X Adventure Race Dunsborough
14 Mar 2015
Results
Details
 
Contact
Short Course X-Adventure
Kids X-Adventure
Long Course X-Adventure
22km Paddle Race
15km Paddle Race
8km Paddle Race
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
1
2
3
[4]
5
Page 4 of 5 (239 items)
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Category
Cat Pos
Gender
Gen Pos
Pace
Swim
O/Pos
C/Pos
G/Pos
Run
O/Pos
C/Pos
G/Pos
MTB
O/Pos
C/Pos
G/Pos
Finish
O/Pos
C/Pos
G/Pos
43
2044
Megan Fowler
Megan Fowler #2044
Female Under 15 female
00:40:19.80
00:40:19.80
1
(1)
Under 15 female
1
Female
1
5:53 min/km
00:03:38.30
3
1
1
00:17:31.90
56
2
5
00:18:26.80
88
5
11
00:00:42.80
11
1
2
119
2080
Joshua Haslam
Joshua Haslam #2080
Male Under 11 male
00:46:20.70
00:46:20.70
28
(72)
Under 11 male
28
Male
72
6:45 min/km
00:04:52.70
75
14
41
00:21:57.70
163
40
93
00:18:25.80
86
21
59
00:01:04.50
134
33
76
86
2151
Ben Cole
Ben Cole #2151
Male Under 15 male
00:43:51.50
00:43:51.50
7
(59)
Under 15 male
7
Male
59
6:24 min/km
00:04:18.90
24
4
14
00:20:05.50
128
8
73
00:18:25.80
87
7
60
00:01:01.30
115
5
67
54
2018
Emma Stegmann
Emma Stegmann #2018
Female Under 11 female
00:41:02.90
00:41:02.90
1
(4)
Under 11 female
1
Female
4
5:59 min/km
00:04:20.00
25
1
8
00:17:36.70
58
1
6
00:18:23.40
85
2
10
00:00:42.80
10
1
1
93
2027
Brooke Hurst
Brooke Hurst #2027
Female Under 13 female
00:44:18.70
00:44:18.70
7
(13)
Under 13 female
7
Female
13
6:28 min/km
00:04:48.30
69
9
22
00:20:04.10
127
9
23
00:18:22.70
84
3
9
00:01:03.60
130
10
31
78
2077
Stewart Gifford
Stewart Gifford #2077
Male Under 11 male
00:43:21.00
00:43:21.00
24
(54)
Under 11 male
24
Male
54
6:19 min/km
00:05:11.60
120
25
64
00:18:29.50
78
23
49
00:18:22.00
83
20
58
00:01:17.90
175
40
94
80
2119
William Edmonds
William Edmonds #2119
Male Under 13 male
00:43:34.80
00:43:34.80
22
(55)
Under 13 male
22
Male
55
6:21 min/km
00:04:46.20
62
20
37
00:19:32.40
108
24
64
00:18:20.70
82
30
57
00:00:55.50
88
24
54
61
2218
Team The Death Eaters
Team The Death Eaters #2218
Mixed Under 15 Team
00:41:43.10
00:41:43.10
10
(14)
Under 15 Team
10
Mixed
14
6:05 min/km
00:05:12.60
123
10
18
00:17:24.60
55
12
17
00:18:17.30
81
12
17
00:00:48.60
46
7
8
143
2227
Team Paddy's Challenge
Team Paddy's Challenge #2227
Mixed Under 15 Team
00:48:01.50
00:48:01.50
15
(27)
Under 15 Team
15
Mixed
27
7:00 min/km
00:05:18.70
133
11
21
00:23:23.80
185
19
43
00:18:15.90
80
11
16
00:01:03.10
125
16
26
24
2217
Team Pure Blonde
Team Pure Blonde #2217
Mixed Under 15 Team
00:37:56.90
00:37:56.90
7
(8)
Under 15 Team
7
Mixed
8
5:32 min/km
00:04:01.50
14
2
2
00:14:58.30
8
4
5
00:18:12.00
79
10
15
00:00:45.10
21
2
2
96
2120
Toby Emmett
Toby Emmett #2120
Male Under 13 male
00:44:22.20
00:44:22.20
27
(63)
Under 13 male
27
Male
63
6:28 min/km
00:04:42.40
52
15
29
00:20:30.00
137
29
78
00:18:08.80
78
29
56
