X Adventure Race Dunsborough
16 Apr 2016
Results
Details
 
Contact
Short Course X-Adventure
Kids X-Adventure
Long Course X-Adventure
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
1
2
[3]
4
5
6
Page 3 of 6 (268 items)
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Time Adj
Category
Cat Pos
Gender
Gen Pos
State
Country
Leg1
Leg2
Leg3
Pace
Swim
O/Pos
C/Pos
G/Pos
Run
O/Pos
C/Pos
G/Pos
MTB
O/Pos
C/Pos
G/Pos
Finish
O/Pos
C/Pos
G/Pos
233
2228
Claudia JONES
Claudia JONES #2228
Female Female Under 11
01:10:33.27
01:10:33.27
26
(81)
Female Under 11
26
Female
81
WA
AUS
10:17 min/km
00:10:33.20
236
27
84
00:20:13.07
177
11
47
00:39:06.32
236
26
82
00:00:40.68
125
8
39
223
2231
Ava STEWEPROS
Ava STEWEPROS #2231
Female Female Under 11
01:04:05.20
01:04:05.20
22
(75)
Female Under 11
22
Female
75
WA
AUS
9:21 min/km
00:10:16.97
235
26
83
00:22:47.88
219
21
70
00:30:07.48
195
13
58
00:00:52.85
211
20
73
177
2108
Tom MAIRS
Tom MAIRS #2108
Male Male Under 11
00:55:17.54
00:55:17.54
49
(124)
Male Under 11
49
Male
124
WA
AUS
Tom Mairs
Tom Mairs
Tom Mairs
8:04 min/km
00:05:28.26
130
26
83
00:19:36.29
154
48
119
00:29:26.33
189
53
132
00:00:46.65
182
47
120
67
2132
Finley MINCHAM
Finley MINCHAM #2132
Male Male Under 11
00:42:33.94
00:42:33.94
11
(58)
Male Under 11
11
Male
58
WA
AUS
Finley Mincham
Finley Mincham
Finley Mincham
6:12 min/km
00:05:27.65
129
25
82
00:16:17.84
64
12
56
00:20:14.04
83
12
69
00:00:34.40
57
14
44
124
2333
Ava Bostilemm
Ava Bostilemm #2333
Female Under 15 Team
00:47:43.68
00:47:43.68
4
(25)
Under 15 Team
4
Female
25
WA
AUS
Ava Bostilemm
Hannah Kercut
Tom Kercut
6:58 min/km
00:10:07.19
234
7
82
00:15:59.61
53
3
6
00:21:03.35
94
3
16
00:00:33.51
46
3
9
141
2316
JTX McTs
JTX McTs #2316
Female Under 15 Team
00:50:32.72
00:50:32.72
6
(32)
Under 15 Team
6
Female
32
WA
AUS
Matilda Thomson
Xavier Thomson
7:22 min/km
00:09:52.79
233
6
81
00:16:41.82
74
5
11
00:22:56.04
119
5
24
00:01:02.06
225
7
78
117
2153
Sam PHILLIPS
Sam PHILLIPS #2153
Male Male Under 11
00:47:11.18
00:47:11.18
31
(94)
Male Under 11
31
Male
94
WA
AUS
Sam Phillips
Sam Phillips
Sam Phillips
6:53 min/km
00:05:25.16
125
24
81
00:17:52.13
112
31
90
00:22:55.11
118
28
94
00:00:58.77
220
56
144
41
2318
King Kong Cubs
King Kong Cubs #2318
Male Under 11 Team
00:40:33.30
00:40:33.30
5
(39)
Under 11 Team
5
Male
39
WA
AUS
Edward Haslam
Zak Taylor
Noa Henriksen
5:55 min/km
00:05:24.94
124
7
80
00:16:05.62
57
8
50
00:18:30.19
33
3
33
00:00:32.54
39
2
32
228
2111
Ella MCCARTHY
Ella MCCARTHY #2111
Female Female Under 11
01:05:33.19
01:05:33.19
24
(78)
Female Under 11
24
Female
78
WA
AUS
Ella McCarthy
Ella McCarthy
Ella McCarthy
9:34 min/km
00:07:57.45
229
25
80
00:21:45.91
208
19
65
00:34:42.96
229
25
79
00:01:06.86
230
24
80
201
2332
WAM!
