X Adventure Race Dunsborough
14 Mar 2015
Results
Details
 
Contact
Short Course X-Adventure
Kids X-Adventure
Long Course X-Adventure
22km Paddle Race
15km Paddle Race
8km Paddle Race
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
1
2
[3]
4
5
Page 3 of 5 (239 items)
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Category
Cat Pos
Gender
Gen Pos
Pace
Swim
O/Pos
C/Pos
G/Pos
Run
O/Pos
C/Pos
G/Pos
MTB
O/Pos
C/Pos
G/Pos
Finish
O/Pos
C/Pos
G/Pos
199
2038
Chloe Thomas
Chloe Thomas #2038
Female Under 13 female
01:00:59.40
01:00:59.40
17
(48)
Under 13 female
17
Female
48
8:54 min/km
00:04:15.90
21
2
6
00:25:07.00
198
16
46
00:29:54.40
195
17
48
00:01:42.10
203
19
54
160
2195
Team The Swifties
Team The Swifties #2195
Mixed Under 11 Team
00:50:01.60
00:50:01.60
17
(33)
Under 11 Team
17
Mixed
33
7:18 min/km
00:04:44.30
57
3
6
00:19:50.10
118
16
30
00:24:21.40
176
17
34
00:01:05.80
138
12
29
127
2228
Team Happy Daes
Team Happy Daes #2228
Mixed Under 15 Team
00:46:46.00
00:46:46.00
14
(25)
Under 15 Team
14
Mixed
25
6:49 min/km
00:06:35.40
192
20
42
00:22:05.40
165
16
39
00:17:17.50
48
8
10
00:00:47.70
39
4
5
148
2230
Team The Warriors
Team The Warriors #2230
Mixed Under 15 Team
00:48:27.90
00:48:27.90
16
(29)
Under 15 Team
16
Mixed
29
7:04 min/km
00:04:58.30
86
6
12
00:21:45.50
158
15
37
00:20:50.00
135
15
25
00:00:54.10
78
10
14
175
2196
Team Z-Boys
Team Z-Boys #2196
Mixed Under 11 Team
00:52:44.80
00:52:44.80
21
(37)
Under 11 Team
21
Mixed
37
7:42 min/km
00:04:47.90
68
5
9
00:19:49.70
117
15
29
00:26:41.10
189
20
38
00:01:26.10
193
21
42
207
2163
Kai Banks
Kai Banks #2163
Male Under 9 male
01:08:18.30
01:08:18.30
14
(110)
Under 9 male
14
Male
110
9:58 min/km
00:08:10.90
210
14
111
00:27:45.50
206
15
110
00:30:53.80
197
15
109
00:01:28.10
195
12
102
158
2025
Elli Howard Turner
Elli Howard Turner #2025
Female Under 13 female
00:49:22.10
00:49:22.10
14
(35)
Under 13 female
14
Female
35
7:12 min/km
00:05:51.60
174
18
48
00:22:04.40
164
15
33
00:20:23.30
126
10
23
00:01:02.80
122
9
28
209
2005
Alice Brisbane
Alice Brisbane #2005
Female Under 11 female
01:15:05.70
01:15:05.70
15
(53)
Under 11 female
15
Female
53
10:57 min/km
00:07:45.80
209
15
54
00:30:13.00
208
15
52
00:36:18.40
206
15
54
00:00:48.50
45
4
7
56
2104
Jake Townsend-Hyde
Jake Townsend-Hyde #2104
Male Under 11 male
00:41:10.10
00:41:10.10
19
(39)
Under 11 male
19
Male
39
6:00 min/km
00:05:28.50
149
32
76
00:17:16.10
48
15
30
00:18:25.50
58
2118
Cayden Eddy
Cayden Eddy #2118
Male Under 13 male
00:41:28.10
00:41:28.10
17
(41)
Under 13 male
17
Male
41
6:03 min/km
00:05:30.60
153
32
78
00:18:10.90
67
15
43
00:17:04.60
41
17
30
00:00:42.00
8
3
8
63
2137
Felix Rice
Felix Rice #2137
Male Under 13 male
00:41:52.90
00:41:52.90
18
(43)
Under 13 male
18
Male
43
6:06 min/km
00:05:00.50
91
25
49
00:17:59.30
62
14
39
00:18:06.20
76
28
54
00:00:46.90
31
12
25
36
2082
