X Adventure Race Dunsborough
14 Mar 2015
Results
Details
 
Contact
Short Course X-Adventure
Kids X-Adventure
Long Course X-Adventure
22km Paddle Race
15km Paddle Race
8km Paddle Race
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
1
2
[3]
4
5
Page 3 of 5 (239 items)
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Category
Cat Pos
Gender
Gen Pos
Pace
Swim
O/Pos
C/Pos
G/Pos
Run
O/Pos
C/Pos
G/Pos
MTB
O/Pos
C/Pos
G/Pos
Finish
O/Pos
C/Pos
G/Pos
124
2074
Bo Davies
Bo Davies #2074
Male Under 11 male
00:46:43.40
00:46:43.40
30
(75)
Under 11 male
30
Male
75
6:49 min/km
00:05:37.10
162
37
85
00:20:11.10
130
32
74
00:19:49.30
113
28
73
00:01:05.90
139
34
77
160
2195
Team The Swifties
Team The Swifties #2195
Mixed Under 11 Team
00:50:01.60
00:50:01.60
17
(33)
Under 11 Team
17
Mixed
33
7:18 min/km
00:04:44.30
57
3
6
00:19:50.10
118
16
30
00:24:21.40
176
17
34
00:01:05.80
138
12
29
180
2234
Team Lighting Bolts
Team Lighting Bolts #2234
Mixed Team
00:54:13.90
00:54:13.90
1
(39)
Team
1
Mixed
39
7:55 min/km
00:06:12.70
185
1
39
00:19:53.90
122
1
32
00:27:02.10
191
1
40
00:01:05.20
137
1
28
95
2188
Keeley Johnson
Keeley Johnson #2188
Female Under 13 female
00:44:20.90
00:44:20.90
8
(14)
Under 13 female
8
Female
14
6:28 min/km
00:04:20.40
26
4
9
00:16:02.30
23
1
1
00:22:53.30
166
15
39
00:01:04.90
136
12
33
88
2192
Team West Coast Juniors
Team West Coast Juniors #2192
Mixed Under 11 Team
00:43:55.50
00:43:55.50
6
(17)
Under 11 Team
6
Mixed
17
6:24 min/km
00:05:29.00
150
15
29
00:17:16.60
51
5
15
00:20:05.30
120
10
24
00:01:04.60
135
11
27
119
2080
Joshua Haslam
Joshua Haslam #2080
Male Under 11 male
00:46:20.70
00:46:20.70
28
(72)
Under 11 male
28
Male
72
6:45 min/km
00:04:52.70
75
14
41
00:21:57.70
163
40
93
00:18:25.80
86
21
59
00:01:04.50
134
33
76
79
2184
Abbie Gregory-Cuthbert
Abbie Gregory-Cuthbert #2184
Female Under 13 female
00:43:27.00
00:43:27.00
3
(9)
Under 13 female
3
Female
9
6:20 min/km
00:05:03.30
97
13
30
00:17:08.40
44
3
4
00:20:11.10
124
9
22
00:01:04.20
133
11
32
156
2156
Jack Monkhouse
Jack Monkhouse #2156
Male Under 15 male
00:49:19.00
00:49:19.00
10
(92)
Under 15 male
10
Male
92
7:11 min/km
00:05:03.20
96
6
54
00:22:13.90
166
10
94
00:20:57.80
140
9
87
00:01:04.10
132
6
75
155
2142
Tyler Verwijmeren
Tyler Verwijmeren #2142
Male Under 13 male
00:49:11.30
00:49:11.30
38
(91)
Under 13 male
38
Male
91
7:10 min/km
00:05:20.60
136
29
73
00:23:13.70
183
37
103
00:19:33.00
108
34
70
00:01:04.00
131
32
74
93
2027
Brooke Hurst
Brooke Hurst #2027
Female Under 13 female
00:44:18.70
00:44:18.70
7
(13)
Under 13 female
7
Female
13
6:28 min/km
00:04:48.30
69
9
22
00:20:04.10
127
9
23
00:18:22.70
84
3
9
00:01:03.60
130
10
31
168
2055
Sophie Docker
Sophie Docker #2055
Female Under 17 female
00:51:35.00
00:51:35.00
2
(41)
Under 17 female
2
Female
41
7:31 min/km
00:04:39.10
48
1
16
00:22:55.40
178
1
38
00:22:57.10
