X Adventure Race Dunsborough
14 Mar 2015
Results
Details
 
Contact
Short Course X-Adventure
Kids X-Adventure
Long Course X-Adventure
22km Paddle Race
15km Paddle Race
8km Paddle Race
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
1
2
[3]
4
5
Page 3 of 5 (239 items)
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Category
Cat Pos
Gender
Gen Pos
Pace
Swim
O/Pos
C/Pos
G/Pos
Run
O/Pos
C/Pos
G/Pos
MTB
O/Pos
C/Pos
G/Pos
Finish
O/Pos
C/Pos
G/Pos
67
2211
Team Till And Will Skill
Team Till And Will Skill #2211
Mixed Under 11 Team
00:42:21.90
00:42:21.90
5
(15)
Under 11 Team
5
Mixed
15
6:11 min/km
00:05:22.60
139
11
23
00:18:22.00
74
6
19
00:17:23.00
51
3
11
00:01:14.30
168
17
37
23
2125
Jeremy Heyes
Jeremy Heyes #2125
Male Under 13 male
00:37:53.50
00:37:53.50
9
(16)
Under 13 male
9
Male
16
5:31 min/km
00:05:22.40
138
30
74
00:15:45.90
19
4
11
00:16:05.20
26
11
18
00:00:40.00
3
1
3
167
2012
Hannah Orchard
Hannah Orchard #2012
Female Under 11 female
00:51:27.30
00:51:27.30
11
(40)
Under 11 female
11
Female
40
7:30 min/km
00:05:21.10
137
11
42
00:22:35.80
174
11
37
00:22:27.20
160
9
35
00:01:03.20
126
9
29
155
2142
Tyler Verwijmeren
Tyler Verwijmeren #2142
Male Under 13 male
00:49:11.30
00:49:11.30
38
(91)
Under 13 male
38
Male
91
7:10 min/km
00:05:20.60
136
29
73
00:23:13.70
183
37
103
00:19:33.00
108
34
70
00:01:04.00
131
32
74
51
2231
Team Midgets With Attitude
Team Midgets With Attitude #2231
Mixed Under 15 Team
00:40:36.30
00:40:36.30
9
(13)
Under 15 Team
9
Mixed
13
5:55 min/km
00:05:20.30
135
12
22
00:16:44.60
35
10
13
00:17:43.60
60
9
13
00:00:47.80
41
5
6
210
2241
Anna Lockley
Anna Lockley #2241
Female Under 9 female
01:17:36.70
01:17:36.70
4
(54)
Under 9 female
4
Female
54
11:19 min/km
00:05:19.50
134
1
41
00:36:27.20
210
4
54
00:34:40.00
203
4
53
00:01:10.00
157
2
37
143
2227
Team Paddy's Challenge
Team Paddy's Challenge #2227
Mixed Under 15 Team
00:48:01.50
00:48:01.50
15
(27)
Under 15 Team
15
Mixed
27
7:00 min/km
00:05:18.70
133
11
21
00:23:23.80
185
19
43
00:18:15.90
80
11
16
00:01:03.10
125
16
26
64
2100
Johnny Sinclair
Johnny Sinclair #2100
Male Under 11 male
00:41:59.00
00:41:59.00
20
(44)
Under 11 male
20
Male
44
6:07 min/km
00:05:17.90
132
31
72
00:16:54.00
38
11
23
00:18:39.50
92
23
62
00:01:07.60
143
35
79
161
2204
Team Lightening Bolts
Team Lightening Bolts #2204
Mixed Under 11 Team
00:50:04.90
00:50:04.90
18
(34)
Under 11 Team
18
Mixed
34
7:18 min/km
00:05:17.60
131
10
20
00:21:47.80
159
22
38
00:21:51.10
150
14
29
00:01:08.40
150
14
34
142
2146
Dylan Allen
Dylan Allen #2146
Male Under 15 male
00:48:00.70
00:48:00.70
9
(86)
Under 15 male
9
Male
86
7:00 min/km
00:05:17.00
130
9
71
00:20:26.60
134
9
75
00:21:07.40
141
10
88
00:01:09.70
155
7
85
75
2073
Ben Cox
Ben Cox #2073
Male Under 11 male
00:43:05.80
00:43:05.80
22
(51)
Under 11 male
22
Male
51
6:17 min/km
00:05:14.90
