X Adventure Race Dunsborough
16 Apr 2016
Results
Details
 
Contact
Short Course X-Adventure
Kids X-Adventure
Long Course X-Adventure
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
All genders
Male
Female
Mixed
All categories
Male Under 15
Female Under 15
Male Under 13
Female Under 13
Male Under 11
Female Under 11
Male Under 9
Female Under 9
Under 15 Team
Under 11 Team
All clubs
Sort by finish order
Sort by race number
Sort by name
Sort by category
Sort by team
1
2
3
[4]
5
6
Page 4 of 6 (268 items)
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Time Adj
Category
Cat Pos
Gender
Gen Pos
State
Country
Leg1
Leg2
Leg3
Pace
Swim
O/Pos
C/Pos
G/Pos
Run
O/Pos
C/Pos
G/Pos
MTB
O/Pos
C/Pos
G/Pos
Finish
O/Pos
C/Pos
G/Pos
151
2008
Eric ASPELING
Eric ASPELING #2008
Male Male Under 11
00:51:44.29
00:51:44.29
41
(113)
Male Under 11
41
Male
113
WA
AUS
Eric Aspeling
Eric Aspeling
Eric Aspeling
7:33 min/km
00:06:12.85
192
41
120
00:18:31.87
134
39
102
00:26:22.67
159
41
114
00:00:36.90
89
25
67
152
2168
Taylah SHAW
Taylah SHAW #2168
Female Female Under 13
00:51:45.79
00:51:45.79
15
(38)
Female Under 13
15
Female
38
WA
AUS
Taylah Shaw
Taylah Shaw
Taylah Shaw
7:33 min/km
00:05:02.70
92
13
34
00:20:51.20
190
17
54
00:25:14.94
145
14
35
00:00:36.94
90
10
22
153
2178
Zoe STEVENSON
Zoe STEVENSON #2178
Female Female Under 15
00:51:55.29
00:51:55.29
10
(39)
Female Under 15
10
Female
39
WA
AUS
Zoe Stevenson
Zoe Stevenson
Zoe Stevenson
7:34 min/km
00:04:51.61
62
10
25
00:20:17.90
178
9
48
00:26:03.59
154
10
42
00:00:42.19
144
8
45
154
2129
Montanna MILLER
Montanna MILLER #2129
Female Female Under 13
00:52:01.28
00:52:01.28
16
(40)
Female Under 13
16
Female
40
WA
AUS
Montanna Miller
Montanna Miller
Montanna Miller
7:35 min/km
00:05:44.55
145
20
54
00:19:37.30
156
11
35
00:25:59.95
152
17
41
00:00:39.46
113
14
35
155
2069
Lachlan GOODING
Lachlan GOODING #2069
Male Male Under 11
00:52:29.78
00:52:29.78
42
(114)
Male Under 11
42
Male
114
WA
AUS
Lachlan Gooding
Lachlan Gooding
Lachlan Gooding
7:39 min/km
00:05:55.19
166
34
106
00:18:06.38
122
36
98
00:27:02.52
162
44
117
00:01:25.68
235
60
152
156
2223
Judd DILETTI
Judd DILETTI #2223
Male Male Under 11
00:52:58.47
00:52:58.47
43
(115)
Male Under 11
43
Male
115
WA
AUS
7:44 min/km
00:11:05.47
237
58
152
00:17:27.85
96
26
78
00:23:43.23
133
37
105
00:00:41.90
138
36
95
157
2072
Karla HALL
Karla HALL #2072
Female Female Under 11
00:53:15.97
00:53:15.97
7
(41)
Female Under 11
7
Female
41
WA
AUS
Karla Hall
Karla Hall
Karla Hall
7:46 min/km
00:06:21.93
202
24
75
00:20:10.68
176
10
46
00:26:06.72
155
7
43
00:00:36.64
87
4
21
158
2151
Archie PEMBERTON
Archie PEMBERTON #2151
Male Male Under 11
00:53:21.79
00:53:21.79
44
(116)
Male Under 11
44
Male
116
WA
AUS
Archie Pemberton
Archie Pemberton
Archie Pemberton
7:47 min/km
00:07:02.35
222
56
144
00:17:23.26
94
24
76