00:01:01.00
114
29
66
75
2073
Ben Cox
Ben Cox #2073
Male Under 11 male
00:43:05.80
00:43:05.80
22
(51)
Under 11 male
22
Male
51
6:17 min/km
00:05:14.90
129
30
70
00:18:53.80
90
25
55
00:18:06.30
77
19
55
00:00:50.80
59
17
36
63
2137
Felix Rice
Felix Rice #2137
Male Under 13 male
00:41:52.90
00:41:52.90
18
(43)
Under 13 male
18
Male
43
6:06 min/km
00:05:00.50
91
25
49
00:17:59.30
62
14
39
00:18:06.20
76
28
54
00:00:46.90
31
12
25
76
2114
Levi Cosgriff
Levi Cosgriff #2114
Male Under 13 male
00:43:15.50
00:43:15.50
21
(52)
Under 13 male
21
Male
52
6:18 min/km
00:05:01.80
94
26
52
00:19:04.30
94
20
57
00:18:06.00
75
27
53
00:01:03.40
129
31
73
77
2098
Dale Reid
Dale Reid #2098
Male Under 11 male
00:43:19.70
00:43:19.70
23
(53)
Under 11 male
23
Male
53
6:19 min/km
00:05:06.90
108
22
58
00:18:54.60
92
26
56
00:18:05.80
74
18
52
00:01:12.40
164
38
88
59
2047
Natasha Huntley
Natasha Huntley #2047
Female Under 15 female
00:41:33.60
00:41:33.60
2
(5)
Under 15 female
2
Female
5
6:04 min/km
00:03:57.20
11
3
4
00:18:37.70
85
3
11
00:18:04.00
73
4
8
00:00:54.70
82
6
18
50
2060
Benjamin Anderson
Benjamin Anderson #2060
Male Under 11 male
00:40:36.30
00:40:36.30
16
(35)
Under 11 male
16
Male
35
5:55 min/km
00:04:57.30
83
16
47
00:16:58.20
41
13
25
00:18:00.60
72
17
51
00:00:40.20
4
3
4
33
2071
Jack Bushby
Jack Bushby #2071
Male Under 11 male
00:39:42.20
00:39:42.20
6
(21)
Under 11 male
6
Male
21
5:47 min/km
00:04:09.50
17
3
11
00:16:52.80
37
10
22
00:17:59.90
71
16
50
00:00:40.00
2
2
2
87
2091
Hamish Melvin
Hamish Melvin #2091
Male Under 11 male
00:43:51.60
00:43:51.60
25
(60)
Under 11 male
25
Male
60
6:24 min/km
00:05:12.70
124
27
66
00:19:47.50
115
30
67
00:17:59.20
70
15
49
00:00:52.20
66
19
41
37
2089
Sam Lockley
Sam Lockley #2089
Male Under 11 male
00:39:53.00
00:39:53.00
10
(25)
Under 11 male
10
Male
25
5:49 min/km
00:04:54.80
79
15
44
00:16:18.90
27
7
17
00:17:57.80
69
14
48
00:00:41.50
7
5
7
28
2213
Team Super Troopers
Team Super Troopers #2213
Mixed Under 11 Team
00:39:11.30
00:39:11.30
3
(10)
Under 11 Team
3
Mixed
10
5:43 min/km
00:04:33.00
43
1
4
00:15:51.20
21
2
9
00:17:57.70
68
5
14
00:00:49.40
50
2
9
105
2045
Lauren Garcia
Lauren Garcia #2045
Female Under 15 female
00:45:10.70
00:45:10.70
7
(19)
Under 15 female
7
Female
19
6:35 min/km
00:05:03.60
99
11
31
00:20:52.00
144
7
28
00:17:54.20
67
3
7
00:01:20.90
184
13
47
38
2109
Ted Young
Ted Young #2109
Male Under 11 male
00:40:03.50
00:40:03.50
11
(26)
Under 11 male
11
Male
26
5:50 min/km
00:04:45.80
61
12
36
00:16:32.90
32
9
21
00:17:52.10
66
13
47
00:00:52.70
69
20
42
103
2117
Rory De Vaney
Rory De Vaney #2117
Male Under 13 male
00:45:02.70
00:45:02.70
30
(66)
Under 13 male
30
Male
66
6:34 min/km
00:04:44.10
56
18
33
00:21:20.60
151
33
85
00:17:50.40
65
26
46
00:01:07.60
144
34
80
48
2039
Maddie Townsend-Hyde
Maddie Townsend-Hyde #2039