129
30
70
00:18:53.80
90
25
55
00:18:06.30
77
19
55
00:00:50.80
59
17
36
27
2154
Joe Garwood
Joe Garwood #2154
Male Under 15 male
00:39:00.50
00:39:00.50
4
(18)
Under 15 male
4
Male
18
5:41 min/km
00:05:14.70
128
8
69
00:16:32.00
31
3
20
00:16:03.90
24
4
16
00:01:09.90
156
8
86
92
2183
Tom Sims
Tom Sims #2183
Male Under 11 male
00:44:09.50
00:44:09.50
26
(62)
Under 11 male
26
Male
62
6:26 min/km
00:05:14.40
127
29
68
00:19:18.70
101
27
60
00:19:36.40
45
2062
Bailey Banfield
Bailey Banfield #2062
Male Under 11 male
00:40:27.20
00:40:27.20
13
(31)
Under 11 male
13
Male
31
5:54 min/km
00:05:14.00
126
28
67
00:17:34.30
57
18
35
00:16:45.40
37
6
27
00:00:53.50
73
24
46
200
2206
Team The Swifts
Team The Swifts #2206
Mixed Under 11 Team
01:01:47.60
01:01:47.60
23
(44)
Under 11 Team
23
Mixed
44
9:01 min/km
00:05:13.20
125
9
19
00:16:41.60
34
3
12
00:38:37.20
207
23
44
00:01:15.60
173
18
38
87
2091
Hamish Melvin
Hamish Melvin #2091
Male Under 11 male
00:43:51.60
00:43:51.60
25
(60)
Under 11 male
25
Male
60
6:24 min/km
00:05:12.70
124
27
66
00:19:47.50
115
30
67
00:17:59.20
70
15
49
00:00:52.20
66
19
41
61
2218
Team The Death Eaters
Team The Death Eaters #2218
Mixed Under 15 Team
00:41:43.10
00:41:43.10
10
(14)
Under 15 Team
10
Mixed
14
6:05 min/km
00:05:12.60
123
10
18
00:17:24.60
55
12
17
00:18:17.30
81
12
17
00:00:48.60
46
7
8
134
2078
Fraser Gilchrist
Fraser Gilchrist #2078
Male Under 11 male
00:47:23.30
00:47:23.30
34
(83)
Under 11 male
34
Male
83
6:55 min/km
00:05:12.30
122
26
65
00:19:24.10
103
28
62
00:21:59.30
151
37
90
00:00:47.60
37
14
29
188
2034
Taylah Shaw
Taylah Shaw #2034
Female Under 13 female
00:57:02.10
00:57:02.10
16
(44)
Under 13 female
16
Female
44
8:19 min/km
00:05:11.80
121
15
40
00:25:54.40
203
18
50
00:24:44.60
178
16
44
00:01:11.30
160
15
39
78
2077
Stewart Gifford
Stewart Gifford #2077
Male Under 11 male
00:43:21.00
00:43:21.00
24
(54)
Under 11 male
24
Male
54
6:19 min/km
00:05:11.60
120
25
64
00:18:29.50
78
23
49
00:18:22.00
83
20
58
00:01:17.90
175
40
94
106
2153
Kye Docker
Kye Docker #2153
Male Under 15 male
00:45:13.40
00:45:13.40
8
(67)
Under 15 male
8
Male
67
6:36 min/km
00:05:11.50
119
7
63
00:18:02.60
64
6
41
00:20:40.10
130
8
83
00:01:19.20
179
10
95
121
2006
Ella Frost
Ella Frost #2006
Female Under 11 female
00:46:33.10
00:46:33.10
4
(25)
Under 11 female
4
Female
25
6:47 min/km
00:05:11.30
118
10
39
00:19:37.20
111
7
19
00:20:50.60
136
4
25
00:00:54.00
77
6
16
120
2236
Matthew Myburgh
Matthew Myburgh #2236
Male Under 13 male
00:46:31.40
00:46:31.40
33
(73)
Under 13 male
33
Male
73
6:47 min/km
00:05:10.30
117
28
62
00:19:58.40
126
28
72
00:20:26.60
128
37
81
00:00:56.10
93
27
57
109
2212
Team Baby Bears
Team Baby Bears #2212
Mixed Under 11 Team
00:45:35.90
00:45:35.90
8
(21)
Under 11 Team
8
Mixed
21
6:39 min/km
00:05:10.10
116
8
17
00:18:59.70
93
11
25