00:28:02.69
177
51
127
00:00:53.49
212
54
138
159
2025
Lilla BRAMPTON
Lilla BRAMPTON #2025
Female Female Under 11
00:53:30.55
00:53:30.55
8
(42)
Female Under 11
8
Female
42
WA
AUS
Lilla Brampton
Lilla Brampton
Lilla Brampton
7:48 min/km
00:05:16.96
111
8
40
00:18:07.36
123
5
24
00:29:20.52
188
11
56
00:00:45.70
178
16
60
160
2159
Harrison REYNOLDS
Harrison REYNOLDS #2159
Male Male Under 11
00:53:32.48
00:53:32.48
45
(117)
Male Under 11
45
Male
117
WA
AUS
Harrison Reynolds
Harrison Reynolds
Harrison Reynolds
7:48 min/km
00:06:13.93
194
43
122
00:19:49.06
167
52
126
00:26:48.60
160
42
115
00:00:40.88
128
31
86
161
2103
Anna LOCKLEY
Anna LOCKLEY #2103
Female Female Under 9
00:53:33.49
00:53:33.49
1
(43)
Female Under 9
1
Female
43
WA
AUS
Anna Lockley
Anna Lockley
Anna Lockley
7:49 min/km
00:05:05.14
96
1
35
00:19:50.21
168
2
41
00:27:58.50
176
1
49
00:00:39.63
116
2
36
162
2089
Ryan JACKSON
Ryan JACKSON #2089
Male Male Under 13
00:53:33.56
00:53:33.56
44
(118)
Male Under 13
44
Male
118
WA
AUS
Ryan Jackson
Ryan Jackson
Ryan Jackson
7:49 min/km
00:05:53.44
163
43
103
00:20:42.92
187
43
133
00:26:09.98
156
44
112
00:00:47.21
187
45
123
163
2042
Jakeb DAWSON
Jakeb DAWSON #2042
Male Male Under 11
00:53:36.34
00:53:36.34
46
(119)
Male Under 11
46
Male
119
WA
AUS
Jakeb Dawson
Jakeb Dawson
Jakeb Dawson
7:49 min/km
00:06:01.40
175
37
111
00:19:27.45
152
46
117
00:27:27.23
171
49
124
00:00:40.24
123
30
84
164
2307
Butterflies
Butterflies #2307
Female Under 11 Team
00:53:36.54
00:53:36.54
3
(44)
Under 11 Team
3
Female
44
WA
AUS
Chloe Brace
Amber Davies
Lucy Walton
7:49 min/km
00:05:17.66
113
2
41
00:19:58.66
170
4
42
00:27:41.41
173
3
48
00:00:38.80
106
4
30
165
2133
Susannah MOORE
Susannah MOORE #2133
Female Female Under 11
00:53:37.55
00:53:37.55
9
(45)
Female Under 11
9
Female
45
WA
AUS
Susannah Moore
Susannah Moore
Susannah Moore
7:49 min/km
00:05:49.10
151
15
55
00:20:51.45
191
16
55
00:26:18.54
157
8
44
00:00:38.45
103
5
28
166
2020
Isabella BIDESI
Isabella BIDESI #2020
Female Female Under 9
00:53:38.57
00:53:38.57
2
(46)
Female Under 9
2
Female
46
WA
AUS
Isabella Bidesi
Isabella Bidesi
Isabella Bidesi
7:49 min/km
00:06:21.11
198
7
72
00:18:07.50
124
1
25
00:28:25.64
181
2
52
00:00:44.31
164
4
56
167
2088
Zoe HUNTLEY
Zoe HUNTLEY #2088
Female Female Under 13
00:53:45.93
00:53:45.93
17
(47)
Female Under 13
17
Female
47
WA
AUS
Zoe Huntley
Zoe Huntley
Zoe Huntley
7:50 min/km
00:05:19.38
115
17
42
00:22:43.45
218
21
69
00:24:56.86
141
12
32
00:00:46.23
179
21
61
168
2033
Elise COLLINS
Elise COLLINS #2033
Female Female Under 11
00:53:47.69
00:53:47.69
10
(48)
Female Under 11
10
Female
48
WA
AUS
Elise Collins
Elise Collins
Elise Collins
7:51 min/km
00:05:43.93
143
14
53
00:19:43.54
162
9
38
00:27:29.11
172
9
47
00:00:51.09
204
18
69
169
2222
Holly BRISBANE
Holly BRISBANE #2222
Female Female Under 13
00:53:49.99