WAM! #2332
Female Under 11 Team
00:59:05.54
00:59:05.54
6
(61)
Under 11 Team
6
Female
61
WA
AUS
Caitlin Wallace
Brandon Mudd
Livinia Armstrong
8:37 min/km
00:07:11.40
227
6
79
00:22:22.95
214
6
67
00:28:48.48
185
5
54
00:00:42.69
154
5
50
55
2149
Caysen PARSONS
Caysen PARSONS #2149
Male Male Under 15
00:41:29.42
00:41:29.42
9
(50)
Male Under 15
9
Male
50
WA
AUS
Caysen Parsons
Caysen Parsons
Caysen Parsons
6:03 min/km
00:05:24.88
123
12
79
00:15:42.53
44
4
40
00:19:46.15
67
11
58
00:00:35.85
80
8
60
99
2107
Connor MACPHERSON
Connor MACPHERSON #2107
Male Male Under 11
00:45:14.52
00:45:14.52
18
(79)
Male Under 11
18
Male
79
WA
AUS
Connor Macpherson
Connor Macpherson
Connor Macpherson
6:36 min/km
00:05:24.11
122
23
78
00:19:11.02
147
43
113
00:19:51.85
74
10
62
00:00:47.53
190
48
126
217
2039
Katie DAVIES
Katie DAVIES #2039
Female Female Under 9
01:02:26.51
01:02:26.51
4
(70)
Female Under 9
4
Female
70
WA
AUS
Katie Davies
Katie Davies
Katie Davies
9:06 min/km
00:07:09.16
226
10
78
00:21:37.44
204
5
62
00:32:59.73
224
6
74
00:00:40.17
119
3
37
222
2324
Savvy & Mia
Savvy & Mia #2324
Female Under 11 Team
01:02:58.20
01:02:58.20
7
(74)
Under 11 Team
7
Female
74
WA
AUS
Mia Forsberg
Savannah Repacholi
9:11 min/km
00:06:22.15
205
5
77
00:22:52.96
223
7
72
00:32:19.68
218
7
69
00:01:23.41
234
7
82
33
2304
BCF Boys
BCF Boys #2304
Male Under 11 Team
00:40:00.50
00:40:00.50
4
(31)
Under 11 Team
4
Male
31
WA
AUS
Noah Bates
Noah Crow
Rhys Fergusson
5:50 min/km
00:05:23.73
121
6
77
00:14:52.13
19
3
17
00:18:46.62
39
4
39
00:00:58.01
218
12
142
237
2139
Claudia NORRIS
Claudia NORRIS #2139
Female Female Under 9
01:14:47.75
01:14:47.75
10
(83)
Female Under 9
10
Female
83
WA
AUS
Claudia Norris
Claudia Norris
Claudia Norris
10:55 min/km
00:06:22.15
204
9
76
00:24:16.71
231
8
80
00:43:16.54
239
10
85
00:00:52.34
208
7
72
119
2113
Hamish MCCARTHY
Hamish MCCARTHY #2113
Male Male Under 11
00:47:23.75
00:47:23.75
32
(96)
Male Under 11
32
Male
96
WA
AUS
Hamish McCarthy
Hamish McCarthy
Hamish McCarthy
6:55 min/km
00:05:23.45
120
22
76
00:17:59.65
119
34
96
00:23:20.50
129
35
102
00:00:40.15
118
29
81
91
2079
Prairie HILL
Prairie HILL #2079
Male Male Under 11
00:44:47.48
00:44:47.48
16
(74)
Male Under 11
16
Male
74
WA
AUS
Prairie Hill
Prairie Hill
Prairie Hill
6:32 min/km
00:05:21.20
118
21
75
00:19:13.16
148
44
114
00:19:43.25
65
8
57
00:00:29.87
18
2
15
157
2072
Karla HALL
Karla HALL #2072
Female Female Under 11
00:53:15.97
00:53:15.97
7
(41)
Female Under 11
7
Female
41
WA
AUS
Karla Hall
Karla Hall
Karla Hall
7:46 min/km
00:06:21.93
202
24
75
00:20:10.68
176
10
46
00:26:06.72
155
7
43
00:00:36.64
87
4
21
48
2148
Baiden PARSONS
Baiden PARSONS #2148
Male Male Under 13
00:40:41.55
00:40:41.55
22
(46)
Male Under 13
