X Adventure Race Dunsborough
16 Apr 2016
Results
Details
 
Contact
Short Course X-Adventure
Kids X-Adventure
Long Course X-Adventure
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
1
[2]
3
4
5
6
Page 2 of 6 (268 items)
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Time Adj
Category
Cat Pos
Gender
Gen Pos
State
Country
Leg1
Leg2
Leg3
Pace
Swim
O/Pos
C/Pos
G/Pos
Run
O/Pos
C/Pos
G/Pos
MTB
O/Pos
C/Pos
G/Pos
Finish
O/Pos
C/Pos
G/Pos
114
2048
Cameron DUFF
Cameron DUFF #2048
Male Male Under 11
00:46:57.77
00:46:57.77
29
(92)
Male Under 11
29
Male
92
WA
AUS
Cameron Duff
Cameron Duff
Cameron Duff
6:51 min/km
00:06:05.61
180
38
114
00:17:06.75
84
20
68
00:23:11.28
122
30
97
00:00:34.12
51
11
39
68
2120
James MCNIFF
James MCNIFF #2120
Male Male Under 11
00:42:35.16
00:42:35.16
12
(59)
Male Under 11
12
Male
59
WA
AUS
James Mcniff
James Mcniff
James Mcniff
6:13 min/km
00:05:12.72
109
20
69
00:17:01.39
80
19
66
00:19:46.78
68
9
59
00:00:34.26
52
12
40
10
2109
Joshua MAISEY
Joshua MAISEY #2109
Male Male Under 13
00:35:46.26
00:35:46.26
7
(10)
Male Under 13
7
Male
10
WA
AUS
Joshua Maisey
Joshua Maisey
Joshua Maisey
5:13 min/km
00:04:56.43
72
18
43
00:14:22.26
13
6
12
00:15:53.28
11
8
11
00:00:34.29
53
18
41
14
2177
Zac STEVENSON
Zac STEVENSON #2177
Male Male Under 13
00:36:17.71
00:36:17.71
9
(14)
Male Under 13
9
Male
14
WA
AUS
Zac Stevenson
Zac Stevenson
Zac Stevenson
5:17 min/km
00:04:56.54
79
22
49
00:15:54.85
52
21
47
00:14:51.96
2
2
2
00:00:34.35
54
19
42
88
2118
Olivia MCEWAN
Olivia MCEWAN #2118
Female Female Under 13
00:44:31.48
00:44:31.48
5
(16)
Female Under 13
5
Female
16
WA
AUS
Olivia McEwan
Olivia McEwan
Olivia McEwan
6:29 min/km
00:04:56.43
73
10
29
00:17:22.15
92
6
17
00:21:38.51
102
5
18
00:00:34.37
55
4
12
67
2132
Finley MINCHAM
Finley MINCHAM #2132
Male Male Under 11
00:42:33.94
00:42:33.94
11
(58)
Male Under 11
11
Male
58
WA
AUS
Finley Mincham
Finley Mincham
Finley Mincham
6:12 min/km
00:05:27.65
129
25
82
00:16:17.84
64
12
56
00:20:14.04
83
12
69
00:00:34.40
57
14
44
150
2034
Austin COLTHART
Austin COLTHART #2034
Male Male Under 11
00:51:36.60
00:51:36.60
40
(112)
Male Under 11
40
Male
112
WA
AUS
Austin Colthart
Austin Colthart
Austin Colthart
7:32 min/km
00:06:23.39
206
49
128
00:17:40.71
105
29
84
00:26:58.08
161
43
116
00:00:34.40
56
13
43
12
2054
Caleb ELLIS
Caleb ELLIS #2054
Male Male Under 15
00:35:53.77
00:35:53.77
2
(12)
Male Under 15
2
Male
12
WA
AUS
Caleb Ellis
Caleb Ellis
Caleb Ellis
5:14 min/km
00:04:25.78
13
4
10
00:15:10.88
28
3
25
00:15:42.68
9
2
9
00:00:34.42
58
7
45
70
2037
Tex CROSS
Tex CROSS #2037
Male Male Under 11
00:42:40.44
00:42:40.44
14
(61)
Male Under 11
14
Male
61
WA
AUS
Tex Cross
Tex Cross
Tex Cross
6:13 min/km
00:04:36.67
32
6
23