168
2
40
00:01:03.40
127
2
30
191
2085
Zoe Huntley
Zoe Huntley #2085
Male Under 11 male
00:57:14.70
00:57:14.70
47
(106)
Under 11 male
47
Male
106
8:21 min/km
00:05:34.20
157
35
82
00:24:31.10
195
46
107
00:26:06.00
185
44
104
00:01:03.40
128
32
72
76
2114
Levi Cosgriff
Levi Cosgriff #2114
Male Under 13 male
00:43:15.50
00:43:15.50
21
(52)
Under 13 male
21
Male
52
6:18 min/km
00:05:01.80
94
26
52
00:19:04.30
94
20
57
00:18:06.00
75
27
53
00:01:03.40
129
31
73
167
2012
Hannah Orchard
Hannah Orchard #2012
Female Under 11 female
00:51:27.30
00:51:27.30
11
(40)
Under 11 female
11
Female
40
7:30 min/km
00:05:21.10
137
11
42
00:22:35.80
174
11
37
00:22:27.20
160
9
35
00:01:03.20
126
9
29
198
2205
Team Grammar Girls
Team Grammar Girls #2205
Mixed Under 11 Team
01:00:53.10
01:00:53.10
22
(43)
Under 11 Team
22
Mixed
43
8:53 min/km
00:07:26.70
207
24
45
00:26:23.00
204
24
45
00:26:00.30
184
19
37
00:01:03.10
124
10
25
143
2227
Team Paddy's Challenge
Team Paddy's Challenge #2227
Mixed Under 15 Team
00:48:01.50
00:48:01.50
15
(27)
Under 15 Team
15
Mixed
27
7:00 min/km
00:05:18.70
133
11
21
00:23:23.80
185
19
43
00:18:15.90
80
11
16
00:01:03.10
125
16
26
71
2168
Prairie Hill
Prairie Hill #2168
Male Under 9 male
00:43:01.10
00:43:01.10
2
(48)
Under 9 male
2
Male
48
6:16 min/km
00:06:06.10
182
8
95
00:18:16.00
70
3
45
00:17:36.00
57
2
41
00:01:03.00
123
5
71
158
2025
Elli Howard Turner
Elli Howard Turner #2025
Female Under 13 female
00:49:22.10
00:49:22.10
14
(35)
Under 13 female
14
Female
35
7:12 min/km
00:05:51.60
174
18
48
00:22:04.40
164
15
33
00:20:23.30
126
10
23
00:01:02.80
122
9
28
97
2201
Team The 3 Amigos
Team The 3 Amigos #2201
Mixed Under 11 Team
00:44:23.80
00:44:23.80
7
(20)
Under 11 Team
7
Mixed
20
6:28 min/km
00:07:12.60
206
23
44
00:18:36.20
83
9
23
00:17:32.50
55
4
12
00:01:02.50
121
9
24
62
2054
Stella Young
Stella Young #2054
Female Under 15 female
00:41:47.20
00:41:47.20
3
(6)
Under 15 female
3
Female
6
6:06 min/km
00:04:46.70
63
9
20
00:16:59.50
42
1
3
00:18:58.70
96
6
14
00:01:02.30
120
9
27
55
2084
Nathan Hunt
Nathan Hunt #2084
Male Under 11 male
00:41:03.00
00:41:03.00
18
(38)
Under 11 male
18
Male
38
5:59 min/km
00:04:10.20
18
4
12
00:17:21.30
53
17
34
00:18:29.50
89
22
61
00:01:02.00
118
30
69
170
2106
Jesse Verwijmeren
Jesse Verwijmeren #2106
Male Under 11 male
00:51:50.30
00:51:50.30
41
(94)
Under 11 male
41
Male
94
7:34 min/km
00:06:55.10
202
46
106
00:21:37.10
156
36
88
00:22:16.10
154
39
93
00:01:02.00
119
31
70
98
2246
Rory Plackett
Rory Plackett #2246
Male Under 13 male
00:44:25.50
00:44:25.50
28
(64)
Under 13 male
28
Male
64
6:29 min/km
00:06:07.70
184
37
97
00:19:53.20
121
27
69
00:17:22.70
50
21
37
00:01:01.90
117
30
68
89
2215
Team The 3 Musketeers
Team The 3 Musketeers #2215
Mixed Under 15 Team
00:44:05.20
00:44:05.20
12
(18)
Under 15 Team
12
Mixed
18
6:26 min/km
00:04:50.90
72
5
10
