Chevron City to Surf for Activ 2018 - Albany
22 Jul 2018
Results
Details
 
Contact
12km Run
4km Run
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
1
2
[3]
4
5
6
Page 3 of 6 (264 items)
Fav
Pos
Net Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
(Net Time)
Cat Pos
(Gen Pos)
Net Time
Category
Cat Pos
Net Cat Pos
Time Behind Cat
Gender
Gen Pos
Net Gender Pos
Team
Pos In Team
Pace
127
126
562
Tory MCDONALD
Tory MCDONALD #562
Female Under 16
00:29:25.09
00:29:25.09
(00:29:13.23)
25
(51)
00:29:13.23
Under 16
25
25
00:11:00.29
Female
51
52
Australian Christian College - Southlands
17
7:21 min/km
67
70
584
Malcolm ROBERTS
Malcolm ROBERTS #584
Male Under 16
00:21:55.48
00:21:55.48
(00:21:52.86)
36
(51)
00:21:52.86
Under 16
36
36
00:05:47.26
Male
51
53
5:28 min/km
68
66
530
John DICKASON
John DICKASON #530
Male 60-69
00:21:59.34
00:21:59.34
(00:21:45.81)
1
(52)
00:21:45.81
60-69
1
1
Male
52
50
5:29 min/km
128
124
674
Chelsea LOCK
Chelsea LOCK #674
Female 20-29
00:29:25.29
00:29:25.29
(00:29:08.25)
5
(52)
00:29:08.25
20-29
5
5
00:08:46.36
Female
52
50
7:21 min/km
69
67
2013
John PAMPLIN
John PAMPLIN #2013
Male 50-59
00:22:00.55
00:22:00.55
(00:21:47.43)
1
(53)
00:21:47.43
50-59
1
1
Male
53
51
5:30 min/km
129
129
602
Arlia SLUITER
Arlia SLUITER #602
Female 30-39
00:29:31.60
00:29:31.60
(00:29:29.45)
8
(53)
00:29:29.45
30-39
8
8
00:08:07.01
Female
53
53
7:22 min/km
130
130
594
Kelly SEPHTON
Kelly SEPHTON #594
Female 30-39
00:29:43.80
00:29:43.80
(00:29:31.29)
9
(54)
00:29:31.29
30-39
9
9
00:08:19.21
Female
54
54
Australian Christian College - Southlands
18
7:25 min/km
73
73
717
Brett HALL
Brett HALL #717
Male 40-49
00:22:12.34
00:22:12.34
(00:22:06.00)
4
(54)
00:22:06.00
40-49
4
4
00:05:56.50
Male
54
54
5:33 min/km
82
83
532
Mik DRAGE
Mik DRAGE #532
Male 50-59
00:23:06.37
00:23:06.37
(00:23:01.28)
2
(55)
00:23:01.28
50-59
2
2
00:01:05.82
Male
55
55
5:46 min/km
132
132
501
Ella ANDERSON
Ella ANDERSON #501
Female Under 16
00:30:23.18
00:30:23.18
(00:30:01.40)
26
(55)
00:30:01.40
Under 16
26
26
00:11:58.38
Female
55
55
First TaeKwonDo Albany
6
7:35 min/km
134
133
560
Colleen MCDONALD
Colleen MCDONALD #560
Female 30-39
00:30:36.11
00:30:36.11
(00:30:24.44)
10
(56)
00:30:24.44
30-39
10
10
00:09:11.52
Female
56
56
Australian Christian College - Southlands
20
7:39 min/km
85
85
2025
Ryan BUCKINGHAM
Ryan BUCKINGHAM #2025
Male 30-39
00:23:25.59
00:23:25.59
(00:23:18.23)
4
(56)
00:23:18.23
30-39
4
4
00:04:31.74
Male
56
57
5:51 min/km
135
135
563
Jessica MCFARLAND
Jessica MCFARLAND #563
Female 20-29
00:30:41.61
00:30:41.61
(00:30:25.23)
6
(57)
00:30:25.23
20-29
6
6
00:10:02.67
Female
57
57
7:40 min/km
86
84
521
Matthew BUCK
Matthew BUCK #521
Male 40-49
00:23:25.63
00:23:25.63
(00:23:18.02)
5
(57)
00:23:18.02
40-49
5
5
00:07:09.79
Male
57
56
St Joseph's College
11
5:51 min/km
136
590
Chris SCHERER
Chris SCHERER #590
Female 40-49
00:30:59.87
00:30:59.87
(00:00:00.00)
9
(58)
00:00:00.00
40-49
9
00:10:10.39
Female
58
7:44 min/km
87
87
709
William RIGG
William RIGG #709
Male Under 16
00:23:26.25
00:23:26.25
(00:23:24.51)
37
(58)
00:23:24.51
Under 16
37
37
