X Adventure Race Dunsborough
14 Mar 2015
Results
Details
 
Contact
Short Course X-Adventure
Kids X-Adventure
Long Course X-Adventure
22km Paddle Race
15km Paddle Race
8km Paddle Race
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
1
2
[3]
4
5
Page 3 of 5 (239 items)
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Category
Cat Pos
Gender
Gen Pos
Pace
Swim
O/Pos
C/Pos
G/Pos
Run
O/Pos
C/Pos
G/Pos
MTB
O/Pos
C/Pos
G/Pos
Finish
O/Pos
C/Pos
G/Pos
166
2042
Mia Brisbane
Mia Brisbane #2042
Female Under 15 female
00:51:18.80
00:51:18.80
12
(39)
Under 15 female
12
Female
39
7:29 min/km
00:04:58.30
85
10
27
00:24:02.70
189
12
42
00:20:56.00
139
11
28
00:01:21.80
187
14
48
114
2051
Lucca Paterson
Lucca Paterson #2051
Female Under 15 female
00:46:11.70
00:46:11.70
8
(23)
Under 15 female
8
Female
23
6:44 min/km
00:05:06.70
107
12
34
00:19:18.60
100
4
15
00:20:53.70
138
10
27
00:00:52.70
68
5
14
90
2028
Eve Mcroberts
Eve Mcroberts #2028
Female Under 13 female
00:44:08.80
00:44:08.80
6
(12)
Under 13 female
6
Female
12
6:26 min/km
00:03:46.00
4
1
2
00:18:34.50
81
6
9
00:20:52.20
137
11
26
00:00:56.10
92
7
22
121
2006
Ella Frost
Ella Frost #2006
Female Under 11 female
00:46:33.10
00:46:33.10
4
(25)
Under 11 female
4
Female
25
6:47 min/km
00:05:11.30
118
10
39
00:19:37.20
111
7
19
00:20:50.60
136
4
25
00:00:54.00
77
6
16
148
2230
Team The Warriors
Team The Warriors #2230
Mixed Under 15 Team
00:48:27.90
00:48:27.90
16
(29)
Under 15 Team
16
Mixed
29
7:04 min/km
00:04:58.30
86
6
12
00:21:45.50
158
15
37
00:20:50.00
135
15
25
00:00:54.10
78
10
14
132
2143
Max Wallis
Max Wallis #2143
Male Under 13 male
00:47:17.70
00:47:17.70
37
(82)
Under 13 male
37
Male
82
6:54 min/km
00:04:34.50
45
13
27
00:20:36.70
140
30
80
00:20:48.80
134
38
86
00:01:17.70
174
36
93
73
2161
Kale Arena
Kale Arena #2161
Male Under 9 male
00:43:01.40
00:43:01.40
3
(50)
Under 9 male
3
Male
50
6:16 min/km
00:04:27.20
37
1
21
00:17:01.20
43
2
26
00:20:47.40
133
5
85
00:00:45.60
24
1
19
150
2066
Harry Birks
Harry Birks #2066
Male Under 11 male
00:48:29.70
00:48:29.70
37
(88)
Under 11 male
37
Male
88
7:04 min/km
00:05:59.90
178
39
92
00:20:56.50
147
35
83
00:20:46.30
132
35
84
00:00:47.00
32
12
26
108
2017
Lara Sivwright
Lara Sivwright #2017
Female Under 11 female
00:45:25.80
00:45:25.80
3
(21)
Under 11 female
3
Female
21
6:37 min/km
00:04:38.90
47
2
15
00:19:07.00
96
3
13
00:20:46.20
131
3
24
00:00:53.70
75
5
15
106
2153
Kye Docker
Kye Docker #2153
Male Under 15 male
00:45:13.40
00:45:13.40
8
(67)
Under 15 male
8
Male
67
6:36 min/km
00:05:11.50
119
7
63
00:18:02.60
64
6
41
00:20:40.10
130
8
83
00:01:19.20
179
10
95
122
2075
Coby Della-Sale
Coby Della-Sale #2075
Male Under 11 male
00:46:38.90
00:46:38.90
29
(74)
Under 11 male
29
Male
74
6:48 min/km
00:06:44.30
196
44
102
00:18:25.60
75
22
48
00:20:31.00
129
34
82
00:00:58.00
100
27
61
120
2236
Matthew Myburgh
