Chevron City to Surf for Activ 2018 - Albany
22 Jul 2018
Results
Details
 
Contact
12km Run
4km Run
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
1
2
[3]
4
5
6
Page 3 of 6 (264 items)
Fav
Pos
Net Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
(Net Time)
Cat Pos
(Gen Pos)
Net Time
Category
Cat Pos
Net Cat Pos
Time Behind Cat
Gender
Gen Pos
Net Gender Pos
Team
Pos In Team
Pace
164
164
670
Susan BRENDON
Susan BRENDON #670
Female 60-69
00:37:47.87
00:37:47.87
(00:37:26.09)
4
(75)
00:37:26.09
60-69
4
4
00:12:50.48
Female
75
74
9:26 min/km
165
163
640
Andrew ANDERSON
Andrew ANDERSON #640
Male 60-69
00:37:48.29
00:37:48.29
(00:37:22.79)
2
(90)
00:37:22.79
60-69
2
2
00:15:48.95
Male
90
90
9:27 min/km
162
162
554
Daina JOHNS
Daina JOHNS #554
Female Under 16
00:36:35.04
00:36:35.04
(00:35:58.17)
30
(73)
00:35:58.17
Under 16
30
31
00:18:10.24
Female
73
73
9:08 min/km
163
161
555
Millie JOHNS
Millie JOHNS #555
Female Under 16
00:36:35.45
00:36:35.45
(00:35:58.08)
31
(74)
00:35:58.08
Under 16
31
30
00:18:10.65
Female
74
72
9:08 min/km
161
160
626
Rosalie BOMBASI
Rosalie BOMBASI #626
Female 40-49
00:36:15.86
00:36:15.86
(00:35:49.51)
12
(72)
00:35:49.51
40-49
12
11
00:15:26.38
Female
72
71
9:03 min/km
160
159
625
Andrea BOMBASI
Andrea BOMBASI #625
Female Under 16
00:36:15.61
00:36:15.61
(00:35:49.50)
29
(71)
00:35:49.50
Under 16
29
29
00:17:50.81
Female
71
70
First TaeKwonDo Albany
10
9:03 min/km
159
158
631
Adrielle LIWANAG
Adrielle LIWANAG #631
Male Under 16
00:36:07.11
00:36:07.11
(00:35:42.49)
52
(89)
00:35:42.49
Under 16
52
52
00:19:58.90
Male
89
89
First TaeKwonDo Albany
9
9:01 min/km
158
157
630
Bryan LIWANAG
Bryan LIWANAG #630
Male 30-39
00:36:07.03
00:36:07.03
(00:35:42.36)
10
(88)
00:35:42.36
30-39
10
10
00:17:13.18
Male
88
88
First TaeKwonDo Albany
8
9:01 min/km
157
156
614
Donna KENT
Donna KENT #614
Female 40-49
00:35:30.32
00:35:30.32
(00:35:24.44)
11
(70)
00:35:24.44
40-49
11
10
00:14:40.84
Female
70
69
8:52 min/km
156
155
2026
Kelly BELFIELD
Kelly BELFIELD #2026
Female 30-39
00:35:19.99
00:35:19.99
(00:35:02.12)
15
(69)
00:35:02.12
30-39
15
15
00:13:55.40
Female
69
68
8:49 min/km
154
154
2027
Madison BELFIELD
Madison BELFIELD #2027
Female Under 16
00:34:40.36
00:34:40.36
(00:34:22.49)
28
(67)
00:34:22.49
Under 16
28
28
00:16:15.56
Female
67
67
8:40 min/km
155
153
699
Gemma LARHAM
Gemma LARHAM #699
Female 40-49
00:34:40.39
00:34:40.39
(00:34:00.07)
10
(68)
00:34:00.07
40-49
10
9
00:13:50.90
Female
68
66
8:40 min/km
153
152
664
Lauren COLEMAN
Lauren COLEMAN #664
Female 30-39
00:34:39.17
00:34:39.17
(00:33:59.67)
14
(66)
00:33:59.67
30-39
14
14
00:13:14.59
Female
66
65
8:39 min/km
152
151
665
Clinton COLEMAN
Clinton COLEMAN #665
Male 40-49
00:34:38.97
00:34:38.97
(00:33:57.63)
9
(87)
00:33:57.63
40-49
9
9
00:18:23.13
Male
87
87
8:39 min/km
150
150
608
Heath WARD
Heath WARD #608
Male Under 16
00:33:29.78
00:33:29.78
(00:33:25.16)
51
(86)
00:33:25.16
Under 16
51
51
00:17:21.57
Male
86
86
St Joseph's College
18
8:22 min/km
147
149
713
Tina RIGG
Tina RIGG #713
Female 60-69
00:33:26.87
00:33:26.87
(00:33:23.49)
3
(63)
00:33:23.49
60-69
3
3
00:08:29.48