00:07:18.04
Male
58
58
Team Chevron
1
5:51 min/km
89
90
620
Joshua SORENSEN
Joshua SORENSEN #620
Male Under 16
00:24:02.58
00:24:02.58
(00:23:58.31)
38
(59)
00:23:58.31
Under 16
38
38
00:07:54.36
Male
59
59
6:00 min/km
137
136
512
Donna BEARD
Donna BEARD #512
Female 30-39
00:31:00.74
00:31:00.74
(00:30:38.86)
11
(59)
00:30:38.86
30-39
11
11
00:09:36.15
Female
59
58
First TaeKwonDo Albany
7
7:45 min/km
138
138
533
Mel DREW
Mel DREW #533
Female 30-39
00:31:13.95
00:31:13.95
(00:30:55.86)
12
(60)
00:30:55.86
30-39
12
12
00:09:49.36
Female
60
59
Run for Ruby
1
7:48 min/km
95
94
706
Oliver BURNS
Oliver BURNS #706
Male Under 16
00:24:49.60
00:24:49.60
(00:24:38.53)
39
(60)
00:24:38.53
Under 16
39
39
00:08:41.38
Male
60
60
Australian Christian College - Southlands
10
6:12 min/km
140
140
691
Stephanie HUMMERSTON
Stephanie HUMMERSTON #691
Female 20-29
00:31:25.53
00:31:25.53
(00:31:13.02)
7
(61)
00:31:13.02
20-29
7
7
00:10:46.59
Female
61
60
Australian Christian College - Southlands
21
7:51 min/km
96
97
542
Evan HANCOCK
Evan HANCOCK #542
Male Under 16
00:24:54.75
00:24:54.75
(00:24:44.88)
40
(61)
00:24:44.88
Under 16
40
40
00:08:46.54
Male
61
61
Australian Christian College - Southlands
11
6:13 min/km
107
107
597
Tim BURNS
Tim BURNS #597
Male 20-29
00:25:59.72
00:25:59.72
(00:25:48.89)
7
(62)
00:25:48.89
20-29
7
7
00:13:07.63
Male
62
62
Australian Christian College - Southlands
13
6:29 min/km
144
145
580
Lauren PETTET
Lauren PETTET #580
Female 20-29
00:32:25.61
00:32:25.61
(00:32:19.73)
8
(62)
00:32:19.73
20-29
8
8
00:11:46.67
Female
62
61
8:06 min/km
108
108
598
Josiah BURNS
Josiah BURNS #598
Male Under 16
00:25:59.85
00:25:59.85
(00:25:50.04)
41
(63)
00:25:50.04
Under 16
41
41
00:09:51.63
Male
63
63
Australian Christian College - Southlands
14
6:29 min/km
147
149
713
Tina RIGG
Tina RIGG #713
Female 60-69
00:33:26.87
00:33:26.87
(00:33:23.49)
3
(63)
00:33:23.49
60-69
3
3
00:08:29.48
Female
63
64
Team Chevron
5
8:21 min/km
109
109
707
Sebastian XEPAPAS
Sebastian XEPAPAS #707
Male Under 16
00:26:25.55
00:26:25.55
(00:26:15.52)
42
(64)
00:26:15.52
Under 16
42
42
00:10:17.33
Male
64
64
Australian Christian College - Southlands
15
6:36 min/km
149
147
546
Michelle HEILBRON
Michelle HEILBRON #546
Female 30-39
00:33:29.59
00:33:29.59
(00:33:20.20)
13
(64)
00:33:20.20
30-39
13
13
00:12:05.01
Female
64
63
St Joseph's College
17
8:22 min/km
110
110
538
Lawson FENNELL
Lawson FENNELL #538
Male Under 16
00:26:26.36
00:26:26.36
(00:26:24.62)
43
(65)
00:26:24.62
Under 16
43
43
00:10:18.15
Male
65
65
St Joseph's College
15
6:36 min/km
151
146
698
Emily LARHAM
Emily LARHAM #698
Female Under 16
00:33:50.06
00:33:50.06
(00:33:09.75)
27
(65)
00:33:09.75
Under 16
27
27
00:15:25.26
Female
65
62
8:27 min/km
153
152
664
Lauren COLEMAN
Lauren COLEMAN #664
Female 30-39
00:34:39.17
00:34:39.17
(00:33:59.67)
14
(66)
00:33:59.67
30-39
14
14
00:13:14.59
Female
66
65
8:39 min/km
111
111
504
Tristan ANDERSON
Tristan ANDERSON #504
Male Under 16
00:26:43.00
00:26:43.00
(00:26:25.12)
44
(66)
00:26:25.12
Under 16
44
44
00:10:34.78
Male
66
66
First TaeKwonDo Albany
2
6:40 min/km
112
112
539
