X Adventure Race Dunsborough
14 Mar 2015
Results
Details
 
Contact
Short Course X-Adventure
Kids X-Adventure
Long Course X-Adventure
22km Paddle Race
15km Paddle Race
8km Paddle Race
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
1
[2]
3
4
5
Page 2 of 5 (239 items)
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Category
Cat Pos
Gender
Gen Pos
Pace
Swim
O/Pos
C/Pos
G/Pos
Run
O/Pos
C/Pos
G/Pos
MTB
O/Pos
C/Pos
G/Pos
Finish
O/Pos
C/Pos
G/Pos
166
2042
Mia Brisbane
Mia Brisbane #2042
Female Under 15 female
00:51:18.80
00:51:18.80
12
(39)
Under 15 female
12
Female
39
7:29 min/km
00:04:58.30
85
10
27
00:24:02.70
189
12
42
00:20:56.00
139
11
28
00:01:21.80
187
14
48
192
2016
Jasmine Simes
Jasmine Simes #2016
Female Under 11 female
00:57:25.20
00:57:25.20
13
(45)
Under 11 female
13
Female
45
8:22 min/km
00:06:27.30
189
14
51
00:23:38.60
188
13
41
00:26:18.30
187
13
45
00:01:01.00
113
8
26
178
2093
Thomas Offer
Thomas Offer #2093
Male Under 11 male
00:53:30.50
00:53:30.50
43
(99)
Under 11 male
43
Male
99
7:48 min/km
00:06:02.80
179
40
93
00:23:30.10
187
45
104
00:22:42.40
163
41
97
00:01:15.20
170
39
90
182
2004
Holly Brisbane
Holly Brisbane #2004
Female Under 11 female
00:54:38.90
00:54:38.90
12
(43)
Under 11 female
12
Female
43
7:58 min/km
00:05:06.30
106
7
33
00:23:29.10
186
12
40
00:24:37.30
177
12
43
00:01:26.20
194
14
51
143
2227
Team Paddy's Challenge
Team Paddy's Challenge #2227
Mixed Under 15 Team
00:48:01.50
00:48:01.50
15
(27)
Under 15 Team
15
Mixed
27
7:00 min/km
00:05:18.70
133
11
21
00:23:23.80
185
19
43
00:18:15.90
80
11
16
00:01:03.10
125
16
26
190
2226
Team Glc3
Team Glc3 #2226
Mixed Under 15 Team
00:57:06.80
00:57:06.80
19
(41)
Under 15 Team
19
Mixed
41
8:20 min/km
00:06:27.60
190
19
41
00:23:22.10
184
18
42
00:25:51.40
183
18
36
00:01:25.70
190
20
41
155
2142
Tyler Verwijmeren
Tyler Verwijmeren #2142
Male Under 13 male
00:49:11.30
00:49:11.30
38
(91)
Under 13 male
38
Male
91
7:10 min/km
00:05:20.60
136
29
73
00:23:13.70
183
37
103
00:19:33.00
108
34
70
00:01:04.00
131
32
74
185
2221
Team Gavin Kids
Team Gavin Kids #2221
Mixed Under 15 Team
00:56:41.70
00:56:41.70
18
(40)
Under 15 Team
18
Mixed
40
8:16 min/km
00:05:30.00
152
15
30
00:23:10.10
182
17
41
00:26:53.60
190
19
39
00:01:08.00
147
19
33
140
2056
Sophie Proudfoot
Sophie Proudfoot #2056
Female Under 17 female
00:47:56.40
00:47:56.40
1
(30)
Under 17 female
1
Female
30
6:59 min/km
00:04:48.60
71
2
24
00:23:09.00
181
2
39
00:19:07.70
98
1
15
00:00:51.10
61
1
12
187
282
Harry Boss
Harry Boss #282
Male Under 11 male
00:56:52.90
00:56:52.90
46
(104)
Under 11 male
46
Male
104
8:18 min/km
00:06:53.10
201
45
105
00:23:07.30
180
44
102
00:25:18.80
181
43
103
00:01:33.70
200
44
105
189
2164
Ashton Birks
Ashton Birks #2164
Male Under 9 male
00:57:04.10
00:57:04.10
11
(105)
Under 9 male
11
Male
105
8:19 min/km
00:07:10.40
205
13
109
00:23:05.70
179
12
101
00:25:15.90
180
12
102
