X Adventure Race Dunsborough
16 Apr 2016
Results
Details
 
Contact
Short Course X-Adventure
Kids X-Adventure
Long Course X-Adventure
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
1
2
[3]
4
5
6
Page 3 of 6 (268 items)
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Time Adj
Category
Cat Pos
Gender
Gen Pos
State
Country
Leg1
Leg2
Leg3
Pace
Swim
O/Pos
C/Pos
G/Pos
Run
O/Pos
C/Pos
G/Pos
MTB
O/Pos
C/Pos
G/Pos
Finish
O/Pos
C/Pos
G/Pos
103
2137
Lucas NORDSTROM
Lucas NORDSTROM #2137
Male Male Under 11
00:45:35.17
00:45:35.17
21
(82)
Male Under 11
21
Male
82
WA
AUS
Lucas Nordstrom
Lucas Nordstrom
Lucas Nordstrom
6:39 min/km
00:04:47.60
52
9
31
00:17:31.51
100
28
81
00:22:34.99
116
27
93
00:00:41.06
131
33
89
64
2150
Lucca PATERSON
Lucca PATERSON #2150
Female Female Under 15
00:42:18.77
00:42:18.77
3
(7)
Female Under 15
3
Female
7
WA
AUS
Lucca Paterson
Lucca Paterson
Lucca Paterson
6:10 min/km
00:04:35.36
28
3
7
00:17:31.97
101
3
19
00:19:44.04
66
4
8
00:00:27.40
10
1
1
92
2023
Jasper BLUNT
Jasper BLUNT #2023
Male Male Under 13
00:44:56.22
00:44:56.22
34
(75)
Male Under 13
34
Male
75
WA
AUS
Jasper Blunt
Jasper Blunt
Jasper Blunt
6:33 min/km
00:05:47.70
149
40
94
00:17:32.96
102
30
82
00:20:54.19
93
35
77
00:00:41.36
136
35
93
83
2040
Nathan DAVIES
Nathan DAVIES #2040
Male Male Under 13
00:44:04.49
00:44:04.49
30
(69)
Male Under 13
30
Male
69
WA
AUS
Nathan Davies
Nathan Davies
Nathan Davies
6:26 min/km
00:05:50.44
157
42
98
00:17:33.67
103
31
83
00:20:05.23
78
29
64
00:00:35.14
69
21
51
102
2064
Ella FROST
Ella FROST #2064
Female Female Under 11
00:45:34.97
00:45:34.97
2
(20)
Female Under 11
2
Female
20
WA
AUS
Ella Frost
Ella Frost
Ella Frost
6:39 min/km
00:04:53.94
68
5
26
00:17:34.92
104
4
20
00:22:33.47
115
3
22
00:00:32.62
40
2
8
150
2034
Austin COLTHART
Austin COLTHART #2034
Male Male Under 11
00:51:36.60
00:51:36.60
40
(112)
Male Under 11
40
Male
112
WA
AUS
Austin Colthart
Austin Colthart
Austin Colthart
7:32 min/km
00:06:23.39
206
49
128
00:17:40.71
105
29
84
00:26:58.08
161
43
116
00:00:34.40
56
13
43
170
2119
Roy MCEWAN
Roy MCEWAN #2119
Male Male Under 9
00:53:53.79
00:53:53.79
1
(120)
Male Under 9
1
Male
120
WA
AUS
Roy McEwan
Roy McEwan
Roy McEwan
7:52 min/km
00:06:53.17
216
5
138
00:17:43.17
106
1
85
00:28:30.63
184
2
130
00:00:46.81
184
6
122
127
2179
Oliver STEWART
Oliver STEWART #2179
Male Male Under 13
00:48:11.91
00:48:11.91
40
(100)
Male Under 13
40
Male
100
WA
AUS
Oliver Stewart
Oliver Stewart
Oliver Stewart
7:02 min/km
00:05:19.44
116
33
73
00:17:45.90
107
32
86
00:24:26.93
137
42
107
00:00:39.62
115
29
79
136
2152
Ned PEMBERTON
Ned PEMBERTON #2152
Male Male Under 11
00:48:46.29
00:48:46.29
39
(106)
Male Under 11
39
Male
106
WA
AUS
Ned Pemberton
Ned Pemberton