Female
63
64
Team Chevron
5
8:21 min/km
148
148
603
Michael SMELLIN
Michael SMELLIN #603
Male 30-39
00:33:29.59
00:33:29.59
(00:33:20.78)
9
(85)
00:33:20.78
30-39
9
9
00:14:35.74
Male
85
85
St Joseph's College
16
8:22 min/km
149
147
546
Michelle HEILBRON
Michelle HEILBRON #546
Female 30-39
00:33:29.59
00:33:29.59
(00:33:20.20)
13
(64)
00:33:20.20
30-39
13
13
00:12:05.01
Female
64
63
St Joseph's College
17
8:22 min/km
151
146
698
Emily LARHAM
Emily LARHAM #698
Female Under 16
00:33:50.06
00:33:50.06
(00:33:09.75)
27
(65)
00:33:09.75
Under 16
27
27
00:15:25.26
Female
65
62
8:27 min/km
144
145
580
Lauren PETTET
Lauren PETTET #580
Female 20-29
00:32:25.61
00:32:25.61
(00:32:19.73)
8
(62)
00:32:19.73
20-29
8
8
00:11:46.67
Female
62
61
8:06 min/km
143
144
575
Archie PEGDEN
Archie PEGDEN #575
Male Under 16
00:32:25.11
00:32:25.11
(00:32:15.98)
49
(82)
00:32:15.98
Under 16
49
50
00:16:16.89
Male
82
84
Australian Christian College - Southlands
23
8:06 min/km
145
143
566
Preston MIZZI
Preston MIZZI #566
Male Under 16
00:32:36.36
00:32:36.36
(00:31:29.83)
50
(83)
00:31:29.83
Under 16
50
49
00:16:28.14
Male
83
83
8:09 min/km
142
142
639
David BOXWELL
David BOXWELL #639
Male 40-49
00:31:47.03
00:31:47.03
(00:31:20.40)
8
(81)
00:31:20.40
40-49
8
8
00:15:31.19
Male
81
82
7:56 min/km
141
141
690
Jd HUMMERSTON
Jd HUMMERSTON #690
Male 20-29
00:31:25.72
00:31:25.72
(00:31:13.10)
10
(80)
00:31:13.10
20-29
10
10
00:18:33.63
Male
80
81
Australian Christian College - Southlands
22
7:51 min/km
140
140
691
Stephanie HUMMERSTON
Stephanie HUMMERSTON #691
Female 20-29
00:31:25.53
00:31:25.53
(00:31:13.02)
7
(61)
00:31:13.02
20-29
7
7
00:10:46.59
Female
61
60
Australian Christian College - Southlands
21
7:51 min/km
139
139
618
Simon BLACKBURN
Simon BLACKBURN #618
Male 30-39
00:31:16.36
00:31:16.36
(00:31:00.33)
7
(79)
00:31:00.33
30-39
7
8
00:12:22.51
Male
79
80
Flinders Park Primary School
3
7:49 min/km
138
138
533
Mel DREW
Mel DREW #533
Female 30-39
00:31:13.95
00:31:13.95
(00:30:55.86)
12
(60)
00:30:55.86
30-39
12
12
00:09:49.36
Female
60
59
Run for Ruby
1
7:48 min/km
146
137
565
David MIZZI
David MIZZI #565
Male 30-39
00:32:36.60
00:32:36.60
(00:30:40.47)
8
(84)
00:30:40.47
30-39
8
7
00:13:42.75
Male
84
79
8:09 min/km
137
136
512
Donna BEARD
Donna BEARD #512
Female 30-39
00:31:00.74
00:31:00.74
(00:30:38.86)
11
(59)
00:30:38.86
30-39
11
11
00:09:36.15
Female
59
58
First TaeKwonDo Albany
7
7:45 min/km
135
135
563
Jessica MCFARLAND
Jessica MCFARLAND #563
Female 20-29
00:30:41.61
00:30:41.61
(00:30:25.23)
6
(57)
00:30:25.23
20-29
6
6
00:10:02.67
Female
57
57
7:40 min/km
133
134
559
Chris MCDONALD
Chris MCDONALD #559
Male 30-39
00:30:35.98
00:30:35.98
(00:30:24.85)
6
(78)
00:30:24.85
30-39
6
6
00:11:42.13
Male
78
78
Australian Christian College - Southlands
19
7:38 min/km
134
133
560
Colleen MCDONALD
Colleen MCDONALD #560
Female 30-39
00:30:36.11
00:30:36.11
(00:30:24.44)
10
(56)
00:30:24.44
30-39
10
10
00:09:11.52
Female
56
56
Australian Christian College - Southlands
20
7:39 min/km
132
132
501
Ella ANDERSON
Ella ANDERSON #501
Female Under 16
00:30:23.18
00:30:23.18
(00:30:01.40)
26
