X Adventure Race Dunsborough
14 Mar 2015
Results
Details
 
Contact
Short Course X-Adventure
Kids X-Adventure
Long Course X-Adventure
22km Paddle Race
15km Paddle Race
8km Paddle Race
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
1
2
3
[4]
5
Page 4 of 5 (239 items)
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Category
Cat Pos
Gender
Gen Pos
Pace
Swim
O/Pos
C/Pos
G/Pos
Run
O/Pos
C/Pos
G/Pos
MTB
O/Pos
C/Pos
G/Pos
Finish
O/Pos
C/Pos
G/Pos
130
2070
Fletcher Bucat
Fletcher Bucat #2070
Male Under 11 male
00:47:02.50
00:47:02.50
33
(80)
Under 11 male
33
Male
80
6:52 min/km
00:05:00.10
89
17
48
00:20:47.30
142
34
81
00:19:54.40
116
29
75
00:01:20.70
183
42
98
104
2032
Chloe Reid
Chloe Reid #2032
Female Under 13 female
00:45:10.40
00:45:10.40
10
(18)
Under 13 female
10
Female
18
6:35 min/km
00:04:59.80
88
12
29
00:20:26.00
133
11
25
00:18:35.40
91
5
13
00:01:09.20
154
14
36
48
2039
Maddie Townsend-Hyde
Maddie Townsend-Hyde #2039
Female Under 13 female
00:40:35.00
00:40:35.00
2
(3)
Under 13 female
2
Female
3
5:55 min/km
00:04:59.10
87
11
28
00:16:56.00
40
2
2
00:17:50.20
64
2
6
00:00:49.70
53
4
11
148
2230
Team The Warriors
Team The Warriors #2230
Mixed Under 15 Team
00:48:27.90
00:48:27.90
16
(29)
Under 15 Team
16
Mixed
29
7:04 min/km
00:04:58.30
86
6
12
00:21:45.50
158
15
37
00:20:50.00
135
15
25
00:00:54.10
78
10
14
166
2042
Mia Brisbane
Mia Brisbane #2042
Female Under 15 female
00:51:18.80
00:51:18.80
12
(39)
Under 15 female
12
Female
39
7:29 min/km
00:04:58.30
85
10
27
00:24:02.70
189
12
42
00:20:56.00
139
11
28
00:01:21.80
187
14
48
14
2202
Team Hot Shots
Team Hot Shots #2202
Mixed Under 11 Team
00:36:27.60
00:36:27.60
1
(4)
Under 11 Team
1
Mixed
4
5:19 min/km
00:04:57.30
84
6
11
00:14:39.80
5
1
3
00:15:59.00
20
1
6
00:00:51.50
63
4
13
50
2060
Benjamin Anderson
Benjamin Anderson #2060
Male Under 11 male
00:40:36.30
00:40:36.30
16
(35)
Under 11 male
16
Male
35
5:55 min/km
00:04:57.30
83
16
47
00:16:58.20
41
13
25
00:18:00.60
72
17
51
00:00:40.20
4
3
4
66
2176
Campbell Taylor
Campbell Taylor #2176
Male Under 9 male
00:42:20.60
00:42:20.60
1
(46)
Under 9 male
1
Male
46
6:10 min/km
00:04:56.90
82
2
46
00:16:31.70
30
1
19
00:19:41.80
110
3
71
00:01:10.20
158
8
87
133
2011
Femke Negus
Femke Negus #2011
Female Under 11 female
00:47:21.10
00:47:21.10
5
(26)
Under 11 female
5
Female
26
6:54 min/km
00:04:56.20
81
5
26
00:19:09.10
97
4
14
00:21:44.80
149
6
32
00:01:31.00
197
15
52
111
2124
Heinrich Helm
Heinrich Helm #2124
Male Under 13 male
00:45:47.70
00:45:47.70
32
(69)
Under 13 male
32
Male
69
6:41 min/km
00:04:55.90
80
24
45
00:22:18.40
168
36
96
00:17:49.60
63
25
45
00:00:43.80
13
5
11
37
2089
Sam Lockley
Sam Lockley #2089
Male Under 11 male
00:39:53.00
00:39:53.00
10
(25)
Under 11 male
10
Male
25
5:49 min/km
00:04:54.80
79
15
44
00:16:18.90
27
7
17
00:17:57.80