Female Under 13 female
00:40:35.00
00:40:35.00
2
(3)
Under 13 female
2
Female
3
5:55 min/km
00:04:59.10
87
11
28
00:16:56.00
40
2
2
00:17:50.20
64
2
6
00:00:49.70
53
4
11
111
2124
Heinrich Helm
Heinrich Helm #2124
Male Under 13 male
00:45:47.70
00:45:47.70
32
(69)
Under 13 male
32
Male
69
6:41 min/km
00:04:55.90
80
24
45
00:22:18.40
168
36
96
00:17:49.60
63
25
45
00:00:43.80
13
5
11
34
2108
Fletcher Wetherell
Fletcher Wetherell #2108
Male Under 11 male
00:39:48.60
00:39:48.60
7
(22)
Under 11 male
7
Male
22
5:48 min/km
00:05:09.30
113
23
60
00:16:08.90
24
6
14
00:17:49.40
62
12
44
00:00:41.00
5
4
5
102
2048
Tyler Hurst
Tyler Hurst #2048
Female Under 15 female
00:44:51.80
00:44:51.80
6
(17)
Under 15 female
6
Female
17
6:32 min/km
00:04:41.60
51
8
18
00:21:31.70
155
9
32
00:17:49.40
61
2
5
00:00:49.10
47
2
8
51
2231
Team Midgets With Attitude
Team Midgets With Attitude #2231
Mixed Under 15 Team
00:40:36.30
00:40:36.30
9
(13)
Under 15 Team
9
Mixed
13
5:55 min/km
00:05:20.30
135
12
22
00:16:44.60
35
10
13
00:17:43.60
60
9
13
00:00:47.80
41
5
6
83
2136
Liam Proudfoot
Liam Proudfoot #2136
Male Under 13 male
00:43:44.00
00:43:44.00
24
(57)
Under 13 male
24
Male
57
6:23 min/km
00:05:29.20
151
31
77
00:19:39.20
113
25
66
00:17:40.60
59
24
43
00:00:55.00
84
23
51
72
2131
Jack Luplau
Jack Luplau #2131
Male Under 13 male
00:43:01.40
00:43:01.40
20
(49)
Under 13 male
20
Male
49
6:16 min/km
00:00:04.30
1
1
1
00:24:23.20
192
38
106
00:17:38.10
58
23
42
00:00:55.80
90
25
55
71
2168
Prairie Hill
Prairie Hill #2168
Male Under 9 male
00:43:01.10
00:43:01.10
2
(48)
Under 9 male
2
Male
48
6:16 min/km
00:06:06.10
182
8
95
00:18:16.00
70
3
45
00:17:36.00
57
2
41
00:01:03.00
123
5
71
36
2082
Rylan Hore
Rylan Hore #2082
Male Under 11 male
00:39:52.00
00:39:52.00
9
(24)
Under 11 male
9
Male
24
5:49 min/km
00:04:27.10
36
7
20
00:17:10.50
47
14
29
00:17:35.00
56
11
40
00:00:39.40
1
1
1
97
2201
Team The 3 Amigos
Team The 3 Amigos #2201
Mixed Under 11 Team
00:44:23.80
00:44:23.80
7
(20)
Under 11 Team
7
Mixed
20
6:28 min/km
00:07:12.60
206
23
44
00:18:36.20
83
9
23
00:17:32.50
55
4
12
00:01:02.50
121
9
24
91
2181
Flynn Campbell
Flynn Campbell #2181
Male Under 13 male
00:44:09.10
00:44:09.10
26
(61)
Under 13 male
26
Male
61
6:26 min/km
00:05:55.30
175
35
90
00:18:36.40
84
18
51
00:17:31.60
54
22
39
00:02:05.80
207
38
109
41
2079
Reuben Ginbey
Reuben Ginbey #2079
Male Under 11 male
00:40:18.00
00:40:18.00
12
(29)
Under 11 male
12
Male
29
5:52 min/km
00:05:06.00
105
21
57
00:16:55.60
39
12
24
00:17:29.90
53
10
38
00:00:46.50
29
11
23
68
2003
Ava Bostelman
Ava Bostelman #2003
Female Under 11 female
00:42:48.60
00:42:48.60
2
(7)
Under 11 female
2
Female
7
6:14 min/km
00:05:04.40
101
6
32
00:19:30.50
105
5
16
00:17:29.50
52
1
4
00:00:44.20
16
2
3
67
2211
Team Till And Will Skill
