X Adventure Race Dunsborough
14 Mar 2015
Results
Details
 
Contact
Short Course X-Adventure
Kids X-Adventure
Long Course X-Adventure
22km Paddle Race
15km Paddle Race
8km Paddle Race
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
1
2
3
4
[5]
Page 5 of 5 (239 items)
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Category
Cat Pos
Gender
Gen Pos
Pace
Swim
O/Pos
C/Pos
G/Pos
Run
O/Pos
C/Pos
G/Pos
MTB
O/Pos
C/Pos
G/Pos
Finish
O/Pos
C/Pos
G/Pos
133
2011
Femke Negus
Femke Negus #2011
Female Under 11 female
00:47:21.10
00:47:21.10
5
(26)
Under 11 female
5
Female
26
6:54 min/km
00:04:56.20
81
5
26
00:19:09.10
97
4
14
00:21:44.80
149
6
32
00:01:31.00
197
15
52
44
2021
Zoe Davison
Zoe Davison #2021
Female Under 13 female
00:40:23.20
00:40:23.20
1
(2)
Under 13 female
1
Female
2
5:53 min/km
00:04:48.40
70
10
23
00:18:12.80
69
4
7
00:16:27.50
30
1
2
00:00:54.50
79
5
17
147
2170
Tim Hunt
Tim Hunt #2170
Male Under 9 male
00:48:24.50
00:48:24.50
5
(87)
Under 9 male
5
Male
87
7:04 min/km
00:06:07.00
183
9
96
00:18:18.70
72
4
46
00:22:16.40
155
7
94
00:01:42.40
204
15
108
16
2158
Riley Westra
Riley Westra #2158
Male Under 15 male
00:36:44.50
00:36:44.50
3
(11)
Under 15 male
3
Male
11
5:21 min/km
00:03:58.80
12
3
7
00:17:10.20
46
4
28
00:14:37.50
13
3
8
00:00:58.00
101
4
62
24
2217
Team Pure Blonde
Team Pure Blonde #2217
Mixed Under 15 Team
00:37:56.90
00:37:56.90
7
(8)
Under 15 Team
7
Mixed
8
5:32 min/km
00:04:01.50
14
2
2
00:14:58.30
8
4
5
00:18:12.00
79
10
15
00:00:45.10
21
2
2
29
2207
Team Tim Tams
Team Tim Tams #2207
Mixed Under 11 Team
00:39:12.30
00:39:12.30
4
(11)
Under 11 Team
4
Mixed
11
5:43 min/km
00:04:47.00
64
4
7
00:16:49.90
36
4
14
00:16:48.10
39
2
9
00:00:47.30
35
1
4
200
2206
Team The Swifts
Team The Swifts #2206
Mixed Under 11 Team
01:01:47.60
01:01:47.60
23
(44)
Under 11 Team
23
Mixed
44
9:01 min/km
00:05:13.20
125
9
19
00:16:41.60
34
3
12
00:38:37.20
207
23
44
00:01:15.60
173
18
38
89
2215
Team The 3 Musketeers
Team The 3 Musketeers #2215
Mixed Under 15 Team
00:44:05.20
00:44:05.20
12
(18)
Under 15 Team
12
Mixed
18
6:26 min/km
00:04:50.90
72
5
10
00:14:44.10
6
3
4
00:23:28.80
172
16
32
00:01:01.40
116
15
23
27
2154
Joe Garwood
Joe Garwood #2154
Male Under 15 male
00:39:00.50
00:39:00.50
4
(18)
Under 15 male
4
Male
18
5:41 min/km
00:05:14.70
128
8
69
00:16:32.00
31
3
20
00:16:03.90
24
4
16
00:01:09.90
156
8
86
71
2168
Prairie Hill
Prairie Hill #2168
Male Under 9 male
00:43:01.10
00:43:01.10
2
(48)
Under 9 male
2
Male
48
6:16 min/km
00:06:06.10
182
8
95
00:18:16.00
70
3
45
00:17:36.00
57
2
41
00:01:03.00
123
5
71
79
2184
Abbie Gregory-Cuthbert
Abbie Gregory-Cuthbert #2184
Female Under 13 female
00:43:27.00
00:43:27.00
3
(9)
Under 13 female
3
