X Adventure Race Dunsborough
16 Apr 2016
Results
Details
 
Contact
Short Course X-Adventure
Kids X-Adventure
Long Course X-Adventure
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
1
2
3
4
[5]
6
Page 5 of 6 (268 items)
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Time Adj
Category
Cat Pos
Gender
Gen Pos
State
Country
Leg1
Leg2
Leg3
Pace
Swim
O/Pos
C/Pos
G/Pos
Run
O/Pos
C/Pos
G/Pos
MTB
O/Pos
C/Pos
G/Pos
Finish
O/Pos
C/Pos
G/Pos
63
2123
Hamish MELVIN
Hamish MELVIN #2123
Male Male Under 11
00:42:16.40
00:42:16.40
10
(56)
Male Under 11
10
Male
56
WA
AUS
Hamish Melvin
Hamish Melvin
Hamish Melvin
6:10 min/km
00:04:53.39
67
13
41
00:16:17.75
63
11
55
00:20:22.45
84
13
70
00:00:42.80
155
40
104
25
2225
Alex LYNN
Alex LYNN #2225
Male Male Under 15
00:38:51.64
00:38:51.64
4
(25)
Male Under 15
4
Male
25
WA
AUS
5:40 min/km
00:04:53.19
66
6
40
00:16:08.07
60
7
53
00:17:10.09
17
4
17
00:00:40.27
124
10
85
44
2036
Silas CROSS
Silas CROSS #2036
Male Male Under 13
00:40:37.76
00:40:37.76
20
(42)
Male Under 13
20
Male
42
WA
AUS
Silas Cross
Silas Cross
Silas Cross
5:55 min/km
00:04:52.85
65
17
39
00:15:42.50
43
18
39
00:19:32.95
59
26
54
00:00:29.44
16
8
13
97
2187
Tyler TOOTELL
Tyler TOOTELL #2187
Male Male Under 11
00:45:12.45
00:45:12.45
17
(77)
Male Under 11
17
Male
77
WA
AUS
Tyler Tootell
Tyler Tootell
Tyler Tootell
6:35 min/km
00:04:52.70
64
12
38
00:18:12.16
127
37
100
00:21:34.24
101
19
83
00:00:33.34
44
9
35
57
2160
Felix RICE
Felix RICE #2160
Male Male Under 13
00:41:41.45
00:41:41.45
23
(51)
Male Under 13
23
Male
51
WA
AUS
Felix Rice
Felix Rice
Felix Rice
6:05 min/km
00:04:52.65
63
16
37
00:16:31.10
68
25
59
00:19:38.76
64
27
56
00:00:38.92
109
28
76
153
2178
Zoe STEVENSON
Zoe STEVENSON #2178
Female Female Under 15
00:51:55.29
00:51:55.29
10
(39)
Female Under 15
10
Female
39
WA
AUS
Zoe Stevenson
Zoe Stevenson
Zoe Stevenson
7:34 min/km
00:04:51.61
62
10
25
00:20:17.90
178
9
48
00:26:03.59
154
10
42
00:00:42.19
144
8
45
1
2308
CCC Challengers
CCC Challengers #2308
Male Under 15 Team
00:33:33.77
00:33:33.77
1
(1)
Under 15 Team
1
Male
1
WA
AUS
Jeremy Heyes
Emily Kerr
Noah McGuinness
4:53 min/km
00:04:50.94
61
4
36
00:13:02.37
3
1
3
00:15:13.24
5
1
5
00:00:27.21
8
1
8
5
2028
Jeremy BUGDEN
Jeremy BUGDEN #2028
Male Male Under 13
00:34:42.55
00:34:42.55
4
(5)
Male Under 13
4
Male
5
WA
AUS
Jeremy Bugden
Jeremy Bugden
Jeremy Bugden
5:04 min/km
00:04:50.38
60
15
35
00:14:29.96
16
7
14
00:14:54.90
3
3
3
00:00:27.29
9
7
9
8
2083
Rylan HORE
Rylan HORE #2083
Male Male Under 13
00:35:37.94
00:35:37.94
6
(8)
Male Under 13
6
Male
8
WA
AUS
Rylan Hore
Rylan Hore
Rylan Hore
5:12 min/km
00:04:49.98
59
14
34
00:15:13.78
31
14
28
00:15:00.52