00:14:44.10
6
3
4
00:23:28.80
172
16
32
00:01:01.40
116
15
23
86
2151
Ben Cole
Ben Cole #2151
Male Under 15 male
00:43:51.50
00:43:51.50
7
(59)
Under 15 male
7
Male
59
6:24 min/km
00:04:18.90
24
4
14
00:20:05.50
128
8
73
00:18:25.80
87
7
60
00:01:01.30
115
5
67
96
2120
Toby Emmett
Toby Emmett #2120
Male Under 13 male
00:44:22.20
00:44:22.20
27
(63)
Under 13 male
27
Male
63
6:28 min/km
00:04:42.40
52
15
29
00:20:30.00
137
29
78
00:18:08.80
78
29
56
00:01:01.00
114
29
66
192
2016
Jasmine Simes
Jasmine Simes #2016
Female Under 11 female
00:57:25.20
00:57:25.20
13
(45)
Under 11 female
13
Female
45
8:22 min/km
00:06:27.30
189
14
51
00:23:38.60
188
13
41
00:26:18.30
187
13
45
00:01:01.00
113
8
26
172
2160
Samuel Anderson
Samuel Anderson #2160
Male Under 9 male
00:51:59.30
00:51:59.30
7
(96)
Under 9 male
7
Male
96
7:35 min/km
00:06:40.70
194
10
100
00:21:24.00
153
9
87
00:22:53.80
167
9
98
00:01:00.80
112
4
65
135
2001
Elijah Birrell
Elijah Birrell #2001
Female Under 11 female
00:47:23.50
00:47:23.50
6
(27)
Under 11 female
6
Female
27
6:55 min/km
00:05:08.70
111
8
37
00:18:51.80
89
2
12
00:22:22.30
157
8
34
00:01:00.70
111
7
25
184
2067
Tyde Birrell
Tyde Birrell #2067
Male Under 11 male
00:55:39.00
00:55:39.00
45
(102)
Under 11 male
45
Male
102
8:07 min/km
00:05:31.10
154
33
79
00:21:54.50
161
38
91
00:27:13.20
192
46
107
00:01:00.20
110
29
64
151
2247
Charlie Clynk
Charlie Clynk #2247
Mixed Under 11 Team
00:48:40.30
00:48:40.30
15
(31)
Under 11 Team
15
Mixed
31
7:06 min/km
00:05:50.70
173
20
37
00:18:28.90
77
8
21
00:23:21.10
171
16
31
00:00:59.60
109
8
22
17
2219
Team Terrific Trio
Team Terrific Trio #2219
Mixed Under 15 Team
00:36:47.00
00:36:47.00
5
(6)
Under 15 Team
5
Mixed
6
5:22 min/km
00:05:37.60
163
17
33
00:15:22.30
11
6
7
00:14:47.60
14
5
5
00:00:59.50
108
14
21
118
2208
Team Supersonic Champs
Team Supersonic Champs #2208
Mixed Under 11 Team
00:46:18.20
00:46:18.20
10
(23)
Under 11 Team
10
Mixed
23
6:45 min/km
00:05:26.80
145
13
27
00:20:19.90
132
19
34
00:19:32.50
107
8
21
00:00:59.00
107
7
20
84
2031
Eliza Prall
Eliza Prall #2031
Female Under 13 female
00:43:45.00
00:43:45.00
5
(11)
Under 13 female
5
Female
11
6:23 min/km
00:04:44.70
58
8
19
00:18:17.20
71
5
8
00:19:44.10
112
8
18
00:00:59.00
106
8
24
169
2096
Angus Park
Angus Park #2096
Male Under 11 male
00:51:47.40
00:51:47.40
40
(93)
Under 11 male
40
Male
93
7:33 min/km
00:05:32.80
156
34
81
00:22:53.40
177
43
100
00:22:22.40
158
40
95
00:00:58.80
104
28
63
19
2223
Team The Strikers
Team The Strikers #2223
Mixed Under 15 Team
00:37:27.50
00:37:27.50
6
(7)
Under 15 Team
6
Mixed
7
5:28 min/km
00:04:47.20
65
4
8
00:15:23.90
13
7
8
00:16:17.60
28
7
8
00:00:58.80
105
13
19
179
2229
Team Power Plugs
Team Power Plugs #2229
Mixed Under 15 Team
00:53:35.90
00:53:35.90
17
(38)
Under 15 Team
17
Mixed
38
7:49 min/km
00:03:55.30
7
1
1
00:24:32.70
196
20
44
00:24:09.30