Female
9
6:20 min/km
00:05:03.30
97
13
30
00:17:08.40
44
3
4
00:20:11.10
124
9
22
00:01:04.20
133
11
32
108
2017
Lara Sivwright
Lara Sivwright #2017
Female Under 11 female
00:45:25.80
00:45:25.80
3
(21)
Under 11 female
3
Female
21
6:37 min/km
00:04:38.90
47
2
15
00:19:07.00
96
3
13
00:20:46.20
131
3
24
00:00:53.70
75
5
15
206
2057
Ava Calleja
Ava Calleja #2057
Female Under 9 female
01:05:33.40
01:05:33.40
3
(51)
Under 9 female
3
Female
51
9:34 min/km
00:05:48.10
171
2
46
00:26:26.90
205
3
51
00:31:45.00
200
2
51
00:01:33.40
199
4
53
59
2047
Natasha Huntley
Natasha Huntley #2047
Female Under 15 female
00:41:33.60
00:41:33.60
2
(5)
Under 15 female
2
Female
5
6:04 min/km
00:03:57.20
11
3
4
00:18:37.70
85
3
11
00:18:04.00
73
4
8
00:00:54.70
82
6
18
9
2112
Jeremy Bugden
Jeremy Bugden #2112
Male Under 13 male
00:35:13.10
00:35:13.10
4
(6)
Under 13 male
4
Male
6
5:08 min/km
00:04:43.10
55
17
32
00:15:43.60
17
3
9
00:13:56.70
9
3
5
00:00:49.70
54
15
33
13
2101
Ashley Spencer
Ashley Spencer #2101
Male Under 11 male
00:35:56.30
00:35:56.30
2
(10)
Under 11 male
2
Male
10
5:14 min/km
00:03:56.30
10
1
6
00:15:40.50
14
3
6
00:15:11.60
16
2
10
00:01:07.90
145
36
81
18
2102
Boda Stocks
Boda Stocks #2102
Male Under 11 male
00:36:57.70
00:36:57.70
3
(12)
Under 11 male
3
Male
12
5:23 min/km
00:04:21.70
28
5
15
00:15:22.40
12
2
5
00:16:27.90
31
4
21
00:00:45.70
25
10
20
11
2121
Neil Erasmus
Neil Erasmus #2121
Male Under 13 male
00:35:39.80
00:35:39.80
5
(8)
Under 13 male
5
Male
8
5:12 min/km
00:04:09.20
16
5
10
00:15:17.50
10
2
4
00:15:26.30
17
6
11
00:00:46.80
30
11
24
43
2044
Megan Fowler
Megan Fowler #2044
Female Under 15 female
00:40:19.80
00:40:19.80
1
(1)
Under 15 female
1
Female
1
5:53 min/km
00:03:38.30
3
1
1
00:17:31.90
56
2
5
00:18:26.80
88
5
11
00:00:42.80
11
1
2
113
2058
Kayla Freeman
Kayla Freeman #2058
Female Under 9 female
00:46:07.80
00:46:07.80
1
(22)
Under 9 female
1
Female
22
6:44 min/km
00:06:48.90
198
4
53
00:25:24.70
202
2
49
00:12:57.70
3
1
1
00:00:56.50
95
1
23
140
2056
Sophie Proudfoot
Sophie Proudfoot #2056
Female Under 17 female
00:47:56.40
00:47:56.40
1
(30)
Under 17 female
1
Female
30
6:59 min/km
00:04:48.60
71
2
24
00:23:09.00
181
2
39
00:19:07.70
98
1
15
00:00:51.10
61
1
12
135
2001
Elijah Birrell
Elijah Birrell #2001
Female Under 11 female
00:47:23.50
00:47:23.50
6
(27)
Under 11 female
6
Female
27
6:55 min/km
00:05:08.70
111
8
37
00:18:51.80
89
2
12
00:22:22.30
157
8
34
00:01:00.70
111
7
25
48
2039
Maddie Townsend-Hyde
Maddie Townsend-Hyde #2039
Female Under 13 female
00:40:35.00
00:40:35.00
2
(3)
Under 13 female
2
Female
3
5:55 min/km
00:04:59.10
87
11
28
00:16:56.00
40
2
2
00:17:50.20
64
2
6
00:00:49.70
53
4
11
3
2233
Team Move It Or Lose It!