4
4
4
00:00:33.66
47
17
37
134
2053
Brooke EDWARDS
Brooke EDWARDS #2053
Female Female Under 11
00:48:44.47
00:48:44.47
5
(29)
Female Under 11
5
Female
29
WA
AUS
Brooke Edwards
Brooke Edwards
Brooke Edwards
7:06 min/km
00:04:49.64
58
4
24
00:19:38.22
157
8
36
00:23:40.51
132
4
27
00:00:36.08
83
3
20
74
2117
Laura MCEWAN
Laura MCEWAN #2117
Female Female Under 15
00:42:54.49
00:42:54.49
5
(10)
Female Under 15
5
Female
10
WA
AUS
Laura McEwan
Laura McEwan
Laura McEwan
6:15 min/km
00:04:49.56
57
9
23
00:17:29.80
99
2
18
00:20:00.24
77
7
13
00:00:34.88
64
3
15
109
2027
Fletcher BUCAT
Fletcher BUCAT #2027
Male Male Under 11
00:45:50.59
00:45:50.59
26
(88)
Male Under 11
26
Male
88
WA
AUS
Fletcher Bucat
Fletcher Bucat
Fletcher Bucat
6:41 min/km
00:04:49.20
55
10
32
00:19:34.45
153
47
118
00:20:42.15
90
15
75
00:00:44.78
168
43
111
73
2009
Lawson BAKER
Lawson BAKER #2009
Male Male Under 11
00:42:50.29
00:42:50.29
15
(63)
Male Under 11
15
Male
63
WA
AUS
Lawson Baker
Lawson Baker
Lawson Baker
6:15 min/km
00:04:49.20
56
11
33
00:17:25.14
95
25
77
00:20:05.41
79
11
65
00:00:30.53
20
3
16
31
2122
Lauren MELLETT
Lauren MELLETT #2122
Female Female Under 13
00:39:37.91
00:39:37.91
1
(2)
Female Under 13
1
Female
2
WA
AUS
Lauren Mellett
Lauren Mellett
Lauren Mellett
5:47 min/km
00:04:48.52
54
7
22
00:14:26.63
15
1
2
00:19:48.82
70
3
10
00:00:33.93
48
3
10
148
2135
Sophie MUDD
Sophie MUDD #2135
Female Female Under 15
00:50:59.32
00:50:59.32
9
(36)
Female Under 15
9
Female
36
WA
AUS
Sophie Mudd
Sophie Mudd
Sophie Mudd
7:26 min/km
00:04:48.11
53
8
21
00:20:54.75
192
10
56
00:24:33.43
138
9
30
00:00:43.02
156
9
51
103
2137
Lucas NORDSTROM
Lucas NORDSTROM #2137
Male Male Under 11
00:45:35.17
00:45:35.17
21
(82)
Male Under 11
21
Male
82
WA
AUS
Lucas Nordstrom
Lucas Nordstrom
Lucas Nordstrom
6:39 min/km
00:04:47.60
52
9
31
00:17:31.51
100
28
81
00:22:34.99
116
27
93
00:00:41.06
131
33
89
176
2314
Hayjastommy
Hayjastommy #2314
Female Under 15 Team
00:54:46.18
00:54:46.18
7
(52)
Under 15 Team
7
Female
52
WA
AUS
Jasmin Barram
Tommy Barram
Hayley Barram
7:59 min/km
00:04:47.28
51
3
20
00:23:20.28
225
7
74
00:25:53.62
150
7
39
00:00:44.99
171
5
57
194
2074
Tane HASLER
Tane HASLER #2074
Male Male Under 13
00:58:47.90
00:58:47.90
47
(134)
Male Under 13
47
Male
134
WA
AUS
Tane Hasler
Tane Hasler
Tane Hasler
8:35 min/km
00:04:46.67
50
13
30
00:21:34.44
203
46
141
00:31:39.48
203
47
140
00:00:47.30
189
46
125
195
2015
Brooklyn BARR
Brooklyn BARR #2015
Female Female Under 13
00:58:49.29
00:58:49.29
21
(60)
Female Under 13
21
Female
60
WA
AUS
Brooklyn Barr
Brooklyn Barr
Brooklyn Barr
8:35 min/km
00:04:46.54
49
6
19
00:21:33.77
202
18
61
00:31:45.24
208
21
64
