X Adventure Race Dunsborough
16 Apr 2016
Results
Details
 
Contact
Short Course X-Adventure
Kids X-Adventure
Long Course X-Adventure
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
1
2
[3]
4
5
6
Page 3 of 6 (268 items)
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Time Adj
Category
Cat Pos
Gender
Gen Pos
State
Country
Leg1
Leg2
Leg3
Pace
Swim
O/Pos
C/Pos
G/Pos
Run
O/Pos
C/Pos
G/Pos
MTB
O/Pos
C/Pos
G/Pos
Finish
O/Pos
C/Pos
G/Pos
116
2211
Taye WRIGHT
Taye WRIGHT #2211
Male Male Under 11
00:47:10.97
00:47:10.97
30
(93)
Male Under 11
30
Male
93
WA
AUS
Taye Wright
Taye Wright
Taye Wright
6:53 min/km
00:05:09.84
101
16
62
00:18:45.80
138
41
105
00:22:27.59
114
26
92
00:00:47.73
193
50
128
56
2232
Bella AHERN
Bella AHERN #2232
Female Female Under 13
00:41:29.48
00:41:29.48
2
(5)
Female Under 13
2
Female
5
WA
AUS
6:03 min/km
00:05:10.10
102
16
39
00:16:35.74
70
2
10
00:19:01.26
44
1
2
00:00:42.37
148
18
48
108
2174
Angus SOMERSET
Angus SOMERSET #2174
Male Male Under 11
00:45:50.30
00:45:50.30
25
(87)
Male Under 11
25
Male
87
WA
AUS
Angus Somerset
Angus Somerset
Angus Somerset
6:41 min/km
00:05:10.70
103
17
63
00:17:53.17
114
33
92
00:22:10.70
111
23
89
00:00:35.72
79
21
59
113
2331
Triple Threat
Triple Threat #2331
Male Under 11 Team
00:46:43.58
00:46:43.58
9
(91)
Under 11 Team
9
Male
91
WA
AUS
Riley Stenhouse
Liam Fazey
Brandon O'Rourke
6:49 min/km
00:05:11.45
104
4
64
00:19:36.33
155
11
120
00:21:20.94
98
9
80
00:00:34.85
63
4
48
123
2180
Luke TASEFF
Luke TASEFF #2180
Male Male Under 11
00:47:38.77
00:47:38.77
33
(98)
Male Under 11
33
Male
98
WA
AUS
Luke Taseff
Luke Taseff
Luke Taseff
6:57 min/km
00:05:11.63
105
18
65
00:17:52.25
113
32
91
00:23:17.72
126
33
100
00:01:17.17
232
59
151
60
2085
Matthew HORSLEY
Matthew HORSLEY #2085
Male Male Under 13
00:42:02.74
00:42:02.74
26
(54)
Male Under 13
26
Male
54
WA
AUS
Matthew Horsley
Matthew Horsley
Matthew Horsley
6:08 min/km
00:05:12.41
106
30
66
00:17:05.37
83
26
67
00:19:09.82
50
22
46
00:00:35.13
68
20
50
42
2134
Liam MUDD
Liam MUDD #2134
Male Male Under 13
00:40:33.80
00:40:33.80
19
(40)
Male Under 13
19
Male
40
WA
AUS
Liam Mudd
Liam Mudd
Liam Mudd
5:55 min/km
00:05:12.44
107
31
67
00:15:18.42
33
15
30
00:19:23.29
56
25
52
00:00:39.63
117
30
80
198
2016
Jesse BARR
Jesse BARR #2016
Male Male Under 11
00:58:51.22
00:58:51.22
55
(137)
Male Under 11
55
Male
137
WA
AUS
Jesse Barr
Jesse Barr
Jesse Barr
8:35 min/km
00:05:12.56
108
19
68
00:21:08.96
196
53
138
00:31:50.17
209
58
144
00:00:39.52
114
28
78
68
2120
James MCNIFF
James MCNIFF #2120
Male Male Under 11
00:42:35.16
00:42:35.16
12
(59)
Male Under 11
12
Male
59
WA
AUS
James Mcniff
James Mcniff
James Mcniff
6:13 min/km
00:05:12.72
109
20
69
00:17:01.39
80
19
66
00:19:46.78
68
9
59
00:00:34.26
52
12
40
6
2102
