X Adventure Race Dunsborough
14 Mar 2015
Results
Details
 
Contact
Short Course X-Adventure
Kids X-Adventure
Long Course X-Adventure
22km Paddle Race
15km Paddle Race
8km Paddle Race
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
1
2
3
[4]
5
Page 4 of 5 (239 items)
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Category
Cat Pos
Gender
Gen Pos
Pace
Swim
O/Pos
C/Pos
G/Pos
Run
O/Pos
C/Pos
G/Pos
MTB
O/Pos
C/Pos
G/Pos
Finish
O/Pos
C/Pos
G/Pos
51
2231
Team Midgets With Attitude
Team Midgets With Attitude #2231
Mixed Under 15 Team
00:40:36.30
00:40:36.30
9
(13)
Under 15 Team
9
Mixed
13
5:55 min/km
00:05:20.30
135
12
22
00:16:44.60
35
10
13
00:17:43.60
60
9
13
00:00:47.80
41
5
6
97
2201
Team The 3 Amigos
Team The 3 Amigos #2201
Mixed Under 11 Team
00:44:23.80
00:44:23.80
7
(20)
Under 11 Team
7
Mixed
20
6:28 min/km
00:07:12.60
206
23
44
00:18:36.20
83
9
23
00:17:32.50
55
4
12
00:01:02.50
121
9
24
70
2222
Team Pocket Money
Team Pocket Money #2222
Mixed Under 15 Team
00:42:59.60
00:42:59.60
11
(16)
Under 15 Team
11
Mixed
16
6:16 min/km
00:05:55.60
177
18
38
00:16:34.60
33
9
11
00:19:31.70
106
13
20
00:00:57.70
99
11
16
172
2160
Samuel Anderson
Samuel Anderson #2160
Male Under 9 male
00:51:59.30
00:51:59.30
7
(96)
Under 9 male
7
Male
96
7:35 min/km
00:06:40.70
194
10
100
00:21:24.00
153
9
87
00:22:53.80
167
9
98
00:01:00.80
112
4
65
142
2146
Dylan Allen
Dylan Allen #2146
Male Under 15 male
00:48:00.70
00:48:00.70
9
(86)
Under 15 male
9
Male
86
7:00 min/km
00:05:17.00
130
9
71
00:20:26.60
134
9
75
00:21:07.40
141
10
88
00:01:09.70
155
7
85
102
2048
Tyler Hurst
Tyler Hurst #2048
Female Under 15 female
00:44:51.80
00:44:51.80
6
(17)
Under 15 female
6
Female
17
6:32 min/km
00:04:41.60
51
8
18
00:21:31.70
155
9
32
00:17:49.40
61
2
5
00:00:49.10
47
2
8
93
2027
Brooke Hurst
Brooke Hurst #2027
Female Under 13 female
00:44:18.70
00:44:18.70
7
(13)
Under 13 female
7
Female
13
6:28 min/km
00:04:48.30
69
9
22
00:20:04.10
127
9
23
00:18:22.70
84
3
9
00:01:03.60
130
10
31
163
2008
Salli Howden-Woodland
Salli Howden-Woodland #2008
Female Under 11 female
00:50:49.40
00:50:49.40
10
(37)
Under 11 female
10
Female
37
7:25 min/km
00:04:54.30
77
4
25
00:20:55.40
146
9
29
00:23:33.80
174
11
42
00:01:25.90
192
13
50
40
2113
Eric Chapman
Eric Chapman #2113
Male Under 13 male
00:40:10.70
00:40:10.70
13
(28)
Under 13 male
13
Male
28
5:51 min/km
00:04:47.30
66
21
38
00:17:09.90
45
9
27
00:17:22.60
49
20
36
00:00:50.90
60
17
37
38
2109
Ted Young
Ted Young #2109
Male Under 11 male
00:40:03.50
00:40:03.50
11
(26)
Under 11 male
11
Male
26
5:50 min/km
00:04:45.80
61
12
36
00:16:32.90
32
9
21
00:17:52.10
66
13
47
00:00:52.70
69
20
42
6
2129
Angus Ivory-Greivulis
Angus Ivory-Greivulis #2129
Male Under 13 male
00:34:24.40
00:34:24.40
2
(4)
Under 13 male
2
Male
4
5:01 min/km
00:03:56.10
9
3
5
00:16:14.60
26
8