Rylan Hore
Rylan Hore #2082
Male Under 11 male
00:39:52.00
00:39:52.00
9
(24)
Under 11 male
9
Male
24
5:49 min/km
00:04:27.10
36
7
20
00:17:10.50
47
14
29
00:17:35.00
56
11
40
00:00:39.40
1
1
1
196
2010
Riley Mcdowall
Riley Mcdowall #2010
Female Under 11 female
00:59:53.10
00:59:53.10
14
(46)
Under 11 female
14
Female
46
8:44 min/km
00:05:25.00
141
13
44
00:25:24.00
201
14
48
00:27:50.70
193
14
46
00:01:13.40
166
12
42
164
2019
Lily Boisvert
Lily Boisvert #2019
Female Under 13 female
00:50:57.30
00:50:57.30
15
(38)
Under 13 female
15
Female
38
7:26 min/km
00:05:26.90
146
16
45
00:21:20.60
149
14
31
00:22:50.60
165
14
38
00:01:19.20
176
17
44
197
2043
Lexie Cosgriff
Lexie Cosgriff #2043
Female Under 15 female
01:00:02.10
01:00:02.10
14
(47)
Under 15 female
14
Female
47
8:45 min/km
00:06:25.50
188
14
50
00:24:25.90
194
14
45
00:27:51.50
194
14
47
00:01:19.20
178
12
46
186
2167
Paulo Gaul
Paulo Gaul #2167
Male Under 9 male
00:56:42.70
00:56:42.70
10
(103)
Under 9 male
10
Male
103
8:16 min/km
00:06:51.70
200
11
104
00:25:11.30
199
14
109
00:23:09.50
169
10
99
00:01:30.20
196
13
103
138
2209
Team Lightening
Team Lightening #2209
Mixed Under 11 Team
00:47:34.20
00:47:34.20
12
(26)
Under 11 Team
12
Mixed
26
6:56 min/km
00:05:00.40
90
7
13
00:19:35.80
110
14
28
00:21:33.00
143
11
26
00:01:25.00
189
20
40
94
2220
Team H2o
Team H2o #2220
Mixed Under 15 Team
00:44:20.30
00:44:20.30
13
(19)
Under 15 Team
13
Mixed
19
6:28 min/km
00:05:03.40
98
7
14
00:18:33.90
80
14
22
00:19:36.40
109
14
22
00:01:06.60
141
17
30
195
2177
Bede Wetherell
Bede Wetherell #2177
Male Under 9 male
00:59:15.90
00:59:15.90
13
(108)
Under 9 male
13
Male
108
8:39 min/km
00:07:08.60
204
12
108
00:24:12.70
191
13
105
00:26:33.10
188
13
106
00:01:21.50
186
10
100
165
2190
Team The Little Mermaids
Team The Little Mermaids #2190
Mixed Under 11 Team
00:51:00.00
00:51:00.00
19
(35)
Under 11 Team
19
Mixed
35
7:26 min/km
00:05:27.70
147
14
28
00:19:26.10
104
13
27
00:26:06.20
194
2235
Team The Wobbegongs
Team The Wobbegongs #2235
Mixed Under 15 Team
00:59:02.80
00:59:02.80
20
(42)
Under 15 Team
20
Mixed
42
8:37 min/km
00:05:25.70
142
13
24
00:18:02.70
65
13
18
00:34:26.50
202
20
41
00:01:07.90
146
18
32
176
2053
Grace Smith
Grace Smith #2053
Female Under 15 female
00:52:57.90
00:52:57.90
13
(42)
Under 15 female
13
Female
42
7:43 min/km
00:04:12.10
20
4
5
00:24:23.40
193
13
44
00:23:30.10
173
13
41
00:00:52.30
67
4
13
50
2060
Benjamin Anderson
Benjamin Anderson #2060
Male Under 11 male
00:40:36.30
00:40:36.30
16
(35)
Under 11 male
16
Male
35
5:55 min/km
00:04:57.30
83
16
47
00:16:58.20
41
13
25
00:18:00.60
72
17
51
00:00:40.20
4
3
4
139
2020
Flora Davies
Flora Davies #2020
Female Under 13 female
00:47:48.90
00:47:48.90
13
(29)
Under 13 female
13
Female
29
6:58 min/km
00:04:25.60
34
5
13
00:20:49.60
143
13
27
00:21:38.90
145
12
29
00:00:54.80
83
6
19
192
2016
Jasmine Simes