00:00:43.73
159
20
54
54
2188
Ryan Totten
Ryan Totten #2188
Mixed Under 15 Team
00:41:22.55
00:41:22.55
1
(1)
Under 15 Team
1
Mixed
1
WA
AUS
Ryan Totten
Meg Baker
Ryan Totten
6:02 min/km
00:04:46.49
48
1
1
00:16:56.28
79
1
1
00:19:06.62
49
1
1
00:00:33.15
43
1
1
22
2326
SPACE JAM
SPACE JAM #2326
Male Under 15 Team
00:38:11.48
00:38:11.48
3
(22)
Under 15 Team
3
Male
22
WA
AUS
Albie Barnden
Millar Newport
5:34 min/km
00:04:46.44
47
3
29
00:15:04.92
24
4
22
00:17:52.46
24
4
24
00:00:27.64
11
2
10
2092
Rowan JAMIESON
Rowan JAMIESON #2092
Male Male Under 9
Query
Query
Male Under 9
Male
WA
AUS
Rowan Jamieson
Rowan Jamieson
Rowan Jamieson
min/km
00:04:46.38
00:16:44.79
00:29:26.04
00:00:51.07
21
2301
Angry Magpies
Angry Magpies #2301
Male Under 15 Team
00:37:53.23
00:37:53.23
2
(21)
Under 15 Team
2
Male
21
WA
AUS
Stacey James Rodier
Liam Hacquoil
5:31 min/km
00:04:46.25
46
2
28
00:14:55.93
21
3
19
00:17:31.78
20
2
20
00:00:39.26
111
5
77
7
2213
Ted YOUNG
Ted YOUNG #2213
Male Male Under 13
00:35:23.34
00:35:23.34
5
(7)
Male Under 13
5
Male
7
WA
AUS
Ted Young
Ted Young
Ted Young
5:09 min/km
00:04:45.84
45
12
27
00:14:13.75
11
4
10
00:15:52.76
10
7
10
00:00:30.98
23
10
17
13
2162
Jeremy ROLFE
Jeremy ROLFE #2162
Male Male Under 11
00:36:17.51
00:36:17.51
1
(13)
Male Under 11
1
Male
13
WA
AUS
Jeremy Rolfe
Jeremy Rolfe
Jeremy Rolfe
5:17 min/km
00:04:44.89
44
8
26
00:12:48.22
1
1
1
00:18:11.99
28
3
28
00:00:32.40
34
6
27
52
2212
Stella YOUNG
Stella YOUNG #2212
Female Female Under 15
00:41:21.16
00:41:21.16
1
(4)
Female Under 15
1
Female
4
WA
AUS
Stella Young
Stella Young
Stella Young
6:02 min/km
00:04:44.81
43
7
18
00:16:28.05
67
1
9
00:19:29.79
58
2
4
00:00:38.51
104
4
29
19
2035
Ben COX
Ben COX #2035
Male Male Under 13
00:37:30.30
00:37:30.30
12
(19)
Male Under 13
12
Male
19
WA
AUS
Ben Cox
Ben Cox
Ben Cox
5:28 min/km
00:04:44.19
42
11
25
00:14:54.93
20
9
18
00:17:18.72
19
12
19
00:00:32.45
37
14
30
79
2087
Tash HUNTLEY
Tash HUNTLEY #2087
Female Female Under 15
00:43:10.11
00:43:10.11
6
(12)
Female Under 15
6
Female
12
WA
AUS
Tash Huntley
Tash Huntley
Tash Huntley
6:18 min/km
00:04:42.94
41
6
17
00:17:58.90
118
5
22
00:19:47.40
69
5
9
00:00:40.86
127
7
41
115
2091
Madison JAMES
Madison JAMES #2091
Female Female Under 15
00:47:06.29
00:47:06.29
8
(22)
Female Under 15
8
Female
22
WA
AUS
Madison James
Madison James
Madison James
6:52 min/km
00:04:42.77
40
5
16
00:18:23.09
130
7
28
00:23:19.69
127
8
26
00:00:40.73
126
6
40
72
2002
Jessie ALEXANDER
Jessie ALEXANDER #2002
Female Female Under 15
00:42:46.55
00:42:46.55
4
(9)
Female Under 15
4
Female
9
WA
AUS
Jessie Alexander
Jessie Alexander
Jessie Alexander
6:14 min/km
00:04:42.44
39
4
15
00:18:23.92