Team Move It Or Lose It! #2233
Mixed Under 15 Team
00:33:06.10
00:33:06.10
1
(1)
Under 15 Team
1
Mixed
1
4:49 min/km
00:04:11.10
19
3
3
00:14:38.50
4
2
2
00:13:31.60
4
1
1
00:00:44.90
19
1
1
4
2157
Jaxon Sawyer
Jaxon Sawyer #2157
Male Under 15 male
00:33:20.70
00:33:20.70
2
(3)
Under 15 male
2
Male
3
4:52 min/km
00:03:55.80
8
2
4
00:15:40.50
15
2
7
00:12:48.20
2
2
2
00:00:56.20
94
3
58
73
2161
Kale Arena
Kale Arena #2161
Male Under 9 male
00:43:01.40
00:43:01.40
3
(50)
Under 9 male
3
Male
50
6:16 min/km
00:04:27.20
37
1
21
00:17:01.20
43
2
26
00:20:47.40
133
5
85
00:00:45.60
24
1
19
28
2213
Team Super Troopers
Team Super Troopers #2213
Mixed Under 11 Team
00:39:11.30
00:39:11.30
3
(10)
Under 11 Team
3
Mixed
10
5:43 min/km
00:04:33.00
43
1
4
00:15:51.20
21
2
9
00:17:57.70
68
5
14
00:00:49.40
50
2
9
5
2214
Team Ccc Challengers
Team Ccc Challengers #2214
Mixed Under 15 Team
00:34:22.20
00:34:22.20
2
(2)
Under 15 Team
2
Mixed
2
5:01 min/km
00:05:05.20
104
9
16
00:13:59.60
3
1
1
00:14:27.70
12
4
4
00:00:49.70
55
8
11
14
2202
Team Hot Shots
Team Hot Shots #2202
Mixed Under 11 Team
00:36:27.60
00:36:27.60
1
(4)
Under 11 Team
1
Mixed
4
5:19 min/km
00:04:57.30
84
6
11
00:14:39.80
5
1
3
00:15:59.00
20
1
6
00:00:51.50
63
4
13
1
2152
Alec Davison
Alec Davison #2152
Male Under 15 male
00:28:40.20
00:28:40.20
1
(1)
Under 15 male
1
Male
1
4:11 min/km
00:03:36.00
2
1
2
00:12:22.30
1
1
1
00:11:46.90
1
1
1
00:00:55.00
85
2
52
66
2176
Campbell Taylor
Campbell Taylor #2176
Male Under 9 male
00:42:20.60
00:42:20.60
1
(46)
Under 9 male
1
Male
46
6:10 min/km
00:04:56.90
82
2
46
00:16:31.70
30
1
19
00:19:41.80
110
3
71
00:01:10.20
158
8
87
180
2234
Team Lighting Bolts
Team Lighting Bolts #2234
Mixed Team
00:54:13.90
00:54:13.90
1
(39)
Team
1
Mixed
39
7:55 min/km
00:06:12.70
185
1
39
00:19:53.90
122
1
32
00:27:02.10
191
1
40
00:01:05.20
137
1
28
205
2187
Ruby Williams
Ruby Williams #2187
Female Under 9 female
01:03:55.00
01:03:55.00
2
(50)
Under 9 female
2
Female
50
9:19 min/km
00:06:04.50
180
3
49
00:24:10.00
190
1
43
00:32:14.70
201
3
52
00:01:25.80
191
3
49
2
2186
Riley Martin
Riley Martin #2186
Male Under 13 male
00:32:55.80
00:32:55.80
1
(2)
Under 13 male
1
Male
2
4:48 min/km
00:04:30.90
41
11
24
00:13:32.10
2
1
2
00:14:07.60
10
4
6
00:00:45.20
22
9
17
10
2185
Connor Martin
Connor Martin #2185
Male Under 11 male
00:35:32.30
00:35:32.30
1
(7)
Under 11 male
1
Male
7
5:11 min/km
00:04:45.30
59
11
34
00:14:50.50
7
1
3
00:15:11.00
15
1
9
00:00:45.50
23
9
18
95
2188
Keeley Johnson
Keeley Johnson #2188
Female Under 13 female
00:44:20.90
00:44:20.90
8
(14)
Under 13 female
8
Female
14
6:28 min/km
00:04:20.40
26
4
9
00:16:02.30
23
1
1
00:22:53.30
166
15
39
00:01:04.90
136
12
33
54
2018
Emma Stegmann
Emma Stegmann #2018
Female Under 11 female
00:41:02.90
00:41:02.90
1
(4)
Under 11 female
1
Female
4
5:59 min/km
00:04:20.00
25
1
8
00:17:36.70
58
1
6
00:18:23.40
85
2
10
00:00:42.80
10
1
1
62
2054
Stella Young
Stella Young #2054
Female Under 15 female
00:41:47.20
00:41:47.20
3
(6)
Under 15 female
3
Female
6
6:06 min/km
00:04:46.70
63
9
20
00:16:59.50
42
1
3
00:18:58.70
96
6
14
00:01:02.30
120
9
27
168
2055
Sophie Docker
Sophie Docker #2055
Female Under 17 female
00:51:35.00
00:51:35.00
2
(41)
Under 17 female
2
Female
41
7:31 min/km
00:04:39.10
48
1
16
00:22:55.40
178
1
38
00:22:57.10
168
2
40
00:01:03.40
127
2
30
1
2
3
4
[5]
Page 5 of 5 (239 items)
© 2023