X Adventure Race Dunsborough
2 Apr 2022
Results
Details
 
Contact
Long Course X-Adventure
Short Course X-Adventure
Kids X-Adventure
Aquathlon-X
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
1
2
[3]
Page 3 of 3 (136 items)
Fav
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Category
Cat Pos
Time Behind Cat
Gender
Gen Pos
Swimmer
Runner
MTB
Dist
Pace
Swim
Pace
O/Pos
C/Pos
G/Pos
T1
O/Pos
C/Pos
G/Pos
Trail Run
Pace
O/Pos
C/Pos
G/Pos
T2
O/Pos
C/Pos
G/Pos
MTB
Pace
O/Pos
C/Pos
G/Pos
80
2504
Team Hpw
Team Hpw #2504
Male Team U15 Male
01:01:58.08
01:01:58.08
10
(51)
Team U15 Male
10
00:22:19.86
Male
51
Henry Archer
William Chandler
Patrick Nettleton
7
8:51 min/km
00:05:15.84
26:19 min/km
69
9
37
00:00:45.74
24
9
14
00:23:08.44
9:15 min/km
105
13
64
00:00:41.52
36
8
25
00:32:06.53
7.5 km/h
79
10
51
117
2101
Annabelle VAN NIEKERK
Annabelle VAN NIEKERK #2101
Female Female Under 9
01:18:57.85
01:18:57.85
3
(49)
Female Under 9
3
00:14:53.08
Female
49
7
11:16 min/km
00:06:36.14
33:00 min/km
108
2
47
00:02:15.38
106
3
46
00:22:22.88
8:57 min/km
85
2
32
00:01:39.76
121
4
51
00:46:03.67
5.2 km/h
119
4
51
89
2053
Mitchell TWARTZ
Mitchell TWARTZ #2053
Male Male Under 13
01:04:41.77
01:04:41.77
16
(57)
Male Under 13
16
00:22:27.09
Male
57
7
9:14 min/km
00:05:50.41
29:12 min/km
92
16
53
00:03:06.21
121
18
70
00:22:37.62
9:03 min/km
92
17
57
00:00:59.58
88
14
49
00:32:07.93
7.5 km/h
80
16
52
120
2520
Swan Girls
Swan Girls #2520
Female Team U15 Female
01:22:03.12
01:22:03.12
7
(51)
Team U15 Female
7
00:31:34.55
Female
51
Makayli Swan
Alyssa Swan
Makayli Swan
7
11:43 min/km
00:05:54.59
29:32 min/km
95
6
42
00:00:48.74
28
7
13
00:24:01.27
9:36 min/km
110
7
45
00:00:49.95
66
5
27
00:50:28.56
4.8 km/h
122
7
52
123
2033
Eleanor TILBROOK
Eleanor TILBROOK #2033
Female Female Under 11
01:26:14.03
01:26:14.03
10
(53)
Female Under 11
10
00:31:50.67
Female
53
7
12:19 min/km
00:05:15.66
26:18 min/km
68
4
32
00:03:54.60
124
10
53
00:24:58.08
9:59 min/km
114
8
46
00:00:55.21
76
3
34
00:51:10.47
4.7 km/h
123
10
53
88
2011
Archer ALLAN
Archer ALLAN #2011
Male Male Under 9
01:04:27.71
01:04:27.71
4
(56)
Male Under 9
4
00:04:53.00
Male
56
7
9:12 min/km
00:06:52.38
34:21 min/km
113
5
64
00:01:13.07
47
1
22
00:22:56.99
9:10 min/km
100
6
61
00:00:52.23
72
3
41
00:32:33.03
7.4 km/h
83
2
53
106
2078
Finlay MACKIE
Finlay MACKIE #2078
Male Male Under 11
01:10:08.44
01:10:08.44
23
(63)
Male Under 11
23
00:23:38.98
Male
63
7
10:01 min/km
00:06:00.79
30:03 min/km
99
20
57
00:01:13.22
48
5
23
00:29:00.15
11:36 min/km
120
27
71
00:00:44.57
48
10
30
00:33:09.70
7.2 km/h
85
19
54
81
2521
Riles Tals All Stars
Riles Tals All Stars #2521
Male Team U15 Male
01:02:00.98
01:02:00.98
11
(52)
Team U15 Male
11
00:22:22.76
Male
52
Talia Croome
Talia Croome
Riley James
7
8:51 min/km
00:03:33.68
17:48 min/km
2
1
1
00:01:19.90
56
12
27
00:23:03.94
9:13 min/km
102
12
63
00:00:49.56
64
10
38
00:33:13.88
7.2 km/h
86
11
55
83
