X Adventure Race Dunsborough
14 Mar 2015
Results
Details
 
Contact
Short Course X-Adventure
Kids X-Adventure
Long Course X-Adventure
22km Paddle Race
15km Paddle Race
8km Paddle Race
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
1
2
[3]
4
5
Page 3 of 5 (239 items)
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Category
Cat Pos
Gender
Gen Pos
Pace
Swim
O/Pos
C/Pos
G/Pos
Run
O/Pos
C/Pos
G/Pos
MTB
O/Pos
C/Pos
G/Pos
Finish
O/Pos
C/Pos
G/Pos
174
2165
Tom Boisvert
Tom Boisvert #2165
Male Under 9 male
00:52:28.60
00:52:28.60
8
(97)
Under 9 male
8
Male
97
7:39 min/km
00:05:42.80
165
6
87
00:20:35.90
139
8
79
00:25:01.20
179
11
101
00:01:08.70
151
7
84
107
2035
Amber Shepherd
Amber Shepherd #2035
Female Under 13 female
00:45:15.40
00:45:15.40
11
(20)
Under 13 female
11
Female
20
6:36 min/km
00:04:40.20
50
7
17
00:20:35.80
138
12
26
00:19:09.90
99
6
16
00:00:49.50
51
3
10
96
2120
Toby Emmett
Toby Emmett #2120
Male Under 13 male
00:44:22.20
00:44:22.20
27
(63)
Under 13 male
27
Male
63
6:28 min/km
00:04:42.40
52
15
29
00:20:30.00
137
29
78
00:18:08.80
78
29
56
00:01:01.00
114
29
66
193
2162
Charlie Banfield
Charlie Banfield #2162
Male Under 9 male
00:58:37.00
00:58:37.00
12
(107)
Under 9 male
12
Male
107
8:33 min/km
00:06:05.50
181
7
94
00:20:29.70
136
7
77
00:30:53.50
196
14
108
00:01:08.30
148
6
82
154
2069
Oliver Brightman
Oliver Brightman #2069
Male Under 11 male
00:48:52.10
00:48:52.10
39
(90)
Under 11 male
39
Male
90
7:08 min/km
00:06:38.80
193
42
99
00:20:26.80
135
33
76
00:20:26.10
127
33
80
00:01:20.40
182
41
97
142
2146
Dylan Allen
Dylan Allen #2146
Male Under 15 male
00:48:00.70
00:48:00.70
9
(86)
Under 15 male
9
Male
86
7:00 min/km
00:05:17.00
130
9
71
00:20:26.60
134
9
75
00:21:07.40
141
10
88
00:01:09.70
155
7
85
104
2032
Chloe Reid
Chloe Reid #2032
Female Under 13 female
00:45:10.40
00:45:10.40
10
(18)
Under 13 female
10
Female
18
6:35 min/km
00:04:59.80
88
12
29
00:20:26.00
133
11
25
00:18:35.40
91
5
13
00:01:09.20
154
14
36
118
2208
Team Supersonic Champs
Team Supersonic Champs #2208
Mixed Under 11 Team
00:46:18.20
00:46:18.20
10
(23)
Under 11 Team
10
Mixed
23
6:45 min/km
00:05:26.80
145
13
27
00:20:19.90
132
19
34
00:19:32.50
107
8
21
00:00:59.00
107
7
20
202
2200
Team Gec3
Team Gec3 #2200
Mixed Under 11 Team
01:02:27.10
01:02:27.10
25
(46)
Under 11 Team
25
Mixed
46
9:07 min/km
00:06:23.60
187
21
40
00:20:13.10
131
18
33
00:34:43.20
204
21
42
00:01:07.20
142
13
31
124
2074
Bo Davies
Bo Davies #2074
Male Under 11 male
00:46:43.40
00:46:43.40
30
(75)
Under 11 male
30
Male
75
6:49 min/km
00:05:37.10
162
37
85
00:20:11.10
130
32
74
00:19:49.30
113
28
73
00:01:05.90
139
34
77
100
2030
Olivia Pether
Olivia Pether #2030
Female Under 13 female
00:44:47.60
00:44:47.60
9
(15)
Under 13 female
9
Female
15
6:32 min/km
00:04:28.70
38
6
14
00:20:05.80
129
10
24
00:19:26.00
104