00:53:49.99
18
(49)
Female Under 13
18
Female
49
WA
AUS
7:51 min/km
00:04:56.39
70
8
27
00:22:29.47
215
20
68
00:25:46.07
149
16
38
00:00:38.05
100
12
27
170
2119
Roy MCEWAN
Roy MCEWAN #2119
Male Male Under 9
00:53:53.79
00:53:53.79
1
(120)
Male Under 9
1
Male
120
WA
AUS
Roy McEwan
Roy McEwan
Roy McEwan
7:52 min/km
00:06:53.17
216
5
138
00:17:43.17
106
1
85
00:28:30.63
184
2
130
00:00:46.81
184
6
122
171
2110
Logan MANSON
Logan MANSON #2110
Male Male Under 11
00:53:55.29
00:53:55.29
47
(121)
Male Under 11
47
Male
121
WA
AUS
Logan Manson
Logan Manson
Logan Manson
7:52 min/km
00:06:37.10
213
54
135
00:19:17.70
149
45
115
00:27:08.04
164
45
118
00:00:52.44
209
53
136
172
2067
Lachlan GARDNER
Lachlan GARDNER #2067
Male Male Under 13
00:53:56.29
00:53:56.29
45
(122)
Male Under 13
45
Male
122
WA
AUS
Lachlan Gardner
Lachlan Gardner
Lachlan Gardner
7:52 min/km
00:05:46.74
148
39
93
00:21:06.75
194
45
137
00:26:01.48
153
43
111
00:01:01.31
224
47
146
173
2334
Skye Spence
Skye Spence #2334
Female Under 11 Team
00:54:06.79
00:54:06.79
4
(50)
Under 11 Team
4
Female
50
WA
AUS
Skye Spence
Skye Spence
Culzen Spence
7:53 min/km
00:11:32.45
240
7
86
00:20:07.11
174
5
44
00:21:52.29
108
2
20
00:00:34.94
66
2
16
174
2011
Matilda BANFIELD
Matilda BANFIELD #2011
Female Female Under 11
00:54:13.48
00:54:13.48
11
(51)
Female Under 11
11
Female
51
WA
AUS
Matilda Banfield
Matilda Banfield
Matilda Banfield
7:54 min/km
00:04:33.58
23
2
5
00:16:17.15
62
2
8
00:32:25.25
220
20
71
00:00:57.49
217
21
75
175
2066
James GARDNER
James GARDNER #2066
Male Male Under 11
00:54:20.17
00:54:20.17
48
(123)
Male Under 11
48
Male
123
WA
AUS
James Gardner
James Gardner
James Gardner
7:55 min/km
00:06:14.70
196
45
124
00:19:43.60
163
51
124
00:27:16.86
167
46
120
00:01:05.00
229
57
149
176
2314
Hayjastommy
Hayjastommy #2314
Female Under 15 Team
00:54:46.18
00:54:46.18
7
(52)
Under 15 Team
7
Female
52
WA
AUS
Jasmin Barram
Tommy Barram
Hayley Barram
7:59 min/km
00:04:47.28
51
3
20
00:23:20.28
225
7
74
00:25:53.62
150
7
39
00:00:44.99
171
5
57
177
2108
Tom MAIRS
Tom MAIRS #2108
Male Male Under 11
00:55:17.54
00:55:17.54
49
(124)
Male Under 11
49
Male
124
WA
AUS
Tom Mairs
Tom Mairs
Tom Mairs
8:04 min/km
00:05:28.26
130
26
83
00:19:36.29
154
48
119
00:29:26.33
189
53
132
00:00:46.65
182
47
120
178
2100
Amaru LEY GAMBOA
Amaru LEY GAMBOA #2100
Male Male Under 11
00:55:53.50
00:55:53.50
50
(125)
Male Under 11
50
Male
125
WA
AUS
Amaru Ley Gamboa
Amaru Ley Gamboa
Amaru Ley Gamboa
8:09 min/km
00:06:29.77
210
52
132
00:18:15.78
128
38
101
00:30:32.39
197
56
137
00:00:35.56
77
20
57
179
2140
Thomas OFFER
Thomas OFFER #2140
Male Male Under 11
00:55:57.36
00:55:57.36
51
(126)
Male Under 11
51
Male
126
WA
AUS
Thomas Offer
Thomas Offer
Thomas Offer
8:10 min/km
00:05:49.43
154
31
96
00:22:03.43
212
56
145
00:27:25.88
170
48
123
00:00:38.61
105