2036
Lenny WARREN
Lenny WARREN #2036
Male Male Under 9
01:02:11.79
01:02:11.79
2
(54)
Male Under 9
2
00:02:37.08
Male
54
7
8:53 min/km
00:06:36.16
33:00 min/km
109
3
62
00:02:10.41
102
6
57
00:19:06.10
7:38 min/km
50
2
36
00:00:55.67
78
4
44
00:33:23.43
7.2 km/h
87
3
56
82
2506
The Morgan Boys
The Morgan Boys #2506
Male Team U15 Male
01:02:09.12
01:02:09.12
12
(53)
Team U15 Male
12
00:22:30.90
Male
53
Jim Burton
Jim Burton
Benjmain Nettleton
7
8:52 min/km
00:05:04.46
25:22 min/km
47
5
25
00:01:46.58
85
13
47
00:20:14.02
8:05 min/km
62
8
43
00:00:49.75
65
11
39
00:34:14.29
7.0 km/h
91
12
57
85
2029
Leonardo RIBEIRO
Leonardo RIBEIRO #2029
Male Male Under 9
01:03:23.49
01:03:23.49
3
(55)
Male Under 9
3
00:03:48.78
Male
55
7
9:03 min/km
00:06:46.08
33:50 min/km
111
4
63
00:01:29.90
71
3
38
00:19:38.00
7:51 min/km
56
3
39
00:00:58.81
87
5
48
00:34:30.69
7.0 km/h
92
4
58
95
2102
Xavier MCEWAN
Xavier MCEWAN #2102
Male Male Under 11
01:06:09.27
01:06:09.27
19
(58)
Male Under 11
19
00:19:39.81
Male
58
Xavier McEwan
Xavier McEwan
Xavier McEwan
7
9:27 min/km
00:07:23.51
36:57 min/km
121
26
69
00:02:14.01
105
19
60
00:20:25.31
8:10 min/km
64
14
44
00:01:29.27
116
24
67
00:34:37.15
6.9 km/h
93
20
59
102
2005
William NEILL
William NEILL #2005
Male Male Under 11
01:08:25.86
01:08:25.86
22
(62)
Male Under 11
22
00:21:56.40
Male
62
7
9:46 min/km
00:07:10.78
35:53 min/km
117
25
67
00:02:12.89
104
18
59
00:21:39.28
8:39 min/km
77
17
51
00:01:38.20
119
26
70
00:35:44.69
6.7 km/h
96
21
60
101
2072
Jake TIBBEY
Jake TIBBEY #2072
Male Male Under 11
01:08:22.44
01:08:22.44
21
(61)
Male Under 11
21
00:21:52.99
Male
61
7
9:46 min/km
00:06:05.49
30:27 min/km
102
22
59
00:02:24.51
112
23
65
00:22:57.15
9:10 min/km
101
21
62
00:01:03.98
95
16
53
00:35:51.30
6.7 km/h
98
22
61
109
2086
Flynn MATTISKE
Flynn MATTISKE #2086
Male Male Under 13
01:10:34.76
01:10:34.76
17
(64)
Male Under 13
17
00:28:20.08
Male
64
7
10:04 min/km
00:06:08.25
30:41 min/km
104
17
60
00:02:19.84
107
16
61
00:24:15.63
9:42 min/km
113
18
68
00:01:30.09
117
18
68
00:36:20.93
6.6 km/h
100
17
62
100
2103
Chas DILETTI
Chas DILETTI #2103
Male Male Under 11
01:08:22.16
01:08:22.16
20
(60)
Male Under 11
20
00:21:52.70
Male
60
Chas Diletti
Chas Diletti
Chas Diletti
7
9:46 min/km
00:05:44.22
28:41 min/km
87
16
48
00:02:02.68
99
17
55
00:22:51.39
9:08 min/km
97
20
60
00:01:16.56
110
22
63
00:36:27.29
6.6 km/h
102
23
63
112
2112
Hayden BOGAERS
Hayden BOGAERS #2112
Male Male Under 11
01:12:18.59
01:12:18.59
24
(65)
Male Under 11
24
00:25:49.13
Male
65
Hayden Bogaers
Hayden Bogaers
Hayden Bogaers
7
10:19 min/km
00:08:20.33
41:41 min/km
123
27
70
00:03:47.64
123
27
71
00:22:04.14
8:49 min/km
83
18
53
00:01:05.73
98
18
55
00:37:00.74
6.5 km/h
105
24
64
113
2018
Matthew CAPPER
Matthew CAPPER #2018
Male Male Under 11
01:12:19.80
01:12:19.80
25
(66)
Male Under 11
25
00:25:50.35
Male
66
7
10:19 min/km
00:05:49.08
29:05 min/km
90
17
51
00:02:36.59
115