7
17
00:00:47.10
33
1
4
86
2151
Ben Cole
Ben Cole #2151
Male Under 15 male
00:43:51.50
00:43:51.50
7
(59)
Under 15 male
7
Male
59
6:24 min/km
00:04:18.90
24
4
14
00:20:05.50
128
8
73
00:18:25.80
87
7
60
00:01:01.30
115
5
67
93
2027
Brooke Hurst
Brooke Hurst #2027
Female Under 13 female
00:44:18.70
00:44:18.70
7
(13)
Under 13 female
7
Female
13
6:28 min/km
00:04:48.30
69
9
22
00:20:04.10
127
9
23
00:18:22.70
84
3
9
00:01:03.60
130
10
31
120
2236
Matthew Myburgh
Matthew Myburgh #2236
Male Under 13 male
00:46:31.40
00:46:31.40
33
(73)
Under 13 male
33
Male
73
6:47 min/km
00:05:10.30
117
28
62
00:19:58.40
126
28
72
00:20:26.60
128
37
81
00:00:56.10
93
27
57
112
2169
Jake Hollemans
Jake Hollemans #2169
Male Under 9 male
00:45:57.80
00:45:57.80
4
(70)
Under 9 male
4
Male
70
6:42 min/km
00:05:04.60
102
4
56
00:19:57.20
125
6
71
00:20:06.20
122
4
78
00:00:49.80
56
3
34
157
2014
Iliana Roberts
Iliana Roberts #2014
Female Under 11 female
00:49:19.80
00:49:19.80
8
(34)
Under 11 female
8
Female
34
7:12 min/km
00:05:22.80
140
12
43
00:19:56.10
124
8
22
00:22:50.00
164
10
37
00:01:10.90
159
11
38
125
2065
Charlie Best
Charlie Best #2065
Male Under 11 male
00:46:44.50
00:46:44.50
31
(76)
Under 11 male
31
Male
76
6:49 min/km
00:05:45.00
167
38
88
00:19:54.50
123
31
70
00:19:56.60
117
30
76
00:01:08.40
149
37
83
180
2234
Team Lighting Bolts
Team Lighting Bolts #2234
Mixed Team
00:54:13.90
00:54:13.90
1
(39)
Team
1
Mixed
39
7:55 min/km
00:06:12.70
185
1
39
00:19:53.90
122
1
32
00:27:02.10
191
1
40
00:01:05.20
137
1
28
98
2246
Rory Plackett
Rory Plackett #2246
Male Under 13 male
00:44:25.50
00:44:25.50
28
(64)
Under 13 male
28
Male
64
6:29 min/km
00:06:07.70
184
37
97
00:19:53.20
121
27
69
00:17:22.70
50
21
37
00:01:01.90
117
30
68
74
2244
Scout Mccormack
Scout Mccormack #2244
Female Under 15 female
00:43:03.70
00:43:03.70
4
(8)
Under 15 female
4
Female
8
6:17 min/km
00:05:08.20
110
13
36
00:19:53.10
120
6
21
00:17:06.70
42
1
3
00:00:55.70
89
8
21
173
2197
Team The Duncraig Girls
Team The Duncraig Girls #2197
Mixed Under 11 Team
00:52:24.50
00:52:24.50
20
(36)
Under 11 Team
20
Mixed
36
7:39 min/km
00:05:46.80
170
19
36
00:19:50.90
119
17
31
00:25:26.50
182
18
35
00:01:20.30
181
19
39
160
2195
Team The Swifties
Team The Swifties #2195
Mixed Under 11 Team
00:50:01.60
00:50:01.60
17
(33)
Under 11 Team
17
Mixed
33
7:18 min/km
00:04:44.30
57
3
6
00:19:50.10
118
16
30
00:24:21.40
176
17
34
00:01:05.80
138
12
29
175
2196
Team Z-Boys
Team Z-Boys #2196
Mixed Under 11 Team
00:52:44.80
00:52:44.80
21
(37)
Under 11 Team
21
Mixed
37
7:42 min/km
00:04:47.90
68
5
9
00:19:49.70
117
15
29
00:26:41.10
189
20
38
00:01:26.10
193
21
42
131
2133
Jaxon Nettelbeck
Jaxon Nettelbeck #2133
Male Under 13 male
00:47:08.50
00:47:08.50
36
(81)
Under 13 male
36
Male
81
6:52 min/km
00:06:48.90
199
38
103
00:19:49.20
116
26
68
00:19:24.00