00:01:32.10
198
14
104
168
2055
Sophie Docker
Sophie Docker #2055
Female Under 17 female
00:51:35.00
00:51:35.00
2
(41)
Under 17 female
2
Female
41
7:31 min/km
00:04:39.10
48
1
16
00:22:55.40
178
1
38
00:22:57.10
168
2
40
00:01:03.40
127
2
30
169
2096
Angus Park
Angus Park #2096
Male Under 11 male
00:51:47.40
00:51:47.40
40
(93)
Under 11 male
40
Male
93
7:33 min/km
00:05:32.80
156
34
81
00:22:53.40
177
43
100
00:22:22.40
158
40
95
00:00:58.80
104
28
63
149
2193
Team Lifesports Kids
Team Lifesports Kids #2193
Mixed Under 11 Team
00:48:29.20
00:48:29.20
14
(30)
Under 11 Team
14
Mixed
30
7:04 min/km
00:05:36.20
161
16
32
00:22:51.40
176
23
40
00:19:04.80
97
6
18
00:00:56.80
98
5
15
152
2095
Thomas Park
Thomas Park #2095
Male Under 11 male
00:48:40.80
00:48:40.80
38
(89)
Under 11 male
38
Male
89
7:06 min/km
00:05:03.90
100
20
55
00:22:41.00
175
42
99
00:20:03.00
119
31
77
00:00:52.90
70
21
43
167
2012
Hannah Orchard
Hannah Orchard #2012
Female Under 11 female
00:51:27.30
00:51:27.30
11
(40)
Under 11 female
11
Female
40
7:30 min/km
00:05:21.10
137
11
42
00:22:35.80
174
11
37
00:22:27.20
160
9
35
00:01:03.20
126
9
29
146
2046
Tanah Howden-Woodland
Tanah Howden-Woodland #2046
Female Under 15 female
00:48:11.10
00:48:11.10
10
(32)
Under 15 female
10
Female
32
7:02 min/km
00:04:24.20
32
7
12
00:22:26.30
173
11
36
00:20:05.50
121
8
20
00:01:15.10
169
11
43
144
2041
Janaya Beddow
Janaya Beddow #2041
Female Under 15 female
00:48:10.10
00:48:10.10
9
(31)
Under 15 female
9
Female
31
7:01 min/km
00:04:24.00
31
6
11
00:22:25.30
172
10
35
00:20:08.40
123
9
21
00:01:12.40
163
10
41
181
2173
Logan Manson
Logan Manson #2173
Male Under 9 male
00:54:19.90
00:54:19.90
9
(100)
Under 9 male
9
Male
100
7:55 min/km
00:08:40.60
211
15
112
00:22:22.60
171
11
98
00:22:01.20
152
6
91
00:01:15.50
172
9
92
162
2002
Lucy Blunt
Lucy Blunt #2002
Female Under 11 female
00:50:25.20
00:50:25.20
9
(36)
Under 11 female
9
Female
36
7:21 min/km
00:05:09.70
114
9
38
00:22:22.50
170
10
34
00:21:43.90
148
5
31
00:01:09.10
152
10
34
171
2174
Hamish Mccarthy
Hamish Mccarthy #2174
Male Under 9 male
00:51:56.60
00:51:56.60
6
(95)
Under 9 male
6
Male
95
7:34 min/km
00:05:32.30
155
5
80
00:22:20.40
169
10
97
00:22:40.30
162
8
96
00:01:23.60
188
11
101
111
2124
Heinrich Helm
Heinrich Helm #2124
Male Under 13 male
00:45:47.70
00:45:47.70
32
(69)
Under 13 male
32
Male
69
6:41 min/km
00:04:55.90
80
24
45
00:22:18.40
168
36
96
00:17:49.60
63
25
45
00:00:43.80
13
5
11
183
2103
Jhett Tompkin
Jhett Tompkin #2103
Male Under 11 male
00:54:48.80
00:54:48.80
44
(101)
Under 11 male
44
Male
101
8:00 min/km
00:07:38.60
208
48
110
00:22:15.50
167
41
95
00:23:21.00
170
42
100
00:01:33.70
201
45
106
156
2156
Jack Monkhouse
Jack Monkhouse #2156
Male Under 15 male
00:49:19.00
00:49:19.00
10
(92)
Under 15 male
10
Male
92
7:11 min/km
00:05:03.20
96
6
54
00:22:13.90
166
10
94
00:20:57.80
140
9
87
00:01:04.10
132
6
75
127