22
Male
46
WA
AUS
Baiden Parsons
Baiden Parsons
Baiden Parsons
5:56 min/km
00:05:20.60
117
34
74
00:15:51.68
50
20
45
00:18:47.20
40
18
40
00:00:42.05
141
37
97
209
2183
Ella TAYLOR
Ella TAYLOR #2183
Female Female Under 9
01:00:25.29
01:00:25.29
3
(66)
Female Under 9
3
Female
66
WA
AUS
Ella Taylor
Ella Taylor
Ella Taylor
8:49 min/km
00:06:21.85
201
8
74
00:21:24.01
199
3
58
00:31:52.36
210
4
65
00:00:47.06
186
5
63
127
2179
Oliver STEWART
Oliver STEWART #2179
Male Male Under 13
00:48:11.91
00:48:11.91
40
(100)
Male Under 13
40
Male
100
WA
AUS
Oliver Stewart
Oliver Stewart
Oliver Stewart
7:02 min/km
00:05:19.44
116
33
73
00:17:45.90
107
32
86
00:24:26.93
137
42
107
00:00:39.62
115
29
79
232
2080
Leila HOLBEN
Leila HOLBEN #2080
Female Female Under 11
01:10:00.54
01:10:00.54
25
(80)
Female Under 11
25
Female
80
WA
AUS
Leila Holben
Leila Holben
Leila Holben
10:13 min/km
00:06:21.33
199
23
73
00:27:39.36
240
27
86
00:33:25.10
225
23
75
00:02:34.73
237
26
84
166
2020
Isabella BIDESI
Isabella BIDESI #2020
Female Female Under 9
00:53:38.57
00:53:38.57
2
(46)
Female Under 9
2
Female
46
WA
AUS
Isabella Bidesi
Isabella Bidesi
Isabella Bidesi
7:49 min/km
00:06:21.11
198
7
72
00:18:07.50
124
1
25
00:28:25.64
181
2
52
00:00:44.31
164
4
56
46
2205
Kevin WHISTON
Kevin WHISTON #2205
Male Male Under 13
00:40:39.50
00:40:39.50
21
(44)
Male Under 13
21
Male
44
WA
AUS
Kevin Whiston
Kevin Whiston
Kevin Whiston
5:56 min/km
00:05:18.69
114
32
72
00:15:28.87
36
16
33
00:19:11.73
51
23
47
00:00:40.19
120
31
82
106
2303
Ballistic bananas
Ballistic bananas #2303
Male Under 11 Team
00:45:41.47
00:45:41.47
8
(85)
Under 11 Team
8
Male
85
WA
AUS
Anton Rowe
Jack Braby
Cooper McIntyre
6:40 min/km
00:05:16.96
112
5
71
00:19:09.31
146
10
112
00:20:39.97
88
8
73
00:00:35.22
70
5
52
211
2018
Olivia BERSON
Olivia BERSON #2018
Female Female Under 11
01:00:46.46
01:00:46.46
20
(67)
Female Under 11
20
Female
67
WA
AUS
Olivia Berson
Olivia Berson
Olivia Berson
8:52 min/km
00:06:09.63
190
22
71
00:23:27.90
226
24
75
00:30:26.66
196
14
59
00:00:42.26
145
11
46
6
2102
David LOCHORE
David LOCHORE #2102
Male Male Under 15
00:35:18.48
00:35:18.48
1
(6)
Male Under 15
1
Male
6
WA
AUS
David Lochore
David Lochore
David Lochore
5:09 min/km
00:05:13.17
110
11
70
00:14:02.47
8
1
7
00:15:31.84
8
1
8
00:00:30.99
24
3
18
125
2327
Team Amazeballzzzz
Team Amazeballzzzz #2327
Female Under 15 Team
00:48:02.30
00:48:02.30
5
(26)
Under 15 Team
5
Female
26
WA
AUS
Joanne van Selm
Georgia Harrison
7:00 min/km
00:06:09.61
189
5
70
00:15:48.69
46
2
5
00:25:26.99
147
6
36
00:00:36.99
91
4
23
238
2197
Emily WALLACE
Emily WALLACE #2197
Female Female Under 13
01:16:26.29
01:16:26.29
23
(84)
Female Under 13
23
Female
84
WA
AUS
Emily Wallace
Emily Wallace