103
33
68
00:01:06.40
140
33
78
87
2091
Hamish Melvin
Hamish Melvin #2091
Male Under 11 male
00:43:51.60
00:43:51.60
25
(60)
Under 11 male
25
Male
60
6:24 min/km
00:05:12.70
124
27
66
00:19:47.50
115
30
67
00:17:59.20
70
15
49
00:00:52.20
66
19
41
101
2052
Lily Roberts
Lily Roberts #2052
Female Under 15 female
00:44:51.40
00:44:51.40
5
(16)
Under 15 female
5
Female
16
6:32 min/km
00:04:20.80
27
5
10
00:19:44.30
114
5
20
00:19:50.80
115
7
19
00:00:55.50
87
7
20
83
2136
Liam Proudfoot
Liam Proudfoot #2136
Male Under 13 male
00:43:44.00
00:43:44.00
24
(57)
Under 13 male
24
Male
57
6:23 min/km
00:05:29.20
151
31
77
00:19:39.20
113
25
66
00:17:40.60
59
24
43
00:00:55.00
84
23
51
126
2090
Ben Luplau
Ben Luplau #2090
Male Under 11 male
00:46:44.70
00:46:44.70
32
(77)
Under 11 male
32
Male
77
6:49 min/km
00:06:59.20
203
47
107
00:19:38.30
112
29
65
00:19:13.80
100
26
66
00:00:53.40
72
23
45
121
2006
Ella Frost
Ella Frost #2006
Female Under 11 female
00:46:33.10
00:46:33.10
4
(25)
Under 11 female
4
Female
25
6:47 min/km
00:05:11.30
118
10
39
00:19:37.20
111
7
19
00:20:50.60
136
4
25
00:00:54.00
77
6
16
138
2209
Team Lightening
Team Lightening #2209
Mixed Under 11 Team
00:47:34.20
00:47:34.20
12
(26)
Under 11 Team
12
Mixed
26
6:56 min/km
00:05:00.40
90
7
13
00:19:35.80
110
14
28
00:21:33.00
143
11
26
00:01:25.00
189
20
40
81
2023
Sofia Gaul
Sofia Gaul #2023
Female Under 13 female
00:43:36.80
00:43:36.80
4
(10)
Under 13 female
4
Female
10
6:22 min/km
00:04:18.10
23
3
7
00:19:34.90
109
8
18
00:18:32.10
90
4
12
00:01:11.70
162
16
40
80
2119
William Edmonds
William Edmonds #2119
Male Under 13 male
00:43:34.80
00:43:34.80
22
(55)
Under 13 male
22
Male
55
6:21 min/km
00:04:46.20
62
20
37
00:19:32.40
108
24
64
00:18:20.70
82
30
57
00:00:55.50
88
24
54
110
2128
Riley Howard-Turner
Riley Howard-Turner #2128
Male Under 13 male
00:45:43.00
00:45:43.00
31
(68)
Under 13 male
31
Male
68
6:40 min/km
00:05:55.50
176
36
91
00:19:31.70
107
23
63
00:19:23.90
102
32
67
00:00:51.90
64
18
39
137
2015
Maisy Rose
Maisy Rose #2015
Female Under 11 female
00:47:26.20
00:47:26.20
7
(28)
Under 11 female
7
Female
28
6:55 min/km
00:04:47.60
67
3
21
00:19:30.80
106
6
17
00:22:20.00
156
7
33
00:00:47.80
40
3
5
68
2003
Ava Bostelman
Ava Bostelman #2003
Female Under 11 female
00:42:48.60
00:42:48.60
2
(7)
Under 11 female
2
Female
7
6:14 min/km
00:05:04.40
101
6
32
00:19:30.50
105
5
16
00:17:29.50
52
1
4
00:00:44.20
16
2
3
165
2190
Team The Little Mermaids
Team The Little Mermaids #2190
Mixed Under 11 Team
00:51:00.00
00:51:00.00
19
(35)
Under 11 Team
19
Mixed
35
7:26 min/km
00:05:27.70
147
14
28
00:19:26.10
104
13
27
00:26:06.20
134
2078
Fraser Gilchrist
Fraser Gilchrist #2078
Male Under 11 male
00:47:23.30
00:47:23.30
34
(83)
Under 11 male
34
Male
83
6:55 min/km
00:05:12.30
122
26
65
00:19:24.10
103
28
62
00:21:59.30
151