69
14
48
00:00:41.50
7
5
7
57
2122
Nathan Evers
Nathan Evers #2122
Male Under 13 male
00:41:25.20
00:41:25.20
16
(40)
Under 13 male
16
Male
40
6:02 min/km
00:04:54.60
78
23
43
00:19:13.30
98
21
58
00:16:32.20
33
13
23
00:00:45.10
20
8
16
163
2008
Salli Howden-Woodland
Salli Howden-Woodland #2008
Female Under 11 female
00:50:49.40
00:50:49.40
10
(37)
Under 11 female
10
Female
37
7:25 min/km
00:04:54.30
77
4
25
00:20:55.40
146
9
29
00:23:33.80
174
11
42
00:01:25.90
192
13
50
60
2148
Connor Barrett-Lennard
Connor Barrett-Lennard #2148
Male Under 15 male
00:41:41.30
00:41:41.30
6
(42)
Under 15 male
6
Male
42
6:05 min/km
00:04:53.20
76
5
42
00:19:14.20
99
7
59
00:16:42.80
36
6
26
00:00:51.10
62
1
38
119
2080
Joshua Haslam
Joshua Haslam #2080
Male Under 11 male
00:46:20.70
00:46:20.70
28
(72)
Under 11 male
28
Male
72
6:45 min/km
00:04:52.70
75
14
41
00:21:57.70
163
40
93
00:18:25.80
86
21
59
00:01:04.50
134
33
76
116
2081
Tim Hollemans
Tim Hollemans #2081
Male Under 11 male
00:46:14.30
00:46:14.30
27
(71)
Under 11 male
27
Male
71
6:45 min/km
00:04:52.40
74
13
40
00:21:56.40
162
39
92
00:18:41.00
94
25
64
00:00:44.50
17
8
14
31
2141
Ben Taylor
Ben Taylor #2141
Male Under 13 male
00:39:27.40
00:39:27.40
11
(20)
Under 13 male
11
Male
20
5:45 min/km
00:04:52.20
73
22
39
00:17:44.70
61
13
38
00:16:00.50
22
9
15
00:00:50.00
57
16
35
89
2215
Team The 3 Musketeers
Team The 3 Musketeers #2215
Mixed Under 15 Team
00:44:05.20
00:44:05.20
12
(18)
Under 15 Team
12
Mixed
18
6:26 min/km
00:04:50.90
72
5
10
00:14:44.10
6
3
4
00:23:28.80
172
16
32
00:01:01.40
116
15
23
140
2056
Sophie Proudfoot
Sophie Proudfoot #2056
Female Under 17 female
00:47:56.40
00:47:56.40
1
(30)
Under 17 female
1
Female
30
6:59 min/km
00:04:48.60
71
2
24
00:23:09.00
181
2
39
00:19:07.70
98
1
15
00:00:51.10
61
1
12
44
2021
Zoe Davison
Zoe Davison #2021
Female Under 13 female
00:40:23.20
00:40:23.20
1
(2)
Under 13 female
1
Female
2
5:53 min/km
00:04:48.40
70
10
23
00:18:12.80
69
4
7
00:16:27.50
30
1
2
00:00:54.50
79
5
17
93
2027
Brooke Hurst
Brooke Hurst #2027
Female Under 13 female
00:44:18.70
00:44:18.70
7
(13)
Under 13 female
7
Female
13
6:28 min/km
00:04:48.30
69
9
22
00:20:04.10
127
9
23
00:18:22.70
84
3
9
00:01:03.60
130
10
31
175
2196
Team Z-Boys
Team Z-Boys #2196
Mixed Under 11 Team
00:52:44.80
00:52:44.80
21
(37)
Under 11 Team
21
Mixed
37
7:42 min/km
00:04:47.90
68
5
9
00:19:49.70
117
15
29
00:26:41.10
189
20
38
00:01:26.10
193
21
42
137
2015
Maisy Rose
Maisy Rose #2015
Female Under 11 female
00:47:26.20
00:47:26.20
7
(28)
Under 11 female
7
Female
28
6:55 min/km
00:04:47.60
67
3
21
00:19:30.80
106
6
17
00:22:20.00
156
7
33
00:00:47.80
40
3
5
40
2113
Eric Chapman
Eric Chapman #2113
Male Under 13 male
00:40:10.70
00:40:10.70
13
(28)
Under 13 male
13
Male
28
5:51 min/km
00:04:47.30
66
21
38
00:17:09.90
45
9
27