16
00:13:32.50
5
1
3
00:00:41.20
6
2
6
157
2014
Iliana Roberts
Iliana Roberts #2014
Female Under 11 female
00:49:19.80
00:49:19.80
8
(34)
Under 11 female
8
Female
34
7:12 min/km
00:05:22.80
140
12
43
00:19:56.10
124
8
22
00:22:50.00
164
10
37
00:01:10.90
159
11
38
81
2023
Sofia Gaul
Sofia Gaul #2023
Female Under 13 female
00:43:36.80
00:43:36.80
4
(10)
Under 13 female
4
Female
10
6:22 min/km
00:04:18.10
23
3
7
00:19:34.90
109
8
18
00:18:32.10
90
4
12
00:01:11.70
162
16
40
153
2049
Georgia Ker
Georgia Ker #2049
Female Under 15 female
00:48:44.10
00:48:44.10
11
(33)
Under 15 female
11
Female
33
7:06 min/km
00:03:54.60
6
2
3
00:21:20.10
148
8
30
00:22:40.10
161
12
36
00:00:49.30
49
3
9
26
2061
Christian Atkins-Gardner
Christian Atkins-Gardner #2061
Male Under 11 male
00:38:51.70
00:38:51.70
5
(17)
Under 11 male
5
Male
17
5:40 min/km
00:04:33.90
44
9
26
00:16:20.30
28
8
18
00:17:09.50
45
8
33
00:00:48.00
43
16
31
86
2151
Ben Cole
Ben Cole #2151
Male Under 15 male
00:43:51.50
00:43:51.50
7
(59)
Under 15 male
7
Male
59
6:24 min/km
00:04:18.90
24
4
14
00:20:05.50
128
8
73
00:18:25.80
87
7
60
00:01:01.30
115
5
67
174
2165
Tom Boisvert
Tom Boisvert #2165
Male Under 9 male
00:52:28.60
00:52:28.60
8
(97)
Under 9 male
8
Male
97
7:39 min/km
00:05:42.80
165
6
87
00:20:35.90
139
8
79
00:25:01.20
179
11
101
00:01:08.70
151
7
84
15
2216
Team Dunsborough Destructors
Team Dunsborough Destructors #2216
Mixed Under 15 Team
00:36:41.00
00:36:41.00
4
(5)
Under 15 Team
4
Mixed
5
5:21 min/km
00:05:35.60
158
16
31
00:16:28.10
29
8
10
00:13:47.30
7
3
3
00:00:50.00
58
9
12
151
2247
Charlie Clynk
Charlie Clynk #2247
Mixed Under 11 Team
00:48:40.30
00:48:40.30
15
(31)
Under 11 Team
15
Mixed
31
7:06 min/km
00:05:50.70
173
20
37
00:18:28.90
77
8
21
00:23:21.10
171
16
31
00:00:59.60
109
8
22
19
2223
Team The Strikers
Team The Strikers #2223
Mixed Under 15 Team
00:37:27.50
00:37:27.50
6
(7)
Under 15 Team
6
Mixed
7
5:28 min/km
00:04:47.20
65
4
8
00:15:23.90
13
7
8
00:16:17.60
28
7
8
00:00:58.80
105
13
19
193
2162
Charlie Banfield
Charlie Banfield #2162
Male Under 9 male
00:58:37.00
00:58:37.00
12
(107)
Under 9 male
12
Male
107
8:33 min/km
00:06:05.50
181
7
94
00:20:29.70
136
7
77
00:30:53.50
196
14
108
00:01:08.30
148
6
82
60
2148
Connor Barrett-Lennard
Connor Barrett-Lennard #2148
Male Under 15 male
00:41:41.30
00:41:41.30
6
(42)
Under 15 male
6
Male
42
6:05 min/km
00:04:53.20
76
5
42
00:19:14.20
99
7
59
00:16:42.80
36
6
26
00:00:51.10
62
1
38
123
2194
Team G-Force Kids
Team G-Force Kids #2194
Mixed Under 11 Team
00:46:43.10
00:46:43.10
11
(24)
Under 11 Team
11
Mixed
24
6:49 min/km
00:05:45.20
168
18
35
00:18:28.30
76
7
20
00:21:40.10
146
13
28
00:00:49.50
52
3
10
105
2045
Lauren Garcia
Lauren Garcia #2045
Female Under 15 female
00:45:10.70
00:45:10.70
7
(19)
Under 15 female
7
Female
19
6:35 min/km
00:05:03.60