Emily Wallace
11:09 min/km
00:06:08.69
188
23
69
00:28:26.51
242
25
87
00:39:06.45
237
23
83
00:02:44.63
238
25
85
68
2120
James MCNIFF
James MCNIFF #2120
Male Male Under 11
00:42:35.16
00:42:35.16
12
(59)
Male Under 11
12
Male
59
WA
AUS
James Mcniff
James Mcniff
James Mcniff
6:13 min/km
00:05:12.72
109
20
69
00:17:01.39
80
19
66
00:19:46.78
68
9
59
00:00:34.26
52
12
40
198
2016
Jesse BARR
Jesse BARR #2016
Male Male Under 11
00:58:51.22
00:58:51.22
55
(137)
Male Under 11
55
Male
137
WA
AUS
Jesse Barr
Jesse Barr
Jesse Barr
8:35 min/km
00:05:12.56
108
19
68
00:21:08.96
196
53
138
00:31:50.17
209
58
144
00:00:39.52
114
28
78
219
2007
Stella ARMSTRONG
Stella ARMSTRONG #2007
Female Female Under 9
01:02:36.85
01:02:36.85
6
(72)
Female Under 9
6
Female
72
WA
AUS
Stella Armstrong
Stella Armstrong
Stella Armstrong
9:08 min/km
00:06:07.35
184
6
68
00:25:03.92
235
10
83
00:30:36.39
198
3
60
00:00:49.18
200
6
68
234
2057
Amy FINDLAY
Amy FINDLAY #2057
Female Female Under 9
01:10:38.12
01:10:38.12
9
(82)
Female Under 9
9
Female
82
WA
AUS
Amy Findlay
Amy Findlay
Amy Findlay
10:18 min/km
00:06:06.70
182
5
67
00:21:25.41
200
4
59
00:36:40.05
232
8
80
00:06:25.96
240
10
86
42
2134
Liam MUDD
Liam MUDD #2134
Male Male Under 13
00:40:33.80
00:40:33.80
19
(40)
Male Under 13
19
Male
40
WA
AUS
Liam Mudd
Liam Mudd
Liam Mudd
5:55 min/km
00:05:12.44
107
31
67
00:15:18.42
33
15
30
00:19:23.29
56
25
52
00:00:39.63
117
30
80
226
2112
Georgia MCCARTHY
Georgia MCCARTHY #2112
Female Female Under 13
01:05:10.29
01:05:10.29
22
(77)
Female Under 13
22
Female
77
WA
AUS
Georgia McCarthy
Georgia McCarthy
Georgia McCarthy
9:30 min/km
00:06:05.91
181
22
66
00:23:56.19
229
22
78
00:34:21.19
228
22
78
00:00:46.99
185
22
62
60
2085
Matthew HORSLEY
Matthew HORSLEY #2085
Male Male Under 13
00:42:02.74
00:42:02.74
26
(54)
Male Under 13
26
Male
54
WA
AUS
Matthew Horsley
Matthew Horsley
Matthew Horsley
6:08 min/km
00:05:12.41
106
30
66
00:17:05.37
83
26
67
00:19:09.82
50
22
46
00:00:35.13
68
20
50
123
2180
Luke TASEFF
Luke TASEFF #2180
Male Male Under 11
00:47:38.77
00:47:38.77
33
(98)
Male Under 11
33
Male
98
WA
AUS
Luke Taseff
Luke Taseff
Luke Taseff
6:57 min/km
00:05:11.63
105
18
65
00:17:52.25
113
32
91
00:23:17.72
126
33
100
00:01:17.17
232
59
151
137
2310
Cool runnings
Cool runnings #2310
Female Under 11 Team
00:49:05.20
00:49:05.20
2
(30)
Under 11 Team
2
Female
30
WA
AUS
Leni Churcher
Nirmali Madigasekara
Santina Pillonee
7:09 min/km
00:06:05.45
178
4
65
00:14:00.37
7
1
1
00:28:21.49
179
4
50
00:00:37.88
98
3
26
113
2331
Triple Threat
Triple Threat #2331
Male Under 11 Team
00:46:43.58
00:46:43.58
9
(91)
Under 11 Team
9
Male
91
WA
AUS
Riley Stenhouse
Liam Fazey
Brandon O'Rourke
6:49 min/km
00:05:11.45
104
4
64
00:19:36.33