Matthew Myburgh #2236
Male Under 13 male
00:46:31.40
00:46:31.40
33
(73)
Under 13 male
33
Male
73
6:47 min/km
00:05:10.30
117
28
62
00:19:58.40
126
28
72
00:20:26.60
128
37
81
00:00:56.10
93
27
57
154
2069
Oliver Brightman
Oliver Brightman #2069
Male Under 11 male
00:48:52.10
00:48:52.10
39
(90)
Under 11 male
39
Male
90
7:08 min/km
00:06:38.80
193
42
99
00:20:26.80
135
33
76
00:20:26.10
127
33
80
00:01:20.40
182
41
97
158
2025
Elli Howard Turner
Elli Howard Turner #2025
Female Under 13 female
00:49:22.10
00:49:22.10
14
(35)
Under 13 female
14
Female
35
7:12 min/km
00:05:51.60
174
18
48
00:22:04.40
164
15
33
00:20:23.30
126
10
23
00:01:02.80
122
9
28
141
2189
James Mcniff
James Mcniff #2189
Male Under 11 male
00:48:00.40
00:48:00.40
36
(85)
Under 11 male
36
Male
85
7:00 min/km
00:05:03.10
95
19
53
00:21:43.80
157
37
89
00:20:18.30
125
32
79
00:00:55.20
86
25
53
79
2184
Abbie Gregory-Cuthbert
Abbie Gregory-Cuthbert #2184
Female Under 13 female
00:43:27.00
00:43:27.00
3
(9)
Under 13 female
3
Female
9
6:20 min/km
00:05:03.30
97
13
30
00:17:08.40
44
3
4
00:20:11.10
124
9
22
00:01:04.20
133
11
32
144
2041
Janaya Beddow
Janaya Beddow #2041
Female Under 15 female
00:48:10.10
00:48:10.10
9
(31)
Under 15 female
9
Female
31
7:01 min/km
00:04:24.00
31
6
11
00:22:25.30
172
10
35
00:20:08.40
123
9
21
00:01:12.40
163
10
41
112
2169
Jake Hollemans
Jake Hollemans #2169
Male Under 9 male
00:45:57.80
00:45:57.80
4
(70)
Under 9 male
4
Male
70
6:42 min/km
00:05:04.60
102
4
56
00:19:57.20
125
6
71
00:20:06.20
122
4
78
00:00:49.80
56
3
34
146
2046
Tanah Howden-Woodland
Tanah Howden-Woodland #2046
Female Under 15 female
00:48:11.10
00:48:11.10
10
(32)
Under 15 female
10
Female
32
7:02 min/km
00:04:24.20
32
7
12
00:22:26.30
173
11
36
00:20:05.50
121
8
20
00:01:15.10
169
11
43
88
2192
Team West Coast Juniors
Team West Coast Juniors #2192
Mixed Under 11 Team
00:43:55.50
00:43:55.50
6
(17)
Under 11 Team
6
Mixed
17
6:24 min/km
00:05:29.00
150
15
29
00:17:16.60
51
5
15
00:20:05.30
120
10
24
00:01:04.60
135
11
27
152
2095
Thomas Park
Thomas Park #2095
Male Under 11 male
00:48:40.80
00:48:40.80
38
(89)
Under 11 male
38
Male
89
7:06 min/km
00:05:03.90
100
20
55
00:22:41.00
175
42
99
00:20:03.00
119
31
77
00:00:52.90
70
21
43
145
2199
Team Double Trouble
Team Double Trouble #2199
Mixed Under 11 Team
00:48:10.80
00:48:10.80
13
(28)
Under 11 Team
13
Mixed
28
7:02 min/km
00:05:26.30
144
12
26
00:21:27.80
154
21
36
00:20:02.80
118
9
23
00:01:13.90
167
16
36
125
2065
Charlie Best
Charlie Best #2065
Male Under 11 male
00:46:44.50
00:46:44.50
31
(76)
Under 11 male
31
Male
76
6:49 min/km
00:05:45.00
167
38
88
00:19:54.50
123
31
70
00:19:56.60
117
30
76
00:01:08.40
149
37
83
130
2070
Fletcher Bucat
Fletcher Bucat #2070
Male Under 11 male
00:47:02.50
00:47:02.50
33
(80)
Under 11 male
33
Male
80
6:52 min/km
00:05:00.10
89
17
48
00:20:47.30
142
34
81
00:19:54.40
116
29