Ned Pemberton
7:07 min/km
00:06:37.11
214
55
136
00:17:48.25
108
30
87
00:23:39.21
131
36
104
00:00:41.71
137
35
94
62
2166
Mia SHAW
Mia SHAW #2166
Female Female Under 15
00:42:07.55
00:42:07.55
2
(6)
Female Under 15
2
Female
6
WA
AUS
Mia Shaw
Mia Shaw
Mia Shaw
6:08 min/km
00:04:08.30
4
1
2
00:17:48.99
109
4
21
00:19:36.31
62
3
6
00:00:33.93
49
2
11
90
2058
Liam FINLAY
Liam FINLAY #2058
Male Male Under 13
00:44:46.31
00:44:46.31
33
(73)
Male Under 13
33
Male
73
WA
AUS
Liam Finlay
Liam Finlay
Liam Finlay
6:32 min/km
00:06:01.30
174
45
110
00:17:49.06
110
33
88
00:20:11.09
82
32
68
00:00:44.86
169
43
112
184
2010
Clancy BANFIELD
Clancy BANFIELD #2010
Male Male Under 9
00:56:52.98
00:56:52.98
2
(130)
Male Under 9
2
Male
130
WA
AUS
Clancy Banfield
Clancy Banfield
Clancy Banfield
8:18 min/km
00:05:50.45
158
1
99
00:17:49.41
111
2
89
00:32:27.73
222
10
149
00:00:45.38
175
5
117
117
2153
Sam PHILLIPS
Sam PHILLIPS #2153
Male Male Under 11
00:47:11.18
00:47:11.18
31
(94)
Male Under 11
31
Male
94
WA
AUS
Sam Phillips
Sam Phillips
Sam Phillips
6:53 min/km
00:05:25.16
125
24
81
00:17:52.13
112
31
90
00:22:55.11
118
28
94
00:00:58.77
220
56
144
123
2180
Luke TASEFF
Luke TASEFF #2180
Male Male Under 11
00:47:38.77
00:47:38.77
33
(98)
Male Under 11
33
Male
98
WA
AUS
Luke Taseff
Luke Taseff
Luke Taseff
6:57 min/km
00:05:11.63
105
18
65
00:17:52.25
113
32
91
00:23:17.72
126
33
100
00:01:17.17
232
59
151
108
2174
Angus SOMERSET
Angus SOMERSET #2174
Male Male Under 11
00:45:50.30
00:45:50.30
25
(87)
Male Under 11
25
Male
87
WA
AUS
Angus Somerset
Angus Somerset
Angus Somerset
6:41 min/km
00:05:10.70
103
17
63
00:17:53.17
114
33
92
00:22:10.70
111
23
89
00:00:35.72
79
21
59
53
2214
Ben COLE
Ben COLE #2214
Male Male Under 15
00:41:22.18
00:41:22.18
8
(49)
Male Under 15
8
Male
49
WA
AUS
6:02 min/km
00:04:24.33
12
3
9
00:17:53.57
115
11
93
00:18:35.66
35
7
35
00:00:28.61
13
2
11
65
2095
Bradley KAVANAGH
Bradley KAVANAGH #2095
Male Male Under 13
00:42:20.20
00:42:20.20
27
(57)
Male Under 13
27
Male
57
WA
AUS
Bradley Kavanagh
Bradley Kavanagh
Bradley Kavanagh
6:10 min/km
00:05:28.45
131
35
84
00:17:53.86
116
34
94
00:18:25.38
30
15
30
00:00:32.49
38
15
31
146
2220
Kalani LOCKE
Kalani LOCKE #2220
Male Male Under 13
00:50:42.41
00:50:42.41
43
(110)
Male Under 13
43
Male
110
WA
AUS
7:24 min/km
00:04:15.54
10
4
7
00:17:57.72
117
35
95
00:27:44.97
174
45
125
00:00:44.17
162
41
106
79
2087
Tash HUNTLEY
Tash HUNTLEY #2087
Female Female Under 15
00:43:10.11
00:43:10.11
6
(12)
Female Under 15
6
Female
12
WA
AUS
Tash Huntley
Tash Huntley
Tash Huntley
6:18 min/km
00:04:42.94
41
6
17
00:17:58.90
118
5
22
00:19:47.40
69
5
9
00:00:40.86
127
7
41
119
2113
Hamish MCCARTHY
Hamish MCCARTHY #2113
Male Male Under 11
