
5:12 min/km
29
11
18
00:00:45.20
29
10
13
01:18:30.93
6:16 min/km
73
19
39
00:40:54.70
18:35 min/km
25
11
12
00:00:47.79
7
5
5
01:28:04.05
19.4 km/h
61
19
35
00:00:32.73
17
3
8
00:01:26.94
3:37 min/km
55
13
36
190
40
Bradley KAIN
Bradley KAIN #40
Male Prime (18-39)
05:54:21.42
05:54:21.42
20
(89)
Prime (18-39)
20
01:38:35.82
Male
89
Western Australia
AUS
6:12 min/km
01:36:00.93
7:06 min/km
177
21
85
00:05:59.25
278
27
118
01:16:26.95
6:06 min/km
54
9
25
01:04:17.41
29:13 min/km
260
25
113
00:09:07.81
272
27
117
01:40:36.44
17.0 km/h
160
17
75
00:00:32.48
16
1
7
00:01:20.12
3:20 min/km
23
6
18
247
85
Rob DILETTI
Rob DILETTI #85
Male Veteran (40-49)
06:24:32.63
06:24:32.63
29
(112)
Veteran (40-49)
29
01:54:31.24
Male
112
Western Australia
AUS
6:44 min/km
01:37:55.19
7:15 min/km
190
25
92
00:03:15.27
235
22
92
01:34:40.12
7:34 min/km
229
29
104
01:16:10.55
34:37 min/km
280
32
120
00:06:38.52
252
27
105
01:43:29.47
16.5 km/h
188
25
87
00:00:32.30
15
2
6
00:01:51.19
4:37 min/km
190
26
92
10
542
Crusty Edges
Crusty Edges #542
Mixed Veteran Team
04:30:49.33
04:30:49.33
2
(3)
Veteran Team
2
00:00:33.73
Mixed
3
Western Australia
AUS
Mark Nathan
Adrian Castle
Andrew Pretsel
Paul Johnson
4:44 min/km
01:15:04.96
5:33 min/km
47
3
18
00:00:40.24
13
2
5
01:04:11.92
5:08 min/km
9
2
3
00:44:07.28
20:03 min/km
54
6
30
00:00:57.61
24
3
14
01:23:32.94
20.5 km/h
29
4
13
00:00:31.47
14
3
9
00:01:42.89
4:17 min/km
152
8
65
225
339
Twinkle Toe's
Twinkle Toe's #339
Mixed Open Team of 2
06:11:58.98
06:11:58.98
30
(112)
Open Team of 2
30
01:43:42.85
Mixed
112
Western Australia
AUS
Mathew Fullgrabe
Daniel Tutt
Daniel Tutt
Mathew Fullgrabe
6:30 min/km
02:08:35.09
9:31 min/km
266
35
130
00:00:59.87
98
12
60
01:26:03.81
6:53 min/km
153
15
72
01:01:51.72
28:07 min/km
252
32
126
00:01:08.32
66
7
40
01:31:33.18
18.7 km/h
86
8
40
00:00:31.18
13
1
8
00:01:15.79
3:09 min/km
18
1
3
119
131
Ethan CONNOLLY
Ethan CONNOLLY #131
Male Junior (Under 18)
05:25:49.55
05:25:49.55
1
(54)
Junior (Under 18)
1
Male
54
Victoria
AUS
5:42 min/km
01:29:00.48
6:35 min/km
135
1
69
00:03:01.68
225
1
87
01:23:48.97
6:42 min/km
135
1
65
00:44:37.22
20:16 min/km
61
1
23
00:04:27.26
218
1
82
01:38:38.75
17.3 km/h
145
1
66
00:00:31.05
12
1
5
00:01:44.13
4:20 min/km
156
1
80
107
516
Game of Moans
Game of Moans #516
Mixed Mixed Team
05:20:59.17
05:20:59.17
15
(53)
Mixed Team
15
00:49:48.60
Mixed
53
Western Australia
AUS
Michael Saunders
Nadine Seabrook
Josh Saunders
Craig Gamble
5:37 min/km
01:43:08.00
7:38 min/km
214
29
102
00:00:54.92
73
16
44
01:22:54.10
6:37 min/km
128
13
59
00:39:42.38
18:02 min/km
17
4
8
00:00:54.46
18
5
8
01:31:19.71
18.7 km/h
84
13
39
00:00:30.73
11
3
7
00:01:34.85
3:57 min/km
102
6
41
37
420
SCC Yr 11 Mixed Team
SCC Yr 11 Mixed Team #420
Mixed Junior Team
04:46:16.59
04:46:16.59
3
(15)
Junior Team
3
00:13:21.01
Mixed
15
Western Australia
AUS
Maxwell Smith
Kelsey Eastwood
Kelsey Eastwood
Jakob Bromley
5:00 min/km
01:08:13.71
5:03 min/km
22
1
9
00:00:47.20
34
4
18
01:19:17.88
6:20 min/km
87
4
39
00:40:27.96
18:23 min/km
23
2
13
00:00:51.81
10
1
4
01:34:42.78
18.1 km/h
114
3
56
00:00:30.45
10
2
6
00:01:24.78
3:31 min/km
48
3
12
193
533
Where's the Bakery?
