Chevron City to Surf for Active 2018 - Busselton
29 Jul 2018
Results
Details
 
Contact
12km Run
4km Run
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
1
2
3
4
5
[6]
7
8
9
Page 6 of 9 (427 items)
Fav
Pos
Net Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
(Net Time)
Cat Pos
(Gen Pos)
Net Time
Category
Cat Pos
Net Cat Pos
Time Behind Cat
Gender
Gen Pos
Net Gender Pos
Team
Pos In Team
Pace
140
127
921
Lochie GILLAM
Lochie GILLAM #921
Male Under 16
00:27:19.71
00:27:19.71
(00:26:15.00)
37
(76)
00:26:15.00
Under 16
37
34
00:10:35.71
Male
76
71
Activ Lower South West Team
2
6:33 min/km
76
72
1160
Lochlan GILBERT
Lochlan GILBERT #1160
Male Under 16
00:23:11.62
00:23:11.62
(00:22:41.28)
27
(48)
00:22:41.28
Under 16
27
24
00:06:27.62
Male
48
46
5:40 min/km
28
Lorraine DUNN
Lorraine DUNN #28
Female 30-39
DNS
DNS
(DNS)
DNS
30-39
Female
min/km
295
303
947
Louise MUTCH
Louise MUTCH #947
Female 30-39
00:44:27.29
00:44:27.29
(00:43:54.19)
30
(173)
00:43:54.19
30-39
30
31
00:24:00.56
Female
173
177
Busselton Senior High School
7
10:58 min/km
2
2
1172
Luke BURROWS
Luke BURROWS #1172
Male 16-19
00:12:14.75
00:12:14.75
(00:12:14.11)
1
(2)
00:12:14.11
16-19
1
1
Male
2
2
3:03 min/km
347
241
1208
Luke DHARMAPALA
Luke DHARMAPALA #1208
Male Under 16
00:51:07.24
00:51:07.24
(00:40:05.25)
57
(138)
00:40:05.25
Under 16
57
52
00:34:23.24
Male
138
106
10:01 min/km
54
51
912
Luke HARNEY
Luke HARNEY #912
Male 16-19
00:22:04.70
00:22:04.70
(00:21:34.66)
4
(36)
00:21:34.66
16-19
4
4
00:09:49.95
Male
36
34
GEO FIT OUTDOOR
1
5:23 min/km
100
100
1215
Lyla TYNDALL
Lyla TYNDALL #1215
Female Under 16
00:24:23.78
00:24:23.78
(00:23:51.46)
14
(37)
00:23:51.46
Under 16
14
15
00:08:38.77
Female
37
38
5:57 min/km
272
275
1097
Lyn CLUNE
Lyn CLUNE #1097
Female 50-59
00:42:44.79
00:42:44.79
(00:41:53.07)
16
(156)
00:41:53.07
50-59
16
15
00:20:37.33
Female
156
156
ANZ - Busselton
2
10:28 min/km
288
284
990
Lynn HOLMES
Lynn HOLMES #990
Female 60-69
00:43:44.29
00:43:44.29
(00:42:15.68)
9
(167)
00:42:15.68
60-69
9
8
00:20:59.40
Female
167
163
10:33 min/km
333
339
1224
Mackenzie LAW
Mackenzie LAW #1224
Female Under 16
00:48:47.35
00:48:47.35
(00:46:52.46)
42
(198)
00:46:52.46
Under 16
42
43
00:33:02.34
Female
198
202
Team Chevron
9
11:43 min/km
300
305
942
Maddison CARROLL
Maddison CARROLL #942
Female 16-19
00:44:30.79
00:44:30.79
(00:44:00.13)
13
(178)
00:44:00.13
16-19
13
11
00:21:41.00
Female
178
179
Busselton Senior High School
12
11:00 min/km
156
160
1062
Maddison PRINGLE
Maddison PRINGLE #1062
Female 20-29
00:29:18.17
00:29:18.17
(00:28:37.08)
5
(78)
00:28:37.08
20-29
5
5
00:11:25.00
Female
78
78
Smales+Jewellers
3
7:09 min/km
189
190
981
Madison IERINO
Madison IERINO #981
Female Under 16
00:34:28.19
00:34:28.19
(00:33:34.82)
25
(101)
00:33:34.82
Under 16
25
25
00:18:43.18
Female
101
102
8:23 min/km
262
265
1200
Madison LOVELOCK
Madison LOVELOCK #1200
Female 16-19
00:42:08.04
00:42:08.04
(00:41:24.94)
7
(148)
00:41:24.94
16-19
7
7
00:19:18.24
Female
148
150
10:21 min/km