00:19:21.90
101
7
19
00:02:04.20
206
23
44
49
2105
Dylan Vernon
Dylan Vernon #2105
Male Under 11 male
00:40:35.90
00:40:35.90
15
(34)
Under 11 male
15
Male
34
5:55 min/km
00:05:10.10
115
24
61
00:17:19.70
52
16
33
00:17:12.90
47
9
35
00:00:53.20
71
22
44
162
2002
Lucy Blunt
Lucy Blunt #2002
Female Under 11 female
00:50:25.20
00:50:25.20
9
(36)
Under 11 female
9
Female
36
7:21 min/km
00:05:09.70
114
9
38
00:22:22.50
170
10
34
00:21:43.90
148
5
31
00:01:09.10
152
10
34
34
2108
Fletcher Wetherell
Fletcher Wetherell #2108
Male Under 11 male
00:39:48.60
00:39:48.60
7
(22)
Under 11 male
7
Male
22
5:48 min/km
00:05:09.30
113
23
60
00:16:08.90
24
6
14
00:17:49.40
62
12
44
00:00:41.00
5
4
5
129
2110
Jasper Blunt
Jasper Blunt #2110
Male Under 13 male
00:46:46.60
00:46:46.60
35
(79)
Under 13 male
35
Male
79
6:49 min/km
00:05:08.80
112
27
59
00:20:52.60
145
31
82
00:19:50.70
114
36
74
00:00:54.50
80
21
49
135
2001
Elijah Birrell
Elijah Birrell #2001
Female Under 11 female
00:47:23.50
00:47:23.50
6
(27)
Under 11 female
6
Female
27
6:55 min/km
00:05:08.70
111
8
37
00:18:51.80
89
2
12
00:22:22.30
157
8
34
00:01:00.70
111
7
25
74
2244
Scout Mccormack
Scout Mccormack #2244
Female Under 15 female
00:43:03.70
00:43:03.70
4
(8)
Under 15 female
4
Female
8
6:17 min/km
00:05:08.20
110
13
36
00:19:53.10
120
6
21
00:17:06.70
42
1
3
00:00:55.70
89
8
21
115
2033
Priya Richardson
Priya Richardson #2033
Female Under 13 female
00:46:13.20
00:46:13.20
12
(24)
Under 13 female
12
Female
24
6:44 min/km
00:05:07.10
109
14
35
00:18:35.80
82
7
10
00:21:41.90
147
13
30
00:00:48.40
44
2
6
77
2098
Dale Reid
Dale Reid #2098
Male Under 11 male
00:43:19.70
00:43:19.70
23
(53)
Under 11 male
23
Male
53
6:19 min/km
00:05:06.90
108
22
58
00:18:54.60
92
26
56
00:18:05.80
74
18
52
00:01:12.40
164
38
88
114
2051
Lucca Paterson
Lucca Paterson #2051
Female Under 15 female
00:46:11.70
00:46:11.70
8
(23)
Under 15 female
8
Female
23
6:44 min/km
00:05:06.70
107
12
34
00:19:18.60
100
4
15
00:20:53.70
138
10
27
00:00:52.70
68
5
14
182
2004
Holly Brisbane
Holly Brisbane #2004
Female Under 11 female
00:54:38.90
00:54:38.90
12
(43)
Under 11 female
12
Female
43
7:58 min/km
00:05:06.30
106
7
33
00:23:29.10
186
12
40
00:24:37.30
177
12
43
00:01:26.20
194
14
51
41
2079
Reuben Ginbey
Reuben Ginbey #2079
Male Under 11 male
00:40:18.00
00:40:18.00
12
(29)
Under 11 male
12
Male
29
5:52 min/km
00:05:06.00
105
21
57
00:16:55.60
39
12
24
00:17:29.90
53
10
38
00:00:46.50
29
11
23
5
2214
Team Ccc Challengers
Team Ccc Challengers #2214
Mixed Under 15 Team
00:34:22.20
00:34:22.20
2
(2)
Under 15 Team
2
Mixed
2
5:01 min/km
00:05:05.20
104
9
16
00:13:59.60
3
1
1
00:14:27.70
12
4
4
00:00:49.70
55
8
11
8
2224
Team The Team
Team The Team #2224
Mixed Under 15 Team
00:34:37.20
00:34:37.20
3
(3)
Under 15 Team
3
Mixed
3
5:03 min/km
00:05:04.70
103
8
15
00:15:09.80
9
5
6