27
75
180
2145
Angus PARK
Angus PARK #2145
Male Male Under 11
00:56:13.54
00:56:13.54
52
(127)
Male Under 11
52
Male
127
WA
AUS
Angus Park
Angus Park
Angus Park
8:12 min/km
00:05:52.61
161
33
102
00:22:11.89
213
57
146
00:27:24.28
169
47
122
00:00:44.75
167
42
110
181
2144
Harry O'NEILL
Harry O'NEILL #2144
Male Male Under 11
00:56:20.52
00:56:20.52
53
(128)
Male Under 11
53
Male
128
WA
AUS
Harry O'Neill
Harry O'Neill
Harry O'Neill
8:13 min/km
00:06:25.85
208
50
130
00:19:39.01
159
50
122
00:29:30.73
190
54
133
00:00:44.92
170
44
113
182
2192
Matthew VAN SELM
Matthew VAN SELM #2192
Male Male Under 13
00:56:36.40
00:56:36.40
46
(129)
Male Under 13
46
Male
129
WA
AUS
Matthew van Selm
Matthew van Selm
Matthew van Selm
8:15 min/km
00:06:03.68
176
46
112
00:18:49.43
140
37
107
00:31:11.46
199
46
138
00:00:31.82
30
12
23
183
2155
Sallyanne POWER
Sallyanne POWER #2155
Female Female Under 13
00:56:50.44
00:56:50.44
19
(53)
Female Under 13
19
Female
53
WA
AUS
Sallyanne Power
Sallyanne Power
Sallyanne Power
8:17 min/km
00:05:55.61
167
21
60
00:21:42.90
207
19
64
00:28:23.67
180
20
51
00:00:48.25
195
23
65
184
2010
Clancy BANFIELD
Clancy BANFIELD #2010
Male Male Under 9
00:56:52.98
00:56:52.98
2
(130)
Male Under 9
2
Male
130
WA
AUS
Clancy Banfield
Clancy Banfield
Clancy Banfield
8:18 min/km
00:05:50.45
158
1
99
00:17:49.41
111
2
89
00:32:27.73
222
10
149
00:00:45.38
175
5
117
185
2322
Poynter Sisters
Poynter Sisters #2322
Female Under 11 Team
00:57:01.96
00:57:01.96
5
(54)
Under 11 Team
5
Female
54
WA
AUS
Keeley Hore
Louise van Selm
8:19 min/km
00:05:28.86
133
3
48
00:19:17.73
150
3
34
00:31:26.96
202
6
62
00:00:48.40
197
6
66
186
2014
Andrew BARR
Andrew BARR #2014
Male Male Under 9
00:57:11.47
00:57:11.47
3
(131)
Male Under 9
3
Male
131
WA
AUS
Andrew Barr
Andrew Barr
Andrew Barr
8:20 min/km
00:06:07.14
183
3
115
00:22:50.46
221
12
149
00:27:21.23
168
1
121
00:00:52.62
210
9
137
187
2163
Olivia SANDERSON
Olivia SANDERSON #2163
Female Female Under 11
00:58:12.99
00:58:12.99
12
(55)
Female Under 11
12
Female
55
WA
AUS
Olivia Sanderson
Olivia Sanderson
Olivia Sanderson
8:29 min/km
00:04:36.26
31
3
9
00:20:42.85
186
15
53
00:32:11.73
217
18
68
00:00:42.14
143
10
44
188
2189
Mitchell TUCKEY
Mitchell TUCKEY #2189
Male Male Under 9
00:58:13.30
00:58:13.30
4
(132)
Male Under 9
4
Male
132
WA
AUS
Mitchell Tuckey
Mitchell Tuckey
Mitchell Tuckey
8:29 min/km
00:07:05.24
224
11
146
00:20:48.62
189
8
135
00:29:41.98
191
3
134
00:00:37.45
94
2
70
189
2124
Emma MEREDITH
Emma MEREDITH #2124
Female Female Under 13
00:58:14.42
00:58:14.42
20
(56)
Female Under 13
20
Female
56
WA
AUS
Emma Meredith
Emma Meredith
Emma Meredith
8:30 min/km
00:05:22.94
119
18
43
00:24:42.42
233
23
81
00:27:09.60
166
19
46
00:00:59.45
222
24
76
190
2114
Darcey MCDONALD
Darcey MCDONALD #2114
Female Female Under 11
00:58:24.36
00:58:24.36
13
(57)