David LOCHORE
David LOCHORE #2102
Male Male Under 15
00:35:18.48
00:35:18.48
1
(6)
Male Under 15
1
Male
6
WA
AUS
David Lochore
David Lochore
David Lochore
5:09 min/km
00:05:13.17
110
11
70
00:14:02.47
8
1
7
00:15:31.84
8
1
8
00:00:30.99
24
3
18
159
2025
Lilla BRAMPTON
Lilla BRAMPTON #2025
Female Female Under 11
00:53:30.55
00:53:30.55
8
(42)
Female Under 11
8
Female
42
WA
AUS
Lilla Brampton
Lilla Brampton
Lilla Brampton
7:48 min/km
00:05:16.96
111
8
40
00:18:07.36
123
5
24
00:29:20.52
188
11
56
00:00:45.70
178
16
60
106
2303
Ballistic bananas
Ballistic bananas #2303
Male Under 11 Team
00:45:41.47
00:45:41.47
8
(85)
Under 11 Team
8
Male
85
WA
AUS
Anton Rowe
Jack Braby
Cooper McIntyre
6:40 min/km
00:05:16.96
112
5
71
00:19:09.31
146
10
112
00:20:39.97
88
8
73
00:00:35.22
70
5
52
164
2307
Butterflies
Butterflies #2307
Female Under 11 Team
00:53:36.54
00:53:36.54
3
(44)
Under 11 Team
3
Female
44
WA
AUS
Chloe Brace
Amber Davies
Lucy Walton
7:49 min/km
00:05:17.66
113
2
41
00:19:58.66
170
4
42
00:27:41.41
173
3
48
00:00:38.80
106
4
30
46
2205
Kevin WHISTON
Kevin WHISTON #2205
Male Male Under 13
00:40:39.50
00:40:39.50
21
(44)
Male Under 13
21
Male
44
WA
AUS
Kevin Whiston
Kevin Whiston
Kevin Whiston
5:56 min/km
00:05:18.69
114
32
72
00:15:28.87
36
16
33
00:19:11.73
51
23
47
00:00:40.19
120
31
82
167
2088
Zoe HUNTLEY
Zoe HUNTLEY #2088
Female Female Under 13
00:53:45.93
00:53:45.93
17
(47)
Female Under 13
17
Female
47
WA
AUS
Zoe Huntley
Zoe Huntley
Zoe Huntley
7:50 min/km
00:05:19.38
115
17
42
00:22:43.45
218
21
69
00:24:56.86
141
12
32
00:00:46.23
179
21
61
127
2179
Oliver STEWART
Oliver STEWART #2179
Male Male Under 13
00:48:11.91
00:48:11.91
40
(100)
Male Under 13
40
Male
100
WA
AUS
Oliver Stewart
Oliver Stewart
Oliver Stewart
7:02 min/km
00:05:19.44
116
33
73
00:17:45.90
107
32
86
00:24:26.93
137
42
107
00:00:39.62
115
29
79
48
2148
Baiden PARSONS
Baiden PARSONS #2148
Male Male Under 13
00:40:41.55
00:40:41.55
22
(46)
Male Under 13
22
Male
46
WA
AUS
Baiden Parsons
Baiden Parsons
Baiden Parsons
5:56 min/km
00:05:20.60
117
34
74
00:15:51.68
50
20
45
00:18:47.20
40
18
40
00:00:42.05
141
37
97
91
2079
Prairie HILL
Prairie HILL #2079
Male Male Under 11
00:44:47.48
00:44:47.48
16
(74)
Male Under 11
16
Male
74
WA
AUS
Prairie Hill
Prairie Hill
Prairie Hill
6:32 min/km
00:05:21.20
118
21
75
00:19:13.16
148
44
114
00:19:43.25
65
8
57
00:00:29.87
18
2
15
189
2124
Emma MEREDITH
Emma MEREDITH #2124
Female Female Under 13
00:58:14.42
00:58:14.42
20
(56)
Female Under 13
20
Female
56
WA
AUS
Emma Meredith
Emma Meredith
Emma Meredith
8:30 min/km
00:05:22.94
119
18
43
00:24:42.42
233
23
81
00:27:09.60
166
19
46
00:00:59.45
222
24
76
119
2113
Hamish MCCARTHY
Hamish MCCARTHY #2113
Male Male Under 11
00:47:23.75
00:47:23.75
32
(96)
Male Under 11
32