155
11
120
00:21:20.94
98
9
80
00:00:34.85
63
4
48
192
2021
Carla BIEGUN
Carla BIEGUN #2021
Female Female Under 11
00:58:35.54
00:58:35.54
15
(59)
Female Under 11
15
Female
59
WA
AUS
Carla Biegun
Carla Biegun
Carla Biegun
8:33 min/km
00:06:05.29
177
21
64
00:22:53.40
224
23
73
00:28:55.56
186
10
55
00:00:41.28
135
9
42
2131
Billie MINCHAM
Billie MINCHAM #2131
Female Female Under 11
Started
Started
Female Under 11
Female
WA
AUS
Billie Mincham
Billie Mincham
Billie Mincham
min/km
00:06:00.59
172
20
63
00:22:49.56
220
22
71
108
2174
Angus SOMERSET
Angus SOMERSET #2174
Male Male Under 11
00:45:50.30
00:45:50.30
25
(87)
Male Under 11
25
Male
87
WA
AUS
Angus Somerset
Angus Somerset
Angus Somerset
6:41 min/km
00:05:10.70
103
17
63
00:17:53.17
114
33
92
00:22:10.70
111
23
89
00:00:35.72
79
21
59
116
2211
Taye WRIGHT
Taye WRIGHT #2211
Male Male Under 11
00:47:10.97
00:47:10.97
30
(93)
Male Under 11
30
Male
93
WA
AUS
Taye Wright
Taye Wright
Taye Wright
6:53 min/km
00:05:09.84
101
16
62
00:18:45.80
138
41
105
00:22:27.59
114
26
92
00:00:47.73
193
50
128
225
2017
Nicole BAUZA
Nicole BAUZA #2017
Female Female Under 11
01:04:25.70
01:04:25.70
23
(76)
Female Under 11
23
Female
76
WA
AUS
Nicole Bauza
Nicole Bauza
Nicole Bauza
9:24 min/km
00:05:59.78
170
19
62
00:23:50.97
228
25
77
00:33:45.84
226
24
76
00:00:49.10
199
17
67
38
2219
Henry LIGHTFOOT
Henry LIGHTFOOT #2219
Male Male Under 13
00:40:21.55
00:40:21.55
17
(36)
Male Under 13
17
Male
36
WA
AUS
5:53 min/km
00:05:08.69
99
29
61
00:15:30.08
37
17
34
00:19:06.33
48
21
45
00:00:36.43
84
23
63
212
2194
Claudia WADDINGHAM
Claudia WADDINGHAM #2194
Female Female Under 11
01:00:49.29
01:00:49.29
21
(68)
Female Under 11
21
Female
68
WA
AUS
Claudia Waddingham
Claudia Waddingham
Claudia Waddingham
8:52 min/km
00:05:58.75
169
18
61
00:21:32.06
201
18
60
00:32:26.43
221
21
72
00:00:52.03
207
19
71
11
2154
Camillo PILLONEL
Camillo PILLONEL #2154
Male Male Under 13
00:35:51.33
00:35:51.33
8
(11)
Male Under 13
8
Male
11
WA
AUS
Camillo Pillonel
Camillo Pillonel
Camillo Pillonel
5:14 min/km
00:05:04.37
95
28
60
00:13:46.24
4
1
4
00:16:29.34
13
9
13
00:00:31.37
28
11
22
183
2155
Sallyanne POWER
Sallyanne POWER #2155
Female Female Under 13
00:56:50.44
00:56:50.44
19
(53)
Female Under 13
19
Female
53
WA
AUS
Sallyanne Power
Sallyanne Power
Sallyanne Power
8:17 min/km
00:05:55.61
167
21
60
00:21:42.90
207
19
64
00:28:23.67
180
20
51
00:00:48.25
195
23
65
29
2004
Benjamin ANDERSON
Benjamin ANDERSON #2004
Male Male Under 13
00:39:26.96
00:39:26.96
15
(28)
Male Under 13
15
Male
28
WA
AUS
Benjamin Anderson
Benjamin Anderson
Benjamin Anderson
5:45 min/km
00:05:03.32
94
27
59
00:14:56.03
22
10
20
00:19:01.34
45
19
43
00:00:26.26
6
5
6
1
2
[3]
4
5
6
Page 3 of 6 (268 items)