175
17
33
00:00:58.60
103
12
18
117
2191
Team Happy
Team Happy #2191
Mixed Under 11 Team
00:46:17.20
00:46:17.20
9
(22)
Under 11 Team
9
Mixed
22
6:45 min/km
00:04:34.90
46
2
5
00:19:06.70
95
12
26
00:21:37.50
144
12
27
00:00:58.10
102
6
17
16
2158
Riley Westra
Riley Westra #2158
Male Under 15 male
00:36:44.50
00:36:44.50
3
(11)
Under 15 male
3
Male
11
5:21 min/km
00:03:58.80
12
3
7
00:17:10.20
46
4
28
00:14:37.50
13
3
8
00:00:58.00
101
4
62
122
2075
Coby Della-Sale
Coby Della-Sale #2075
Male Under 11 male
00:46:38.90
00:46:38.90
29
(74)
Under 11 male
29
Male
74
6:48 min/km
00:06:44.30
196
44
102
00:18:25.60
75
22
48
00:20:31.00
129
34
82
00:00:58.00
100
27
61
70
2222
Team Pocket Money
Team Pocket Money #2222
Mixed Under 15 Team
00:42:59.60
00:42:59.60
11
(16)
Under 15 Team
11
Mixed
16
6:16 min/km
00:05:55.60
177
18
38
00:16:34.60
33
9
11
00:19:31.70
106
13
20
00:00:57.70
99
11
16
149
2193
Team Lifesports Kids
Team Lifesports Kids #2193
Mixed Under 11 Team
00:48:29.20
00:48:29.20
14
(30)
Under 11 Team
14
Mixed
30
7:04 min/km
00:05:36.20
161
16
32
00:22:51.40
176
23
40
00:19:04.80
97
6
18
00:00:56.80
98
5
15
42
2123
Mitchell Frost
Mitchell Frost #2123
Male Under 13 male
00:40:18.30
00:40:18.30
14
(30)
Under 13 male
14
Male
30
5:53 min/km
00:04:32.80
42
12
25
00:18:20.60
73
16
47
00:16:28.30
32
12
22
00:00:56.60
97
28
60
46
2099
Johann Scholtz
Johann Scholtz #2099
Male Under 11 male
00:40:30.30
00:40:30.30
14
(32)
Under 11 male
14
Male
32
5:54 min/km
00:05:00.60
92
18
50
00:18:12.70
68
21
44
00:16:20.50
29
3
20
00:00:56.50
96
26
59
113
2058
Kayla Freeman
Kayla Freeman #2058
Female Under 9 female
00:46:07.80
00:46:07.80
1
(22)
Under 9 female
1
Female
22
6:44 min/km
00:06:48.90
198
4
53
00:25:24.70
202
2
49
00:12:57.70
3
1
1
00:00:56.50
95
1
23
4
2157
Jaxon Sawyer
Jaxon Sawyer #2157
Male Under 15 male
00:33:20.70
00:33:20.70
2
(3)
Under 15 male
2
Male
3
4:52 min/km
00:03:55.80
8
2
4
00:15:40.50
15
2
7
00:12:48.20
2
2
2
00:00:56.20
94
3
58
120
2236
Matthew Myburgh
Matthew Myburgh #2236
Male Under 13 male
00:46:31.40
00:46:31.40
33
(73)
Under 13 male
33
Male
73
6:47 min/km
00:05:10.30
117
28
62
00:19:58.40
126
28
72
00:20:26.60
128
37
81
00:00:56.10
93
27
57
90
2028
Eve Mcroberts
Eve Mcroberts #2028
Female Under 13 female
00:44:08.80
00:44:08.80
6
(12)
Under 13 female
6
Female
12
6:26 min/km
00:03:46.00
4
1
2
00:18:34.50
81
6
9
00:20:52.20
137
11
26
00:00:56.10
92
7
22
82
2134
Jack Owen
Jack Owen #2134
Male Under 13 male
00:43:43.20
00:43:43.20
23
(56)
Under 13 male
23
Male
56
6:22 min/km
00:04:39.80
49
14
28
00:19:20.90
102
22
61
00:18:46.60
95
31
65
00:00:55.90
91
26
56
72
2131
Jack Luplau
Jack Luplau #2131
Male Under 13 male
00:43:01.40
00:43:01.40
20
(49)
Under 13 male
20
Male
49
6:16 min/km
00:00:04.30
1
1
1
00:24:23.20
192
38
106
00:17:38.10
58
23
42
00:00:55.80
90
25
55
1
2
[3]
4
5
Page 3 of 5 (239 items)
© 2023