00:47:23.75
00:47:23.75
32
(96)
Male Under 11
32
Male
96
WA
AUS
Hamish McCarthy
Hamish McCarthy
Hamish McCarthy
6:55 min/km
00:05:23.45
120
22
76
00:17:59.65
119
34
96
00:23:20.50
129
35
102
00:00:40.15
118
29
81
112
2199
David WEBSTER
David WEBSTER #2199
Male Male Under 11
00:46:34.23
00:46:34.23
28
(90)
Male Under 11
28
Male
90
WA
AUS
David Webster
David Webster
David Webster
6:47 min/km
00:04:34.95
27
5
21
00:18:02.66
120
35
97
00:23:12.35
124
31
98
00:00:44.26
163
41
107
81
2230
Tori STEINEPROIS
Tori STEINEPROIS #2230
Female Female Under 15
00:43:16.00
00:43:16.00
7
(13)
Female Under 15
7
Female
13
WA
AUS
6:18 min/km
00:04:28.58
16
2
4
00:18:05.52
121
6
23
00:19:54.25
75
6
12
00:00:47.64
192
10
64
155
2069
Lachlan GOODING
Lachlan GOODING #2069
Male Male Under 11
00:52:29.78
00:52:29.78
42
(114)
Male Under 11
42
Male
114
WA
AUS
Lachlan Gooding
Lachlan Gooding
Lachlan Gooding
7:39 min/km
00:05:55.19
166
34
106
00:18:06.38
122
36
98
00:27:02.52
162
44
117
00:01:25.68
235
60
152
159
2025
Lilla BRAMPTON
Lilla BRAMPTON #2025
Female Female Under 11
00:53:30.55
00:53:30.55
8
(42)
Female Under 11
8
Female
42
WA
AUS
Lilla Brampton
Lilla Brampton
Lilla Brampton
7:48 min/km
00:05:16.96
111
8
40
00:18:07.36
123
5
24
00:29:20.52
188
11
56
00:00:45.70
178
16
60
166
2020
Isabella BIDESI
Isabella BIDESI #2020
Female Female Under 9
00:53:38.57
00:53:38.57
2
(46)
Female Under 9
2
Female
46
WA
AUS
Isabella Bidesi
Isabella Bidesi
Isabella Bidesi
7:49 min/km
00:06:21.11
198
7
72
00:18:07.50
124
1
25
00:28:25.64
181
2
52
00:00:44.31
164
4
56
98
2022
Morgan BIEGUN
Morgan BIEGUN #2022
Male Male Under 13
00:45:14.48
00:45:14.48
36
(78)
Male Under 13
36
Male
78
WA
AUS
Morgan Biegun
Morgan Biegun
Morgan Biegun
6:36 min/km
00:04:56.48
78
21
48
00:18:07.63
125
36
99
00:21:26.41
100
37
82
00:00:43.94
161
40
105
120
2196
Sophie WALFORD
Sophie WALFORD #2196
Female Female Under 13
00:47:33.54
00:47:33.54
8
(23)
Female Under 13
8
Female
23
WA
AUS
Sophie Walford
Sophie Walford
Sophie Walford
6:56 min/km
00:04:56.42
71
9
28
00:18:08.44
126
7
26
00:23:53.45
134
9
28
00:00:35.22
71
8
18
97
2187
Tyler TOOTELL
Tyler TOOTELL #2187
Male Male Under 11
00:45:12.45
00:45:12.45
17
(77)
Male Under 11
17
Male
77
WA
AUS
Tyler Tootell
Tyler Tootell
Tyler Tootell
6:35 min/km
00:04:52.70
64
12
38
00:18:12.16
127
37
100
00:21:34.24
101
19
83
00:00:33.34
44
9
35
178
2100
Amaru LEY GAMBOA
Amaru LEY GAMBOA #2100
Male Male Under 11
00:55:53.50
00:55:53.50
50
(125)
Male Under 11
50
Male
125
WA
AUS
Amaru Ley Gamboa
Amaru Ley Gamboa
Amaru Ley Gamboa
8:09 min/km
00:06:29.77
210
52
132
00:18:15.78
128
38
101
00:30:32.39
197
56
137
00:00:35.56
77
20
57
85
2169
Amber SHEPHERD
Amber SHEPHERD #2169
Female Female Under 13
00:44:19.71
00:44:19.71