Male
96
WA
AUS
Hamish McCarthy
Hamish McCarthy
Hamish McCarthy
6:55 min/km
00:05:23.45
120
22
76
00:17:59.65
119
34
96
00:23:20.50
129
35
102
00:00:40.15
118
29
81
33
2304
BCF Boys
BCF Boys #2304
Male Under 11 Team
00:40:00.50
00:40:00.50
4
(31)
Under 11 Team
4
Male
31
WA
AUS
Noah Bates
Noah Crow
Rhys Fergusson
5:50 min/km
00:05:23.73
121
6
77
00:14:52.13
19
3
17
00:18:46.62
39
4
39
00:00:58.01
218
12
142
99
2107
Connor MACPHERSON
Connor MACPHERSON #2107
Male Male Under 11
00:45:14.52
00:45:14.52
18
(79)
Male Under 11
18
Male
79
WA
AUS
Connor Macpherson
Connor Macpherson
Connor Macpherson
6:36 min/km
00:05:24.11
122
23
78
00:19:11.02
147
43
113
00:19:51.85
74
10
62
00:00:47.53
190
48
126
55
2149
Caysen PARSONS
Caysen PARSONS #2149
Male Male Under 15
00:41:29.42
00:41:29.42
9
(50)
Male Under 15
9
Male
50
WA
AUS
Caysen Parsons
Caysen Parsons
Caysen Parsons
6:03 min/km
00:05:24.88
123
12
79
00:15:42.53
44
4
40
00:19:46.15
67
11
58
00:00:35.85
80
8
60
41
2318
King Kong Cubs
King Kong Cubs #2318
Male Under 11 Team
00:40:33.30
00:40:33.30
5
(39)
Under 11 Team
5
Male
39
WA
AUS
Edward Haslam
Zak Taylor
Noa Henriksen
5:55 min/km
00:05:24.94
124
7
80
00:16:05.62
57
8
50
00:18:30.19
33
3
33
00:00:32.54
39
2
32
117
2153
Sam PHILLIPS
Sam PHILLIPS #2153
Male Male Under 11
00:47:11.18
00:47:11.18
31
(94)
Male Under 11
31
Male
94
WA
AUS
Sam Phillips
Sam Phillips
Sam Phillips
6:53 min/km
00:05:25.16
125
24
81
00:17:52.13
112
31
90
00:22:55.11
118
28
94
00:00:58.77
220
56
144
205
2115
Riley MCDOWALL
Riley MCDOWALL #2115
Female Female Under 11
01:00:09.70
01:00:09.70
18
(64)
Female Under 11
18
Female
64
WA
AUS
Riley Mcdowall
Riley Mcdowall
Riley Mcdowall
8:46 min/km
00:05:25.36
126
9
44
00:24:08.45
230
26
79
00:29:52.14
192
12
57
00:00:43.74
160
14
55
145
2143
Milly OLDMEADOW
Milly OLDMEADOW #2143
Female Female Under 11
00:50:39.46
00:50:39.46
6
(35)
Female Under 11
6
Female
35
WA
AUS
Milly Oldmeadow
Milly Oldmeadow
Milly Oldmeadow
7:23 min/km
00:05:25.77
127
10
45
00:18:34.84
136
7
32
00:25:56.21
151
6
40
00:00:42.63
151
12
49
190
2114
Darcey MCDONALD
Darcey MCDONALD #2114
Female Female Under 11
00:58:24.36
00:58:24.36
13
(57)
Female Under 11
13
Female
57
WA
AUS
Darcey McDonald
Darcey McDonald
Darcey McDonald
8:31 min/km
00:05:26.41
128
11
46
00:20:27.45
183
14
52
00:31:45.06
207
16
63
00:00:45.43
176
15
58
67
2132
Finley MINCHAM
Finley MINCHAM #2132
Male Male Under 11
00:42:33.94
00:42:33.94
11
(58)
Male Under 11
11
Male
58
WA
AUS
Finley Mincham
Finley Mincham
Finley Mincham
6:12 min/km
00:05:27.65
129
25
82
00:16:17.84
64
12
56
00:20:14.04
83
12
69
00:00:34.40
57
14
44
177
2108
Tom MAIRS
Tom MAIRS #2108
Male Male Under 11
00:55:17.54
00:55:17.54
49
(124)
Male Under 11
49
Male
124
WA
AUS
Tom Mairs
Tom Mairs
Tom Mairs
8:04 min/km
