Fremantle Ocean Classic
27 Jan 2024
Results
Details
 
Contact
1600m Swim
3200m Swim
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
1
2
3
[4]
Page 4 of 4 (194 items)
Fav
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Category
Cat Pos
Time Behind Cat
Gender
Gen Pos
Team
Pos In Team
Estimated Time
Dist
Pace
Wave
44
27
Gerry FALLARA
Gerry FALLARA #27
Female 60-69
01:02:31.26
01:02:31.26
3
(18)
60-69
3
00:02:12.40
Female
18
00:59:34
3.2
19:32 min/km
Wave 1 Yellow
43
24
Stuart ERKES
Stuart ERKES #24
Male 50-59
01:02:22.86
01:02:22.86
7
(26)
50-59
7
00:10:06.80
Male
26
01:03:05
3.2
19:29 min/km
Wave 1 Yellow
42
95
Daniel YEOH
Daniel YEOH #95
Male 30-39
01:02:20.96
01:02:20.96
5
(25)
30-39
5
00:10:11.10
Male
25
Swanbourne Nedlands SLSC
3
01:00:00
3.2
19:29 min/km
Wave 1 Yellow
41
25
Thomas ERKES
Thomas ERKES #25
Male 16-19
01:02:17.26
01:02:17.26
3
(24)
16-19
3
00:12:57.10
Male
24
01:03:06
3.2
19:27 min/km
Wave 1 Yellow
40
1
Fahmi AHMAD
Fahmi AHMAD #1
Male 40-49
01:02:16.16
01:02:16.16
5
(23)
40-49
5
00:07:31.80
Male
23
00:59:00
3.2
19:27 min/km
Wave 1 Yellow
39
47
Matilda KELLY
Matilda KELLY #47
Female Under 16
01:02:08.86
01:02:08.86
3
(17)
Under 16
3
00:08:48.80
Female
17
Fremantle SLSC
9
01:00:00
3.2
19:25 min/km
Wave 1 Yellow
38
49
Sharon KILVINGTON
Sharon KILVINGTON #49
Female 60-69
01:01:57.96
01:01:57.96
2
(16)
60-69
2
00:01:39.10
Female
16
Fremantle SLSC
8
00:55:00
3.2
19:21 min/km
Wave 1 Yellow
37
2
Megan ANSELL
Megan ANSELL #2
Female 30-39
01:01:55.86
01:01:55.86
1
(15)
30-39
1
Female
15
00:58:59
3.2
19:21 min/km
Wave 1 Yellow
36
226
Brendan MAHONEY
Brendan MAHONEY #226
Male 30-39
01:01:38.96
01:01:38.96
4
(22)
30-39
4
00:09:29.10
Male
22
3.2
19:15 min/km
Wave 1 Yellow
35
16
Sean CONNELLY
Sean CONNELLY #16
Male 40-49
01:01:24.91
01:01:24.91
4
(21)
40-49
4
00:06:40.55
Male
21
Fremantle SLSC
7
01:10:00
3.2
19:11 min/km
Wave 2 Pink
34
4
Olive ASQUITH-FLYNN
Olive ASQUITH-FLYNN #4
Female 16-19
01:01:20.41
01:01:20.41
4
(14)
16-19
4
00:08:13.75
Female
14
City of Perth SLSC
3
01:10:00
3.2
19:10 min/km
Wave 2 Pink
33
92
Mimi WORMALD
Mimi WORMALD #92
Female 16-19
01:01:06.56
01:01:06.56
3
(13)
16-19
3
00:07:59.90
Female
13
City of Perth SLSC
2
01:00:00
3.2
19:05 min/km
Wave 1 Yellow
32
41
Maree HOBAN
Maree HOBAN #41
Female 60-69
01:00:18.86
01:00:18.86
1
(12)
60-69
1
Female
12
Fremantle SLSC
6
00:59:35