75
00:01:20.70
183
42
98
101
2052
Lily Roberts
Lily Roberts #2052
Female Under 15 female
00:44:51.40
00:44:51.40
5
(16)
Under 15 female
5
Female
16
6:32 min/km
00:04:20.80
27
5
10
00:19:44.30
114
5
20
00:19:50.80
115
7
19
00:00:55.50
87
7
20
129
2110
Jasper Blunt
Jasper Blunt #2110
Male Under 13 male
00:46:46.60
00:46:46.60
35
(79)
Under 13 male
35
Male
79
6:49 min/km
00:05:08.80
112
27
59
00:20:52.60
145
31
82
00:19:50.70
114
36
74
00:00:54.50
80
21
49
124
2074
Bo Davies
Bo Davies #2074
Male Under 11 male
00:46:43.40
00:46:43.40
30
(75)
Under 11 male
30
Male
75
6:49 min/km
00:05:37.10
162
37
85
00:20:11.10
130
32
74
00:19:49.30
113
28
73
00:01:05.90
139
34
77
84
2031
Eliza Prall
Eliza Prall #2031
Female Under 13 female
00:43:45.00
00:43:45.00
5
(11)
Under 13 female
5
Female
11
6:23 min/km
00:04:44.70
58
8
19
00:18:17.20
71
5
8
00:19:44.10
112
8
18
00:00:59.00
106
8
24
128
2139
Thomas Smith
Thomas Smith #2139
Male Under 13 male
00:46:46.40
00:46:46.40
34
(78)
Under 13 male
34
Male
78
6:49 min/km
00:04:22.80
29
7
16
00:21:51.30
160
35
90
00:19:43.10
111
35
72
00:00:49.20
48
14
32
66
2176
Campbell Taylor
Campbell Taylor #2176
Male Under 9 male
00:42:20.60
00:42:20.60
1
(46)
Under 9 male
1
Male
46
6:10 min/km
00:04:56.90
82
2
46
00:16:31.70
30
1
19
00:19:41.80
110
3
71
00:01:10.20
158
8
87
94
2220
Team H2o
Team H2o #2220
Mixed Under 15 Team
00:44:20.30
00:44:20.30
13
(19)
Under 15 Team
13
Mixed
19
6:28 min/km
00:05:03.40
98
7
14
00:18:33.90
80
14
22
00:19:36.40
109
14
22
00:01:06.60
141
17
30
155
2142
Tyler Verwijmeren
Tyler Verwijmeren #2142
Male Under 13 male
00:49:11.30
00:49:11.30
38
(91)
Under 13 male
38
Male
91
7:10 min/km
00:05:20.60
136
29
73
00:23:13.70
183
37
103
00:19:33.00
108
34
70
00:01:04.00
131
32
74
118
2208
Team Supersonic Champs
Team Supersonic Champs #2208
Mixed Under 11 Team
00:46:18.20
00:46:18.20
10
(23)
Under 11 Team
10
Mixed
23
6:45 min/km
00:05:26.80
145
13
27
00:20:19.90
132
19
34
00:19:32.50
107
8
21
00:00:59.00
107
7
20
70
2222
Team Pocket Money
Team Pocket Money #2222
Mixed Under 15 Team
00:42:59.60
00:42:59.60
11
(16)
Under 15 Team
11
Mixed
16
6:16 min/km
00:05:55.60
177
18
38
00:16:34.60
33
9
11
00:19:31.70
106
13
20
00:00:57.70
99
11
16
69
2064
Jack Barnes
Jack Barnes #2064
Male Under 11 male
00:42:50.00
00:42:50.00
21
(47)
Under 11 male
21
Male
47
6:15 min/km
00:04:25.80
35
6
19
00:18:09.80
66
20
42
00:19:30.70
105
27
69
00:00:43.70
12
6
10
100
2030
Olivia Pether
Olivia Pether #2030
Female Under 13 female
00:44:47.60
00:44:47.60
9
(15)
Under 13 female
9
Female
15
6:32 min/km
00:04:28.70
38
6
14
00:20:05.80
129
10
24
00:19:26.00
104
7
17
00:00:47.10
33
1
4
131
2133
Jaxon Nettelbeck
Jaxon Nettelbeck #2133
Male Under 13 male
00:47:08.50
00:47:08.50
36
(81)
Under 13 male
36
Male
81
6:52 min/km
00:06:48.90
199
38
103
00:19:49.20
116
26
68
00:19:24.00
103
33
68
00:01:06.40
140
33
78
110
2128