2228
Team Happy Daes
Team Happy Daes #2228
Mixed Under 15 Team
00:46:46.00
00:46:46.00
14
(25)
Under 15 Team
14
Mixed
25
6:49 min/km
00:06:35.40
192
20
42
00:22:05.40
165
16
39
00:17:17.50
48
8
10
00:00:47.70
39
4
5
158
2025
Elli Howard Turner
Elli Howard Turner #2025
Female Under 13 female
00:49:22.10
00:49:22.10
14
(35)
Under 13 female
14
Female
35
7:12 min/km
00:05:51.60
174
18
48
00:22:04.40
164
15
33
00:20:23.30
126
10
23
00:01:02.80
122
9
28
119
2080
Joshua Haslam
Joshua Haslam #2080
Male Under 11 male
00:46:20.70
00:46:20.70
28
(72)
Under 11 male
28
Male
72
6:45 min/km
00:04:52.70
75
14
41
00:21:57.70
163
40
93
00:18:25.80
86
21
59
00:01:04.50
134
33
76
116
2081
Tim Hollemans
Tim Hollemans #2081
Male Under 11 male
00:46:14.30
00:46:14.30
27
(71)
Under 11 male
27
Male
71
6:45 min/km
00:04:52.40
74
13
40
00:21:56.40
162
39
92
00:18:41.00
94
25
64
00:00:44.50
17
8
14
184
2067
Tyde Birrell
Tyde Birrell #2067
Male Under 11 male
00:55:39.00
00:55:39.00
45
(102)
Under 11 male
45
Male
102
8:07 min/km
00:05:31.10
154
33
79
00:21:54.50
161
38
91
00:27:13.20
192
46
107
00:01:00.20
110
29
64
128
2139
Thomas Smith
Thomas Smith #2139
Male Under 13 male
00:46:46.40
00:46:46.40
34
(78)
Under 13 male
34
Male
78
6:49 min/km
00:04:22.80
29
7
16
00:21:51.30
160
35
90
00:19:43.10
111
35
72
00:00:49.20
48
14
32
161
2204
Team Lightening Bolts
Team Lightening Bolts #2204
Mixed Under 11 Team
00:50:04.90
00:50:04.90
18
(34)
Under 11 Team
18
Mixed
34
7:18 min/km
00:05:17.60
131
10
20
00:21:47.80
159
22
38
00:21:51.10
150
14
29
00:01:08.40
150
14
34
148
2230
Team The Warriors
Team The Warriors #2230
Mixed Under 15 Team
00:48:27.90
00:48:27.90
16
(29)
Under 15 Team
16
Mixed
29
7:04 min/km
00:04:58.30
86
6
12
00:21:45.50
158
15
37
00:20:50.00
135
15
25
00:00:54.10
78
10
14
141
2189
James Mcniff
James Mcniff #2189
Male Under 11 male
00:48:00.40
00:48:00.40
36
(85)
Under 11 male
36
Male
85
7:00 min/km
00:05:03.10
95
19
53
00:21:43.80
157
37
89
00:20:18.30
125
32
79
00:00:55.20
86
25
53
170
2106
Jesse Verwijmeren
Jesse Verwijmeren #2106
Male Under 11 male
00:51:50.30
00:51:50.30
41
(94)
Under 11 male
41
Male
94
7:34 min/km
00:06:55.10
202
46
106
00:21:37.10
156
36
88
00:22:16.10
154
39
93
00:01:02.00
119
31
70
102
2048
Tyler Hurst
Tyler Hurst #2048
Female Under 15 female
00:44:51.80
00:44:51.80
6
(17)
Under 15 female
6
Female
17
6:32 min/km
00:04:41.60
51
8
18
00:21:31.70
155
9
32
00:17:49.40
61
2
5
00:00:49.10
47
2
8
145
2199
Team Double Trouble
Team Double Trouble #2199
Mixed Under 11 Team
00:48:10.80
00:48:10.80
13
(28)
Under 11 Team
13
Mixed
28
7:02 min/km
00:05:26.30
144
12
26
00:21:27.80
154
21
36
00:20:02.80
118
9
23
00:01:13.90
167
16
36
172
2160
Samuel Anderson
Samuel Anderson #2160
Male Under 9 male
00:51:59.30
00:51:59.30
7
(96)
Under 9 male
7
Male
96
7:35 min/km
00:06:40.70
194
10
100
00:21:24.00
153
9
87
00:22:53.80
167
9
98
00:01:00.80
112
4
65
85
2111
