Chevron City to Surf for Activ 2018 - Albany
22 Jul 2018
Results
Details
 
Contact
12km Run
4km Run
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
1
2
3
[4]
5
6
Page 4 of 6 (264 items)
Fav
Pos
Net Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
(Net Time)
Cat Pos
(Gen Pos)
Net Time
Category
Cat Pos
Net Cat Pos
Time Behind Cat
Gender
Gen Pos
Net Gender Pos
Team
Pos In Team
Pace
114
114
613
Patrick LEARY
Patrick LEARY #613
Male 20-29
00:26:44.41
00:26:44.41
(00:26:28.81)
9
(69)
00:26:28.81
20-29
9
9
00:13:52.32
Male
69
69
6:41 min/km
113
113
703
Lutha CARROLL
Lutha CARROLL #703
Male 20-29
00:26:44.35
00:26:44.35
(00:26:28.53)
8
(68)
00:26:28.53
20-29
8
8
00:13:52.26
Male
68
68
6:41 min/km
112
112
539
Troy FRANEY
Troy FRANEY #539
Male Under 16
00:26:43.40
00:26:43.40
(00:26:26.56)
45
(67)
00:26:26.56
Under 16
45
45
00:10:35.18
Male
67
67
First TaeKwonDo Albany
3
6:40 min/km
111
111
504
Tristan ANDERSON
Tristan ANDERSON #504
Male Under 16
00:26:43.00
00:26:43.00
(00:26:25.12)
44
(66)
00:26:25.12
Under 16
44
44
00:10:34.78
Male
66
66
First TaeKwonDo Albany
2
6:40 min/km
110
110
538
Lawson FENNELL
Lawson FENNELL #538
Male Under 16
00:26:26.36
00:26:26.36
(00:26:24.62)
43
(65)
00:26:24.62
Under 16
43
43
00:10:18.15
Male
65
65
St Joseph's College
15
6:36 min/km
109
109
707
Sebastian XEPAPAS
Sebastian XEPAPAS #707
Male Under 16
00:26:25.55
00:26:25.55
(00:26:15.52)
42
(64)
00:26:15.52
Under 16
42
42
00:10:17.33
Male
64
64
Australian Christian College - Southlands
15
6:36 min/km
108
108
598
Josiah BURNS
Josiah BURNS #598
Male Under 16
00:25:59.85
00:25:59.85
(00:25:50.04)
41
(63)
00:25:50.04
Under 16
41
41
00:09:51.63
Male
63
63
Australian Christian College - Southlands
14
6:29 min/km
107
107
597
Tim BURNS
Tim BURNS #597
Male 20-29
00:25:59.72
00:25:59.72
(00:25:48.89)
7
(62)
00:25:48.89
20-29
7
7
00:13:07.63
Male
62
62
Australian Christian College - Southlands
13
6:29 min/km
106
106
514
Andrea BLOWES
Andrea BLOWES #514
Female 50-59
00:25:57.29
00:25:57.29
(00:25:38.58)
3
(45)
00:25:38.58
50-59
3
3
00:03:51.69
Female
45
45
6:29 min/km
104
105
587
Leanne ROGERS
Leanne ROGERS #587
Female 50-59
00:25:41.60
00:25:41.60
(00:25:30.47)
2
(43)
00:25:30.47
50-59
2
2
00:03:36.01
Female
43
44
6:25 min/km
105
104
572
Kayla OSBORN
Kayla OSBORN #572
Female 20-29
00:25:41.85
00:25:41.85
(00:25:29.56)
3
(44)
00:25:29.56
20-29
3
3
00:05:02.92
Female
44
43
6:25 min/km
101
103
537
Amity FENNELL
Amity FENNELL #537
Female Under 16
00:25:06.85
00:25:06.85
(00:25:04.03)
22
(40)
00:25:04.03
Under 16
22
23
00:06:42.05
Female
40
42
St Joseph's College
13
6:16 min/km
102
102
668
Lillian MOLENDA
Lillian MOLENDA #668
Female Under 16
00:25:06.93
00:25:06.93
(00:25:03.93)
23
(41)
00:25:03.93
Under 16
23
22
00:06:42.13
Female
41
41
St Joseph's College
14
6:16 min/km
103
101
2010
Tamara NORMAN
Tamara NORMAN #2010
Female 40-49
00:25:15.60
00:25:15.60
(00:24:58.76)
6
(42)
00:24:58.76
40-49
6
6
00:04:26.11
Female
42
40
6:18 min/km
98
100
677
Chantel LAWSON
Chantel LAWSON #677
Female 30-39
00:24:57.80
00:24:57.80
(00:24:51.90)
6
(37)
00:24:51.90
30-39
6
7