131
8
29
00:19:00.75
43
1
1
00:00:39.43
112
5
34
144
2206
Eliana WHITE
Eliana WHITE #2206
Female Female Under 13
00:50:39.36
00:50:39.36
13
(34)
Female Under 13
13
Female
34
WA
AUS
Eliana White
Eliana White
Eliana White
7:23 min/km
00:04:41.94
38
5
14
00:20:27.17
182
16
51
00:24:54.99
140
11
31
00:00:35.25
73
9
19
36
2081
Jake HOLLEMANS
Jake HOLLEMANS #2081
Male Male Under 11
00:40:07.49
00:40:07.49
7
(34)
Male Under 11
7
Male
34
WA
AUS
Jake Hollemans
Jake Hollemans
Jake Hollemans
5:51 min/km
00:04:41.84
37
7
24
00:16:07.02
59
10
52
00:18:42.08
38
6
38
00:00:36.54
86
23
65
128
2175
Riley SOMERSET
Riley SOMERSET #2175
Female Female Under 13
00:48:12.30
00:48:12.30
10
(27)
Female Under 13
10
Female
27
WA
AUS
Riley Somerset
Riley Somerset
Riley Somerset
7:02 min/km
00:04:41.70
36
4
13
00:19:44.24
165
13
40
00:23:11.29
123
8
25
00:00:35.06
67
7
17
85
2169
Amber SHEPHERD
Amber SHEPHERD #2169
Female Female Under 13
00:44:19.71
00:44:19.71
4
(15)
Female Under 13
4
Female
15
WA
AUS
Amber Shepherd
Amber Shepherd
Amber Shepherd
6:28 min/km
00:04:41.54
35
3
12
00:18:16.07
129
8
27
00:20:53.19
92
4
15
00:00:28.91
14
1
3
66
2328
TET Dynamite
TET Dynamite #2328
Female Under 15 Team
00:42:24.80
00:42:24.80
2
(8)
Under 15 Team
2
Female
8
WA
AUS
Tasmin Warren
Todd Warren
Emmaline Barbetti
6:11 min/km
00:04:40.36
34
2
11
00:15:06.77
25
1
3
00:21:52.17
107
4
19
00:00:45.48
177
6
59
121
2184
Emily TAYLOR
Emily TAYLOR #2184
Female Female Under 13
00:47:36.78
00:47:36.78
9
(24)
Female Under 13
9
Female
24
WA
AUS
Emily Taylor
Emily Taylor
Emily Taylor
6:57 min/km
00:04:36.94
33
2
10
00:16:46.55
76
4
13
00:25:38.61
148
15
37
00:00:34.67
62
6
14
70
2037
Tex CROSS
Tex CROSS #2037
Male Male Under 11
00:42:40.44
00:42:40.44
14
(61)
Male Under 11
14
Male
61
WA
AUS
Tex Cross
Tex Cross
Tex Cross
6:13 min/km
00:04:36.67
32
6
23
00:15:40.03
41
8
37
00:21:49.29
105
21
86
00:00:34.44
59
15
46
187
2163
Olivia SANDERSON
Olivia SANDERSON #2163
Female Female Under 11
00:58:12.99
00:58:12.99
12
(55)
Female Under 11
12
Female
55
WA
AUS
Olivia Sanderson
Olivia Sanderson
Olivia Sanderson
8:29 min/km
00:04:36.26
31
3
9
00:20:42.85
186
15
53
00:32:11.73
217
18
68
00:00:42.14
143
10
44
96
2157
Eliza PRALL
Eliza PRALL #2157
Female Female Under 13
00:45:08.79
00:45:08.79
7
(19)
Female Under 13
7
Female
19
WA
AUS
Eliza Prall
Eliza Prall
Eliza Prall
6:35 min/km
00:04:36.17
30
1
8
00:17:03.29
81
5
14
00:22:50.23
117
7
23
00:00:39.09
110
13
33
118
2043
Rielly DAWSON
Rielly DAWSON #2043
Male Male Under 13
00:47:19.15
00:47:19.15
37
(95)
Male Under 13
37
Male
95
WA
AUS
Rielly Dawson
Rielly Dawson
Rielly Dawson
6:54 min/km
00:04:35.77
29
10
22
00:20:46.07
188
44
134
00:21:19.46