00:15:40.03
41
8
37
00:21:49.29
105
21
86
00:00:34.44
59
15
46
84
2161
Priya RICHARDSON
Priya RICHARDSON #2161
Female Female Under 13
00:44:15.46
00:44:15.46
3
(14)
Female Under 13
3
Female
14
WA
AUS
Priya Richardson
Priya Richardson
Priya Richardson
6:27 min/km
00:04:58.80
82
11
30
00:16:46.42
75
3
12
00:21:55.77
109
6
21
00:00:34.46
60
5
13
26
2319
KSB Sharks
KSB Sharks #2319
Male Under 11 Team
00:38:56.99
00:38:56.99
2
(26)
Under 11 Team
2
Male
26
WA
AUS
Beaux Hough
Koby Vanderbeek
Samuel Goldstone
5:41 min/km
00:05:00.95
86
2
53
00:15:11.17
29
4
26
00:18:10.23
27
2
27
00:00:34.63
61
3
47
121
2184
Emily TAYLOR
Emily TAYLOR #2184
Female Female Under 13
00:47:36.78
00:47:36.78
9
(24)
Female Under 13
9
Female
24
WA
AUS
Emily Taylor
Emily Taylor
Emily Taylor
6:57 min/km
00:04:36.94
33
2
10
00:16:46.55
76
4
13
00:25:38.61
148
15
37
00:00:34.67
62
6
14
113
2331
Triple Threat
Triple Threat #2331
Male Under 11 Team
00:46:43.58
00:46:43.58
9
(91)
Under 11 Team
9
Male
91
WA
AUS
Riley Stenhouse
Liam Fazey
Brandon O'Rourke
6:49 min/km
00:05:11.45
104
4
64
00:19:36.33
155
11
120
00:21:20.94
98
9
80
00:00:34.85
63
4
48
74
2117
Laura MCEWAN
Laura MCEWAN #2117
Female Female Under 15
00:42:54.49
00:42:54.49
5
(10)
Female Under 15
5
Female
10
WA
AUS
Laura McEwan
Laura McEwan
Laura McEwan
6:15 min/km
00:04:49.56
57
9
23
00:17:29.80
99
2
18
00:20:00.24
77
7
13
00:00:34.88
64
3
15
101
2105
Ben LUPLAU
Ben LUPLAU #2105
Male Male Under 11
00:45:34.14
00:45:34.14
20
(81)
Male Under 11
20
Male
81
WA
AUS
Ben Luplau
Ben Luplau
Ben Luplau
6:39 min/km
00:06:11.28
191
40
119
00:16:35.98
71
15
61
00:22:11.99
112
24
90
00:00:34.89
65
16
49
173
2334
Skye Spence
Skye Spence #2334
Female Under 11 Team
00:54:06.79
00:54:06.79
4
(50)
Under 11 Team
4
Female
50
WA
AUS
Skye Spence
Skye Spence
Culzen Spence
7:53 min/km
00:11:32.45
240
7
86
00:20:07.11
174
5
44
00:21:52.29
108
2
20
00:00:34.94
66
2
16
128
2175
Riley SOMERSET
Riley SOMERSET #2175
Female Female Under 13
00:48:12.30
00:48:12.30
10
(27)
Female Under 13
10
Female
27
WA
AUS
Riley Somerset
Riley Somerset
Riley Somerset
7:02 min/km
00:04:41.70
36
4
13
00:19:44.24
165
13
40
00:23:11.29
123
8
25
00:00:35.06
67
7
17
60
2085
Matthew HORSLEY
Matthew HORSLEY #2085
Male Male Under 13
00:42:02.74
00:42:02.74
26
(54)
Male Under 13
26
Male
54
WA
AUS
Matthew Horsley
Matthew Horsley
Matthew Horsley
6:08 min/km
00:05:12.41
106
30
66
00:17:05.37
83
26
67
00:19:09.82
50
22
46
00:00:35.13
68
20
50
83
2040
Nathan DAVIES
Nathan DAVIES #2040
Male Male Under 13
00:44:04.49
00:44:04.49
30
(69)
Male Under 13
30
Male
69
WA
AUS
Nathan Davies
Nathan Davies
Nathan Davies
6:26 min/km
00:05:50.44
157
42
98
00:17:33.67
103
31
83
00:20:05.23
78
29
64
00:00:35.14
69
21
51
120
2196
Sophie WALFORD