00:17:22.60
49
20
36
00:00:50.90
60
17
37
19
2223
Team The Strikers
Team The Strikers #2223
Mixed Under 15 Team
00:37:27.50
00:37:27.50
6
(7)
Under 15 Team
6
Mixed
7
5:28 min/km
00:04:47.20
65
4
8
00:15:23.90
13
7
8
00:16:17.60
28
7
8
00:00:58.80
105
13
19
29
2207
Team Tim Tams
Team Tim Tams #2207
Mixed Under 11 Team
00:39:12.30
00:39:12.30
4
(11)
Under 11 Team
4
Mixed
11
5:43 min/km
00:04:47.00
64
4
7
00:16:49.90
36
4
14
00:16:48.10
39
2
9
00:00:47.30
35
1
4
62
2054
Stella Young
Stella Young #2054
Female Under 15 female
00:41:47.20
00:41:47.20
3
(6)
Under 15 female
3
Female
6
6:06 min/km
00:04:46.70
63
9
20
00:16:59.50
42
1
3
00:18:58.70
96
6
14
00:01:02.30
120
9
27
80
2119
William Edmonds
William Edmonds #2119
Male Under 13 male
00:43:34.80
00:43:34.80
22
(55)
Under 13 male
22
Male
55
6:21 min/km
00:04:46.20
62
20
37
00:19:32.40
108
24
64
00:18:20.70
82
30
57
00:00:55.50
88
24
54
38
2109
Ted Young
Ted Young #2109
Male Under 11 male
00:40:03.50
00:40:03.50
11
(26)
Under 11 male
11
Male
26
5:50 min/km
00:04:45.80
61
12
36
00:16:32.90
32
9
21
00:17:52.10
66
13
47
00:00:52.70
69
20
42
39
2115
Daniel Davies
Daniel Davies #2115
Male Under 13 male
00:40:04.20
00:40:04.20
12
(27)
Under 13 male
12
Male
27
5:50 min/km
00:04:45.70
60
19
35
00:18:32.20
79
17
50
00:15:59.10
21
8
14
00:00:47.20
34
13
27
10
2185
Connor Martin
Connor Martin #2185
Male Under 11 male
00:35:32.30
00:35:32.30
1
(7)
Under 11 male
1
Male
7
5:11 min/km
00:04:45.30
59
11
34
00:14:50.50
7
1
3
00:15:11.00
15
1
9
00:00:45.50
23
9
18
84
2031
Eliza Prall
Eliza Prall #2031
Female Under 13 female
00:43:45.00
00:43:45.00
5
(11)
Under 13 female
5
Female
11
6:23 min/km
00:04:44.70
58
8
19
00:18:17.20
71
5
8
00:19:44.10
112
8
18
00:00:59.00
106
8
24
160
2195
Team The Swifties
Team The Swifties #2195
Mixed Under 11 Team
00:50:01.60
00:50:01.60
17
(33)
Under 11 Team
17
Mixed
33
7:18 min/km
00:04:44.30
57
3
6
00:19:50.10
118
16
30
00:24:21.40
176
17
34
00:01:05.80
138
12
29
103
2117
Rory De Vaney
Rory De Vaney #2117
Male Under 13 male
00:45:02.70
00:45:02.70
30
(66)
Under 13 male
30
Male
66
6:34 min/km
00:04:44.10
56
18
33
00:21:20.60
151
33
85
00:17:50.40
65
26
46
00:01:07.60
144
34
80
9
2112
Jeremy Bugden
Jeremy Bugden #2112
Male Under 13 male
00:35:13.10
00:35:13.10
4
(6)
Under 13 male
4
Male
6
5:08 min/km
00:04:43.10
55
17
32
00:15:43.60
17
3
9
00:13:56.70
9
3
5
00:00:49.70
54
15
33
99
2116
Brett Davies
Brett Davies #2116
Male Under 13 male
00:44:31.90
00:44:31.90
29
(65)
Under 13 male
29
Male
65
6:30 min/km
00:04:42.50
54
16
31
00:21:20.60
150
32
84
00:17:08.60
44
18
32
00:01:20.20
180
37
96
35
2076
Joshua Fowler
Joshua Fowler #2076
Male Under 11 male
00:39:51.50
00:39:51.50
8
(23)
Under 11 male
8
Male
23
5:49 min/km
00:04:42.50
53
10
30
00:15:44.20
18
5
10
00:18:40.70
93
24
63
00:00:44.10
14
7
12
96
2120
Toby Emmett