3.2
18:50 min/km
Wave 1 Yellow
31
45
Sarah JEMERSON
Sarah JEMERSON #45
Female 40-49
00:59:50.96
00:59:50.96
2
(11)
40-49
2
00:03:11.60
Female
11
00:59:00
3.2
18:42 min/km
Wave 1 Yellow
30
81
Peter THOMAS
Peter THOMAS #81
Male 50-59
00:59:44.16
00:59:44.16
6
(20)
50-59
6
00:07:28.10
Male
20
00:56:10
3.2
18:40 min/km
Wave 1 Yellow
29
22
Ian DUNICAN
Ian DUNICAN #22
Male 40-49
00:59:43.66
00:59:43.66
3
(19)
40-49
3
00:04:59.30
Male
19
00:55:00
3.2
18:39 min/km
Wave 1 Yellow
28
32
Alex GOWER
Alex GOWER #32
Male 50-59
00:59:15.26
00:59:15.26
5
(18)
50-59
5
00:06:59.20
Male
18
00:59:01
3.2
18:31 min/km
Wave 1 Yellow
27
70
Steve RAYNES
Steve RAYNES #70
Male 50-59
00:59:10.36
00:59:10.36
4
(17)
50-59
4
00:06:54.30
Male
17
00:56:12
3.2
18:29 min/km
Wave 1 Yellow
26
76
Matilda SMITH
Matilda SMITH #76
Female 16-19
00:58:59.81
00:58:59.81
2
(10)
16-19
2
00:05:53.15
Female
10
Fremantle SLSC
5
01:10:10
3.2
18:26 min/km
Wave 2 Pink
25
59
Paul MEASEY
Paul MEASEY #59
Male 50-59
00:58:16.36
00:58:16.36
3
(16)
50-59
3
00:06:00.30
Male
16
Fremantle SLSC
4
00:55:02
3.2
18:12 min/km
Wave 1 Yellow
24
84
Anton TSORVAS
Anton TSORVAS #84
Male 40-49
00:58:00.36
00:58:00.36
2
(15)
40-49
2
00:03:16.00
Male
15
01:00:00
3.2
18:07 min/km
Wave 1 Yellow
23
12
Christian CHANDLER
Christian CHANDLER #12
Male 30-39
00:57:58.06
00:57:58.06
3
(14)
30-39
3
00:05:48.20
Male
14
Swanbourne Nedlands SLSC
2
00:56:00
3.2
18:06 min/km
Wave 1 Yellow
22
53
Kendal LEGGETT
Kendal LEGGETT #53
Female 40-49
00:56:39.36
00:56:39.36
1
(9)
40-49
1
Female
9
01:00:12
3.2
17:42 min/km
Wave 1 Yellow
21
42
Cameron HORE
Cameron HORE #42
Male 30-39
00:55:14.56
00:55:14.56
2
(13)
30-39
2
00:03:04.70
Male
13
00:57:00
3.2
17:15 min/km
Wave 1 Yellow
20
73
Alan RICKARD
Alan RICKARD #73
Male 40-49
00:54:44.36
00:54:44.36
1
(12)
40-49
1
Male
12
00:50:31
3.2
17:06 min/km
Wave 1 Yellow
19
80
Isabella TALBOT
Isabella TALBOT #80
Female 20-29
00:54:32.26
00:54:32.26
1
(8)
20-29
1
Female
8
00:50:00
3.2
17:02 min/km
Wave 1 Yellow
18
28
Amber FARRELL
Amber FARRELL #28
Female Under 16
00:54:04.06
00:54:04.06
2
(7)
Under 16
2
00:00:44.00
Female
7
Fremantle SLSC
3
00:53:00
3.2
16:53 min/km
Wave 1 Yellow
17
61
Karen MOFFETT
Karen MOFFETT #61
Female 50-59
00:54:00.06
00:54:00.06
1
(6)
50-59
1
Female
6
00:55:02
3.2
16:52 min/km
Wave 1 Yellow
16
43
Riley HUGHES
Riley HUGHES #43
Male 20-29