Sophie WALFORD #2196
Female Female Under 13
00:47:33.54
00:47:33.54
8
(23)
Female Under 13
8
Female
23
WA
AUS
Sophie Walford
Sophie Walford
Sophie Walford
6:56 min/km
00:04:56.42
71
9
28
00:18:08.44
126
7
26
00:23:53.45
134
9
28
00:00:35.22
71
8
18
106
2303
Ballistic bananas
Ballistic bananas #2303
Male Under 11 Team
00:45:41.47
00:45:41.47
8
(85)
Under 11 Team
8
Male
85
WA
AUS
Anton Rowe
Jack Braby
Cooper McIntyre
6:40 min/km
00:05:16.96
112
5
71
00:19:09.31
146
10
112
00:20:39.97
88
8
73
00:00:35.22
70
5
52
132
2101
Jonah LINCOLN
Jonah LINCOLN #2101
Male Male Under 11
00:48:35.54
00:48:35.54
37
(104)
Male Under 11
37
Male
104
WA
AUS
Jonah Lincoln
Jonah Lincoln
Jonah Lincoln
7:05 min/km
00:07:04.20
223
57
145
00:15:37.57
40
7
36
00:25:18.53
146
40
110
00:00:35.24
72
17
53
144
2206
Eliana WHITE
Eliana WHITE #2206
Female Female Under 13
00:50:39.36
00:50:39.36
13
(34)
Female Under 13
13
Female
34
WA
AUS
Eliana White
Eliana White
Eliana White
7:23 min/km
00:04:41.94
38
5
14
00:20:27.17
182
16
51
00:24:54.99
140
11
31
00:00:35.25
73
9
19
105
2044
Coby DELLA-SALE
Coby DELLA-SALE #2044
Male Male Under 11
00:45:39.64
00:45:39.64
23
(84)
Male Under 11
23
Male
84
WA
AUS
Coby Della-Sale
Coby Della-Sale
Coby Della-Sale
6:39 min/km
00:06:13.94
195
44
123
00:17:29.17
98
27
80
00:21:21.23
99
18
81
00:00:35.29
74
18
54
15
2061
Joshua FOWLER
Joshua FOWLER #2061
Male Male Under 13
00:36:32.92
00:36:32.92
10
(15)
Male Under 13
10
Male
15
WA
AUS
Joshua Fowler
Joshua Fowler
Joshua Fowler
5:20 min/km
00:04:56.44
74
19
44
00:14:03.66
9
3
8
00:16:57.47
15
11
15
00:00:35.34
75
22
55
107
2005
Samuel ANDERSON
Samuel ANDERSON #2005
Male Male Under 11
00:45:42.46
00:45:42.46
24
(86)
Male Under 11
24
Male
86
WA
AUS
Samuel Anderson
Samuel Anderson
Samuel Anderson
6:40 min/km
00:06:21.10
197
46
125
00:17:07.00
85
21
69
00:21:38.99
103
20
84
00:00:35.36
76
19
56
178
2100
Amaru LEY GAMBOA
Amaru LEY GAMBOA #2100
Male Male Under 11
00:55:53.50
00:55:53.50
50
(125)
Male Under 11
50
Male
125
WA
AUS
Amaru Ley Gamboa
Amaru Ley Gamboa
Amaru Ley Gamboa
8:09 min/km
00:06:29.77
210
52
132
00:18:15.78
128
38
101
00:30:32.39
197
56
137
00:00:35.56
77
20
57
214
2216
Ethan JONGLING
Ethan JONGLING #2216
Male Male Under 9
01:00:59.45
01:00:59.45
9
(144)
Male Under 9
9
Male
144
WA
AUS
8:54 min/km
00:09:51.91
232
13
151
00:20:35.70
184
6
131
00:29:56.27
194
4
136
00:00:35.56
78
1
58
108
2174
Angus SOMERSET
Angus SOMERSET #2174
Male Male Under 11
00:45:50.30
00:45:50.30
25
(87)
Male Under 11
25
Male
87
WA
AUS
Angus Somerset
Angus Somerset
Angus Somerset
6:41 min/km
00:05:10.70
103
17
63
00:17:53.17
114
33
92
00:22:10.70
111
23
89
00:00:35.72
79
21
59
55
2149
Caysen PARSONS
Caysen PARSONS #2149
Male Male Under 15
00:41:29.42