310
330
1118
Maree KERR
Maree KERR #1118
Female 40-49
00:46:07.69
00:46:07.69
(00:45:53.10)
53
(184)
00:45:53.10
40-49
53
57
00:24:32.56
Female
184
195
11:28 min/km
336
352
1093
Maree MYERS
Maree MYERS #1093
Female 60-69
00:50:14.99
00:50:14.99
(00:48:38.18)
16
(201)
00:48:38.18
60-69
16
16
00:27:30.10
Female
201
211
Activ Lower South West Team
15
12:09 min/km
368
368
1088
Mark ADAMS
Mark ADAMS #1088
Male 50-59
00:57:40.19
00:57:40.19
(00:56:08.91)
18
(148)
00:56:08.91
50-59
18
18
00:34:51.22
Male
148
147
Activ Lower South West Team
23
14:02 min/km
309
317
970
Mark BERNARDI
Mark BERNARDI #970
Male 30-39
00:46:04.78
00:46:04.78
(00:44:53.69)
16
(126)
00:44:53.69
30-39
16
16
00:32:10.36
Male
126
130
11:13 min/km
13
16
1311
Mark SMITH
Mark SMITH #1311
Male 40-49
00:17:19.68
00:17:19.68
(00:17:16.58)
2
(11)
00:17:16.58
40-49
2
2
00:01:12.96
Male
11
14
4:19 min/km
124
124
936
Marlene THOMPSON
Marlene THOMPSON #936
Female 60-69
00:26:08.95
00:26:08.95
(00:25:12.49)
2
(54)
00:25:12.49
60-69
2
2
00:03:24.06
Female
54
54
6:18 min/km
12
12
1199
Marshall GROSSE
Marshall GROSSE #1199
Male Under 16
00:16:59.72
00:16:59.72
(00:16:57.61)
3
(10)
00:16:57.61
Under 16
3
3
00:00:15.72
Male
10
10
Team GMAS
2
4:14 min/km
342
360
1177
Marthie ROBERTSON
Marthie ROBERTSON #1177
Female 40-49
00:50:50.75
00:50:50.75
(00:50:04.36)
58
(206)
00:50:04.36
40-49
58
63
00:29:15.62
Female
206
217
Synergy
2
12:31 min/km
269
273
1247
Martin CHROMOW
Martin CHROMOW #1247
Male 40-49
00:42:35.55
00:42:35.55
(00:41:51.26)
17
(116)
00:41:51.26
40-49
17
17
00:26:28.83
Male
116
119
10:27 min/km
352
286
1289
Martin DUNNE
Martin DUNNE #1289
Male 50-59
00:52:11.98
00:52:11.98
(00:42:19.35)
15
(140)
00:42:19.35
50-59
15
11
00:29:23.01
Male
140
123
10:34 min/km
103
85
1122
Mathew HILYARD
Mathew HILYARD #1122
Male 40-49
00:24:33.58
00:24:33.58
(00:23:24.75)
8
(64)
00:23:24.75
40-49
8
7
00:08:26.86
Male
64
53
5:51 min/km
84
81
1050
Mathew RETZLAFF
Mathew RETZLAFF #1050
Male 16-19
00:23:44.01
00:23:44.01
(00:23:01.12)
6
(52)
00:23:01.12
16-19
6
6
00:11:29.26
Male
52
51
Slippery Snakes
1
5:45 min/km
199
192
1031
Matt AINSWORTH
Matt AINSWORTH #1031
Male 30-39
00:35:17.61
00:35:17.61
(00:34:15.75)
13
(92)
00:34:15.75
30-39
13
13
00:21:23.19
Male
92
90
Team Ainsworth
3
8:33 min/km
49
42
1018
Matthew CROSBIE
Matthew CROSBIE #1018
Male Under 16
00:21:57.96
00:21:57.96
(00:20:57.37)
16
(32)
00:20:57.37
Under 16
16
14
00:05:13.96
Male
32
29
Dixie's walkers
1
5:14 min/km
904
Matthew HUNT
Matthew HUNT #904
Male Under 16
DNS
DNS
(DNS)
DNS
Under 16
Male
Team GMAS
min/km
123
123
1140
Matthew YOUNG
Matthew YOUNG #1140
Male 50-59
00:25:38.59
00:25:38.59
(00:25:02.14)
3
(70)
00:25:02.14
50-59
3
3
00:02:49.62
Male
70
70
Team GMAS
11
6:15 min/km
81
80
1000
Matty CRAMER
Matty CRAMER #1000
Male 20-29
00:23:31.59
00:23:31.59
(00:22:58.49)
5
(51)
00:22:58.49
20-29
5
5
00:11:32.54
Male
51
50
The Movement
1
5:44 min/km
1070
Max COYNE
Max COYNE #1070
Male 16-19
DNS
DNS
(DNS)
DNS
16-19
Male
Activ Lower South West Team