99
11
31
00:20:52.00
144
7
28
00:17:54.20
67
3
7
00:01:20.90
184
13
47
115
2033
Priya Richardson
Priya Richardson #2033
Female Under 13 female
00:46:13.20
00:46:13.20
12
(24)
Under 13 female
12
Female
24
6:44 min/km
00:05:07.10
109
14
35
00:18:35.80
82
7
10
00:21:41.90
147
13
30
00:00:48.40
44
2
6
121
2006
Ella Frost
Ella Frost #2006
Female Under 11 female
00:46:33.10
00:46:33.10
4
(25)
Under 11 female
4
Female
25
6:47 min/km
00:05:11.30
118
10
39
00:19:37.20
111
7
19
00:20:50.60
136
4
25
00:00:54.00
77
6
16
21
2140
Seb Taylor
Seb Taylor #2140
Male Under 13 male
00:37:41.70
00:37:41.70
7
(14)
Under 13 male
7
Male
14
5:30 min/km
00:04:24.90
33
9
18
00:16:12.80
25
7
15
00:15:48.80
19
7
13
00:01:15.20
171
35
91
37
2089
Sam Lockley
Sam Lockley #2089
Male Under 11 male
00:39:53.00
00:39:53.00
10
(25)
Under 11 male
10
Male
25
5:49 min/km
00:04:54.80
79
15
44
00:16:18.90
27
7
17
00:17:57.80
69
14
48
00:00:41.50
7
5
7
34
2108
Fletcher Wetherell
Fletcher Wetherell #2108
Male Under 11 male
00:39:48.60
00:39:48.60
7
(22)
Under 11 male
7
Male
22
5:48 min/km
00:05:09.30
113
23
60
00:16:08.90
24
6
14
00:17:49.40
62
12
44
00:00:41.00
5
4
5
12
2126
Indiana Hill
Indiana Hill #2126
Male Under 13 male
00:35:40.00
00:35:40.00
6
(9)
Under 13 male
6
Male
9
5:12 min/km
00:04:29.60
39
10
22
00:16:00.70
22
6
13
00:14:23.90
11
5
7
00:00:45.80
26
10
21
137
2015
Maisy Rose
Maisy Rose #2015
Female Under 11 female
00:47:26.20
00:47:26.20
7
(28)
Under 11 female
7
Female
28
6:55 min/km
00:04:47.60
67
3
21
00:19:30.80
106
6
17
00:22:20.00
156
7
33
00:00:47.80
40
3
5
90
2028
Eve Mcroberts
Eve Mcroberts #2028
Female Under 13 female
00:44:08.80
00:44:08.80
6
(12)
Under 13 female
6
Female
12
6:26 min/km
00:03:46.00
4
1
2
00:18:34.50
81
6
9
00:20:52.20
137
11
26
00:00:56.10
92
7
22
112
2169
Jake Hollemans
Jake Hollemans #2169
Male Under 9 male
00:45:57.80
00:45:57.80
4
(70)
Under 9 male
4
Male
70
6:42 min/km
00:05:04.60
102
4
56
00:19:57.20
125
6
71
00:20:06.20
122
4
78
00:00:49.80
56
3
34
106
2153
Kye Docker
Kye Docker #2153
Male Under 15 male
00:45:13.40
00:45:13.40
8
(67)
Under 15 male
8
Male
67
6:36 min/km
00:05:11.50
119
7
63
00:18:02.60
64
6
41
00:20:40.10
130
8
83
00:01:19.20
179
10
95
17
2219
Team Terrific Trio
Team Terrific Trio #2219
Mixed Under 15 Team
00:36:47.00
00:36:47.00
5
(6)
Under 15 Team
5
Mixed
6
5:22 min/km
00:05:37.60
163
17
33
00:15:22.30
11
6
7
00:14:47.60
14
5
5
00:00:59.50
108
14
21
67
2211
Team Till And Will Skill
Team Till And Will Skill #2211
Mixed Under 11 Team
00:42:21.90
00:42:21.90
5
(15)
Under 11 Team
5
Mixed
15
6:11 min/km
00:05:22.60
139
11
23
00:18:22.00
74
6
19
00:17:23.00
51
3
11
00:01:14.30
168
17
37
74
2244
Scout Mccormack
Scout Mccormack #2244
Female Under 15 female
00:43:03.70
00:43:03.70
4
(8)
Under 15 female
4
Female
8
6:17 min/km
00:05:08.20
110
13
36
00:19:53.10