Damien Broughton
Damien Broughton #2111
Male Under 13 male
00:43:49.00
00:43:49.00
25
(58)
Under 13 male
25
Male
58
6:23 min/km
00:04:23.80
30
8
17
00:21:21.50
152
34
86
00:17:09.80
46
19
34
00:00:53.90
76
20
48
99
2116
Brett Davies
Brett Davies #2116
Male Under 13 male
00:44:31.90
00:44:31.90
29
(65)
Under 13 male
29
Male
65
6:30 min/km
00:04:42.50
54
16
31
00:21:20.60
150
32
84
00:17:08.60
44
18
32
00:01:20.20
180
37
96
103
2117
Rory De Vaney
Rory De Vaney #2117
Male Under 13 male
00:45:02.70
00:45:02.70
30
(66)
Under 13 male
30
Male
66
6:34 min/km
00:04:44.10
56
18
33
00:21:20.60
151
33
85
00:17:50.40
65
26
46
00:01:07.60
144
34
80
164
2019
Lily Boisvert
Lily Boisvert #2019
Female Under 13 female
00:50:57.30
00:50:57.30
15
(38)
Under 13 female
15
Female
38
7:26 min/km
00:05:26.90
146
16
45
00:21:20.60
149
14
31
00:22:50.60
165
14
38
00:01:19.20
176
17
44
153
2049
Georgia Ker
Georgia Ker #2049
Female Under 15 female
00:48:44.10
00:48:44.10
11
(33)
Under 15 female
11
Female
33
7:06 min/km
00:03:54.60
6
2
3
00:21:20.10
148
8
30
00:22:40.10
161
12
36
00:00:49.30
49
3
9
150
2066
Harry Birks
Harry Birks #2066
Male Under 11 male
00:48:29.70
00:48:29.70
37
(88)
Under 11 male
37
Male
88
7:04 min/km
00:05:59.90
178
39
92
00:20:56.50
147
35
83
00:20:46.30
132
35
84
00:00:47.00
32
12
26
163
2008
Salli Howden-Woodland
Salli Howden-Woodland #2008
Female Under 11 female
00:50:49.40
00:50:49.40
10
(37)
Under 11 female
10
Female
37
7:25 min/km
00:04:54.30
77
4
25
00:20:55.40
146
9
29
00:23:33.80
174
11
42
00:01:25.90
192
13
50
129
2110
Jasper Blunt
Jasper Blunt #2110
Male Under 13 male
00:46:46.60
00:46:46.60
35
(79)
Under 13 male
35
Male
79
6:49 min/km
00:05:08.80
112
27
59
00:20:52.60
145
31
82
00:19:50.70
114
36
74
00:00:54.50
80
21
49
105
2045
Lauren Garcia
Lauren Garcia #2045
Female Under 15 female
00:45:10.70
00:45:10.70
7
(19)
Under 15 female
7
Female
19
6:35 min/km
00:05:03.60
99
11
31
00:20:52.00
144
7
28
00:17:54.20
67
3
7
00:01:20.90
184
13
47
139
2020
Flora Davies
Flora Davies #2020
Female Under 13 female
00:47:48.90
00:47:48.90
13
(29)
Under 13 female
13
Female
29
6:58 min/km
00:04:25.60
34
5
13
00:20:49.60
143
13
27
00:21:38.90
145
12
29
00:00:54.80
83
6
19
130
2070
Fletcher Bucat
Fletcher Bucat #2070
Male Under 11 male
00:47:02.50
00:47:02.50
33
(80)
Under 11 male
33
Male
80
6:52 min/km
00:05:00.10
89
17
48
00:20:47.30
142
34
81
00:19:54.40
116
29
75
00:01:20.70
183
42
98
159
2203
Team Soaring Eagles
Team Soaring Eagles #2203
Mixed Under 11 Team
00:49:57.40
00:49:57.40
16
(32)
Under 11 Team
16
Mixed
32
7:17 min/km
00:05:43.60
166
17
34
00:20:39.60
141
20
35
00:22:22.60
159
15
30
00:01:11.60
161
15
35
132
2143
Max Wallis
Max Wallis #2143
Male Under 13 male
00:47:17.70
00:47:17.70
37
(82)
Under 13 male
37
Male
82
6:54 min/km
00:04:34.50
45
13
27
00:20:36.70
140
30
80
00:20:48.80
134
38
86
00:01:17.70
174
36
93
1
[2]
3
4
5
Page 2 of 5 (239 items)
© 2023