25
67
00:23:15.72
9:18 min/km
106
22
65
00:01:30.50
118
25
69
00:39:07.91
6.1 km/h
110
25
65
99
2020
Geoffrey MUNROE
Geoffrey MUNROE #2020
Male Male Under 9
01:08:12.78
01:08:12.78
5
(59)
Male Under 9
5
00:08:38.07
Male
59
7
9:44 min/km
00:05:56.05
29:40 min/km
96
2
54
00:01:32.83
75
5
41
00:18:59.82
7:35 min/km
49
1
35
00:00:42.69
44
1
28
00:41:01.37
5.9 km/h
114
5
66
116
2028
Hamish MACKIE
Hamish MACKIE #2028
Male Male Under 11
01:18:21.95
01:18:21.95
26
(68)
Male Under 11
26
00:31:52.50
Male
68
7
11:11 min/km
00:05:58.81
29:54 min/km
98
19
56
00:01:49.19
90
13
50
00:28:25.47
11:22 min/km
119
26
70
00:00:48.29
57
12
34
00:41:20.18
5.8 km/h
115
26
67
115
2530
Cuzzin Crew
Cuzzin Crew #2530
Male Team U15 Male
01:15:10.30
01:15:10.30
13
(67)
Team U15 Male
13
00:35:32.07
Male
67
Mia Nardi
Eli Giltay
Izaak Giltay
7
10:44 min/km
00:05:47.92
28:59 min/km
89
12
50
00:01:02.84
43
11
20
00:21:04.73
8:25 min/km
70
10
49
00:01:14.19
109
12
62
00:46:00.60
5.2 km/h
118
13
68
118
2043
Manuel OLGIATI
Manuel OLGIATI #2043
Male Male Under 9
01:19:55.90
01:19:55.90
6
(69)
Male Under 9
6
00:20:21.19
Male
69
7
11:25 min/km
00:06:56.18
34:40 min/km
114
6
65
00:01:30.54
73
4
39
00:22:34.97
9:01 min/km
90
4
56
00:00:43.40
45
2
29
00:48:10.80
5.0 km/h
120
6
69
122
2104
Jasper RICHARDS
Jasper RICHARDS #2104
Male Male Under 11
01:25:40.90
01:25:40.90
27
(70)
Male Under 11
27
00:39:11.44
Male
70
Jasper Richards
Jasper Richards
Jasper Richards
7
12:14 min/km
00:06:30.44
32:32 min/km
107
23
61
00:02:23.00
110
21
63
00:27:19.24
10:55 min/km
118
25
69
00:00:55.73
79
14
45
00:48:32.48
4.9 km/h
121
27
70
2089
Jedd HOGAN
Jedd HOGAN #2089
Male Male Under 15
DNS
DNS
Male Under 15
Male
7
2051
Brodie CROOME
Brodie CROOME #2051
Male Male Under 13
DNS
DNS
Male Under 13
Male
7
2048
William HOLMES
William HOLMES #2048
Male Male Under 11
DNS
DNS
Male Under 11
Male
7
2075
Luca TUNNELL
Luca TUNNELL #2075
Male Male Under 13
Male Under 13
Male
7
00:05:05.57
25:27 min/km
50
11
27
00:01:28.39
68
6
35
00:17:39.70
7:03 min/km
33
8
24
00:01:09.73
104
16
59
2015
Mitchell GEORGESON
Mitchell GEORGESON #2015
Male Male Under 13
DNS
DNS
Male Under 13
Male
7
2013
Jett DEVEREUX
Jett DEVEREUX #2013
Male Male Under 11
DNS
DNS
Male Under 11
Male
7
2017
Emily ANDERSON
Emily ANDERSON #2017
Female Female Under 15
DNS
DNS
Female Under 15
Female
7
2057
Hudson GOOD
Hudson GOOD #2057
Male Male Under 9
DNS
DNS
Male Under 9
Male
7
2002
Samuel MARSHALL
Samuel MARSHALL #2002
Male Male Under 9
DNS
DNS
Male Under 9
Male
7
2052
Amelia SLOTTJE-PICK
Amelia SLOTTJE-PICK #2052
Female Female Under 13
DNS
DNS
Female Under 13
Female
7
2000
Ivy MACE
Ivy MACE #2000
Female Female Under 11
DNS
DNS
Female Under 11
Female
7
2039
Georgina ANDERSON
Georgina ANDERSON #2039
Female Female Under 11
DNS
DNS
Female Under 11
Female
7
2008
Mila DEVEREUX
Mila DEVEREUX #2008
Female Female Under 13
DNS
DNS
Female Under 13
Female
7
1
2
[3]
Page 3 of 3 (136 items)
© 2023