00:03:33.22
Female
37
39
6:14 min/km
100
99
599
Senaya SHARPE
Senaya SHARPE #599
Female 30-39
00:25:01.04
00:25:01.04
(00:24:49.97)
7
(39)
00:24:49.97
30-39
7
6
00:03:36.45
Female
39
38
Australian Christian College - Southlands
12
6:15 min/km
97
98
547
Pauline HEILBRON
Pauline HEILBRON #547
Female 60-69
00:24:57.38
00:24:57.38
(00:24:48.58)
1
(36)
00:24:48.58
60-69
1
1
Female
36
37
6:14 min/km
96
97
542
Evan HANCOCK
Evan HANCOCK #542
Male Under 16
00:24:54.75
00:24:54.75
(00:24:44.88)
40
(61)
00:24:44.88
Under 16
40
40
00:08:46.54
Male
61
61
Australian Christian College - Southlands
11
6:13 min/km
93
96
609
Taylor WARD
Taylor WARD #609
Female Under 16
00:24:45.81
00:24:45.81
(00:24:42.60)
21
(34)
00:24:42.60
Under 16
21
21
00:06:21.01
Female
34
36
St Joseph's College
12
6:11 min/km
92
95
710
Charlotte RIGG
Charlotte RIGG #710
Female Under 16
00:24:43.36
00:24:43.36
(00:24:41.83)
20
(33)
00:24:41.83
Under 16
20
20
00:06:18.56
Female
33
35
Team Chevron
2
6:10 min/km
95
94
706
Oliver BURNS
Oliver BURNS #706
Male Under 16
00:24:49.60
00:24:49.60
(00:24:38.53)
39
(60)
00:24:38.53
Under 16
39
39
00:08:41.38
Male
60
60
Australian Christian College - Southlands
10
6:12 min/km
94
93
506
Megan BAKER
Megan BAKER #506
Female 30-39
00:24:46.35
00:24:46.35
(00:24:37.94)
5
(35)
00:24:37.94
30-39
5
5
00:03:21.76
Female
35
34
6:11 min/km
99
92
502
Kirsty ANDERSON
Kirsty ANDERSON #502
Female 40-49
00:24:59.41
00:24:59.41
(00:24:36.59)
5
(38)
00:24:36.59
40-49
5
5
00:04:09.93
Female
38
33
First TaeKwonDo Albany
1
6:14 min/km
91
91
596
Adalyn SHARPE
Adalyn SHARPE #596
Female Under 16
00:24:31.10
00:24:31.10
(00:24:21.69)
19
(32)
00:24:21.69
Under 16
19
19
00:06:06.30
Female
32
32
Australian Christian College - Southlands
9
6:07 min/km
89
90
620
Joshua SORENSEN
Joshua SORENSEN #620
Male Under 16
00:24:02.58
00:24:02.58
(00:23:58.31)
38
(59)
00:23:58.31
Under 16
38
38
00:07:54.36
Male
59
59
6:00 min/km
90
89
528
Louise D'ADDARIO
Louise D'ADDARIO #528
Female 40-49
00:24:09.89
00:24:09.89
(00:23:55.96)
4
(31)
00:23:55.96
40-49
4
4
00:03:20.40
Female
31
31
6:02 min/km
88
88
579
Sally PELL
Sally PELL #579
Female 30-39
00:23:34.35
00:23:34.35
(00:23:31.54)
4
(30)
00:23:31.54
30-39
4
4
00:02:09.76
Female
30
30
Cackley
2
5:53 min/km
87
87
709
William RIGG
William RIGG #709
Male Under 16
00:23:26.25
00:23:26.25
(00:23:24.51)
37
(58)
00:23:24.51
Under 16
37
37
00:07:18.04
Male
58
58
Team Chevron
1
5:51 min/km
84
86
520
Jessica BUCK
Jessica BUCK #520
Female Under 16
00:23:22.35
00:23:22.35
(00:23:18.97)
18
(29)
00:23:18.97
Under 16
18
18
00:04:57.55
Female
29
29
St Joseph's College
10
5:50 min/km
85
85
2025
Ryan BUCKINGHAM
Ryan BUCKINGHAM #2025
Male 30-39
00:23:25.59
00:23:25.59
(00:23:18.23)
4
(56)
00:23:18.23
30-39
4
4
00:04:31.74
Male
56
57
5:51 min/km
86
84
521
Matthew BUCK
Matthew BUCK #521
Male 40-49
00:23:25.63
00:23:25.63
(00:23:18.02)
5
(57)
00:23:18.02
40-49
5
5
00:07:09.79
Male
57
56
St Joseph's College
11
5:51 min/km
82
83
532
Mik DRAGE
Mik DRAGE #532
Male 50-59
00:23:06.37
00:23:06.37
(00:23:01.28)
2
(55)
00:23:01.28
50-59
2
2
00:01:05.82
Male
55