00:05:28.26
130
26
83
00:19:36.29
154
48
119
00:29:26.33
189
53
132
00:00:46.65
182
47
120
65
2095
Bradley KAVANAGH
Bradley KAVANAGH #2095
Male Male Under 13
00:42:20.20
00:42:20.20
27
(57)
Male Under 13
27
Male
57
WA
AUS
Bradley Kavanagh
Bradley Kavanagh
Bradley Kavanagh
6:10 min/km
00:05:28.45
131
35
84
00:17:53.86
116
34
94
00:18:25.38
30
15
30
00:00:32.49
38
15
31
213
2026
Mia BRISBANE
Mia BRISBANE #2026
Female Female Under 15
01:00:55.45
01:00:55.45
11
(69)
Female Under 15
11
Female
69
WA
AUS
Alice Brisbane
Alice Brisbane
Alice Brisbane
8:53 min/km
00:05:28.61
132
11
47
00:26:04.74
237
11
85
00:28:30.21
183
11
53
00:00:51.87
205
11
70
185
2322
Poynter Sisters
Poynter Sisters #2322
Female Under 11 Team
00:57:01.96
00:57:01.96
5
(54)
Under 11 Team
5
Female
54
WA
AUS
Keeley Hore
Louise van Selm
8:19 min/km
00:05:28.86
133
3
48
00:19:17.73
150
3
34
00:31:26.96
202
6
62
00:00:48.40
197
6
66
199
2097
Mitch KEPPEL
Mitch KEPPEL #2097
Male Male Under 11
00:58:54.79
00:58:54.79
56
(138)
Male Under 11
56
Male
138
WA
AUS
Mitch Keppel
Mitch Keppel
Mitch Keppel
8:36 min/km
00:05:28.95
134
27
85
00:24:23.84
232
60
151
00:28:13.73
178
52
128
00:00:48.26
196
51
130
203
2075
Olivia HAYNES
Olivia HAYNES #2075
Female Female Under 11
00:59:12.49
00:59:12.49
16
(62)
Female Under 11
16
Female
62
WA
AUS
Olivia Haynes
Olivia Haynes
Olivia Haynes
8:38 min/km
00:05:29.45
135
12
49
00:21:08.88
195
17
57
00:31:55.32
212
17
66
00:00:38.84
107
6
31
16
2003
Tom ALEXANDER
Tom ALEXANDER #2003
Male Male Under 11
00:37:08.80
00:37:08.80
2
(16)
Male Under 11
2
Male
16
WA
AUS
Tom Alexander
Tom Alexander
Tom Alexander
5:25 min/km
00:05:32.98
136
28
86
00:13:53.88
5
2
5
00:17:09.49
16
1
16
00:00:32.44
35
7
28
221
2210
Mimi WORMALD
Mimi WORMALD #2210
Female Female Under 9
01:02:43.29
01:02:43.29
7
(73)
Female Under 9
7
Female
73
WA
AUS
Mimi Wormald
Mimi Wormald
Mimi Wormald
9:09 min/km
00:05:33.57
137
2
50
00:21:39.24
205
6
63
00:33:57.14
227
7
77
00:01:33.33
236
9
83
135
2068
Jake GHIRETTI
Jake GHIRETTI #2068
Male Male Under 11
00:48:45.29
00:48:45.29
38
(105)
Male Under 11
38
Male
105
WA
AUS
Jake Ghiretti
Jake Ghiretti
Jake Ghiretti
7:07 min/km
00:05:33.58
138
29
87
00:19:00.03
143
42
110
00:23:19.75
128
34
101
00:00:51.92
206
52
135
58
2013
Kai BARNARD
Kai BARNARD #2013
Male Male Under 13
00:41:42.47
00:41:42.47
24
(52)
Male Under 13
24
Male
52
WA
AUS
Kai Barnard
Kai Barnard
Kai Barnard
6:05 min/km
00:05:34.18
139
36
88
00:16:24.93
66
24
58
00:19:02.18
46
20
44
00:00:41.17
133
34
91
111
2201
Bede WETHERELL
Bede WETHERELL #2201
Male Male Under 11
00:46:24.90
00:46:24.90
27
(89)
Male Under 11
27
Male
89
WA
AUS
Bede Wetherell
Bede Wetherell
Bede Wetherell
6:46 min/km
00:05:34.39
140
30
89
00:16:53.77
78
18
65
00:23:14.44
125
32
99
00:00:42.29
147
38
99
133