Toby Emmett #2120
Male Under 13 male
00:44:22.20
00:44:22.20
27
(63)
Under 13 male
27
Male
63
6:28 min/km
00:04:42.40
52
15
29
00:20:30.00
137
29
78
00:18:08.80
78
29
56
00:01:01.00
114
29
66
102
2048
Tyler Hurst
Tyler Hurst #2048
Female Under 15 female
00:44:51.80
00:44:51.80
6
(17)
Under 15 female
6
Female
17
6:32 min/km
00:04:41.60
51
8
18
00:21:31.70
155
9
32
00:17:49.40
61
2
5
00:00:49.10
47
2
8
107
2035
Amber Shepherd
Amber Shepherd #2035
Female Under 13 female
00:45:15.40
00:45:15.40
11
(20)
Under 13 female
11
Female
20
6:36 min/km
00:04:40.20
50
7
17
00:20:35.80
138
12
26
00:19:09.90
99
6
16
00:00:49.50
51
3
10
82
2134
Jack Owen
Jack Owen #2134
Male Under 13 male
00:43:43.20
00:43:43.20
23
(56)
Under 13 male
23
Male
56
6:22 min/km
00:04:39.80
49
14
28
00:19:20.90
102
22
61
00:18:46.60
95
31
65
00:00:55.90
91
26
56
168
2055
Sophie Docker
Sophie Docker #2055
Female Under 17 female
00:51:35.00
00:51:35.00
2
(41)
Under 17 female
2
Female
41
7:31 min/km
00:04:39.10
48
1
16
00:22:55.40
178
1
38
00:22:57.10
168
2
40
00:01:03.40
127
2
30
108
2017
Lara Sivwright
Lara Sivwright #2017
Female Under 11 female
00:45:25.80
00:45:25.80
3
(21)
Under 11 female
3
Female
21
6:37 min/km
00:04:38.90
47
2
15
00:19:07.00
96
3
13
00:20:46.20
131
3
24
00:00:53.70
75
5
15
117
2191
Team Happy
Team Happy #2191
Mixed Under 11 Team
00:46:17.20
00:46:17.20
9
(22)
Under 11 Team
9
Mixed
22
6:45 min/km
00:04:34.90
46
2
5
00:19:06.70
95
12
26
00:21:37.50
144
12
27
00:00:58.10
102
6
17
132
2143
Max Wallis
Max Wallis #2143
Male Under 13 male
00:47:17.70
00:47:17.70
37
(82)
Under 13 male
37
Male
82
6:54 min/km
00:04:34.50
45
13
27
00:20:36.70
140
30
80
00:20:48.80
134
38
86
00:01:17.70
174
36
93
26
2061
Christian Atkins-Gardner
Christian Atkins-Gardner #2061
Male Under 11 male
00:38:51.70
00:38:51.70
5
(17)
Under 11 male
5
Male
17
5:40 min/km
00:04:33.90
44
9
26
00:16:20.30
28
8
18
00:17:09.50
45
8
33
00:00:48.00
43
16
31
28
2213
Team Super Troopers
Team Super Troopers #2213
Mixed Under 11 Team
00:39:11.30
00:39:11.30
3
(10)
Under 11 Team
3
Mixed
10
5:43 min/km
00:04:33.00
43
1
4
00:15:51.20
21
2
9
00:17:57.70
68
5
14
00:00:49.40
50
2
9
42
2123
Mitchell Frost
Mitchell Frost #2123
Male Under 13 male
00:40:18.30
00:40:18.30
14
(30)
Under 13 male
14
Male
30
5:53 min/km
00:04:32.80
42
12
25
00:18:20.60
73
16
47
00:16:28.30
32
12
22
00:00:56.60
97
28
60
2
2186
Riley Martin
Riley Martin #2186
Male Under 13 male
00:32:55.80
00:32:55.80
1
(2)
Under 13 male
1
Male
2
4:48 min/km
00:04:30.90
41
11
24
00:13:32.10
2
1
2
00:14:07.60
10
4
6
00:00:45.20
22
9
17
20
2094
Ross Paoliello
Ross Paoliello #2094
Male Under 11 male
00:37:39.20
00:37:39.20
4
(13)
Under 11 male
4
Male
13
5:29 min/km
00:04:30.80
40
8
23
00:15:42.10
16
4
8
00:16:38.80
35
5
25
00:00:47.50
36
13
28
1
2
3
[4]
5
Page 4 of 5 (239 items)
© 2023