55
5:46 min/km
83
82
592
Charli SEPHTON
Charli SEPHTON #592
Female Under 16
00:23:10.82
00:23:10.82
(00:22:58.75)
17
(28)
00:22:58.75
Under 16
17
17
00:04:46.02
Female
28
28
Australian Christian College - Southlands
8
5:47 min/km
81
81
553
Nisha JEYASEELAN
Nisha JEYASEELAN #553
Female 40-49
00:23:05.97
00:23:05.97
(00:22:57.37)
3
(27)
00:22:57.37
40-49
3
3
00:02:16.48
Female
27
27
5:46 min/km
80
80
683
Hayley POETT
Hayley POETT #683
Female Under 16
00:22:45.27
00:22:45.27
(00:22:42.87)
16
(26)
00:22:42.87
Under 16
16
16
00:04:20.47
Female
26
26
5:41 min/km
79
79
679
Chelase SOBIK
Chelase SOBIK #679
Female Under 16
00:22:44.07
00:22:44.07
(00:22:41.67)
15
(25)
00:22:41.67
Under 16
15
15
00:04:19.27
Female
25
25
5:41 min/km
76
78
675
Summer LAWSON
Summer LAWSON #675
Female Under 16
00:22:30.59
00:22:30.59
(00:22:29.24)
13
(22)
00:22:29.24
Under 16
13
14
00:04:05.79
Female
22
24
5:37 min/km
77
77
557
Jacinta LECERF
Jacinta LECERF #557
Female Under 16
00:22:32.04
00:22:32.04
(00:22:28.40)
14
(23)
00:22:28.40
Under 16
14
13
00:04:07.24
Female
23
23
5:38 min/km
75
76
697
Grace LARHAM
Grace LARHAM #697
Female Under 16
00:22:30.41
00:22:30.41
(00:22:25.32)
12
(21)
00:22:25.32
Under 16
12
12
00:04:05.61
Female
21
22
5:37 min/km
78
75
617
Tayah JINDRICH
Tayah JINDRICH #617
Female 20-29
00:22:36.73
00:22:36.73
(00:22:20.50)
2
(24)
00:22:20.50
20-29
2
2
00:01:57.79
Female
24
21
Flinders Park Primary School
2
5:39 min/km
74
74
704
Rose MACKEY
Rose MACKEY #704
Female 40-49
00:22:12.93
00:22:12.93
(00:22:10.52)
2
(20)
00:22:10.52
40-49
2
2
00:01:23.44
Female
20
20
Cackley
1
5:33 min/km
73
73
717
Brett HALL
Brett HALL #717
Male 40-49
00:22:12.34
00:22:12.34
(00:22:06.00)
4
(54)
00:22:06.00
40-49
4
4
00:05:56.50
Male
54
54
5:33 min/km
72
72
718
Kelly SPINKS
Kelly SPINKS #718
Female 30-39
00:22:12.10
00:22:12.10
(00:22:04.98)
3
(19)
00:22:04.98
30-39
3
3
00:00:47.51
Female
19
19
5:33 min/km
71
71
2006
Carla BENSON
Carla BENSON #2006
Female 30-39
00:22:08.47
00:22:08.47
(00:22:02.85)
2
(18)
00:22:02.85
30-39
2
2
00:00:43.88
Female
18
18
5:32 min/km
67
70
584
Malcolm ROBERTS
Malcolm ROBERTS #584
Male Under 16
00:21:55.48
00:21:55.48
(00:21:52.86)
36
(51)
00:21:52.86
Under 16
36
36
00:05:47.26
Male
51
53
5:28 min/km
70
69
688
Dorothy MORRIS
Dorothy MORRIS #688
Female 50-59
00:22:05.59
00:22:05.59
(00:21:52.47)
1
(17)
00:21:52.47
50-59
1
1
Female
17
17
5:31 min/km
66
68
544
Beau HART-SMELLIN
Beau HART-SMELLIN #544
Male Under 16
00:21:52.09
00:21:52.09
(00:21:51.97)
35
(50)
00:21:51.97
Under 16
35
35
00:05:43.88
Male
50
52
St Joseph's College
9
5:28 min/km
69
67
2013
John PAMPLIN
John PAMPLIN #2013
Male 50-59
00:22:00.55
00:22:00.55
(00:21:47.43)
1
(53)
00:21:47.43
50-59
1
1
Male
53
51
5:30 min/km
68
66
530
John DICKASON
John DICKASON #530
Male 60-69
00:21:59.34
00:21:59.34
(00:21:45.81)
1
(52)
00:21:45.81
60-69
1
1
Male
52
50
5:29 min/km
61
65
526
Ambrose CLAYTON
Ambrose CLAYTON #526
Male Under 16
00:21:38.59
00:21:38.59
(00:21:36.45)
34
(46)
00:21:36.45
Under 16
34
34
00:05:30.38
Male
46
49
5:24 min/km
1
2
3
[4]
5
6
Page 4 of 6 (264 items)
© 2023