4
(15)
Female Under 13
4
Female
15
WA
AUS
Amber Shepherd
Amber Shepherd
Amber Shepherd
6:28 min/km
00:04:41.54
35
3
12
00:18:16.07
129
8
27
00:20:53.19
92
4
15
00:00:28.91
14
1
3
115
2091
Madison JAMES
Madison JAMES #2091
Female Female Under 15
00:47:06.29
00:47:06.29
8
(22)
Female Under 15
8
Female
22
WA
AUS
Madison James
Madison James
Madison James
6:52 min/km
00:04:42.77
40
5
16
00:18:23.09
130
7
28
00:23:19.69
127
8
26
00:00:40.73
126
6
40
72
2002
Jessie ALEXANDER
Jessie ALEXANDER #2002
Female Female Under 15
00:42:46.55
00:42:46.55
4
(9)
Female Under 15
4
Female
9
WA
AUS
Jessie Alexander
Jessie Alexander
Jessie Alexander
6:14 min/km
00:04:42.44
39
4
15
00:18:23.92
131
8
29
00:19:00.75
43
1
1
00:00:39.43
112
5
34
110
2071
Molly GREAVES
Molly GREAVES #2071
Female Female Under 11
00:45:51.85
00:45:51.85
3
(21)
Female Under 11
3
Female
21
WA
AUS
Molly Greaves
Molly Greaves
Molly Greaves
6:41 min/km
00:05:49.94
156
17
58
00:18:24.33
132
6
30
00:20:33.41
87
2
14
00:01:04.16
228
23
79
149
2090
Hannah JAMES
Hannah JAMES #2090
Female Female Under 13
00:51:15.16
00:51:15.16
14
(37)
Female Under 13
14
Female
37
WA
AUS
Hannah James
Hannah James
Hannah James
7:28 min/km
00:05:05.69
97
14
36
00:18:27.67
133
9
31
00:27:04.23
163
18
45
00:00:37.56
95
11
24
151
2008
Eric ASPELING
Eric ASPELING #2008
Male Male Under 11
00:51:44.29
00:51:44.29
41
(113)
Male Under 11
41
Male
113
WA
AUS
Eric Aspeling
Eric Aspeling
Eric Aspeling
7:33 min/km
00:06:12.85
192
41
120
00:18:31.87
134
39
102
00:26:22.67
159
41
114
00:00:36.90
89
25
67
196
2234
Luke MURRAY
Luke MURRAY #2234
Male Male Under 11
00:58:49.74
00:58:49.74
54
(135)
Male Under 11
54
Male
135
WA
AUS
8:35 min/km
00:11:21.74
239
59
153
00:18:33.12
135
40
103
00:27:56.51
175
50
126
00:00:58.36
219
55
143
145
2143
Milly OLDMEADOW
Milly OLDMEADOW #2143
Female Female Under 11
00:50:39.46
00:50:39.46
6
(35)
Female Under 11
6
Female
35
WA
AUS
Milly Oldmeadow
Milly Oldmeadow
Milly Oldmeadow
7:23 min/km
00:05:25.77
127
10
45
00:18:34.84
136
7
32
00:25:56.21
151
6
40
00:00:42.63
151
12
49
2218
Noah BENSON
Noah BENSON #2218
Male Male Under 11
Query
Query
Male Under 11
Male
WA
AUS
min/km
00:09:53.00
00:18:40.96
00:22:33.64
00:00:38.69
87
2059
Luke FINLAY
Luke FINLAY #2059
Male Male Under 15
00:44:28.80
00:44:28.80
12
(71)
Male Under 15
12
Male
71
WA
AUS
Luke Finlay
Luke Finlay
Luke Finlay
6:29 min/km
00:05:51.19
159
13
100
00:18:42.57
137
12
104
00:19:22.58
54
9
50
00:00:32.44
36
6
29
116
2211
Taye WRIGHT
Taye WRIGHT #2211
Male Male Under 11
00:47:10.97
00:47:10.97
30
(93)
Male Under 11
30
Male
93
WA
AUS
Taye Wright
Taye Wright
Taye Wright
6:53 min/km
00:05:09.84
101
16
62
00:18:45.80
138
41
105
00:22:27.59
114
26
92
00:00:47.73
193
50
128
197
2070