00:13:36.80
6
2
2
00:00:45.90
27
3
3
112
2169
Jake Hollemans
Jake Hollemans #2169
Male Under 9 male
00:45:57.80
00:45:57.80
4
(70)
Under 9 male
4
Male
70
6:42 min/km
00:05:04.60
102
4
56
00:19:57.20
125
6
71
00:20:06.20
122
4
78
00:00:49.80
56
3
34
68
2003
Ava Bostelman
Ava Bostelman #2003
Female Under 11 female
00:42:48.60
00:42:48.60
2
(7)
Under 11 female
2
Female
7
6:14 min/km
00:05:04.40
101
6
32
00:19:30.50
105
5
16
00:17:29.50
52
1
4
00:00:44.20
16
2
3
152
2095
Thomas Park
Thomas Park #2095
Male Under 11 male
00:48:40.80
00:48:40.80
38
(89)
Under 11 male
38
Male
89
7:06 min/km
00:05:03.90
100
20
55
00:22:41.00
175
42
99
00:20:03.00
119
31
77
00:00:52.90
70
21
43
105
2045
Lauren Garcia
Lauren Garcia #2045
Female Under 15 female
00:45:10.70
00:45:10.70
7
(19)
Under 15 female
7
Female
19
6:35 min/km
00:05:03.60
99
11
31
00:20:52.00
144
7
28
00:17:54.20
67
3
7
00:01:20.90
184
13
47
94
2220
Team H2o
Team H2o #2220
Mixed Under 15 Team
00:44:20.30
00:44:20.30
13
(19)
Under 15 Team
13
Mixed
19
6:28 min/km
00:05:03.40
98
7
14
00:18:33.90
80
14
22
00:19:36.40
109
14
22
00:01:06.60
141
17
30
79
2184
Abbie Gregory-Cuthbert
Abbie Gregory-Cuthbert #2184
Female Under 13 female
00:43:27.00
00:43:27.00
3
(9)
Under 13 female
3
Female
9
6:20 min/km
00:05:03.30
97
13
30
00:17:08.40
44
3
4
00:20:11.10
124
9
22
00:01:04.20
133
11
32
156
2156
Jack Monkhouse
Jack Monkhouse #2156
Male Under 15 male
00:49:19.00
00:49:19.00
10
(92)
Under 15 male
10
Male
92
7:11 min/km
00:05:03.20
96
6
54
00:22:13.90
166
10
94
00:20:57.80
140
9
87
00:01:04.10
132
6
75
141
2189
James Mcniff
James Mcniff #2189
Male Under 11 male
00:48:00.40
00:48:00.40
36
(85)
Under 11 male
36
Male
85
7:00 min/km
00:05:03.10
95
19
53
00:21:43.80
157
37
89
00:20:18.30
125
32
79
00:00:55.20
86
25
53
76
2114
Levi Cosgriff
Levi Cosgriff #2114
Male Under 13 male
00:43:15.50
00:43:15.50
21
(52)
Under 13 male
21
Male
52
6:18 min/km
00:05:01.80
94
26
52
00:19:04.30
94
20
57
00:18:06.00
75
27
53
00:01:03.40
129
31
73
2179
Jordan Eddy
Jordan Eddy #2179
Male Under 9 male
Query
Query
Under 9 male
Male
min/km
00:05:01.10
93
3
51
00:18:51.40
88
5
54
00:15:43.30
18
1
12
00:00:46.10
28
2
22
46
2099
Johann Scholtz
Johann Scholtz #2099
Male Under 11 male
00:40:30.30
00:40:30.30
14
(32)
Under 11 male
14
Male
32
5:54 min/km
00:05:00.60
92
18
50
00:18:12.70
68
21
44
00:16:20.50
29
3
20
00:00:56.50
96
26
59
63
2137
Felix Rice
Felix Rice #2137
Male Under 13 male
00:41:52.90
00:41:52.90
18
(43)
Under 13 male
18
Male
43
6:06 min/km
00:05:00.50
91
25
49
00:17:59.30
62
14
39
00:18:06.20
76
28
54
00:00:46.90
31
12
25
138
2209
Team Lightening
Team Lightening #2209
Mixed Under 11 Team
00:47:34.20
00:47:34.20
12
(26)
Under 11 Team
12
Mixed
26
6:56 min/km
00:05:00.40
90
7
13
00:19:35.80
110
14
28
00:21:33.00
143
11
26
00:01:25.00
189
20
40
1
2
[3]
4
5
Page 3 of 5 (239 items)
© 2023