37
90
00:00:47.60
37
14
29
82
2134
Jack Owen
Jack Owen #2134
Male Under 13 male
00:43:43.20
00:43:43.20
23
(56)
Under 13 male
23
Male
56
6:22 min/km
00:04:39.80
49
14
28
00:19:20.90
102
22
61
00:18:46.60
95
31
65
00:00:55.90
91
26
56
92
2183
Tom Sims
Tom Sims #2183
Male Under 11 male
00:44:09.50
00:44:09.50
26
(62)
Under 11 male
26
Male
62
6:26 min/km
00:05:14.40
127
29
68
00:19:18.70
101
27
60
00:19:36.40
114
2051
Lucca Paterson
Lucca Paterson #2051
Female Under 15 female
00:46:11.70
00:46:11.70
8
(23)
Under 15 female
8
Female
23
6:44 min/km
00:05:06.70
107
12
34
00:19:18.60
100
4
15
00:20:53.70
138
10
27
00:00:52.70
68
5
14
60
2148
Connor Barrett-Lennard
Connor Barrett-Lennard #2148
Male Under 15 male
00:41:41.30
00:41:41.30
6
(42)
Under 15 male
6
Male
42
6:05 min/km
00:04:53.20
76
5
42
00:19:14.20
99
7
59
00:16:42.80
36
6
26
00:00:51.10
62
1
38
57
2122
Nathan Evers
Nathan Evers #2122
Male Under 13 male
00:41:25.20
00:41:25.20
16
(40)
Under 13 male
16
Male
40
6:02 min/km
00:04:54.60
78
23
43
00:19:13.30
98
21
58
00:16:32.20
33
13
23
00:00:45.10
20
8
16
133
2011
Femke Negus
Femke Negus #2011
Female Under 11 female
00:47:21.10
00:47:21.10
5
(26)
Under 11 female
5
Female
26
6:54 min/km
00:04:56.20
81
5
26
00:19:09.10
97
4
14
00:21:44.80
149
6
32
00:01:31.00
197
15
52
108
2017
Lara Sivwright
Lara Sivwright #2017
Female Under 11 female
00:45:25.80
00:45:25.80
3
(21)
Under 11 female
3
Female
21
6:37 min/km
00:04:38.90
47
2
15
00:19:07.00
96
3
13
00:20:46.20
131
3
24
00:00:53.70
75
5
15
117
2191
Team Happy
Team Happy #2191
Mixed Under 11 Team
00:46:17.20
00:46:17.20
9
(22)
Under 11 Team
9
Mixed
22
6:45 min/km
00:04:34.90
46
2
5
00:19:06.70
95
12
26
00:21:37.50
144
12
27
00:00:58.10
102
6
17
76
2114
Levi Cosgriff
Levi Cosgriff #2114
Male Under 13 male
00:43:15.50
00:43:15.50
21
(52)
Under 13 male
21
Male
52
6:18 min/km
00:05:01.80
94
26
52
00:19:04.30
94
20
57
00:18:06.00
75
27
53
00:01:03.40
129
31
73
109
2212
Team Baby Bears
Team Baby Bears #2212
Mixed Under 11 Team
00:45:35.90
00:45:35.90
8
(21)
Under 11 Team
8
Mixed
21
6:39 min/km
00:05:10.10
116
8
17
00:18:59.70
93
11
25
00:19:21.90
101
7
19
00:02:04.20
206
23
44
77
2098
Dale Reid
Dale Reid #2098
Male Under 11 male
00:43:19.70
00:43:19.70
23
(53)
Under 11 male
23
Male
53
6:19 min/km
00:05:06.90
108
22
58
00:18:54.60
92
26
56
00:18:05.80
74
18
52
00:01:12.40
164
38
88
75
2073
Ben Cox
Ben Cox #2073
Male Under 11 male
00:43:05.80
00:43:05.80
22
(51)
Under 11 male
22
Male
51
6:17 min/km
00:05:14.90
129
30
70
00:18:53.80
90
25
55
00:18:06.30
77
19
55
00:00:50.80
59
17
36
201
2198
Team The Beach Gang
Team The Beach Gang #2198
Mixed Under 11 Team
01:02:10.60
01:02:10.60
24
(45)
Under 11 Team
24
Mixed
45
9:04 min/km
00:06:45.90
197
22
43
00:18:53.80
91
10
24
00:34:43.30
205
22
43
00:01:47.60
205
22
43
1
2
[3]
4
5
Page 3 of 5 (239 items)
© 2023