Jasmine Simes #2016
Female Under 11 female
00:57:25.20
00:57:25.20
13
(45)
Under 11 female
13
Female
45
8:22 min/km
00:06:27.30
189
14
51
00:23:38.60
188
13
41
00:26:18.30
187
13
45
00:01:01.00
113
8
26
31
2141
Ben Taylor
Ben Taylor #2141
Male Under 13 male
00:39:27.40
00:39:27.40
11
(20)
Under 13 male
11
Male
20
5:45 min/km
00:04:52.20
73
22
39
00:17:44.70
61
13
38
00:16:00.50
22
9
15
00:00:50.00
57
16
35
30
2132
Zac Morrison
Zac Morrison #2132
Male Under 13 male
00:39:17.00
00:39:17.00
10
(19)
Under 13 male
10
Male
19
5:44 min/km
00:04:17.70
22
6
13
00:17:41.20
59
12
36
00:16:35.60
34
14
24
00:00:42.50
9
4
9
41
2079
Reuben Ginbey
Reuben Ginbey #2079
Male Under 11 male
00:40:18.00
00:40:18.00
12
(29)
Under 11 male
12
Male
29
5:52 min/km
00:05:06.00
105
21
57
00:16:55.60
39
12
24
00:17:29.90
53
10
38
00:00:46.50
29
11
23
182
2004
Holly Brisbane
Holly Brisbane #2004
Female Under 11 female
00:54:38.90
00:54:38.90
12
(43)
Under 11 female
12
Female
43
7:58 min/km
00:05:06.30
106
7
33
00:23:29.10
186
12
40
00:24:37.30
177
12
43
00:01:26.20
194
14
51
107
2035
Amber Shepherd
Amber Shepherd #2035
Female Under 13 female
00:45:15.40
00:45:15.40
11
(20)
Under 13 female
11
Female
20
6:36 min/km
00:04:40.20
50
7
17
00:20:35.80
138
12
26
00:19:09.90
99
6
16
00:00:49.50
51
3
10
166
2042
Mia Brisbane
Mia Brisbane #2042
Female Under 15 female
00:51:18.80
00:51:18.80
12
(39)
Under 15 female
12
Female
39
7:29 min/km
00:04:58.30
85
10
27
00:24:02.70
189
12
42
00:20:56.00
139
11
28
00:01:21.80
187
14
48
117
2191
Team Happy
Team Happy #2191
Mixed Under 11 Team
00:46:17.20
00:46:17.20
9
(22)
Under 11 Team
9
Mixed
22
6:45 min/km
00:04:34.90
46
2
5
00:19:06.70
95
12
26
00:21:37.50
144
12
27
00:00:58.10
102
6
17
189
2164
Ashton Birks
Ashton Birks #2164
Male Under 9 male
00:57:04.10
00:57:04.10
11
(105)
Under 9 male
11
Male
105
8:19 min/km
00:07:10.40
205
13
109
00:23:05.70
179
12
101
00:25:15.90
180
12
102
00:01:32.10
198
14
104
61
2218
Team The Death Eaters
Team The Death Eaters #2218
Mixed Under 15 Team
00:41:43.10
00:41:43.10
10
(14)
Under 15 Team
10
Mixed
14
6:05 min/km
00:05:12.60
123
10
18
00:17:24.60
55
12
17
00:18:17.30
81
12
17
00:00:48.60
46
7
8
109
2212
Team Baby Bears
Team Baby Bears #2212
Mixed Under 11 Team
00:45:35.90
00:45:35.90
8
(21)
Under 11 Team
8
Mixed
21
6:39 min/km
00:05:10.10
116
8
17
00:18:59.70
93
11
25
00:19:21.90
101
7
19
00:02:04.20
206
23
44
32
2225
Team March Flies
Team March Flies #2225
Mixed Under 15 Team
00:39:39.50
00:39:39.50
8
(12)
Under 15 Team
8
Mixed
12
5:47 min/km
00:05:26.10
143
14
25
00:17:24.00
54
11
16
00:16:01.50
23
6
7
00:00:47.90
42
6
7
181
2173
Logan Manson
Logan Manson #2173
Male Under 9 male
00:54:19.90
00:54:19.90
9
(100)
Under 9 male
9
Male
100
7:55 min/km
00:08:40.60
211
15
112
00:22:22.60
171
11
98
00:22:01.20
152
6
91
00:01:15.50
172
9
92
146
2046
Tanah Howden-Woodland