00:53:50.96
00:53:50.96
1
(11)
20-29
1
Male
11
00:58:00
3.2
16:49 min/km
Wave 1 Yellow
15
20
Simon DIFFEY
Simon DIFFEY #20
Male 50-59
00:53:27.36
00:53:27.36
2
(10)
50-59
2
00:01:11.30
Male
10
00:53:00
3.2
16:42 min/km
Wave 1 Yellow
14
38
Siobhan HANBIDGE
Siobhan HANBIDGE #38
Female Under 16
00:53:20.06
00:53:20.06
1
(5)
Under 16
1
Female
5
Fremantle SLSC
2
00:55:00
3.2
16:40 min/km
Wave 1 Yellow
13
51
Lilarni KING
Lilarni KING #51
Female 16-19
00:53:06.66
00:53:06.66
1
(4)
16-19
1
Female
4
00:58:09
3.2
16:35 min/km
Wave 1 Yellow
12
93
Oisin WORMALD
Oisin WORMALD #93
Male Under 16
00:53:06.06
00:53:06.06
2
(9)
Under 16
2
00:00:34.60
Male
9
City of Perth SLSC
1
01:00:00
3.2
16:35 min/km
Wave 1 Yellow
11
214
Lucas DOIG
Lucas DOIG #214
Male Under 16
00:52:31.46
00:52:31.46
1
(8)
Under 16
1
Male
8
3.2
16:24 min/km
Wave 1 Yellow
10
35
Jon HAINES
Jon HAINES #35
Male 50-59
00:52:16.06
00:52:16.06
1
(7)
50-59
1
Male
7
00:48:54
3.2
16:20 min/km
Wave 1 Yellow
9
14
James CHRISTENSEN
James CHRISTENSEN #14
Male 30-39
00:52:09.86
00:52:09.86
1
(6)
30-39
1
Male
6
00:55:00
3.2
16:18 min/km
Wave 1 Yellow
8
23
Patrick ERKES
Patrick ERKES #23
Male 16-19
00:51:49.16
00:51:49.16
2
(5)
16-19
2
00:02:29.00
Male
5
00:48:45
3.2
16:11 min/km
Wave 1 Yellow
7
40
Allison HASS
Allison HASS #40
Female Top 3
00:50:07.26
00:50:07.26
3
(3)
Top 3
3
00:06:31.60
Female
3
00:47:22
3.2
15:39 min/km
Wave 1 Yellow
6
17
Samson CONNOLLY
Samson CONNOLLY #17
Male 16-19
00:49:20.16
00:49:20.16
1
(4)
16-19
1
Male
4
Fremantle SLSC
1
00:40:00
3.2
15:25 min/km
Wave 1 Yellow
5
34
Clinton GREENER
Clinton GREENER #34
Male Top 3
00:46:53.16
00:46:53.16
3
(3)
Top 3
3
00:07:48.40
Male
3
00:50:00
3.2
14:39 min/km
Wave 1 Yellow
4
48
Richard KERR
Richard KERR #48
Male Top 3
00:46:49.26
00:46:49.26
2
(2)
Top 3
2
00:07:44.50
Male
2
00:44:01
3.2
14:37 min/km
Wave 1 Yellow
3
91
Natalie WOOLFITT
Natalie WOOLFITT #91
Female Top 3
00:44:51.86
00:44:51.86
2
(2)
Top 3
2
00:01:16.20
Female
2
Swanbourne Nedlands SLSC
1
00:45:00
3.2
14:01 min/km
Wave 1 Yellow
2
7
Jaime BOWLER
Jaime BOWLER #7
Female Top 3
00:43:35.66
00:43:35.66
1
(1)
Top 3
1
Female
1
00:47:09
3.2
13:37 min/km
Wave 1 Yellow
1
50
Byron KIMBER
Byron KIMBER #50
Male Top 3
00:39:04.76
00:39:04.76
1
(1)
Top 3
1
Male
1
Sorrento SLSC
1
00:40:10
3.2
12:12 min/km
Wave 1 Yellow
1
2
3
[4]
Page 4 of 4 (194 items)
© 2023