Female Under 11
13
Female
57
WA
AUS
Darcey McDonald
Darcey McDonald
Darcey McDonald
8:31 min/km
00:05:26.41
128
11
46
00:20:27.45
183
14
52
00:31:45.06
207
16
63
00:00:45.43
176
15
58
191
2200
Elinor WEBSTER
Elinor WEBSTER #2200
Female Female Under 11
00:58:31.67
00:58:31.67
14
(58)
Female Under 11
14
Female
58
WA
AUS
Elinor Webster
Elinor Webster
Elinor Webster
8:32 min/km
00:05:00.92
85
6
32
00:20:23.91
180
12
49
00:32:23.49
219
19
70
00:00:43.34
157
13
52
192
2021
Carla BIEGUN
Carla BIEGUN #2021
Female Female Under 11
00:58:35.54
00:58:35.54
15
(59)
Female Under 11
15
Female
59
WA
AUS
Carla Biegun
Carla Biegun
Carla Biegun
8:33 min/km
00:06:05.29
177
21
64
00:22:53.40
224
23
73
00:28:55.56
186
10
55
00:00:41.28
135
9
42
193
2165
Max SHARP
Max SHARP #2165
Male Male Under 9
00:58:41.79
00:58:41.79
5
(133)
Male Under 9
5
Male
133
WA
AUS
Max Sharp
Max Sharp
Max Sharp
8:34 min/km
00:05:53.83
164
2
104
00:20:37.54
185
7
132
00:31:25.13
201
5
139
00:00:45.29
174
4
116
194
2074
Tane HASLER
Tane HASLER #2074
Male Male Under 13
00:58:47.90
00:58:47.90
47
(134)
Male Under 13
47
Male
134
WA
AUS
Tane Hasler
Tane Hasler
Tane Hasler
8:35 min/km
00:04:46.67
50
13
30
00:21:34.44
203
46
141
00:31:39.48
203
47
140
00:00:47.30
189
46
125
195
2015
Brooklyn BARR
Brooklyn BARR #2015
Female Female Under 13
00:58:49.29
00:58:49.29
21
(60)
Female Under 13
21
Female
60
WA
AUS
Brooklyn Barr
Brooklyn Barr
Brooklyn Barr
8:35 min/km
00:04:46.54
49
6
19
00:21:33.77
202
18
61
00:31:45.24
208
21
64
00:00:43.73
159
20
54
196
2234
Luke MURRAY
Luke MURRAY #2234
Male Male Under 11
00:58:49.74
00:58:49.74
54
(135)
Male Under 11
54
Male
135
WA
AUS
8:35 min/km
00:11:21.74
239
59
153
00:18:33.12
135
40
103
00:27:56.51
175
50
126
00:00:58.36
219
55
143
197
2070
Oliver GOODING
Oliver GOODING #2070
Male Male Under 9
00:58:50.76
00:58:50.76
6
(136)
Male Under 9
6
Male
136
WA
AUS
Oliver Gooding
Oliver Gooding
Oliver Gooding
8:35 min/km
00:07:09.15
225
12
147
00:18:46.96
139
3
106
00:31:57.32
213
8
146
00:00:57.32
216
11
141
198
2016
Jesse BARR
Jesse BARR #2016
Male Male Under 11
00:58:51.22
00:58:51.22
55
(137)
Male Under 11
55
Male
137
WA
AUS
Jesse Barr
Jesse Barr
Jesse Barr
8:35 min/km
00:05:12.56
108
19
68
00:21:08.96
196
53
138
00:31:50.17
209
58
144
00:00:39.52
114
28
78
199
2097
Mitch KEPPEL
Mitch KEPPEL #2097
Male Male Under 11
00:58:54.79
00:58:54.79
56
(138)
Male Under 11
56
Male
138
WA
AUS
Mitch Keppel
Mitch Keppel
Mitch Keppel
8:36 min/km
00:05:28.95
134
27
85
00:24:23.84
232
60
151
00:28:13.73
178
52
128
00:00:48.26
196
51
130
200
2315
Hot Shots
Hot Shots #2315
Male Under 11 Team
00:58:57.54
00:58:57.54
12
(139)
Under 11 Team
12
Male
139
WA
AUS
Sebastian McGuinness
Daniel Heyes
8:36 min/km
00:08:00.61
230
13
149
00:20:55.63
193
13
136
00:29:02.26
187
12
131
00:00:59.03
221
13
145
1
2
3
[4]
5
6
Page 4 of 6 (268 items)