Team Till And Will Skill #2211
Mixed Under 11 Team
00:42:21.90
00:42:21.90
5
(15)
Under 11 Team
5
Mixed
15
6:11 min/km
00:05:22.60
139
11
23
00:18:22.00
74
6
19
00:17:23.00
51
3
11
00:01:14.30
168
17
37
98
2246
Rory Plackett
Rory Plackett #2246
Male Under 13 male
00:44:25.50
00:44:25.50
28
(64)
Under 13 male
28
Male
64
6:29 min/km
00:06:07.70
184
37
97
00:19:53.20
121
27
69
00:17:22.70
50
21
37
00:01:01.90
117
30
68
40
2113
Eric Chapman
Eric Chapman #2113
Male Under 13 male
00:40:10.70
00:40:10.70
13
(28)
Under 13 male
13
Male
28
5:51 min/km
00:04:47.30
66
21
38
00:17:09.90
45
9
27
00:17:22.60
49
20
36
00:00:50.90
60
17
37
127
2228
Team Happy Daes
Team Happy Daes #2228
Mixed Under 15 Team
00:46:46.00
00:46:46.00
14
(25)
Under 15 Team
14
Mixed
25
6:49 min/km
00:06:35.40
192
20
42
00:22:05.40
165
16
39
00:17:17.50
48
8
10
00:00:47.70
39
4
5
49
2105
Dylan Vernon
Dylan Vernon #2105
Male Under 11 male
00:40:35.90
00:40:35.90
15
(34)
Under 11 male
15
Male
34
5:55 min/km
00:05:10.10
115
24
61
00:17:19.70
52
16
33
00:17:12.90
47
9
35
00:00:53.20
71
22
44
85
2111
Damien Broughton
Damien Broughton #2111
Male Under 13 male
00:43:49.00
00:43:49.00
25
(58)
Under 13 male
25
Male
58
6:23 min/km
00:04:23.80
30
8
17
00:21:21.50
152
34
86
00:17:09.80
46
19
34
00:00:53.90
76
20
48
26
2061
Christian Atkins-Gardner
Christian Atkins-Gardner #2061
Male Under 11 male
00:38:51.70
00:38:51.70
5
(17)
Under 11 male
5
Male
17
5:40 min/km
00:04:33.90
44
9
26
00:16:20.30
28
8
18
00:17:09.50
45
8
33
00:00:48.00
43
16
31
99
2116
Brett Davies
Brett Davies #2116
Male Under 13 male
00:44:31.90
00:44:31.90
29
(65)
Under 13 male
29
Male
65
6:30 min/km
00:04:42.50
54
16
31
00:21:20.60
150
32
84
00:17:08.60
44
18
32
00:01:20.20
180
37
96
52
2072
Luka Coulson
Luka Coulson #2072
Male Under 11 male
00:40:43.40
00:40:43.40
17
(36)
Under 11 male
17
Male
36
5:56 min/km
00:04:00.10
13
2
8
00:18:47.40
87
24
53
00:17:08.20
43
7
31
00:00:47.70
38
15
30
74
2244
Scout Mccormack
Scout Mccormack #2244
Female Under 15 female
00:43:03.70
00:43:03.70
4
(8)
Under 15 female
4
Female
8
6:17 min/km
00:05:08.20
110
13
36
00:19:53.10
120
6
21
00:17:06.70
42
1
3
00:00:55.70
89
8
21
58
2118
Cayden Eddy
Cayden Eddy #2118
Male Under 13 male
00:41:28.10
00:41:28.10
17
(41)
Under 13 male
17
Male
41
6:03 min/km
00:05:30.60
153
32
78
00:18:10.90
67
15
43
00:17:04.60
41
17
30
00:00:42.00
8
3
8
65
2127
Laurence Hooper
Laurence Hooper #2127
Male Under 13 male
00:42:04.40
00:42:04.40
19
(45)
Under 13 male
19
Male
45
6:08 min/km
00:05:41.30
164
34
86
00:18:39.60
86
19
52
00:16:49.90
40
16
29
00:00:53.60
74
19
47
29
2207
Team Tim Tams
Team Tim Tams #2207
Mixed Under 11 Team
00:39:12.30
00:39:12.30
4
(11)
Under 11 Team
4
Mixed
11
5:43 min/km
00:04:47.00
64
4
7
00:16:49.90
36
4
14
00:16:48.10
39
2
9
00:00:47.30
35
1
4
1
2
3
[4]
5
Page 4 of 5 (239 items)
© 2023