Where's the Bakery? #533
Mixed Veteran Team
05:54:34.83
05:54:34.83
20
(96)
Veteran Team
20
01:24:19.24
Mixed
96
Western Australia
AUS
Mo Johansen
Ayesha Smith
Chris Macquillan
Justin Salter
6:12 min/km
01:47:51.35
7:59 min/km
231
23
113
00:00:57.05
83
12
51
01:55:40.89
9:15 min/km
277
25
137
00:40:11.88
18:16 min/km
22
3
12
00:01:27.48
131
20
77
01:26:08.10
19.9 km/h
50
6
19
00:00:29.56
9
2
5
00:01:48.50
4:31 min/km
177
12
79
33
106
Robert LIM
Robert LIM #106
Male Vintage (50-59)
04:44:45.36
04:44:45.36
1
(19)
Vintage (50-59)
1
Male
19
Western Australia
AUS
4:59 min/km
01:09:13.51
5:07 min/km
24
1
14
00:01:13.88
151
1
45
01:21:05.19
6:29 min/km
106
2
53
00:45:24.58
20:38 min/km
70
2
27
00:01:41.36
150
1
47
01:24:16.17
20.3 km/h
36
1
21
00:00:29.15
8
1
4
00:01:21.49
3:23 min/km
26
1
20
100
435
Denny likes beans
Denny likes beans #435
Male Male Team
05:19:43.02
05:19:43.02
23
(46)
Male Team
23
01:53:14.66
Male
46
Western Australia
AUS
Tom Fryer
Bill Elder
Denny Mcintosh
Mark Glossop
5:35 min/km
01:23:47.64
6:12 min/km
102
21
55
00:00:51.01
59
18
22
01:35:23.49
7:37 min/km
234
39
106
00:49:32.06
22:30 min/km
132
33
50
00:00:52.39
13
8
8
01:27:24.69
19.6 km/h
58
17
33
00:00:28.81
7
2
3
00:01:22.92
3:27 min/km
36
10
27
50
485
Go-Busters!
Go-Busters! #485
Mixed Mixed Team
04:54:19.05
04:54:19.05
4
(20)
Mixed Team
4
00:23:08.49
Mixed
20
Western Australia
AUS
Aya Okano
Tim Barnes
Laura Tafuro
Andrea Pavan
5:09 min/km
01:16:18.21
5:39 min/km
55
9
21
00:00:53.71
70
15
42
01:21:25.68
6:30 min/km
111
9
49
00:42:11.09
19:10 min/km
37
9
22
00:01:01.21
38
9
23
01:30:36.38
18.9 km/h
76
11
35
00:00:28.63
6
2
4
00:01:24.13
3:30 min/km
43
3
10
21
423
Blood Sweat and Beers
Blood Sweat and Beers #423
Male Male Team
04:40:10.26
04:40:10.26
6
(12)
Male Team
6
01:13:41.89
Male
12
Western Australia
AUS
Brett Cassidy
Matt Neesham
Julian Trezise
Scott Collins
4:54 min/km
01:01:22.62
4:32 min/km
7
5
5
00:00:38.90
8
5
6
01:19:43.90
6:22 min/km
91
21
47
00:48:08.74
21:53 min/km
110
27
42
00:00:57.66
25
10
11
01:27:13.31
19.6 km/h
55
14
30
00:00:28.24
5
1
2
00:01:36.86
4:02 min/km
112
18
59
34
7
Brett EDELMAN
Brett EDELMAN #7
Male Veteran (40-49)
04:44:57.61
04:44:57.61
4
(20)
Veteran (40-49)
4
00:14:56.22
Male
20
Western Australia
AUS
4:59 min/km
01:09:17.55
5:07 min/km
25
3
15
00:01:04.63
121
4
33
01:17:13.37
6:10 min/km
63
7
32
00:50:16.12
22:50 min/km
144
8
54
00:01:10.02
73
2
26
01:23:56.14
20.4 km/h
32
5
17
00:00:28.13
4
1
1
00:01:31.63
3:49 min/km
86
19
50
61
530
The X Men
The X Men #530
Mixed Veteran Team
05:00:18.34
05:00:18.34
6
(26)
Veteran Team
6
00:30:02.75
Mixed
26
Western Australia
AUS
Mark Webster
Michael Baldock
Adam Oldmeadow
Greg Hough
5:15 min/km
01:28:20.82
6:32 min/km
129
12
60
00:00:57.12
84
13
52
01:16:36.43
6:07 min/km
56
8
25
00:38:48.00
17:38 min/km
13
1
5
00:00:59.47
32
4
17
01:32:39.38
18.5 km/h
100
14
48
00:00:27.59
3
1
3
00:01:29.51
3:43 min/km
69
2
21
54
351
O'Beirne Ohana
O'Beirne Ohana #351
Mixed Mixed Team
04:56:00.17
04:56:00.17
6
(23)
Mixed Team
6
00:24:49.60
Mixed
23
Western Australia
AUS
Cam O'Beirne
Cameron Murpphy
Charlotte O'Beirne
Janet Smith
5:11 min/km
01:23:04.56
6:09 min/km
96
13
40
00:01:00.05
101
27
63
01:22:08.15
6:34 min/km
118
11
53
00:37:47.24
17:10 min/km
9
2
3
00:00:52.30
12
3
5
01:29:06.00
19.2 km/h
66
6
27
00:00:25.72
2
1
2
00:01:36.13
4:00 min/km
111
9
46
66
419
Knob Cake
Knob Cake #419
Mixed Junior Team
05:03:05.30
05:03:05.30
4
(30)
Junior Team
4
00:30:09.72
Mixed
30
Western Australia
AUS
Tom Green
Zane Morris
Ben Scott
Daniel James
5:18 min/km
01:14:31.68
5:31 min/km
44
3
16
00:00:47.17
33
3
17
01:14:49.99
5:59 min/km
46
2
20
00:48:25.59
22:00 min/km
115
4
63
00:01:09.81
69
4
42
01:41:46.22
16.8 km/h
169
4
83
00:00:24.37
1
1
1
00:01:10.45
2:56 min/km
5
1
1
1
2
3
4
5
6
[7]
Page 7 of 7 (322 items)
© 2023