Riley Howard-Turner
Riley Howard-Turner #2128
Male Under 13 male
00:45:43.00
00:45:43.00
31
(68)
Under 13 male
31
Male
68
6:40 min/km
00:05:55.50
176
36
91
00:19:31.70
107
23
63
00:19:23.90
102
32
67
00:00:51.90
64
18
39
109
2212
Team Baby Bears
Team Baby Bears #2212
Mixed Under 11 Team
00:45:35.90
00:45:35.90
8
(21)
Under 11 Team
8
Mixed
21
6:39 min/km
00:05:10.10
116
8
17
00:18:59.70
93
11
25
00:19:21.90
101
7
19
00:02:04.20
206
23
44
126
2090
Ben Luplau
Ben Luplau #2090
Male Under 11 male
00:46:44.70
00:46:44.70
32
(77)
Under 11 male
32
Male
77
6:49 min/km
00:06:59.20
203
47
107
00:19:38.30
112
29
65
00:19:13.80
100
26
66
00:00:53.40
72
23
45
107
2035
Amber Shepherd
Amber Shepherd #2035
Female Under 13 female
00:45:15.40
00:45:15.40
11
(20)
Under 13 female
11
Female
20
6:36 min/km
00:04:40.20
50
7
17
00:20:35.80
138
12
26
00:19:09.90
99
6
16
00:00:49.50
51
3
10
140
2056
Sophie Proudfoot
Sophie Proudfoot #2056
Female Under 17 female
00:47:56.40
00:47:56.40
1
(30)
Under 17 female
1
Female
30
6:59 min/km
00:04:48.60
71
2
24
00:23:09.00
181
2
39
00:19:07.70
98
1
15
00:00:51.10
61
1
12
149
2193
Team Lifesports Kids
Team Lifesports Kids #2193
Mixed Under 11 Team
00:48:29.20
00:48:29.20
14
(30)
Under 11 Team
14
Mixed
30
7:04 min/km
00:05:36.20
161
16
32
00:22:51.40
176
23
40
00:19:04.80
97
6
18
00:00:56.80
98
5
15
62
2054
Stella Young
Stella Young #2054
Female Under 15 female
00:41:47.20
00:41:47.20
3
(6)
Under 15 female
3
Female
6
6:06 min/km
00:04:46.70
63
9
20
00:16:59.50
42
1
3
00:18:58.70
96
6
14
00:01:02.30
120
9
27
82
2134
Jack Owen
Jack Owen #2134
Male Under 13 male
00:43:43.20
00:43:43.20
23
(56)
Under 13 male
23
Male
56
6:22 min/km
00:04:39.80
49
14
28
00:19:20.90
102
22
61
00:18:46.60
95
31
65
00:00:55.90
91
26
56
116
2081
Tim Hollemans
Tim Hollemans #2081
Male Under 11 male
00:46:14.30
00:46:14.30
27
(71)
Under 11 male
27
Male
71
6:45 min/km
00:04:52.40
74
13
40
00:21:56.40
162
39
92
00:18:41.00
94
25
64
00:00:44.50
17
8
14
35
2076
Joshua Fowler
Joshua Fowler #2076
Male Under 11 male
00:39:51.50
00:39:51.50
8
(23)
Under 11 male
8
Male
23
5:49 min/km
00:04:42.50
53
10
30
00:15:44.20
18
5
10
00:18:40.70
93
24
63
00:00:44.10
14
7
12
64
2100
Johnny Sinclair
Johnny Sinclair #2100
Male Under 11 male
00:41:59.00
00:41:59.00
20
(44)
Under 11 male
20
Male
44
6:07 min/km
00:05:17.90
132
31
72
00:16:54.00
38
11
23
00:18:39.50
92
23
62
00:01:07.60
143
35
79
104
2032
Chloe Reid
Chloe Reid #2032
Female Under 13 female
00:45:10.40
00:45:10.40
10
(18)
Under 13 female
10
Female
18
6:35 min/km
00:04:59.80
88
12
29
00:20:26.00
133
11
25
00:18:35.40
91
5
13
00:01:09.20
154
14
36
81
2023
Sofia Gaul
Sofia Gaul #2023
Female Under 13 female
00:43:36.80
00:43:36.80
4
(10)
Under 13 female
4
Female
10
6:22 min/km
00:04:18.10
23
3
7
00:19:34.90
109
8
18
00:18:32.10
90
4
12
00:01:11.70
162
16
40
1
2
[3]
4
5
Page 3 of 5 (239 items)
© 2023