00:41:29.42
9
(50)
Male Under 15
9
Male
50
WA
AUS
Caysen Parsons
Caysen Parsons
Caysen Parsons
6:03 min/km
00:05:24.88
123
12
79
00:15:42.53
44
4
40
00:19:46.15
67
11
58
00:00:35.85
80
8
60
129
2193
Jesse VERWIJMEREN
Jesse VERWIJMEREN #2193
Male Male Under 11
00:48:17.93
00:48:17.93
34
(101)
Male Under 11
34
Male
101
WA
AUS
Jesse Verwijmeren
Jesse Verwijmeren
Jesse Verwijmeren
7:03 min/km
00:05:49.51
155
32
97
00:19:38.83
158
49
121
00:22:13.59
113
25
91
00:00:35.99
81
22
61
28
2305
beach boys
beach boys #2305
Male Under 11 Team
00:39:18.28
00:39:18.28
3
(27)
Under 11 Team
3
Male
27
WA
AUS
Beau Gillett
Josh Moore
Aden Gasbarri
5:44 min/km
00:05:01.94
89
3
55
00:14:11.73
10
2
9
00:19:28.56
57
6
53
00:00:36.04
82
6
62
134
2053
Brooke EDWARDS
Brooke EDWARDS #2053
Female Female Under 11
00:48:44.47
00:48:44.47
5
(29)
Female Under 11
5
Female
29
WA
AUS
Brooke Edwards
Brooke Edwards
Brooke Edwards
7:06 min/km
00:04:49.64
58
4
24
00:19:38.22
157
8
36
00:23:40.51
132
4
27
00:00:36.08
83
3
20
38
2219
Henry LIGHTFOOT
Henry LIGHTFOOT #2219
Male Male Under 13
00:40:21.55
00:40:21.55
17
(36)
Male Under 13
17
Male
36
WA
AUS
5:53 min/km
00:05:08.69
99
29
61
00:15:30.08
37
17
34
00:19:06.33
48
21
45
00:00:36.43
84
23
63
140
2186
Logan TOOTELL
Logan TOOTELL #2186
Male Male Under 13
00:50:15.89
00:50:15.89
41
(108)
Male Under 13
41
Male
108
WA
AUS
Logan Tootell
Logan Tootell
Logan Tootell
7:20 min/km
00:05:46.19
147
38
92
00:20:20.61
179
42
130
00:23:32.54
130
41
103
00:00:36.54
85
24
64
36
2081
Jake HOLLEMANS
Jake HOLLEMANS #2081
Male Male Under 11
00:40:07.49
00:40:07.49
7
(34)
Male Under 11
7
Male
34
WA
AUS
Jake Hollemans
Jake Hollemans
Jake Hollemans
5:51 min/km
00:04:41.84
37
7
24
00:16:07.02
59
10
52
00:18:42.08
38
6
38
00:00:36.54
86
23
65
157
2072
Karla HALL
Karla HALL #2072
Female Female Under 11
00:53:15.97
00:53:15.97
7
(41)
Female Under 11
7
Female
41
WA
AUS
Karla Hall
Karla Hall
Karla Hall
7:46 min/km
00:06:21.93
202
24
75
00:20:10.68
176
10
46
00:26:06.72
155
7
43
00:00:36.64
87
4
21
100
2032
James CHANSBURY
James CHANSBURY #2032
Male Male Under 11
00:45:15.29
00:45:15.29
19
(80)
Male Under 11
19
Male
80
WA
AUS
James Chansbury
James Chansbury
James Chansbury
6:36 min/km
00:06:00.95
173
36
109
00:15:28.78
35
5
32
00:23:08.86
121
29
96
00:00:36.69
88
24
66
151
2008
Eric ASPELING
Eric ASPELING #2008
Male Male Under 11
00:51:44.29
00:51:44.29
41
(113)
Male Under 11
41
Male
113
WA
AUS
Eric Aspeling
Eric Aspeling
Eric Aspeling
7:33 min/km
00:06:12.85
192
41
120
00:18:31.87
134
39
102
00:26:22.67
159
41
114
00:00:36.90
89
25
67
152
2168
Taylah SHAW
Taylah SHAW #2168
Female Female Under 13
00:51:45.79
00:51:45.79
15
(38)
Female Under 13
15
Female
38
WA
AUS
Taylah Shaw
Taylah Shaw
Taylah Shaw