Troy FRANEY
Troy FRANEY #539
Male Under 16
00:26:43.40
00:26:43.40
(00:26:26.56)
45
(67)
00:26:26.56
Under 16
45
45
00:10:35.18
Male
67
67
First TaeKwonDo Albany
3
6:40 min/km
154
154
2027
Madison BELFIELD
Madison BELFIELD #2027
Female Under 16
00:34:40.36
00:34:40.36
(00:34:22.49)
28
(67)
00:34:22.49
Under 16
28
28
00:16:15.56
Female
67
67
8:40 min/km
155
153
699
Gemma LARHAM
Gemma LARHAM #699
Female 40-49
00:34:40.39
00:34:40.39
(00:34:00.07)
10
(68)
00:34:00.07
40-49
10
9
00:13:50.90
Female
68
66
8:40 min/km
113
113
703
Lutha CARROLL
Lutha CARROLL #703
Male 20-29
00:26:44.35
00:26:44.35
(00:26:28.53)
8
(68)
00:26:28.53
20-29
8
8
00:13:52.26
Male
68
68
6:41 min/km
156
155
2026
Kelly BELFIELD
Kelly BELFIELD #2026
Female 30-39
00:35:19.99
00:35:19.99
(00:35:02.12)
15
(69)
00:35:02.12
30-39
15
15
00:13:55.40
Female
69
68
8:49 min/km
114
114
613
Patrick LEARY
Patrick LEARY #613
Male 20-29
00:26:44.41
00:26:44.41
(00:26:28.81)
9
(69)
00:26:28.81
20-29
9
9
00:13:52.32
Male
69
69
6:41 min/km
157
156
614
Donna KENT
Donna KENT #614
Female 40-49
00:35:30.32
00:35:30.32
(00:35:24.44)
11
(70)
00:35:24.44
40-49
11
10
00:14:40.84
Female
70
69
8:52 min/km
116
116
511
Adam BEARD
Adam BEARD #511
Male 30-39
00:27:33.60
00:27:33.60
(00:27:11.51)
5
(70)
00:27:11.51
30-39
5
5
00:08:39.75
Male
70
70
First TaeKwonDo Albany
4
6:53 min/km
118
118
605
David THOMPSON
David THOMPSON #605
Male 50-59
00:27:59.36
00:27:59.36
(00:27:51.59)
3
(71)
00:27:51.59
50-59
3
3
00:05:58.81
Male
71
71
6:59 min/km
160
159
625
Andrea BOMBASI
Andrea BOMBASI #625
Female Under 16
00:36:15.61
00:36:15.61
(00:35:49.50)
29
(71)
00:35:49.50
Under 16
29
29
00:17:50.81
Female
71
70
First TaeKwonDo Albany
10
9:03 min/km
161
160
626
Rosalie BOMBASI
Rosalie BOMBASI #626
Female 40-49
00:36:15.86
00:36:15.86
(00:35:49.51)
12
(72)
00:35:49.51
40-49
12
11
00:15:26.38
Female
72
71
9:03 min/km
119
119
13
Raziel POLLARD
Raziel POLLARD #13
Male 16-19
00:28:27.43
00:28:27.43
(00:28:22.12)
3
(72)
00:28:22.12
16-19
3
3
00:15:48.85
Male
72
72
Activ All Stars
2
7:06 min/km
162
162
554
Daina JOHNS
Daina JOHNS #554
Female Under 16
00:36:35.04
00:36:35.04
(00:35:58.17)
30
(73)
00:35:58.17
Under 16
30
31
00:18:10.24
Female
73
73
9:08 min/km
120
120
2016
Jarbi PAMPLIN
Jarbi PAMPLIN #2016
Male Under 16
00:28:37.79
00:28:37.79
(00:28:24.27)
46
(73)
00:28:24.27
Under 16
46
46
00:12:29.57
Male
73
73
7:09 min/km
122
122
2021
Ryder COLEMAN
Ryder COLEMAN #2021
Male Under 16
00:29:03.58
00:29:03.58
(00:28:59.21)
47
(74)
00:28:59.21
Under 16
47
47
00:12:55.36
Male
74
74
7:15 min/km
163
161
555
Millie JOHNS
Millie JOHNS #555
Female Under 16
00:36:35.45
00:36:35.45
(00:35:58.08)
31
(74)
00:35:58.08
Under 16
31
30
00:18:10.65
Female
74
72
9:08 min/km
124
128
711
Owen RIGG
Owen RIGG #711
Male Under 16
00:29:22.66
00:29:22.66
(00:29:20.26)
48
(75)
00:29:20.26
Under 16
48
48
00:13:14.44
Male
75
76
Team Chevron
3
7:20 min/km
164
164
670
Susan BRENDON
Susan BRENDON #670
Female 60-69
00:37:47.87
00:37:47.87
(00:37:26.09)
4
(75)
00:37:26.09
60-69
4
4
00:12:50.48
Female
75
74
9:26 min/km
1
2
[3]
4
5
6
Page 3 of 6 (264 items)
© 2023