Act-Belong-Commit Augusta Adventure Fest
4 Nov 2017
Results
Details
 
Contact
Augusta MINI Adventure Race
Augusta Adventure Race
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
1
2
3
4
5
6
[7]
Page 7 of 7 (322 items)
Fav
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Time Adj
Category
Cat Pos
Time Behind Cat
Gender
Gen Pos
State
Country
Name1
Name2
Name3
Name4
Pace
13.5km Inlet & Ocean Paddle
Pace
O/Pos
C/Pos
G/Pos
T1
O/Pos
C/Pos
G/Pos
12.5km Coastal Run
Pace
O/Pos
C/Pos
G/Pos
2.2km Inlet Swim
Pace
O/Pos
C/Pos
G/Pos
T2
O/Pos
C/Pos
G/Pos
28.5km MTB
Pace
O/Pos
C/Pos
G/Pos
T3
O/Pos
C/Pos
G/Pos
400m Team Run
Pace
O/Pos
C/Pos
G/Pos
43
200
Boonged As!
Boonged As! #200
Mixed AR Pair
04:49:28.48
04:49:28.48
3
(17)
AR Pair
3
00:05:47.41
Mixed
17
Western Australia
AUS
Matt & Jason
Matt & Jason
Matt & Jason
Matt & Jason
5:04 min/km
01:01:29.45
4:33 min/km
8
1
3
00:01:00.16
102
2
64
01:18:33.58
6:17 min/km
77
4
33
00:48:38.66
22:06 min/km
116
1
64
00:01:47.48
155
2
97
01:35:33.23
17.9 km/h
119
3
59
00:00:52.89
171
4
81
00:01:33.00
3:52 min/km
94
7
34
4
3
Team QLD
Team QLD #3
Male Male Team
03:44:07.00
03:44:07.00
4
(4)
Male Team
4
00:17:38.63
Male
4
Queensland
AUS
Robert Pomie
Nick Moore
Luke Ingwersen
Dave Witnee
3:55 min/km
00:59:22.33
4:23 min/km
2
2
2
00:00:33.63
4
2
3
00:57:49.06
4:37 min/km
4
4
4
00:35:48.47
16:16 min/km
4
3
4
00:00:42.10
4
4
4
01:08:05.10
25.1 km/h
4
3
3
00:00:37.80
48
14
23
00:01:08.50
2:51 min/km
2
1
2
5
4
Brody BAKER
Brody BAKER #4
Male Prime (18-39)
04:15:45.59
04:15:45.59
1
(5)
Prime (18-39)
1
Male
5
Western Australia
AUS
4:28 min/km
01:04:35.34
4:47 min/km
14
1
9
00:01:21.19
159
2
46
01:09:08.67
5:31 min/km
20
4
11
00:43:43.66
19:52 min/km
52
2
19
00:01:23.18
116
2
40
01:13:41.98
23.2 km/h
10
1
6
00:00:36.83
39
3
19
00:01:14.71
3:06 min/km
14
3
12
40
12
Ariarn HUSTON
Ariarn HUSTON #12
Female Prime (18-39)
04:49:02.50
04:49:02.50
2
(3)
Prime (18-39)
2
00:02:52.63
Female
3
Western Australia
AUS
5:03 min/km
01:17:06.49
5:42 min/km
58
1
1
00:00:56.43
78
2
8
01:10:35.67
5:38 min/km
27
1
1
00:45:18.02
20:35 min/km
69
2
7
00:02:10.35
168
1
14
01:30:54.61
18.8 km/h
80
3
4
00:00:48.20
139
3
12
00:01:12.70
3:01 min/km
8
1
1
18
8
Willison LEIGH
Willison LEIGH #8
Male Veteran (40-49)
04:37:29.07
04:37:29.07
3
(11)
Veteran (40-49)
3
00:07:27.68
Male
11
Western Australia
AUS
4:51 min/km
01:11:58.45
5:19 min/km
35
4
23
00:00:40.37
14
2
8
01:09:33.75
5:33 min/km
21
2
12
00:47:39.12
21:39 min/km
104
4
39
00:01:05.12
54
1
21
01:24:10.84
20.3 km/h
35
7
20
00:00:54.01
175
19
78
00:01:27.39
3:38 min/km
57
12
37
10
542
Crusty Edges
Crusty Edges #542
Mixed Veteran Team
04:30:49.33
04:30:49.33
2
(3)
Veteran Team
2