7:33 min/km
00:05:02.70
92
13
34
00:20:51.20
190
17
54
00:25:14.94
145
14
35
00:00:36.94
90
10
22
125
2327
Team Amazeballzzzz
Team Amazeballzzzz #2327
Female Under 15 Team
00:48:02.30
00:48:02.30
5
(26)
Under 15 Team
5
Female
26
WA
AUS
Joanne van Selm
Georgia Harrison
7:00 min/km
00:06:09.61
189
5
70
00:15:48.69
46
2
5
00:25:26.99
147
6
36
00:00:36.99
91
4
23
24
2313
H2O
H2O #2313
Male Under 15 Team
00:38:46.80
00:38:46.80
4
(24)
Under 15 Team
4
Male
24
WA
AUS
Harrison Bowden
Harry Young
James Carter
5:39 min/km
00:04:27.69
14
1
11
00:15:51.69
51
6
46
00:17:50.10
23
3
23
00:00:37.30
92
4
68
40
2125
Jesse MEREDITH
Jesse MEREDITH #2125
Male Male Under 15
00:40:30.44
00:40:30.44
5
(38)
Male Under 15
5
Male
38
WA
AUS
Jesse Meredith
Jesse Meredith
Jesse Meredith
5:54 min/km
00:05:03.13
93
10
58
00:16:40.23
72
8
62
00:18:09.74
26
5
26
00:00:37.33
93
9
69
188
2189
Mitchell TUCKEY
Mitchell TUCKEY #2189
Male Male Under 9
00:58:13.30
00:58:13.30
4
(132)
Male Under 9
4
Male
132
WA
AUS
Mitchell Tuckey
Mitchell Tuckey
Mitchell Tuckey
8:29 min/km
00:07:05.24
224
11
146
00:20:48.62
189
8
135
00:29:41.98
191
3
134
00:00:37.45
94
2
70
149
2090
Hannah JAMES
Hannah JAMES #2090
Female Female Under 13
00:51:15.16
00:51:15.16
14
(37)
Female Under 13
14
Female
37
WA
AUS
Hannah James
Hannah James
Hannah James
7:28 min/km
00:05:05.69
97
14
36
00:18:27.67
133
9
31
00:27:04.23
163
18
45
00:00:37.56
95
11
24
231
2172
Ella SMITH
Ella SMITH #2172
Female Female Under 9
01:09:52.43
01:09:52.43
8
(79)
Female Under 9
8
Female
79
WA
AUS
Ella Smith
Ella Smith
Ella Smith
10:12 min/km
00:05:49.20
152
3
56
00:24:57.31
234
9
82
00:38:28.28
234
9
81
00:00:37.63
96
1
25
118
2043
Rielly DAWSON
Rielly DAWSON #2043
Male Male Under 13
00:47:19.15
00:47:19.15
37
(95)
Male Under 13
37
Male
95
WA
AUS
Rielly Dawson
Rielly Dawson
Rielly Dawson
6:54 min/km
00:04:35.77
29
10
22
00:20:46.07
188
44
134
00:21:19.46
97
36
79
00:00:37.84
97
25
71
137
2310
Cool runnings
Cool runnings #2310
Female Under 11 Team
00:49:05.20
00:49:05.20
2
(30)
Under 11 Team
2
Female
30
WA
AUS
Leni Churcher
Nirmali Madigasekara
Santina Pillonee
7:09 min/km
00:06:05.45
178
4
65
00:14:00.37
7
1
1
00:28:21.49
179
4
50
00:00:37.88
98
3
26
37
2030
Oliver CARLYE
Oliver CARLYE #2030
Male Male Under 13
00:40:21.54
00:40:21.54
16
(35)
Male Under 13
16
Male
35
WA
AUS
Oliver Carlye
Oliver Carlye
Oliver Carlye
5:53 min/km
00:04:56.94
80
23
50
00:16:05.96
58
22
51
00:18:40.61
37
17
37
00:00:38.01
99
26
72
169
2222
Holly BRISBANE
Holly BRISBANE #2222
Female Female Under 13
00:53:49.99
00:53:49.99
18
(49)
Female Under 13
18
Female
49
WA
AUS
7:51 min/km
00:04:56.39
70
8
27
00:22:29.47
215
20
68
00:25:46.07
149
16
38
00:00:38.05
100
12
27
1
[2]
3
4
5
6
Page 2 of 6 (268 items)