120
6
21
00:17:06.70
42
1
3
00:00:55.70
89
8
21
2179
Jordan Eddy
Jordan Eddy #2179
Male Under 9 male
Query
Query
Under 9 male
Male
min/km
00:05:01.10
93
3
51
00:18:51.40
88
5
54
00:15:43.30
18
1
12
00:00:46.10
28
2
22
7
2180
Duncan Erasmus
Duncan Erasmus #2180
Male Under 13 male
00:34:34.80
00:34:34.80
3
(5)
Under 13 male
3
Male
5
5:02 min/km
00:04:08.10
15
4
9
00:15:46.70
20
5
12
00:13:55.90
8
2
4
00:00:44.10
15
6
13
8
2224
Team The Team
Team The Team #2224
Mixed Under 15 Team
00:34:37.20
00:34:37.20
3
(3)
Under 15 Team
3
Mixed
3
5:03 min/km
00:05:04.70
103
8
15
00:15:09.80
9
5
6
00:13:36.80
6
2
2
00:00:45.90
27
3
3
53
2147
Jordan Baker
Jordan Baker #2147
Male Under 15 male
00:40:48.80
00:40:48.80
5
(37)
Under 15 male
5
Male
37
5:57 min/km
00:05:27.80
148
10
75
00:18:00.10
63
5
40
00:16:08.30
27
5
19
00:01:12.60
165
9
89
88
2192
Team West Coast Juniors
Team West Coast Juniors #2192
Mixed Under 11 Team
00:43:55.50
00:43:55.50
6
(17)
Under 11 Team
6
Mixed
17
6:24 min/km
00:05:29.00
150
15
29
00:17:16.60
51
5
15
00:20:05.30
120
10
24
00:01:04.60
135
11
27
84
2031
Eliza Prall
Eliza Prall #2031
Female Under 13 female
00:43:45.00
00:43:45.00
5
(11)
Under 13 female
5
Female
11
6:23 min/km
00:04:44.70
58
8
19
00:18:17.20
71
5
8
00:19:44.10
112
8
18
00:00:59.00
106
8
24
68
2003
Ava Bostelman
Ava Bostelman #2003
Female Under 11 female
00:42:48.60
00:42:48.60
2
(7)
Under 11 female
2
Female
7
6:14 min/km
00:05:04.40
101
6
32
00:19:30.50
105
5
16
00:17:29.50
52
1
4
00:00:44.20
16
2
3
101
2052
Lily Roberts
Lily Roberts #2052
Female Under 15 female
00:44:51.40
00:44:51.40
5
(16)
Under 15 female
5
Female
16
6:32 min/km
00:04:20.80
27
5
10
00:19:44.30
114
5
20
00:19:50.80
115
7
19
00:00:55.50
87
7
20
35
2076
Joshua Fowler
Joshua Fowler #2076
Male Under 11 male
00:39:51.50
00:39:51.50
8
(23)
Under 11 male
8
Male
23
5:49 min/km
00:04:42.50
53
10
30
00:15:44.20
18
5
10
00:18:40.70
93
24
63
00:00:44.10
14
7
12
20
2094
Ross Paoliello
Ross Paoliello #2094
Male Under 11 male
00:37:39.20
00:37:39.20
4
(13)
Under 11 male
4
Male
13
5:29 min/km
00:04:30.80
40
8
23
00:15:42.10
16
4
8
00:16:38.80
35
5
25
00:00:47.50
36
13
28
23
2125
Jeremy Heyes
Jeremy Heyes #2125
Male Under 13 male
00:37:53.50
00:37:53.50
9
(16)
Under 13 male
9
Male
16
5:31 min/km
00:05:22.40
138
30
74
00:15:45.90
19
4
11
00:16:05.20
26
11
18
00:00:40.00
3
1
3
114
2051
Lucca Paterson
Lucca Paterson #2051
Female Under 15 female
00:46:11.70
00:46:11.70
8
(23)
Under 15 female
8
Female
23
6:44 min/km
00:05:06.70
107
12
34
00:19:18.60
100
4
15
00:20:53.70
138
10
27
00:00:52.70
68
5
14
210
2241
Anna Lockley
Anna Lockley #2241
Female Under 9 female
01:17:36.70
01:17:36.70
4
(54)
Under 9 female
4
Female
54
11:19 min/km
00:05:19.50
134
1
41
00:36:27.20
210
4
54
00:34:40.00
203
4
53
00:01:10.00
157
2
37
1
2
3
[4]
5
Page 4 of 5 (239 items)
© 2023