Oliver GOODING
Oliver GOODING #2070
Male Male Under 9
00:58:50.76
00:58:50.76
6
(136)
Male Under 9
6
Male
136
WA
AUS
Oliver Gooding
Oliver Gooding
Oliver Gooding
8:35 min/km
00:07:09.15
225
12
147
00:18:46.96
139
3
106
00:31:57.32
213
8
146
00:00:57.32
216
11
141
182
2192
Matthew VAN SELM
Matthew VAN SELM #2192
Male Male Under 13
00:56:36.40
00:56:36.40
46
(129)
Male Under 13
46
Male
129
WA
AUS
Matthew van Selm
Matthew van Selm
Matthew van Selm
8:15 min/km
00:06:03.68
176
46
112
00:18:49.43
140
37
107
00:31:11.46
199
46
138
00:00:31.82
30
12
23
86
2065
Mitchell FROST
Mitchell FROST #2065
Male Male Under 13
00:44:28.64
00:44:28.64
31
(70)
Male Under 13
31
Male
70
WA
AUS
Mitchell Frost
Mitchell Frost
Mitchell Frost
6:29 min/km
00:04:58.80
83
25
52
00:18:50.94
141
38
108
00:19:57.81
76
28
63
00:00:41.08
132
33
90
77
2076
Felix HICKLING
Felix HICKLING #2076
Male Male Under 15
00:42:56.30
00:42:56.30
11
(65)
Male Under 15
11
Male
65
WA
AUS
Felix Hickling
Felix Hickling
Felix Hickling
6:16 min/km
00:04:08.44
5
2
3
00:18:54.00
142
13
109
00:19:22.66
55
10
51
00:00:31.19
26
4
20
135
2068
Jake GHIRETTI
Jake GHIRETTI #2068
Male Male Under 11
00:48:45.29
00:48:45.29
38
(105)
Male Under 11
38
Male
105
WA
AUS
Jake Ghiretti
Jake Ghiretti
Jake Ghiretti
7:07 min/km
00:05:33.58
138
29
87
00:19:00.03
143
42
110
00:23:19.75
128
34
101
00:00:51.92
206
52
135
147
2321
LEJ
LEJ #2321
Male Under 11 Team
00:50:53.15
00:50:53.15
11
(111)
Under 11 Team
11
Male
111
WA
AUS
Jonathan Waddingham
Lila Rose
Elliana Clark
7:25 min/km
00:06:05.46
179
10
113
00:19:04.03
144
9
111
00:25:02.75
142
10
109
00:00:40.90
129
7
87
142
2001
Grace ALCOCK
Grace ALCOCK #2001
Female Female Under 13
00:50:33.74
00:50:33.74
12
(33)
Female Under 13
12
Female
33
WA
AUS
Grace Alcock
Grace Alcock
Grace Alcock
7:22 min/km
00:05:41.44
142
19
52
00:19:08.34
145
10
33
00:25:13.54
144
13
34
00:00:30.40
19
2
4
106
2303
Ballistic bananas
Ballistic bananas #2303
Male Under 11 Team
00:45:41.47
00:45:41.47
8
(85)
Under 11 Team
8
Male
85
WA
AUS
Anton Rowe
Jack Braby
Cooper McIntyre
6:40 min/km
00:05:16.96
112
5
71
00:19:09.31
146
10
112
00:20:39.97
88
8
73
00:00:35.22
70
5
52
99
2107
Connor MACPHERSON
Connor MACPHERSON #2107
Male Male Under 11
00:45:14.52
00:45:14.52
18
(79)
Male Under 11
18
Male
79
WA
AUS
Connor Macpherson
Connor Macpherson
Connor Macpherson
6:36 min/km
00:05:24.11
122
23
78
00:19:11.02
147
43
113
00:19:51.85
74
10
62
00:00:47.53
190
48
126
91
2079
Prairie HILL
Prairie HILL #2079
Male Male Under 11
00:44:47.48
00:44:47.48
16
(74)
Male Under 11
16
Male
74
WA
AUS
Prairie Hill
Prairie Hill
Prairie Hill
6:32 min/km
00:05:21.20
118
21
75
00:19:13.16
148
44
114
00:19:43.25
65
8
57
00:00:29.87
18
2
15
1
2
[3]
4
5
6
Page 3 of 6 (268 items)