2158
Mary-June QUINN
Mary-June QUINN #2158
Female Female Under 11
00:48:36.10
00:48:36.10
4
(28)
Female Under 11
4
Female
28
WA
AUS
Mary-June Quinn
Mary-June Quinn
Mary-June Quinn
7:05 min/km
00:05:34.59
141
13
51
00:17:12.63
88
3
16
00:25:10.00
143
5
33
00:00:38.86
108
7
32
142
2001
Grace ALCOCK
Grace ALCOCK #2001
Female Female Under 13
00:50:33.74
00:50:33.74
12
(33)
Female Under 13
12
Female
33
WA
AUS
Grace Alcock
Grace Alcock
Grace Alcock
7:22 min/km
00:05:41.44
142
19
52
00:19:08.34
145
10
33
00:25:13.54
144
13
34
00:00:30.40
19
2
4
168
2033
Elise COLLINS
Elise COLLINS #2033
Female Female Under 11
00:53:47.69
00:53:47.69
10
(48)
Female Under 11
10
Female
48
WA
AUS
Elise Collins
Elise Collins
Elise Collins
7:51 min/km
00:05:43.93
143
14
53
00:19:43.54
162
9
38
00:27:29.11
172
9
47
00:00:51.09
204
18
69
126
2136
Jaxon NETTELBECK
Jaxon NETTELBECK #2136
Male Male Under 13
00:48:11.48
00:48:11.48
39
(99)
Male Under 13
39
Male
99
WA
AUS
Jaxon Nettelbeck
Jaxon Nettelbeck
Jaxon Nettelbeck
7:02 min/km
00:05:44.53
144
37
90
00:20:04.08
172
41
129
00:21:40.20
104
38
85
00:00:42.66
153
39
103
154
2129
Montanna MILLER
Montanna MILLER #2129
Female Female Under 13
00:52:01.28
00:52:01.28
16
(40)
Female Under 13
16
Female
40
WA
AUS
Montanna Miller
Montanna Miller
Montanna Miller
7:35 min/km
00:05:44.55
145
20
54
00:19:37.30
156
11
35
00:25:59.95
152
17
41
00:00:39.46
113
14
35
45
2329
The 2Ps
The 2Ps #2329
Male Under 11 Team
00:40:38.30
00:40:38.30
6
(43)
Under 11 Team
6
Male
43
WA
AUS
Joel Potgieter
Gemma Potgieter
5:55 min/km
00:05:44.56
146
8
91
00:15:16.05
32
5
29
00:18:52.93
41
5
41
00:00:44.75
166
9
109
140
2186
Logan TOOTELL
Logan TOOTELL #2186
Male Male Under 13
00:50:15.89
00:50:15.89
41
(108)
Male Under 13
41
Male
108
WA
AUS
Logan Tootell
Logan Tootell
Logan Tootell
7:20 min/km
00:05:46.19
147
38
92
00:20:20.61
179
42
130
00:23:32.54
130
41
103
00:00:36.54
85
24
64
172
2067
Lachlan GARDNER
Lachlan GARDNER #2067
Male Male Under 13
00:53:56.29
00:53:56.29
45
(122)
Male Under 13
45
Male
122
WA
AUS
Lachlan Gardner
Lachlan Gardner
Lachlan Gardner
7:52 min/km
00:05:46.74
148
39
93
00:21:06.75
194
45
137
00:26:01.48
153
43
111
00:01:01.31
224
47
146
92
2023
Jasper BLUNT
Jasper BLUNT #2023
Male Male Under 13
00:44:56.22
00:44:56.22
34
(75)
Male Under 13
34
Male
75
WA
AUS
Jasper Blunt
Jasper Blunt
Jasper Blunt
6:33 min/km
00:05:47.70
149
40
94
00:17:32.96
102
30
82
00:20:54.19
93
35
77
00:00:41.36
136
35
93
59
2202
Fletcher WETHERELL
Fletcher WETHERELL #2202
Male Male Under 13
00:41:51.55
00:41:51.55
25
(53)
Male Under 13
25
Male
53
WA
AUS
Fletcher Wetherell
Fletcher Wetherell
Fletcher Wetherell
6:06 min/km
00:05:47.95
150
41
95
00:15:11.25
30
13
27
00:20:07.60
81
31
67
00:00:44.74
165
42
108
1
2
[3]
4
5
6
Page 3 of 6 (268 items)