00:00:33.73
Mixed
3
Western Australia
AUS
Mark Nathan
Adrian Castle
Andrew Pretsel
Paul Johnson
4:44 min/km
01:15:04.96
5:33 min/km
47
3
18
00:00:40.24
13
2
5
01:04:11.92
5:08 min/km
9
2
3
00:44:07.28
20:03 min/km
54
6
30
00:00:57.61
24
3
14
01:23:32.94
20.5 km/h
29
4
13
00:00:31.47
14
3
9
00:01:42.89
4:17 min/km
152
8
65
108
517
Gunnar A Team
Gunnar A Team #517
Mixed Veteran Team
05:21:23.72
05:21:23.72
14
(54)
Veteran Team
14
00:51:08.13
Mixed
54
Western Australia
AUS
John Whitehand
Prince Mario Marques Da Horta
Markus Kuster
Markus Kuster
5:37 min/km
01:29:25.40
6:37 min/km
141
13
66
00:00:32.06
2
1
1
01:31:42.47
7:20 min/km
204
20
99
00:47:33.69
21:37 min/km
100
12
55
00:00:59.51
33
5
18
01:28:05.71
19.4 km/h
62
8
24
00:00:51.73
164
13
78
00:02:13.13
5:32 min/km
264
25
127
7
31
Tom CHADBOURNE
Tom CHADBOURNE #31
Male Prime (18-39)
04:28:26.25
04:28:26.25
2
(6)
Prime (18-39)
2
00:12:40.65
Male
6
Western Australia
AUS
4:42 min/km
01:08:11.05
5:03 min/km
21
2
13
00:00:42.61
19
1
11
01:09:51.59
5:35 min/km
22
5
13
00:46:31.15
21:08 min/km
89
5
33
00:01:47.91
156
3
48
01:19:05.16
21.6 km/h
16
2
10
00:00:39.01
53
4
26
00:01:37.74
4:04 min/km
117
19
62
19
104
Kristen GADSDON
Kristen GADSDON #104
Female Veteran (40-49)
04:37:56.49
04:37:56.49
1
(1)
Veteran (40-49)
1
Female
1
Western Australia
AUS
4:52 min/km
01:17:44.24
5:45 min/km
63
1
2
00:01:24.03
167
1
17
01:11:25.07
5:42 min/km
29
1
3
00:42:38.36
19:22 min/km
42
1
4
00:01:57.53
160
1
12
01:20:39.53
21.2 km/h
23
1
1
00:00:46.16
121
2
8
00:01:21.56
3:23 min/km
28
1
3
1
1
Team WA
Team WA #1
Male Male Team
03:26:28.36
03:26:28.36
1
(1)
Male Team
1
Male
1
Western Australia
AUS
Reece Baker
Michael Lori
Simon Huitenga
Reece Tucknott
3:36 min/km
00:58:35.39
4:20 min/km
1
1
1
00:00:33.26
3
1
2
00:50:14.87
4:01 min/km
1
1
1
00:33:36.99
15:16 min/km
2
1
2
00:00:41.35
2
2
2
01:00:53.09
28.1 km/h
1
1
1
00:00:43.52
94
23
43
00:01:09.87
2:54 min/km
4
3
4
36
14
Elizabeth DORNOM
Elizabeth DORNOM #14
Female Prime (18-39)
04:46:09.86
04:46:09.86
1
(2)
Prime (18-39)
1
Female
2
Victoria
AUS
5:00 min/km
01:21:22.15
6:01 min/km
80
2
3
00:00:34.15
5
1
1
01:11:57.11
5:45 min/km
35
3
4
00:41:27.55
18:50 min/km
33
1
2
00:02:45.86
184
3
17
01:25:57.23
19.9 km/h
48
2
3
00:00:34.04
26
1
1
00:01:31.76
3:49 min/km
89
3
6
8
64
Bart HOLLEMANS
Bart HOLLEMANS #64
Male Veteran (40-49)
04:30:01.39
04:30:01.39
1
(7)
Veteran (40-49)
1
Male
7
Western Australia
AUS
4:43 min/km
01:12:50.78
5:23 min/km
36
5
24
00:00:25.60
1
1
1
01:08:45.34
5:30 min/km
19
1
10
00:52:08.37
23:41 min/km
172
14
67
00:01:33.28
144
3
46
01:12:13.05
23.7 km/h
9
1
5
00:00:35.50
33
3
15
00:01:29.46
3:43 min/km
68
15
44
44
230
Boonged As!