min/km
380
377
1157
Max LABRIOLA
Max LABRIOLA #1157
Male 20-29
01:02:26.88
01:02:26.88
(01:00:36.10)
12
(153)
01:00:36.10
20-29
12
12
00:50:27.83
Male
153
152
South West ACTIVators
11
15:09 min/km
1180
Melissa ALLAN
Melissa ALLAN #1180
Female 40-49
DNS
DNS
(DNS)
DNS
40-49
Female
Geographe Ed Support
min/km
359
336
1282
Melissa PALLETT
Melissa PALLETT #1282
Female 40-49
00:56:17.95
00:56:17.95
(00:46:25.79)
63
(216)
00:46:25.79
40-49
63
59
00:34:42.82
Female
216
200
South West ACTIVators
7
11:36 min/km
330
348
963
Mervyn KING
Mervyn KING #963
Male 50-59
00:48:26.27
00:48:26.27
(00:48:23.72)
13
(134)
00:48:23.72
50-59
13
14
00:25:37.29
Male
134
141
Activ Lower South West Team
13
12:05 min/km
374
373
11
Mia RODRIGUEZ
Mia RODRIGUEZ #11
Female Under 16
01:01:21.90
01:01:21.90
(00:59:22.32)
45
(225)
00:59:22.32
Under 16
45
45
00:45:36.89
Female
225
224
Activ All Stars
11
14:50 min/km
86
93
1052
Michael BRENNAN
Michael BRENNAN #1052
Male 40-49
00:23:50.54
00:23:50.54
(00:23:38.10)
7
(53)
00:23:38.10
40-49
7
8
00:07:43.82
Male
53
57
5:54 min/km
306
312
974
Michael HUMMEL
Michael HUMMEL #974
Male Wheelchair
00:45:37.03
00:45:37.03
(00:44:15.05)
1
(124)
00:44:15.05
Wheelchair
1
2
Male
124
127
Activ Lower South West Team
10
11:03 min/km
5
5
1300
Michael OBORNE
Michael OBORNE #1300
Male 30-39
00:14:30.72
00:14:30.72
(00:14:22.42)
2
(5)
00:14:22.42
30-39
2
2
00:00:36.30
Male
5
5
3:35 min/km
258
259
1166
Michael RICHARDS
Michael RICHARDS #1166
Male 20-29
00:42:02.55
00:42:02.55
(00:40:55.21)
8
(113)
00:40:55.21
20-29
8
8
00:30:03.50
Male
113
113
10:13 min/km
320
322
1138
Michael RODRIGUEZ
Michael RODRIGUEZ #1138
Male 16-19
00:47:33.86
00:47:33.86
(00:45:41.28)
9
(131)
00:45:41.28
16-19
9
9
00:35:19.11
Male
131
134
MiaÆs pink army
1
11:25 min/km
115
113
957
Michele SCHMIDT
Michele SCHMIDT #957
Female 40-49
00:24:50.19
00:24:50.19
(00:24:25.31)
14
(48)
00:24:25.31
40-49
14
14
00:03:15.06
Female
48
47
6:06 min/km
193
200
1168
Michelle BUTLER
Michelle BUTLER #1168
Female 40-49
00:34:50.80
00:34:50.80
(00:34:40.20)
34
(104)
00:34:40.20
40-49
34
35
00:13:15.67
Female
104
108
Busselton Senior High School
3
8:40 min/km
900
Michelle MCCOURT
Michelle MCCOURT #900
Female 30-39
DNS
DNS
(DNS)
DNS
30-39
Female
min/km
38
38
1036
Michelle REDMAN
Michelle REDMAN #1036
Female 30-39
00:20:51.92
00:20:51.92
(00:20:38.57)
2
(11)
00:20:38.57
30-39
2
2
00:00:25.19
Female
11
11
5:09 min/km
348
358
925
Michelle SMITH
Michelle SMITH #925
Female 40-49
00:51:18.69
00:51:18.69
(00:49:58.77)
60
(210)
00:49:58.77
40-49
60
62
00:29:43.56
Female
210
216
12:29 min/km
324
331
1074
Monica CAMPOY
Monica CAMPOY #1074
Female 50-59
00:47:43.46
00:47:43.46
(00:45:56.55)
17
(193)
00:45:56.55
50-59
17
17
00:25:36.00
Female
193
196
MiaÆs pink army
3
11:29 min/km
217
217
1163
Mya LAWSON
Mya LAWSON #1163
Female Under 16
00:37:22.87
00:37:22.87
(00:37:17.84)
30
(119)
00:37:17.84
Under 16
30
30
00:21:37.86
Female
119
120
9:19 min/km
1
2
3
4
5
[6]
7
8
9
Page 6 of 9 (427 items)
© 2023