Tanah Howden-Woodland #2046
Female Under 15 female
00:48:11.10
00:48:11.10
10
(32)
Under 15 female
10
Female
32
7:02 min/km
00:04:24.20
32
7
12
00:22:26.30
173
11
36
00:20:05.50
121
8
20
00:01:15.10
169
11
43
104
2032
Chloe Reid
Chloe Reid #2032
Female Under 13 female
00:45:10.40
00:45:10.40
10
(18)
Under 13 female
10
Female
18
6:35 min/km
00:04:59.80
88
12
29
00:20:26.00
133
11
25
00:18:35.40
91
5
13
00:01:09.20
154
14
36
167
2012
Hannah Orchard
Hannah Orchard #2012
Female Under 11 female
00:51:27.30
00:51:27.30
11
(40)
Under 11 female
11
Female
40
7:30 min/km
00:05:21.10
137
11
42
00:22:35.80
174
11
37
00:22:27.20
160
9
35
00:01:03.20
126
9
29
64
2100
Johnny Sinclair
Johnny Sinclair #2100
Male Under 11 male
00:41:59.00
00:41:59.00
20
(44)
Under 11 male
20
Male
44
6:07 min/km
00:05:17.90
132
31
72
00:16:54.00
38
11
23
00:18:39.50
92
23
62
00:01:07.60
143
35
79
47
2135
Camillo Pillonel
Camillo Pillonel #2135
Male Under 13 male
00:40:32.20
00:40:32.20
15
(33)
Under 13 male
15
Male
33
5:55 min/km
00:05:35.80
160
33
84
00:17:16.40
50
11
32
00:16:45.40
38
15
28
00:00:54.60
81
22
50
22
2144
Cody Wilkinson
Cody Wilkinson #2144
Male Under 13 male
00:37:53.00
00:37:53.00
8
(15)
Under 13 male
8
Male
15
5:31 min/km
00:03:48.00
5
2
3
00:17:16.10
49
10
31
00:16:04.10
25
10
17
00:00:44.80
18
7
15
162
2002
Lucy Blunt
Lucy Blunt #2002
Female Under 11 female
00:50:25.20
00:50:25.20
9
(36)
Under 11 female
9
Female
36
7:21 min/km
00:05:09.70
114
9
38
00:22:22.50
170
10
34
00:21:43.90
148
5
31
00:01:09.10
152
10
34
100
2030
Olivia Pether
Olivia Pether #2030
Female Under 13 female
00:44:47.60
00:44:47.60
9
(15)
Under 13 female
9
Female
15
6:32 min/km
00:04:28.70
38
6
14
00:20:05.80
129
10
24
00:19:26.00
104
7
17
00:00:47.10
33
1
4
144
2041
Janaya Beddow
Janaya Beddow #2041
Female Under 15 female
00:48:10.10
00:48:10.10
9
(31)
Under 15 female
9
Female
31
7:01 min/km
00:04:24.00
31
6
11
00:22:25.30
172
10
35
00:20:08.40
123
9
21
00:01:12.40
163
10
41
33
2071
Jack Bushby
Jack Bushby #2071
Male Under 11 male
00:39:42.20
00:39:42.20
6
(21)
Under 11 male
6
Male
21
5:47 min/km
00:04:09.50
17
3
11
00:16:52.80
37
10
22
00:17:59.90
71
16
50
00:00:40.00
2
2
2
171
2174
Hamish Mccarthy
Hamish Mccarthy #2174
Male Under 9 male
00:51:56.60
00:51:56.60
6
(95)
Under 9 male
6
Male
95
7:34 min/km
00:05:32.30
155
5
80
00:22:20.40
169
10
97
00:22:40.30
162
8
96
00:01:23.60
188
11
101
156
2156
Jack Monkhouse
Jack Monkhouse #2156
Male Under 15 male
00:49:19.00
00:49:19.00
10
(92)
Under 15 male
10
Male
92
7:11 min/km
00:05:03.20
96
6
54
00:22:13.90
166
10
94
00:20:57.80
140
9
87
00:01:04.10
132
6
75
201
2198
Team The Beach Gang
Team The Beach Gang #2198
Mixed Under 11 Team
01:02:10.60
01:02:10.60
24
(45)
Under 11 Team
24
Mixed
45
9:04 min/km
00:06:45.90
197
22
43
00:18:53.80
91
10
24
00:34:43.30
205
22
43
00:01:47.60
205
22
43
1
2
[3]
4
5
Page 3 of 5 (239 items)
© 2023