Boonged As! #230
Mixed AR Pair
04:49:28.69
04:49:28.69
4
(18)
AR Pair
4
00:05:47.62
Mixed
18
Western Australia
AUS
Matt & Jason
Matt & Jason
Matt & Jason
Matt & Jason
5:04 min/km
01:01:34.11
4:33 min/km
9
2
4
00:00:56.04
77
1
47
01:18:32.92
6:17 min/km
76
3
32
00:48:42.70
22:08 min/km
121
2
66
00:01:46.25
154
1
96
01:35:36.06
17.9 km/h
121
4
60
00:00:47.49
133
3
65
00:01:33.10
3:52 min/km
95
8
35
119
131
Ethan CONNOLLY
Ethan CONNOLLY #131
Male Junior (Under 18)
05:25:49.55
05:25:49.55
1
(54)
Junior (Under 18)
1
Male
54
Victoria
AUS
5:42 min/km
01:29:00.48
6:35 min/km
135
1
69
00:03:01.68
225
1
87
01:23:48.97
6:42 min/km
135
1
65
00:44:37.22
20:16 min/km
61
1
23
00:04:27.26
218
1
82
01:38:38.75
17.3 km/h
145
1
66
00:00:31.05
12
1
5
00:01:44.13
4:20 min/km
156
1
80
268
116
Tanya JOHNSTONE
Tanya JOHNSTONE #116
Female Vintage (50-59)
06:59:54.00
06:59:54.00
1
(19)
Vintage (50-59)
1
Female
19
Western Australia
AUS
7:21 min/km
02:06:04.29
9:20 min/km
263
1
18
00:01:56.46
192
1
19
01:45:11.58
8:24 min/km
262
1
19
00:58:11.17
26:26 min/km
225
1
17
00:03:23.40
200
1
19
02:02:01.69
14.0 km/h
256
1
19
00:01:14.76
243
1
21
00:01:50.63
4:36 min/km
186
1
13
33
106
Robert LIM
Robert LIM #106
Male Vintage (50-59)
04:44:45.36
04:44:45.36
1
(19)
Vintage (50-59)
1
Male
19
Western Australia
AUS
4:59 min/km
01:09:13.51
5:07 min/km
24
1
14
00:01:13.88
151
1
45
01:21:05.19
6:29 min/km
106
2
53
00:45:24.58
20:38 min/km
70
2
27
00:01:41.36
150
1
47
01:24:16.17
20.3 km/h
36
1
21
00:00:29.15
8
1
4
00:01:21.49
3:23 min/km
26
1
20
233
122
Bill WHALLEY
Bill WHALLEY #122
Male Masters (60+)
06:16:21.94
06:16:21.94
3
(106)
Masters (60+)
3
00:41:25.64
Male
106
Western Australia
AUS
6:35 min/km
01:58:13.17
8:45 min/km
254
3
116
00:01:36.30
178
1
54
01:25:26.57
6:50 min/km
148
1
70
00:55:47.03
25:21 min/km
208
3
88
00:03:03.37
192
1
64
01:49:22.76
15.6 km/h
212
3
99
00:01:07.70
224
2
101
00:01:45.03
4:22 min/km
161
3
84
6
331
Stosh
Stosh #331
Mixed Open Team of 2
04:28:16.13
04:28:16.13
1
(1)
Open Team of 2
1
Mixed
1
Western Australia
AUS