97
36
79
00:00:37.84
97
25
71
64
2150
Lucca PATERSON
Lucca PATERSON #2150
Female Female Under 15
00:42:18.77
00:42:18.77
3
(7)
Female Under 15
3
Female
7
WA
AUS
Lucca Paterson
Lucca Paterson
Lucca Paterson
6:10 min/km
00:04:35.36
28
3
7
00:17:31.97
101
3
19
00:19:44.04
66
4
8
00:00:27.40
10
1
1
112
2199
David WEBSTER
David WEBSTER #2199
Male Male Under 11
00:46:34.23
00:46:34.23
28
(90)
Male Under 11
28
Male
90
WA
AUS
David Webster
David Webster
David Webster
6:47 min/km
00:04:34.95
27
5
21
00:18:02.66
120
35
97
00:23:12.35
124
31
98
00:00:44.26
163
41
107
49
2311
Dashing Dolphins
Dashing Dolphins #2311
Female Under 15 Team
00:40:43.25
00:40:43.25
1
(3)
Under 15 Team
1
Female
3
WA
AUS
Maisy Rose
Catalina Palazzi
Jessica Taylor
5:56 min/km
00:04:34.73
26
1
6
00:16:00.64
54
4
7
00:19:37.09
63
1
7
00:00:30.78
22
1
6
23
2167
Noah SHAW
Noah SHAW #2167
Male Male Under 13
00:38:11.50
00:38:11.50
14
(23)
Male Under 13
14
Male
23
WA
AUS
Noah Shaw
Noah Shaw
Noah Shaw
5:34 min/km
00:04:34.19
25
9
20
00:15:07.17
27
12
24
00:18:05.57
25
14
25
00:00:24.56
3
3
3
34
2006
Kale ARENA
Kale ARENA #2006
Male Male Under 11
00:40:01.30
00:40:01.30
5
(32)
Male Under 11
5
Male
32
WA
AUS
Kale Arena
Kale Arena
Kale Arena
5:50 min/km
00:04:33.69
24
4
19
00:15:25.17
34
4
31
00:19:33.24
60
7
55
00:00:29.19
15
1
12
174
2011
Matilda BANFIELD
Matilda BANFIELD #2011
Female Female Under 11
00:54:13.48
00:54:13.48
11
(51)
Female Under 11
11
Female
51
WA
AUS
Matilda Banfield
Matilda Banfield
Matilda Banfield
7:54 min/km
00:04:33.58
23
2
5
00:16:17.15
62
2
8
00:32:25.25
220
20
71
00:00:57.49
217
21
75
4
2181
Benjamin TAYLOR
Benjamin TAYLOR #2181
Male Male Under 13
00:34:40.96
00:34:40.96
3
(4)
Male Under 13
3
Male
4
WA
AUS
Benjamin Taylor
Benjamin Taylor
Benjamin Taylor
5:03 min/km
00:04:33.31
22
8
18
00:14:21.05
12
5
11
00:15:23.74
7
6
7
00:00:22.85
1
1
1
18
2055
Nathan EVERS
Nathan EVERS #2055
Male Male Under 15
00:37:29.69
00:37:29.69
3
(18)
Male Under 15
3
Male
18
WA
AUS
Nathan Evers
Nathan Evers
Nathan Evers
5:28 min/km
00:04:33.30
21
5
17
00:16:02.07
55
6
48
00:16:28.06
12
3
12
00:00:26.25
5
1
5
20
2073
Joshua HASLAM
Joshua HASLAM #2073
Male Male Under 13
00:37:42.48
00:37:42.48
13
(20)
Male Under 13
13
Male
20
WA
AUS
Joshua Haslam
Joshua Haslam
Joshua Haslam
5:30 min/km
00:04:30.42
20
7
16
00:15:48.96
48
19
43
00:16:53.47
14
10
14
00:00:29.62
17
9
14
75
2052
William EDMONDS
William EDMONDS #2052
Male Male Under 13
00:42:54.80
00:42:54.80
28
(64)
Male Under 13
28
Male
64
WA
AUS
William Edmonds
William Edmonds
William Edmonds
6:15 min/km
00:04:29.60
19
6
15
00:17:28.26
97
29
79
00:20:24.74
85
33
71
00:00:32.19
32
13
25
1
2
3
4
[5]
6
Page 5 of 6 (268 items)