(55)
00:30:01.40
Under 16
26
26
00:11:58.38
Female
55
55
First TaeKwonDo Albany
6
7:35 min/km
131
131
503
Ronald ANDERSON
Ronald ANDERSON #503
Male 40-49
00:30:23.11
00:30:23.11
(00:29:59.88)
7
(77)
00:29:59.88
40-49
7
7
00:14:07.28
Male
77
77
First TaeKwonDo Albany
5
7:35 min/km
130
130
594
Kelly SEPHTON
Kelly SEPHTON #594
Female 30-39
00:29:43.80
00:29:43.80
(00:29:31.29)
9
(54)
00:29:31.29
30-39
9
9
00:08:19.21
Female
54
54
Australian Christian College - Southlands
18
7:25 min/km
129
129
602
Arlia SLUITER
Arlia SLUITER #602
Female 30-39
00:29:31.60
00:29:31.60
(00:29:29.45)
8
(53)
00:29:29.45
30-39
8
8
00:08:07.01
Female
53
53
7:22 min/km
124
128
711
Owen RIGG
Owen RIGG #711
Male Under 16
00:29:22.66
00:29:22.66
(00:29:20.26)
48
(75)
00:29:20.26
Under 16
48
48
00:13:14.44
Male
75
76
Team Chevron
3
7:20 min/km
126
127
708
Sam RIGG
Sam RIGG #708
Male 40-49
00:29:23.06
00:29:23.06
(00:29:20.25)
6
(76)
00:29:20.25
40-49
6
6
00:13:07.23
Male
76
75
Team Chevron
4
7:20 min/km
127
126
562
Tory MCDONALD
Tory MCDONALD #562
Female Under 16
00:29:25.09
00:29:25.09
(00:29:13.23)
25
(51)
00:29:13.23
Under 16
25
25
00:11:00.29
Female
51
52
Australian Christian College - Southlands
17
7:21 min/km
125
125
561
Shay MCDONALD
Shay MCDONALD #561
Female Under 16
00:29:23.06
00:29:23.06
(00:29:11.19)
24
(50)
00:29:11.19
Under 16
24
24
00:10:58.26
Female
50
51
Australian Christian College - Southlands
16
7:20 min/km
128
124
674
Chelsea LOCK
Chelsea LOCK #674
Female 20-29
00:29:25.29
00:29:25.29
(00:29:08.25)
5
(52)
00:29:08.25
20-29
5
5
00:08:46.36
Female
52
50
7:21 min/km
123
123
574
Cwen PAGET
Cwen PAGET #574
Female 20-29
00:29:07.84
00:29:07.84
(00:29:04.71)
4
(49)
00:29:04.71
20-29
4
4
00:08:28.90
Female
49
49
7:16 min/km
122
122
2021
Ryder COLEMAN
Ryder COLEMAN #2021
Male Under 16
00:29:03.58
00:29:03.58
(00:28:59.21)
47
(74)
00:28:59.21
Under 16
47
47
00:12:55.36
Male
74
74
7:15 min/km
121
121
2014
Katrina PAMPLIN
Katrina PAMPLIN #2014
Female 40-49
00:28:38.35
00:28:38.35
(00:28:25.22)
8
(48)
00:28:25.22
40-49
8
8
00:07:48.87
Female
48
48
7:09 min/km
120
120
2016
Jarbi PAMPLIN
Jarbi PAMPLIN #2016
Male Under 16
00:28:37.79
00:28:37.79
(00:28:24.27)
46
(73)
00:28:24.27
Under 16
46
46
00:12:29.57
Male
73
73
7:09 min/km
119
119
13
Raziel POLLARD
Raziel POLLARD #13
Male 16-19
00:28:27.43
00:28:27.43
(00:28:22.12)
3
(72)
00:28:22.12
16-19
3
3
00:15:48.85
Male
72
72
Activ All Stars
2
7:06 min/km
118
118
605
David THOMPSON
David THOMPSON #605
Male 50-59
00:27:59.36
00:27:59.36
(00:27:51.59)
3
(71)
00:27:51.59
50-59
3
3
00:05:58.81
Male
71
71
6:59 min/km
117
117
516
Jen BRISTOW
Jen BRISTOW #516
Female 40-49
00:27:49.83
00:27:49.83
(00:27:40.71)
7
(47)
00:27:40.71
40-49
7
7
00:07:00.35
Female
47
47
6:57 min/km
116
116
511
Adam BEARD
Adam BEARD #511
Male 30-39
00:27:33.60
00:27:33.60
(00:27:11.51)
5
(70)
00:27:11.51
30-39
5
5
00:08:39.75
Male
70
70
First TaeKwonDo Albany
4
6:53 min/km
115
115
615
Janet SAVAGE
Janet SAVAGE #615
Female 60-69
00:27:24.85
00:27:24.85
(00:27:08.01)
2
(46)
00:27:08.01
60-69
2
2
00:02:27.46
Female
46
46
6:51 min/km
1
2
[3]
4
5
6
Page 3 of 6 (264 items)
© 2023