Steve Kane
Josh O'Hart
Steve Kane
Josh O'Hart
4:41 min/km
01:07:35.72
5:00 min/km
20
2
8
00:00:42.44
18
1
7
01:00:13.78
4:49 min/km
5
1
1
00:47:34.70
21:37 min/km
101
15
56
00:01:12.12
82
9
47
01:28:52.45
19.2 km/h
65
5
26
00:00:34.27
27
3
13
00:01:30.62
3:46 min/km
78
7
27
16
361
YOUNG FELLAS
YOUNG FELLAS #361
Mixed Veteran Team of 2
04:36:53.58
04:36:53.58
2
(7)
Veteran Team of 2
2
00:03:55.70
Mixed
7
Western Australia
AUS
Stephen Kernutt
Cy Cumming
Stephen Kernutt
Cy Cumming
4:50 min/km
01:15:36.77
5:36 min/km
52
1
20
00:00:43.90
23
1
10
01:11:28.00
5:43 min/km
30
1
12
00:40:59.49
18:37 min/km
26
1
14
00:00:49.63
8
1
3
01:25:06.32
20.1 km/h
43
3
17
00:00:45.18
108
9
53
00:01:24.27
3:30 min/km
44
2
11
123
404
FAB CHICKS
FAB CHICKS #404
Female Female Team
05:26:05.88
05:26:05.88
3
(7)
Female Team
3
00:17:37.49
Female
7
Western Australia
AUS
Kathleen Lowry
Aimee Christie
Rachel Greene
Marilena Stimpfl
5:42 min/km
01:25:50.99
6:21 min/km
115
1
4
00:00:43.94
24
1
2
01:29:14.54
7:08 min/km
183
5
10
00:42:59.89
19:32 min/km
47
3
5
00:02:06.12
164
12
13
01:42:22.26
16.7 km/h
179
4
8
00:00:49.73
151
8
13
00:01:58.39
4:55 min/km
221
10
18
14
421
W's only
W's only #421
Mixed Junior Team
04:32:55.57
04:32:55.57
1
(5)
Junior Team
1
Mixed
5
Western Australia
AUS
Thomas Scott
Jehb ODonohue
Daniel Coleman
Mitchell Jarman
4:46 min/km
01:10:45.95
5:14 min/km
32
2
12
00:00:39.46
10
1
3
01:13:29.07
5:52 min/km
40
1
16
00:44:13.53
20:06 min/km
56
3
31
00:00:52.50
14
2
6
01:20:49.04
21.2 km/h
24
1
10
00:00:42.65
85
3
43
00:01:23.35
3:28 min/km
38
2
7
91
472
Aged In Oak
Aged In Oak #472
Mixed Mixed Team
05:17:11.03
05:17:11.03
13
(44)
Mixed Team
13
00:46:00.46
Mixed
44
Western Australia
AUS
Josh Maurice
Andrew Jardine
Jo Eastcott
Frank Waters
5:33 min/km
01:01:01.40
4:31 min/km
5
1
1
00:00:39.26
9
1
2
01:35:22.92
7:37 min/km
233
29
115
00:51:07.41
23:14 min/km
161
23
87
00:01:26.23
126
28
74
01:43:50.35
16.5 km/h
192
28
95
00:01:56.54
271
37
132
00:01:46.90
4:27 min/km
172
15
76
1
2
3
4
5
6
[7]
Page 7 of 7 (322 items)
© 2023